برگزیده های پرشین تولز

علت افزايش دو برابري قيمت هاست پرشين تولز؟

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
سلام
در سال جديد قبل از اين که رکود شديد بازار رو فرا بگيره هاستينگ قيمت اش رو دو برابر کرد
ولي بعد از مدتي شک اين رکود اختصاصي همه چي رو فرا گرفته طوري که همه کارها دچار رکود شديد شده که همه ديگه شاهدش هستيم
حالا توي اين وضعيت بازار و اقتصاد جهاني که قيمت ها کاهش و رکورد زيادي داره بالا رفتن اين قيمت اون هم 100% به نظرتون کار جالبيه؟
اگه هاست خارجي هست که خوب با اين وضعيت بازار جهاني بايد دچار رکورد و بالطبع هاش قيمت شده باشه يا من دارم اشتباه مي کنم
نکته ديگه اين که با بالا رفتن قيمت ها آيا امکان ارائه حجم هايي کمتر از اين يعني 50 مگابايت لينوکس هم مي شه فراهم کرد که حداقل کساني که با حداقل ها کار مي کنند بتونند ادامه بدهند
با تشکر

Last edited:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
یادم میاد وقتی توو آبمیوه فروشی بالاتر از ونک، لیوان آب طالبی 1000 تومن بود، میدان ولیعصر همون رو 600 تومن می خریدم ! کمی پایینتر که می خواستم برسم خیابون جمهوری 400 تومن شاید حتی 300 تومن هم بود !
همه طالبی ای بودن که با مقدار زیادی آب !!!! و کمی شکر داخل همزن زده می شدن !
دلیلی جز تفاوت سطح مغازه ها نمی دونم مگر اینکه کسی بگ من هم بفهمم

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
خیلی وقت ها هم بعضی فروشنده ها دیگه علاقه ای به فروش بعضی از محصولات و یا خدمات ندارن و به هردلیلی (حاشیه سود کمه، دست زیاد شده، کار با سود بیشتری پیدا شده، مشتری ها زیاد شده و نمیتونن پشتیبانی بدن و ...) ترجیح میدن مشتری جدید نگیرن، اونوقت قیمت ها رو بالا میبرن که کسی نخره، اگر هم خرید خوب سود زیادتری میبرن!

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
یادم میاد وقتی توو آبمیوه فروشی بالاتر از ونک، لیوان آب طالبی 1000 تومن بود، میدان ولیعصر همون رو 600 تومن می خریدم ! کمی پایینتر که می خواستم برسم خیابون جمهوری 400 تومن شاید حتی 300 تومن هم بود !
همه طالبی ای بودن که با مقدار زیادی آب !!!! و کمی شکر داخل همزن زده می شدن !
دلیلی جز تفاوت سطح مغازه ها نمی دونم مگر اینکه کسی بگ من هم بفهمم
دوست عزیز یک مقدار پایین تر که میرفتی حتما" 200 تومنی هم پیدا میکردی ولی مطمئن باش توش یکی دوتا مگس هم میدیدی که دارن دوش طالبی میگیرند!

به نظر من هاستینگ های معتبر باید قیمتشون در این حد باشه!
پرشین وب (رسالت) کلاه بردار 5 سال پیش 1 گیگ هاست رو داد بهم 21 هزار تومان که بعد از 2 سال هاست رو ازم گرفت و دومین رو پارک کرد!
یا ثمین هاست 3 گیگ هاست رو داد 30 تومان که بعد از 6 ماه جمع کرد رفت و اطلاعات ما هوتوتو شد!

یا همین الان 3 سال بود که روی هاستینگ فاروس بودم که 100 مگ رو داد 20 تومن که بعد از 3 سال جمع کرده همه ی کلاینت هاش رو داده به یک هاستینگ درپیت که 24 ساعته داونه!

ولی آیا شما دیدید پرشین تولز داون بشه؟ (شاید به ندرت)
ضعف در بارگذاری صفحات میبینید؟

دوستان عزیز کیفیت توی هاستینگ حرف اول رو میزنه ! اگه برای یوزرها و اطلاعات سایتتون ارزش قائل هستید هیچوقت قیمت رو قدای کیفیت نکنید!
یا حق

Golzarion

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
8
خیلی وقت ها هم بعضی فروشنده ها دیگه علاقه ای به فروش بعضی از محصولات و یا خدمات ندارن و به هردلیلی (حاشیه سود کمه، دست زیاد شده، کار با سود بیشتری پیدا شده، مشتری ها زیاد شده و نمیتونن پشتیبانی بدن و ...) ترجیح میدن مشتری جدید نگیرن، اونوقت قیمت ها رو بالا میبرن که کسی نخره، اگر هم خرید خوب سود زیادتری میبرن!

پرشین تولز در ارایه سی پنل به کاربران ایرانی بدون رقیب هست ! این موضوع به عنوان یک امتیاز مهم در دست دارند... اما افزایش قیمت هاشون همزمان شده با افت شدید کیفیت ! انجمن های بزگ مثل "بازی سنتر" یا فارم " animparadise فقط و فقط به خاطر کیفیت بسیار بد سرورهای پرشین تولز به سرورهای خارجی منتقل شدند.

خودم هم با اینکه فارم کوچکی روی یکی از سرورهای پرشین تولز دارم از کیفیت بسیار بد سرورهاشون که همزمان با افزایش قیمت هم بوده بسیار ناراضی هستم...

اگه این افزایش قیمت با ثابت ماندن کیفیت همراه بود باز خوب بود... اما کیفیت ها به شدت تنزل پیدا کرده ...

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
بيشتر منظورم اين بود که پرشين تولز در زماني که تعطيلات عيد و بعد از اون بود و همه در حال و هواي نوروز بودند قيمت ها رو تقريباً دو برابر کرد ولي شايد واقعاً نمي دونست که بازار اينطور دچار رکود مي شه
و قيمت ها رو دو برابر کرد
البته بيشتر مد نظرم اين مطلب هست که اگه مثلا من الان بخواهم يه سايت ديگه بيارم بالا و راضي باشم از پرشين تولز در خريد دچار مشکل مي شم چون قيمت ها بالا رفته براي تمديد هم خوب مسلماً همچين مشکلاتي پيش مي ياد
ولي من باشخصه راضي هستم هم سايت ام هميشه آپ هست هم سرعت خوبه هم خدمات هم پشتيباني

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
دوست عزیز یک مقدار پایین تر که میرفتی حتما" 200 تومنی هم پیدا میکردی ولی مطمئن باش توش یکی دوتا مگس هم میدیدی که دارن دوش طالبی میگیرند!

به نظر من هاستینگ های معتبر باید قیمتشون در این حد باشه!
پرشین وب (رسالت) کلاه بردار 5 سال پیش 1 گیگ هاست رو داد بهم 21 هزار تومان که بعد از 2 سال هاست رو ازم گرفت و دومین رو پارک کرد!
یا ثمین هاست 3 گیگ هاست رو داد 30 تومان که بعد از 6 ماه جمع کرد رفت و اطلاعات ما هوتوتو شد!

یا همین الان 3 سال بود که روی هاستینگ فاروس بودم که 100 مگ رو داد 20 تومن که بعد از 3 سال جمع کرده همه ی کلاینت هاش رو داده به یک هاستینگ درپیت که 24 ساعته داونه!

ولی آیا شما دیدید پرشین تولز داون بشه؟ (شاید به ندرت)
ضعف در بارگذاری صفحات میبینید؟

دوستان عزیز کیفیت توی هاستینگ حرف اول رو میزنه ! اگه برای یوزرها و اطلاعات سایتتون ارزش قائل هستید هیچوقت قیمت رو قدای کیفیت نکنید!
یا حق

من فکر کنم واو به واو مثالی که زدم گویای کامل بود و منظورم از هر حرفش همونی هست که برداشت کردین!
دقیقا مثالم سطح کار و ... بود ! و 100 البته اینکه تاکید کنم میانه شهر با قیمتی منطقی، مغازه هایی تمیز، بهداشتی، با تمام موارد ایده آل هم پیدا می کنین ! نیازی به اینکه رستوران فرست کلس باشه نیست ! شاید دومی تضمین کنه، اما این هم وجود داره
و مثالم حتی گویای واقعه ای که توو ایران مد هست هم هست
مغازه هایی که مشتری های پول دار خودشون رو پیدا می کنن، می دونن به هر قیمتی به اون بگن می خره و جای دیگه هم نمی ره ! و یواش یواش کیفیت رو میارن پایین ( یعنی خود کیفیت پایین میاد ! چون فروشنده پول کافی پیدا می کنه و دیگه بسشه ! صاحب اصلی پیگیر نمی شه و شاگرد ها هم در حد حقوقی که می گیرن ... )
زیاد در جریان کار PT نیستم اما خوب، توو 2 تا از سایتهایی که روو PT هستن مشکل دارم، کندی لود شدن صفحات که نمی دونم ایراد از اینجاست یا جای دیگه ! ( بعبارتی به زمان کم شدن کیفیت رسیده یا نه ! )

PSP

Registered User
لایک‌ها
1
فقط و فقط پول اسم شون رو میخورن همین دوزار هم برای انتقادات و نظرات دیگران ارزش قائل نیستن به قول معروف خرم بگزره از پل زنم چه چه بل بل :D.
مثال ملموس و روشن هم وضعیت همین فروم نه کسی رو آدم حساب میکنن نه جوابی برای انتقادات دارن و خیلی راحت هم میگن ما سیاست های و اهداف خودمون رو داریم که ترجمش میشه .... لقه همتون ;).

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
من امروز خواستم یه پلن لینوکسی بگیرم 100 مگ قبل از عید 25 گرفته بودم حالا شده 40 تومن
واقعا گرونه - هر چی هم کیفیتش عالی باشه

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
البته این خبر افزایش قیمتها رو اوایل اردیبهشت یه خبرنامه فرستادند و اعلام کردند که تا آخر اردیبهشت قیمتها برای مشتریان به قیمت سابق هست

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
صحبت کردم از طريق تيکت براي پشتيباني براي خريد يک هاست و محاسبه قيمت مطابق سال قبل همون پلن A Linux با قيمت 25000 تومان سال قبل ولي با پاسخ منفي روبرو شدم

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
100 مگ هاست لینوکس 40 تومن؟ بعد بعضی ها میگن تحریم ها هیچ هزینه ای نداره و فشاری به مردم نمیاد! البته خدا میدونه شاید برای اینها هم به خاطر تحریم و این جور مسایل گرون درمیاد که گرون میدن!

صحبت کردم از طريق تيکت براي پشتيباني براي خريد يک هاست و محاسبه قيمت مطابق سال قبل همون پلن A Linux با قيمت 25000 تومان سال قبل ولي با پاسخ منفي روبرو شدم

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
100 مگ هاست لینوکس 40 تومن؟ بعد بعضی ها میگن تحریم ها هیچ هزینه ای نداره و فشاری به مردم نمیاد! البته خدا میدونه شاید برای اینها هم به خاطر تحریم و این جور مسایل گرون درمیاد که گرون میدن!

يادم هست قبل از عيد هم که قصد خريد از پرشين تولز رو داشتم خواستم همين مقدار فضا رو با تخفيف بهم بدهند يعني 20 هزار تومن که موافقت نشد و اون موقع حداقلش کار انقدر کساد و رکود حاکم نبود
ولي الان هم رکود بسيار زيادي حاکم هست و هم اين که اين قيمت به نزديک دو برابر افرايش پيدا کرده و خريد يک هاست ديگه از اين شرکت با قيمت حال و حاضر امکان پذير نيست با اين که قصد داشتم دو تا هاست بگيرم ولي ديگه امکان خريد يکي اش هم نيست و بايد يه فکر ديگه کرد

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
چطور شما دارید هاست رو با آب طالبی مقایسه می کنید ؟
مگه رانی هست که همه جا کیفیتش یکی باشه ؟
ساپورت خودش خیلی هزینه بر هست
سرور خوب خودش همینطور و هزار و یک مورد دیگه
من خیلی هاست ها رو تست کردم اما با پرشین تولز هیچ مشکلی نداشتم
هاستم رو ماه پیش تمدید کردم اون هم نه واسه یک سال بلکه دو سال
پرداخت هزینه بیشتر این ارزش رو داره برام که کسی نگه سایتت داون بود یا ایمیل دادیم نرسید
و اینکه وقتی تیکت میزنم و مشکل دارم سریع جواب بگیرم این خودش خیلی ارزش داره
شاید واسه این دوستمون هاست و طالبی یکی باشه اما من شخصا ارزش هاست خوب رو میدونم

amk

Registered User
لایک‌ها
9
خب چون ما تو ایرانیم باید با این محدودیتها هم کنار بیایم دیگه یعنی باید واسه یه چیزی که مثلا تو آمریکا سالی 30 دلاره ما بیایم و ماهی 30 دلار بدیم.......به هر حال هاست ایرانیه خوب همینه.....

saeed_vb

Registered User
لایک‌ها
10
مثل اینکه همه قیمت هاشون افزایش دادن
هاستی که من استفاده میکنم تا پارسال 48 بود . امسال برای تمدید گفت 75 تومن:( نمیدونم داره چه اتفاقی میفته........... یک زمان شاهد کاهش قیمت بودیم. ولی الان افزایش:eek:

Golzarion

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
8
مثل اینکه همه قیمت هاشون افزایش دادن
هاستی که من استفاده میکنم تا پارسال 48 بود . امسال برای تمدید گفت 75 تومن:( نمیدونم داره چه اتفاقی میفته........... یک زمان شاهد کاهش قیمت بودیم. ولی الان افزایش:eek:
مسایل زیادی نقش داره. مثلا محدودیت های اخیر دولت در بستن پروتکل های اینترنتی که یعضی از این سرویس ها صرفا برای کنترل و مدیریت سرورها استفاده میشده ... و اون طور که من شنیدم تعدادی از این سرویس ها هرگز باز نخواهد شد. برخوردهای فیزیکی با صاحبان برخی از فروشندگان و مسئولین فنی سرورها یا کسانی که نمایندگی جایی رو در ایران داشتند...

شدت تحریم ها : به طور مثال در این مدت سی پنل اکانت های زیادی رو ساسپند کرده ! و اگه کسی بخواد اکانت سی پنل به کاربرها ارایه بده ریسک زیادی کرده که خودش ملتزم هزینه ها و ضرر هایی هست.

نوسانات شدید ارزها هم بی تاثیر نبوده . مثلا افزایش قیمت دلار آمریکا در برابر سایر ارزها و همچنین افزایش قیمت دلار در داخل ایران و کاهش ارزش ریال ایران ...

هم از اون طرف به افراد عادی به بهانه تحریم فشار وارد می کنند و هم از این طرف فشارهای زیادی هست ! نهایتا رو به شرایط بد در فضای اینترنتی پیش خواهیم رفت ... اما نفوذ شدید اینترنت در ایران و افزایش آمار کاربران دایمی اینترنت یا کسانی که روزانه بیش از 8 ساعت وقت صرف می کنند در اینترنت نیاز و تقاضا رو بالا برده ... عرضه خدمات هم به دلایلی که ذکر شد با مشکلاتی همراه هست .. در نتیجه با افزایش قیمت همراه هستیم...
من خودم سرورهام رو مستقیما از شرکت های خارجی خریداری می کنم ... افزایشی در قیمت هاشون ندادند... اما هزینه ای که برای من تموم می شده بنا به دلایل زیادی افزایش داشته ( از افزایش قیمت دلار تا الی آخر .. )

Golzarion

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
8
الان جدیدا شماره تلفن موبایل ادرس و... هم میگیرند
هاستینگها
درسته ... حالا مسایل حقوقی و سایر موارد داخل کشور رو کاری ندارم... اما اگه شما با کارت اعتباری خودتون از یک هاستینگ خارجی معتبر سرور اختصاصی بگیرید. ضمن اینکه نام و آدرس و تلفن معتبر می خواهند مشخصات کارت اعتباری را به طور خودکار اضافه می کنند به اکانت و هر ماه اتوماتیک هزینه سرور را از حساب کارت اعتباری کسر می کنند..... حالا اگه کسی که سرور اختصاصی را در اختیار داره مرتکب "جرم " بشه و قوانین رو نقض کنه .. مثلا از سرور برای ارسال ایمیل های فیک یا دزدیدن پسورد بانکی سایرین و سایر اعمالی که طبق قوانین اون طرف آب جرم هست انجام بده .. کسی که سرور با مشخصات و کارت اعتباری اش خریداری شده باید پاسخگو باشه !!!

به خاطر همین خودم برای هیچ کس سرور اختصاصی خریداری نمی کنم ! یا در جایی مثل enom اکانت ریسلری برای کسی نمی گیرم !! هر چند صورت حساب ها invoice ها رو پرداخت می کنم یا در جاهایی مثل namecheap اکانت کاربر رو با پی پال شارژ می کنم ...

اما وضعیت خاص ما چه از نظر تحریم ها و چه از نظر پیگیری قوانین حقوقی بین المللی + شدت عمل های اخیر داخلی و خارجی کار رو سخت کرده و اگه کسی بخواد مستقیما از شرکت های معتبر خارجی خدمات خودش رو به طور مطمئن دریافت کنه با دشواری هایی رو به رو هست. مثلا خود سایت enom چندین بار برای دوستم که اکانت به آدرس و تلفنش ثبت شده بود زنگ زدند و تلفنی حتی درخواست فاکس تصویر گواهینامه کردند ( به عنوان مدرک شناسایی !! )

حالا کسانی که به هر طریق در این بازار این خدمات رو ارایه می دهند طبیعی هست که به سمت افزایش قیمت هاشون بروند.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
من فکر می کنم دوستان خودشون جواب سوالات رو داده اند.
علاوه بر تمام مواردی که در بالا ذکر شد باید این موضوع رو هم اضافه کنیم که هزینه سربار شرکتها هر سال افزایش پیدا می کنه.
مثلا اجاره مکان - هزینه اینترنت و روشهای دسترسی - حقوق کارمندان - بالا رفتن قیمت دلار و هزینه های اضافه برای ارسال دلار به خارج از کشور - و .....
قیمتها در پرشین تولز در طول مدت 3 سال گذشته تغییری نکرده بود در صورتی که تمام مواردی که در بالا ذکر کردم رشد فزاینده ای داشته اند. به هر حال طبیعی است که این تورم ها روی قیمتهای فروش هاستینگ هم تاثیر می گذارد.

بالا