برگزیده های پرشین تولز

عمرانی ها متحد شويد!!!!

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از vmf :
ولی جدا از شوخی من نمی دونم این عمرانی ها به چی افتخار می کنند. دیگه خاک و گل و بتن هم کاری داره که ادم به خواهد براش سر و دست بشکونه. اما بر عکسش این مهندسی مکانیک اون قدر رشته ماهی هستش که نگو.
نه... آچار و پيچ گوشتي و روغن سوخته و شاتون و سگدست ـه كه خيلي سخت و پيچيده اس و جزو اصول زير بنايي ( با تشديد ن) تمام علومه.

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
من نمي خواستم اينجا بحث عمران و رشته هاي ديگه رو بندازم ولي..
اقايون و خانوما توجه داشته باشين در جوامعي مانند ايران اصولا برترين رشته عمران است (چرا؟)چون اگر عمران نباشد رشته هايي مانند مكانيك و برق و ... بيكار مي مانند (بازم چرا؟)چون مكانيك ها اگر دكتراي مكانيك هم بگيرن بايد بيان ماشين الات عمران رو تعمير كنن . در مورد كامپيوتر (مخلص هر چي دانشجوي كامپيوتر) كه بايد كارهايي از جمله كشيدن نقشه با كامپيوتر محاسبات با كامپيوتر و .. رو انجام بدن در مورد برق سيم كشي ساختمان رو بعهده اين عزيزان گذاشتيم :D من اهم رشته ها رو ذكر كردم كه حساب دستتون بياد .و بدانيد هر چقد هم با سواد باشين در رشته هاي مختلف بايد زير دست عمراني ها كار كنين تا يه چيزي به شما ها بدهيم تا زندگي كنينننن

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اولا بگم که خدایی نکرده نمی خواستم به دوستان عمرانی توهین بکنم .و چیز هایی که گفتم و می گم فقط از واقعیت های علمی هستش و قصد کوبوندن هیچ رشته و یا کسی رو ندارم. چه اینکه خیلی از دوستای خودم عمران خوندند یا می خونند
ثانیا توی سیستم های مهندسی سه رشته هستند که همه چیزشون از خودشون هست و از رشته دیگری وام نمی گیرند. یا به عبارت دیگه رشته های مادر دانشگاهی محسوب می شوند. که اون سه رشته مهندسی یکی مهندسی برق هستش و دومی مهندسی مکانیک و سومی مهندسی مواد. و در واقع تمام رشته های مهندسی دیگه وام دارند این سه تا رشته هستند ( البته بعضی رشته ها نظیر مهندسی نساجی یا مهندسی پلیمر هستند که خیلی توی این سه تا دسته نمی گنجند) و رشته هایی هم نظیر مهندسی عمران و مهندسی هوافضا و حتی مهندسی شیمی در واقع شاخه هایی از مهندسی مکانیک هستند. بعد هم در اکثر مواقع یک مهندس مکانیک به راحتی می تونه به جای یک مهندس عمران کار بکنه و حتی در یک سری از کارهای محاسباتی یک مهندس مکانیک بهتر هم می تونه به جای یک مهندس عمران کار بکنه. تازه اگر هنوز هم با نظر من مخالف هستید خودتون به راحتی می تونید ببینید که اگر درس های مثل بتن و سازه رو از مهندسی عمران حذف بکنند دیگه چیزی از عمران باقی نمی مونه جز درس های مهندسی مکانیک. در واقع بهتر بگم که مهندسی عمران یک شاخه تخصصی از مهندسی مکانیک هستش که مربوط به راه و ساختمان میشه
راستی شنیدم ظاهرا بین گرایش های عمران اختلاف هست و بچه های عمران عمران به خاطر ساده بودن گرایش نقشه برداری به اونها حسادت می کنند
اما خودمون هستیم ها این بچه های عمران و صنایع عین یهودی ها که همه دیگر رو می شناسند و کلی همدیگر رو تحویل می گیرند

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از xPlod :
نه... آچار و پيچ گوشتي و روغن سوخته و شاتون و سگدست ـه كه خيلي سخت و پيچيده اس و جزو اصول زير بنايي ( با تشديد ن) تمام علومه.

عزیز جان من منظورت رو خوب متوجه نشدم . اما باید به اون دسته از دوستانی که این جوری فکر می کنند بگم و اقعا در مورد مهندسی مکانیک در اشتباه هستند. برای نمونه هم می تونید نگاهی به رشته های مهندسی مکانیک نظیر ارتعاشات و مکانیک سیالات و انتقال حرارت و ترمودینامیک و....... بندازید تا ببینید که واقعا هر چیز که توی دنیای اطرافتون وجود داره یه جوری توی مهندسی مکانیک بحث میشه. بعد هم اصلا نگاه خشن داشتند به مهندسی مکانیک درست نیست و برای نمونه می تونید درس مکانیک سیالات رو در نظر بگیرید که به خاطر زیباییش نتنها خیلی از خانوم ها بهش علاقه مندند بلکه هر ادم خشنی رو به نرمی و خشوع در برابر دنیای اطرافش وا میاره

ولی حیف که این جور چیزها هیچ کس در نظر نمی گیره و هر کسی اسم مهندسی مکانیک رو می شنوه فورا یاد ماشین و موتور و..... میفته

saeedonline

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام آقا كدوم عمران --------عمران عمران يا ........... از دانشگاه امام حسين(ع ) كسي هست اينجا

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
راستی من اسم رشته مکانيک رو نشنيده بودم....از کی تو دفترچه امده؟
مثل بقيه رشته ها هست؟انسانيه يا فنی-مهندسی؟

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
اولا اينكه هيچ رشته اي بتنهايي مستقل نيستش و تمام رشته هايي كه ما در ايران داريم همگي يك رشته كلي هستن . و در ضمن در مورد اينكه شما مي گين عمران بيشتر درس هاي خودش رو از مكانيك گرفته يك اشتباه محض است . مثلا همين رشته نقشه برداري حتي يك واحد درسي مشترك با مكانيك نداره!!!!! و در ضمن اين همه مكانيك مكانيك نكنين مگه سابقه مكانيك چند سال ميشه.؟؟؟؟ اما عمران از قرن هاي خيلي پيشين بوده و هست و خواهد بود و روز به روز پيش رفته تر قويتر مي شود . ضمنا اينكه براي يك جامعه در درجه اول يك مهندس عمران لازم است تا رشته هاي ديگرررر :D و در آخر اينكه همه دانشجويان رشته ها مختلف بايد در دست هم دهيم تا يك ايران آزاد آباد بي نياز داشته باشيم و به مرتبه اي از علم برسيم كه بتوانيم علم را در داخل كشور توليد كنيم.
و از بقيه دوستان هم مي خوام ديگر از اين نوع تاپيك ها نزنن چون از نظر روانشناسي باعث ميشه كه در انسان يه جور كينه نسبت به رشته هاي ديگه بوجود بياد و در آينده باعث موضع گيري هاي بي مورد بشه .

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از vmf :
عزیز جان من منظورت رو خوب متوجه نشدم . اما باید به اون دسته از دوستانی که این جوری فکر می کنند بگم و اقعا در مورد مهندسی مکانیک در اشتباه هستند. برای نمونه هم می تونید نگاهی به رشته های مهندسی مکانیک نظیر ارتعاشات و مکانیک سیالات و انتقال حرارت و ترمودینامیک و....... بندازید تا ببینید که واقعا هر چیز که توی دنیای اطرافتون وجود داره یه جوری توی مهندسی مکانیک بحث میشه. بعد هم اصلا نگاه خشن داشتند به مهندسی مکانیک درست نیست و برای نمونه می تونید درس مکانیک سیالات رو در نظر بگیرید که به خاطر زیباییش نتنها خیلی از خانوم ها بهش علاقه مندند بلکه هر ادم خشنی رو به نرمی و خشوع در برابر دنیای اطرافش وا میاره

ولی حیف که این جور چیزها هیچ کس در نظر نمی گیره و هر کسی اسم مهندسی مکانیک رو می شنوه فورا یاد ماشین و موتور و..... میفته
مثل اينكه عادت كردي با هر قضيه اي كه برات پيش مياد خيلي مستدل و منطقي برخورد كني رفيق :D

وقتي من مي گم عمران فلانه و مكانيك بهمان، شما بايد برگردي بگي : نه خير، مكانيك فلانه و عمران بهمان! اون وقت منم چهارتا تيكه آبدار مي ذارم روش و تحويلت مي دم و شما هم سعي مي كني تلافي كني، كه خب نمي توني :D :D چون يه هر حال همه مي دونيم كه كدوم رشته از بقيه برابرتره :cool:

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از en2fa :
راستی من اسم رشته مکانيک رو نشنيده بودم....از کی تو دفترچه امده؟
مثل بقيه رشته ها هست؟انسانيه يا فنی-مهندسی؟

تیکه میندازی؟ دارم برات :cigar:
:specool:

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از saeedonline :
سلام آقا كدوم عمران --------عمران عمران يا ........... از دانشگاه امام حسين(ع ) كسي هست اينجا

مگه دانشگاه امام حسین درس می خونی

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از sinahosting :
سلام
اولا اينكه هيچ رشته اي بتنهايي مستقل نيستش و تمام رشته هايي كه ما در ايران داريم همگي يك رشته كلي هستن . و در ضمن در مورد اينكه شما مي گين عمران بيشتر درس هاي خودش رو از مكانيك گرفته يك اشتباه محض است . مثلا همين رشته نقشه برداري حتي يك واحد درسي مشترك با مكانيك نداره!!!!! و در ضمن اين همه مكانيك مكانيك نكنين مگه سابقه مكانيك چند سال ميشه.؟؟؟؟ اما عمران از قرن هاي خيلي پيشين بوده و هست و خواهد بود و روز به روز پيش رفته تر قويتر مي شود . ضمنا اينكه براي يك جامعه در درجه اول يك مهندس عمران لازم است تا رشته هاي ديگرررر :D و در آخر اينكه همه دانشجويان رشته ها مختلف بايد در دست هم دهيم تا يك ايران آزاد آباد بي نياز داشته باشيم و به مرتبه اي از علم برسيم كه بتوانيم علم را در داخل كشور توليد كنيم.
و از بقيه دوستان هم مي خوام ديگر از اين نوع تاپيك ها نزنن چون از نظر روانشناسي باعث ميشه كه در انسان يه جور كينه نسبت به رشته هاي ديگه بوجود بياد و در آينده باعث موضع گيري هاي بي مورد بشه .

اولا که اون نقشه برداری رو بزارکنار
ثانیا اولر گفته بوده مکانیک بهشت ریاضیات هستش. ولی هیچ وقت نشندیم در مورد عمران حرفی زده باشه. اخه چون موقع اصلا رشته عمرانی توی هیچ جای جهان وجود نداشته. در ضمن چهارتا تیر و تخته مثل تخت جمشید که دلیل نمیشه ادم بگه فلان رشته قدیمی تره که. چه بسا که خیلی از قانون های مکانیک رو کسانی مثل ارشمیدسو و..... کشف کرده اند
ثالثا با وجود همه اینها که من از عمران و عمرانی بدم میاد ولی خوب توی این قضیه که فرمودید برای پیشرفت به همه رشته ها نیاز هست موافقم. وگرنه که هیچ دلیلی وجود نداشت رشته به اسم عمران وجود داشته باشه

رابعا فکر دیگه بحث رو ادامه ندیم بهتر باشه چون ممکنه احسان ( از طرف همه دوستان عمرانی ) ای دی من رو بن بکنه :lol:

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
چون گفتم ديگه پست نمي دم جوابت رو ندادم ولي ....

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
به نقل از xPlod :
مثل اينكه عادت كردي با هر قضيه اي كه برات پيش مياد خيلي مستدل و منطقي برخورد كني رفيق :D

وقتي من مي گم عمران فلانه و مكانيك بهمان، شما بايد برگردي بگي : نه خير، مكانيك فلانه و عمران بهمان! اون وقت منم چهارتا تيكه آبدار مي ذارم روش و تحويلت مي دم و شما هم سعي مي كني تلافي كني، كه خب نمي توني :D :D چون يه هر حال همه مي دونيم كه كدوم رشته از بقيه برابرتره :cool:
اولاً خوشم مياد اينکاره هستی....دوماً منطقاً منظورت اين بود که عمران از بقيه رشته ها برابر تر هست ديگه نه؟
سوماً....نه مکانيک رشته هست نه کامپيوتر نه هرچيز ديگه.....فقط عمران!

چهارماً اولر ديگه کی هست که بخواد نظر بده.....روزبه گفته بوده که عمران بهشت همچيز هست....
پنجماً حالا مثلاً بهست رياضی خيلی چيز خفنی هست....من که تا سد سال پمو اونجا هم نميزارم....
شيشماً دخترا ما خيلی خوشگلن....
هفتماً کی گفته برای پيشرفت به همه رشته ها نياز هست...نمونه بارزش مکانيک!
هشتماً....فقط عمران!

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از en2fa :
اولاً خوشم مياد اينکاره هستی....
ما مخلصيم.

دوماً منطقاً منظورت اين بود که عمران از بقيه رشته ها برابر تر هست ديگه نه؟
آخه نيازي به اسم بردن نيست، همه مي دونن منظور كدوم رشته اس :cool:

سوماً....نه مکانيک رشته هست نه کامپيوتر نه هرچيز ديگه.....فقط عمران!
نه داداش، مخالفم. اين رشته هام لازمن، ولي به عنوان جاده صاف كن عمرانيا :D

چهارماً اولر ديگه کی هست که بخواد نظر بده.....روزبه گفته بوده که عمران بهشت همچيز هست....
ايول

پنجماً حالا مثلاً بهشت رياضی خيلی چيز خفنی هست....من که تا صد سال پامو اونجا هم نميزارم....
احسنت

شيشماً دخترا ما خيلی خوشگلن....
ديگه ديگه...

هفتماً کی گفته برای پيشرفت به همه رشته ها نياز هست...نمونه بارزش مکانيک!
رجوع شود به مورد سوم.

هشتماً....فقط عمران!
كسي شك داشت؟! :happy:

سجاد

Registered User
لایک‌ها
2
سلام من هم عمرانی ام
:cool:
من هم بازی :p

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
عيد نوروز را به تمام عمراني هاي عزيز مخصوصا بروبچه pt تبريك مي گم .

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از سجاد :
سلام من هم عمرانی ام
:cool:
من هم بازی :p
ده نيگاه كن هي هر چي ما كامپيوتري هاي كوتا ميايم

شما دوباره جنگ و دعوا راه مي ندازيد :hmm:

:lol: :lol: :lol:

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از miladmovie :
ده نيگاه كن هي هر چي ما كامپيوتري هاي كوتا ميايم

شما دوباره جنگ و دعوا راه مي ندازيد :hmm:

:lol: :lol: :lol:
مثلا ميخواين چي كار كنين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از being.there :
وقتی بدانید نام این رشته به زبان قرآن کریم است در برتری آن شکی هم می‌توانید داشته باشید؟
اون عِمران نه عٌمران ! (منظورت با همين بود ديگه ! :blink: )

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از miladmovie :
اون عِمران نه عٌمران ! (منظورت با همين بود ديگه ! :blink: )
فرقي نميكند :D در هر حال اين سوره در شان و منزلت رشته عمران و ارزش و مقامي كه اين رشته دارد نازل شده است

بالا