برگزیده های پرشین تولز

علت تفاوت قیمت دامین ها بین شرکت های مختلف

iman2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام
من دو تا سئوال داشتم." علت تفاوت قیمت دامین ها بین شرکت های مختلف چیه؟"
" آیا دامین های ارائه شده توسط شرکت های مختلف ایرانی تفاوت کیفیت دارند؟ "
هر کس که میداند مرا راهنمایی کند.
با تشکر

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
سلام
دلیل تفاوت قیمتها این است که شرکتها با توجه به تعداد دامینهایی که ثبت می کنند از شرکت های اصلی تخفیف های مختلفی می گیرند و از آنجایی که قیمت دلار نیز در ایران همواره در حال نوسان بوده است ، بنابراین قیمت ثبت دامین متفاوت است.
البته به شرکت ثبت کننده اصلی هم ربط داره.
کیفیت که فرقی نداره ، نوع سرویس دهی فرق می کنه. مثلا برخی شرکتها کنترل پنل برای دامین نمی دهند. یا اینکه برخی شرکتها موقع expire شدن دامین به مدت یک ماه قبل و یک ماه بعد از اون اجازه transfer شدن دامین رو نمی دهند و ...
ما دامین ها رو از onlinenic ثبت می کنیم و تا حالا خوشبختانه مشکلی نداشتیم.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اينجا يه سئوال بوجود مياد. اگه آدم يادش بره كه سر سال بياد دامين رو مجدد بگيره. كسي ميتونه همون شب آخر سال زودي دامين رو به نام خودش بگيره.
حالا اگه ما يادمون باشه و قبل از تموم شدن دوره يك ساله هم ميشه دامين رو تجديد كرد يا بايد صبر كرد سر سال؟؟

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
شما هر وقت که بخواهید می تونید دامین رو یکسال دیگه ریجستر کنید.
البته ما خودمون یک ماه مونده به اتمام دامین با شما تماس می گیریم.
ضمن اینکه معمولا دامین ها پس از expire شدن به مدت 30 روز lock می شوند و کسی نمی تونه رجیسترشون کنه به غیر از کسی که قبلا صاحبش بوده.
این کار برای این انجام می شه که اگه شما یادت رفت فرصت برای دوباره گرفتن دامین داشته باشی.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
تا اونجاييکه من خبر دارم اگه قبل از Expire شدن اقدام به تمديد کردن نشه و زمان Expiration بگذره، شرکت Registrar مبلغ 70 دلار بابت ثبت مجدد برای صاحب قبلی دريافت ميکنه.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
نه اينطور نيست.
تا 40 روز بعد از expire شدن دامین ، با همون مبلغ برای فقط صاحب قبلی قابل ثبت است.

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
اول بگم که صرفا سوال میکنم و قصد تبلیغ یا تضعیف هیچ شرکتی رو ندارم ( امیدوارم سوء تفاهم نشه )

من خیلی وقته دنبال یه host مطمئن می گردم . با تعاریفی که شنیدم و آشنایی که با شما دارم ، انتخاب اولم هم هستین . ولی وقتی قیمت هوست ایران رو دیدم این سوال برام پیش اومد که چرا قیمتهاشون این قدر ارزون تر از شماست .
حالا شما که اهل فن هستین بفرمائید چه فرقی بین امکانات host شما با اونها وجود داره که اینقدر تفاوت قیمت دارین ؟
(plan2 اونها با تشابه زیاد ( حداقال از نظر space و transfer ) به plan3 شما از نظر قیمت از نصف قیمتهای شما هم کمتره !!! ) :blink:

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
آلفرد جان
هر تیم و گروهی برای خودش سیاستهای خاصی داره. فکر نمیکنم تعریف یه قیمت دلیل منطقی (منظورم یه دلیل غیر اقتصادی است) داشته باشه. این به دقت و ظرافت مشتری برمیگرده که از بین یه تعداد انتخاب ، بتونه نتیجه بگیره. که البته خب این بحث جدا از رقابت است.

بالا