برگزیده های پرشین تولز

علی سنتوری -نگاهی دیگر

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
خوب ، خوشحال می شوم که در این بحث که احتمالا ً می تونه خیلی هم مهیج بشه شرکت کنید.و لازم می بینم که یک توضیح کوچک بدهم ، اعتیاد ، بزه و امثال این را برای فهم شان، باید از بار مفهومی تهی کرد . به عبارت دیگر ، مثلا در پزشکی ، برای فهم ابعاد اجتماعی اعتیاد ، می بایست تمام خصومت هایی که با افراد معتاد دارید را کنار بگذارید ، و به راه حلی که لزوماً ریشه کنی اعتیاد نیست ( تجربه 10هزار سال زندگی انسان این را نشان داده) فکر کنید.

شاد باشید
تاپیک سنتوری نگاه همه
bored.gif

شاد هستم http://************/files/kh3c0gxgwad5il3ncydg.gif

//

یه سوال اون مناظره پست اول رو با قصد قبلی ضبط کردی بعد تایپش کردی ؟
wha%5B1%5D.gif

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
تاپیک سنتوری نگاه همه
bored.gif

شاد هستم http://************/files/kh3c0gxgwad5il3ncydg.gif

//

یه سوال اون مناظره پست اول رو با قصد قبلی ضبط کردی بعد تایپش کردی ؟
wha%5B1%5D.gif

والا نفهمیدم در قسمت اول چه نوشته اید . ازتاپیکی که لینک ش را داده اید به نظر می اید که تاپیک طرفداران باشد ، نه منتقدان ، فکر نمی کنم تاپیک من ، دوقلوی تاپیک شما به حساب بیاید ، اما اگر چنین اصرار دارید ، حاضرم مرج کنم اینها را ، فقط به خاطر داشته باشید ، عاشقان عصب زده مهرجویی زیاد خوششان نمی یاد عبارات مشابه نوشته ام را ببینند ها.

در مورد سئوال هم ، نه اصلا چنین قصدی نبود ، با دو نفر بحث ام شد ، نفر دوم ، پارسا بود ، بعد هم که اصرار کرد ،گفتم اصلا کل متن رو پیاده می کنم توی یک ترد در پی تی. می تونم بپرسم دلیل سئوال تون رو؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
سلام :

اين فيلم فوق العادست ... من تو 3 روز بار 5 كه دارم ميبينم ... عاليه اين فيلم ... حيف كه اجازه پخش نگرفت

واقعا اين مافيا بازي تو هر چيز از فوتبال گرفته تا فيلم و غيره داره بيداد ميكنه و همرو به خاك سياه ميكشونه :(

فیلم فوق العاده زیبا ، منظورتان همین سنتوری ست؟

فکر می کنم اگر اجازه پخش می گرفت ، برای کارگردان ش بسیار گران تمام می شد .

راستی کسی حس من رو در 15 دقیقه آخر فیلم پیدا کرده بود ، که انگار کارگردان اون آخر هاش یادش افتاده می خواد یک چیز هایی بگه و تند و تند قطعات بی ربط رو بهم وصل کرده تا مثل فیلم هندی ها قهرمان داستان از آتش اعتیاد ، سیاوش وار سالم بیرون بیاد؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
من نگفتم فيلم درخشاني است البته در يکي از پست هاي قبلي هم گفته بودم که فيلم سنتورياعتبار کمتري نسبت به فيلم هاي ديگه مهرجويي مثل هامون و پري و ليلا وغيره است
اما نسبت به اوضاع الان فيلم هاي ما همين فيلم از خيلي ازفيلمهاي ديگه يک سرو گردن بالاتر است و فراموش نکنيم که به نظرمن البته همين کيميايي فيلم قيصر را درست ميکند و در چند سال اخير با سه فيلم سربازان جمعه و حکم ورئيس در حال تکرار خودش است و يک چيز ديگر به نظر من فيلم کيميايي بيشتر بروي ديالوگ است و اگر ان ديالوگ را نداشتديگر معلوم نبود چي ميشد يادش بخير فيلم اعتراض اون ديالوگاي خدا بيامرز فتحي در زندان

ببين در همه جا نقد خوب وبد هست اينکه بگويم نقد خوب طرفدار کارگردان هست و نقد بد نقد صحيح است درست نيست
البته فيلم داشتن يک فيلنامه خوب و بازي خوب و همينطور کارگرداني اصلا به بحث سليقه مربوط نمي شود
ولي برداشت هاي ما بعنوان يک فرد مخاطب بيشتر سليقه اي در مورد پسنديدن فيلم
مثلا مثالي که شما زديد من اصلا از فيلم آبي خوشم نيومد و اين فيلم رو جز فيلم هاي بدنه يا دنباله رو فيلم هاي که براي گيشه ساخته شده مي دونم
تشکر از نظرت سراب جان
عرض شود که بنده به هیچ وجه نقد خوب را نقد کوبنده کارگردان نمی دانم.
پس فکر می کنم با هم هم عقیده هستیم که این فیلم نه فیلمنامه داشت و نه بازی و نه کارگردانی.
سلیقه را هم بنده قبلا تاکید کردم که بهترین فیلم دنیا شاید به نظر "یک نفر" بد بیاید.
مثالی که از آبی زدم ، فیلم به شدت تجاری و بی ربط بود ، ولی برای روشن شدن موضوع فکر می کنم نیاز بود.

موفق باشید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب به لطف لینکی که کمیل به ترد ش داد ، این مطلب رو پیدا کردم
طبق معمول همه ما ایرانی ها ، خبری از منبع نوشته نیست. اگر نویسنده همان زننده پست باشد ، خوشحال می شوم یه کم موضوع را برای ما باز تر کند:lol:
آوای سنتور دقیقا ً به چه قسمتی از دین ما که در جامعه در حال پراکنده شدن هست(!!!!!) تشبیه شده؟؟؟ طرح ارتقا امنیت اجتماعی رو می فرمایید که داره همین طوری پراکنده می شه؟:lol:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
اینم دیدگاه دیگری در وصف سنتوری ، از نویسنده ای عاصی

نقل از وبلاگش :
اما آیا واقعا ایرانیان صلاحیت زرت و زورت کردن در مزمت اخلاقی استفاده از محصولات فرهنگی قاچاق را دارند؟ برای پاسخ دادن به این سوال لطفا به محل انباشت فایل های موسیقی و فیلم های خود رجوع کنید و یا اگر دوست داشتید کپی ویندوزی که با استفاده از آن این یادداشت را می خوانید به یاد بیاورید. اگر دوست تر دارید تمام کتاب های ترجمه شده ای که در عمرتان خوانده اید به یاد بیاورید...

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
والا نفهمیدم در قسمت اول چه نوشته اید . ازتاپیکی که لینک ش را داده اید به نظر می اید که تاپیک طرفداران باشد ، نه منتقدان ، فکر نمی کنم تاپیک من ، دوقلوی تاپیک شما به حساب بیاید ، اما اگر چنین اصرار دارید ، حاضرم مرج کنم اینها را ، فقط به خاطر داشته باشید ، عاشقان عصب زده مهرجویی زیاد خوششان نمی یاد عبارات مشابه نوشته ام را ببینند ها.

در مورد سئوال هم ، نه اصلا چنین قصدی نبود ، با دو نفر بحث ام شد ، نفر دوم ، پارسا بود ، بعد هم که اصرار کرد ،گفتم اصلا کل متن رو پیاده می کنم توی یک ترد در پی تی. می تونم بپرسم دلیل سئوال تون رو؟
کی گفته تاپیک طرفدارانه؟
f_yyssrqm_e4e8866.gif

کسی نیست بحث کنیم هی خبر کپی می شه
bored.gif

دعوتتان می کنم آنجا

پس فکر می کنم با هم هم عقیده هستیم که این فیلم نه فیلمنامه داشت و نه بازی و نه کارگردانی.

مطمئنی فیلم رو دیدی ؟
wha%5B1%5D.gif

PimpaPoompa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فیلم فوق العاده زیبا ، منظورتان همین سنتوری ست؟

راستی کسی حس من رو در 15 دقیقه آخر فیلم پیدا کرده بود ، که انگار کارگردان اون آخر هاش یادش افتاده می خواد یک چیز هایی بگه و تند و تند قطعات بی ربط رو بهم وصل کرده تا مثل فیلم هندی ها قهرمان داستان از آتش اعتیاد ، سیاوش وار سالم بیرون بیاد؟

دقيقا من همين حس را پيدا كردم . خواستم بنويسم كه ديدم شما نوشتيد. من كه اصلا از مهجويي انتظار نداشتم بگذريم به قول شما بزرگان هم گاف ميدن . :D

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
کی گفته تاپیک طرفدارانه؟
f_yyssrqm_e4e8866.gif

کسی نیست بحث کنیم هی خبر کپی می شه
bored.gif

دعوتتان می کنم آنجا

مطمئنی فیلم رو دیدی ؟
wha%5B1%5D.gif

دعوت شما رو می پذیرم.
من که حرف شما رو کوت نکرده ام ، من خطاب ام با سراب بود . با این حال ، اگر فکر می کنید که کاری به این اندازه برجسته در سینمای فیلمفارسی رخ داده ، حاضرم احتمال اینکه من یک فیلم دیگه به جای علی سنتوری را دیده ام را هم جزو احتمالات قرار می دهم.:eek:

بالا