برگزیده های پرشین تولز

علت ضعیف بودن پایه علمی ریاضیات و راه حل های آن

pouya007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان;
بنده دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم اما همیشه علاقه مند به کامپیوتر، برنامه نویسی و حتی خود ریاضی و فیزیک بودم اما به دلیل ضعیف بودن پایه ام هیچ وقت نتونستم خوب ریاضیات رو درک کنم و همیشه ازش می ترسم و این باعث شده از فیزیک هم دوری کنم در صورتی که علاقه به این دروس رو در خودم می بینم. خب حالا با توجه به نزدیک بودن کنکور اگر بخواهم سال دیگر هم کنکور ریاضی بدهم به نظر شما چگونه میتوانم ریاضی خودم رو قوی کنم؟ شما کتاب یا منبعی برای این مورد سراغ ندارید؟ متاسفانه امکان رفتن به کلاس های تقویتی و ... رو هم به دلیل بد مسیر بودن محل زندگیم ندارم اما آدمی هستم که اگه منبع خوبی باشه که قشنگ مباحث رو توضیح بده سریع درک می کنم.
لطفا منو از راهنمایی هاتون برخوردار کنید.

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم. مشکل اصلی از ما نیست مشکل از معلم های ما هست. از معلم های دبستان گرفته تا پیش دانشگاهی بخصوص معلم های دبستان که یک عده زن خبیثه و بی سواد هستند
من تا سال آخر مدرسه اعمال اصلی ریاضی رو روی کسر ها یاد نگرفتم چون تو دبستان درست یادم نداده بودند

Amoo Mohsen

Registered User
لایک‌ها
30
منم پیش تجربی تموم کردم و لیسانس زبان گرفتم ریاضیم خیلی ضعیفه کسی راهی داشته باشه خیلی ممنون میشم

farhad207

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مگه ما ریاضیا که الان داریم تو دانشگاه برق میخونیم بلدیم:general406::general406::general406::general406::general406::general208:

majed19

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مایی که عشق تجربی بودیم یهویی سر از ریاضی درآوردیم الانم همش پشت کنکور درجا میزنیم ملت یه کمکیم به م بکنین

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
مایی که عشق تجربی بودیم یهویی سر از ریاضی درآوردیم الانم همش پشت کنکور درجا میزنیم ملت یه کمکیم به م بکنین
کسی که همین ملت بهش رای دادن دیگه فرصت دوباره ای به شما نمیده و باید بردگیش رو بکنید(سربازی) حالا دباره رای بدین !

majed19

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی که همین ملت بهش رای دادن دیگه فرصت دوباره ای به شما نمیده و باید بردگیش رو بکنید(سربازی) حالا دباره رای بدین !
سربازیو که گرفتم معافیت بعد میخواستم کنکورو باز سراسری امتحان بدم اما فک کنم دیره خیلی نه؟ واس 95 میگم

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
سربازیو که گرفتم معافیت بعد میخواستم کنکورو باز سراسری امتحان بدم اما فک کنم دیره خیلی نه؟ واس 95 میگم
اگه منبع درآمد داری هیچ وقت دیر نیست ولی اگه کار نداری به این کاغذ پاره ها بچشم پول نگاه نکن
http://forum.persiantools.com/threads/نتیجه-درس-خوندن-چیه؟.674793/

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
ریاضی تمرین و نوشتن زیاد میخواد و مثال باید خیلی حل کرد!
کلا تکرار معجزه ای است که هر انسانی قادر به انجام آن است!

sirvan1124

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوستان;
بنده دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم اما همیشه علاقه مند به کامپیوتر، برنامه نویسی و حتی خود ریاضی و فیزیک بودم اما به دلیل ضعیف بودن پایه ام هیچ وقت نتونستم خوب ریاضیات رو درک کنم و همیشه ازش می ترسم و این باعث شده از فیزیک هم دوری کنم در صورتی که علاقه به این دروس رو در خودم می بینم. خب حالا با توجه به نزدیک بودن کنکور اگر بخواهم سال دیگر هم کنکور ریاضی بدهم به نظر شما چگونه میتوانم ریاضی خودم رو قوی کنم؟ شما کتاب یا منبعی برای این مورد سراغ ندارید؟ متاسفانه امکان رفتن به کلاس های تقویتی و ... رو هم به دلیل بد مسیر بودن محل زندگیم ندارم اما آدمی هستم که اگه منبع خوبی باشه که قشنگ مباحث رو توضیح بده سریع درک می کنم.
لطفا منو از راهنمایی هاتون برخوردار کنید.
یکی از راههای تقویت ریاضی و فیزیک استفاده از جلسات تدریس خصوصی است. در صورتیکه در زمینه تدریس دروس دبیرستان همچون تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی شیمی و .... به مدرس خصوصی احتیاج دارید، در وب سایت (ایران مدرس) به بخش تدریس خصوصی مراجعه نمائید.

وب سایت ایران مدرس، برترین وب سایت تدریس ایران بوده و بیشترین تعداد مدرسین را در بین سایتهای تدریس دارد. در وب سایت ایران مدرس، تا مهر 94 بیش از 11000 مدرس ثبت نام کرده اند.

علاوه بر دروس ذکر شده در بالا، برای ارائه خدمات در زمینه تدریس زیست، تدریس عربی، تدریس زبان و سایر دروس نیز می توانید به بخش تدریس خصوصی مراجعه کنید.

hadiforever

Registered User
لایک‌ها
815
من که ریاضی کارشناسی ارشد گرفتم .چه خری شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟{خودتان تجسم کنید یک خر دارد بار می برد}
الان با نیسان کار می کنم .:(
شما اگه مغز ندارید برید ریاضی بخونید.
برید حوزه .رشته خوب انسانی . حقوق .و..........

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
تنها راه حل ریاضی و فیزیک............تمرین هستش

البته همه ازش فراری هستن

sirvan1124

Registered User
لایک‌ها
37
یک مقاله خوب و کاملا مرتبط با موضوع:
راهکارهایی برای دانش آموزان ضعیف در درس ریاضی
اینکه بعضی از دانش آموزان در درس ریاضی ضعف دارند و افت تحصیلی داشته اند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است در یک مقطع تحصیلی معلم ریاضی برخورد خوبی با شاگرد خودش نداشته است و این رفتار نامناسب را شاگرد کلا مرتبط با درس ریاضی فرض کرده است و به همین دلیل شاید اصلا رغبتی برای یادگیری این درس ندارد. ممکن است خود دانش آموز چند ترم ریاضی را خوب مطالعه نکرده باشد و نمرات خوبی در این درس نگرفته و به این نتیجه رسیده است که استعداد یادگیری ریاضی را ندارد. موارد دیگری هم می تواند دلیل این ضعف باشد. در ادامه راهکارهایی برای تقویت و علاقه مند کردن دانش آموزان ضعیف در درس ریاضی به این درس ارائه شده است.

tent

Registered User
لایک‌ها
32
من که ریاضی کارشناسی ارشد گرفتم .چه خری شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟{خودتان تجسم کنید یک خر دارد بار می برد}
الان با نیسان کار می کنم .:(
شما اگه مغز ندارید برید ریاضی بخونید.
برید حوزه .رشته خوب انسانی . حقوق .و..........
اول اینکه از حرف زدنتون شما ریاضی نخوندین
عزیز من ریاضی تمام دنیاست.
عزیزانی که دانش آموز هستند و هنوز دانشجو نشده اند باید یه سری چیز ها رو بدونید:
اول اینکه دوران تحصیل یه طرف دوران دانشجویی هم یه طرف دیگه
توی دوران دانشجویی دست شما خیلی بازه ، و اصلا ربطی به استاد نداره شما میتونی هر کتابی که دوست داری بخونی و خلاصه دنبال علاقه خودت بری که این خیلی خوبه،
مثل مدرسه نیست که به شما یه فرمول بدن بگن خب اینو حفظش کن (میتونی توی دانشگاه هم این کارو بکنی) اما اگه علاقه داشته باشی توی کتابخانه کلی کتاب هست که میتونی راجع بش تحقیق کنی و اثباتش رو ببینی که حداقل نخوای حفظش کنی و ریاضی رو واقعا درک کنی!!!! و حتی در زندگی به کار ببری!!
از این خصوصیاتی که من گفتم شاید توی هر دوره ورودی شاید 4 الی 5 نفر این شکلی ریاضی رو بخونن که همین این ها در زندگیشان موفق میشوند و کسانی امثال مریم میرزاخانی میشوند _ منظورم کسانی بود که رشته ریاضیات و کاربرد ها میخونن_
توی دانشگاه هم امثال این آقا زیاد هستن که میگن بابا ریاضی به درد نمیخوره برین یه رشته بهتر بخونین و از این چیزها...
شاید بازار این رشته در ایران خیلی کم باشه و پایه تمام چیز هاست
اگه پایه ریاضی تون خیلی قوی شما به سهولت زبان های برنامه نویسی رو یاد میگیرید (شاید یه ریاضیدان برنامه نویسی بلد نباشه اما یه برنامه نویس صددرصد ریاضی رو خوب فهمیده و داره تو برنامه نویسی اون رو به کار میبره)
البته بازار کار هم گفتم باید در نظر بگیرین که توی چه گرایشی باشن، معمولا گرایش محض بازار کمتری داره اما گرایش کاربردی بازار خیلی بزرگی داره و به راحتی می تونی کار پیدا کنی
این نکته هم بگم که سازنده زبان برنامه نویسی بزرگ c آقای دنیس ریچی هم ریاضیات کاربردی و فیزیک از دانشگاه هاروارد خونده.... به نظرم گرایش ها از اسمش هم معلومه که در کاربردی شما کاربرد های ریاضی رو به کار میبرین و برنامه نویسی هم میتونه شاملش بشه
خلاصه که به حرف اینجور آدما گوش نکنین
برای اینکه پایتون رو قوی کنید ،فقط و فقط یک راه هست: هیچ چیزی رو حفظ نکنید
باید تمرین کنید و جایی که متوجه نمیشید به سرچ و یا کتاب های خوب که اگه خواستید میتونم اسامی این ها رو به شما بگم مراجعه کنید
اساسا شما هر چیزی حفظ کنید بعد یه مدت فراموش میشه
به نظرم اول دنبال هدفتون برید مطمئن باشید اگه برای هدفتون واقعا تلاش کنید به اون چیزی که میخواهید میرسید.

sirvan1124

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوستان. حتما مقالات زیر رو مطالعه کنید. با مداومت و تمرین و داشتن انگیزه می شه در ریاضی به میزان خیلی زیادی پیشرفت کرد. البته باید برای یادگیری ریاضی انگیزه هم داشته باشید. اگر شما ریاضی رو بلد باشید در رشته های فنی مهندسی ادامه تحصیل برای شما خیلی راحت تر خواهد بود و در کنکور هم رتبه بهتری کسب خواهید کرد. ممکن خیلی جاها به صورت مستقیم از ریاضی استفاده نکنید ولی بلد بودنش مطمئنا مفیده. برای مهندسین که حتما باید ریاضی و هندسه رو خوب بلد باشن. مقالات زیر رو بخوانید.
راهکارهایی برای دانش آموزان ضعیف در درس ریاضی
پایه ریاضی ضعیف و روش های تقویت پایه ریاضی

Programmer Turk

Registered User
لایک‌ها
88
تقصیرات رو سر دیگران نندازیم . دیگران هرچقدر هم که بد باشند باید خودمون یه تکونی به خودمون بدیم .
من خودم خیلی به ریاضی علاقه داشته و دارم . تا سال پیش ولی ریاضیم افتضاح بود فیزیک هم که بدتر از اون .
امسال به هر دو درس مسلطم ( یازدهم رشته ریاضی میخونم )
باید این دو تا درس رو تمرین و تکرار کنید . روز اول 10 دقیقه روز دوم 20 دقیقه . کلاس ثبت نام کنید و پول زیاد بهش بدید تا مجبور بشید واسه خاطر پولتونم که شده اون کلاسا رو برید و یاد بگیرید
70 درصد از معلماست ولی 30 درصد هم خودمون باید تلاش کنیم . علت اینکه ژاپنیا تو این چند سال پیشرفت کردن چی بوده ؟ اونا واسه دیگران آرزوی بدبختی نمیکنن بلکه تلاش میکنن خودشون رو بهتر از دیگران کنن .

بالا