برگزیده های پرشین تولز

عوامل موثر بر رتبه آلکسا

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

سعی کردم عنوان رو طوری انتخاب کنم که بشه هر سوالی در مورد Alexa.com توی این تاپیک مطرح کرد تا بشه بصورت منسجم به اطلاعات مرتبط دسترسی داشت
تا امروز منبع کمتری به فارسی در مورد این موتور جستجوگر برخورد کردم البته نظر و تاکید نیز بر روی این وب سایت خیلی کمتر بودا
اما با مطرح شدن مبحث SEO و هماهنگ سازی وب سایت ها با تکنولوژی های بهینه سازی صفحات و تلاش جهت رسیدن به رتبه معقول نظرها روی این گونه مطالب بیشتر شده و به مراتب سوالاتی که در ذهن ما پیش میاد و جوابی براش پیدا نمی کنیم بیشتر , در هر صورت من خیلی دوست دارم روی این مطلب بیشتر مانور بدیم و برای شروع چندتا سوال میپرسم

1 -اولا آلکسا رنک اصلا چیهست معمولا دیدگاهی که نسبت به رنک داریم بر روی یک محدوده مشخص هست مثل 0 تا 10 که صفر کمترین و 10 بهترین هست اما مسله ای که توی آلکسا میبینیم اصلا قابل قیاس با کلمه رنک گویا نیست !؟

1.563.708 یا 563.789 یا 590 و اخیر 980 هم دیدم ( سایت ایرانی منطورمه)
سوال اینه : این اعداد چی هستند و با چه مقیاسی به وب سایت ها داده میشه

2 -معمولا توی گوگل رنگ بدین شکله که وقتی شما میرسی به رنک 2 اگه یه مدت طولانی فعالیت نکنی و مسایل استاندارد مرتبط رو رعایت نکنی افت رنک داری ولی من شخصا تجربه کردم از عدد 2.889.999 رسیدم به 1.961.862 بعد یک هفته نشده رفتم به عدد 3.105.168 این چطوریاس ؟! دلیلش چیه ؟ بازدید !؟

لطفا یه مقدار در مورد مطالب بالا توضیح بدید تا انشالله سوالات مرتبط همینجا مطرح بشه و بشه به یک منبع منسجم دسترسی داشت

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
دست شما بابت زدن این تاپیک درد نکنه .واقعا هم سوال خیلی خوبیه.راستش برای منم سوال پیش اومده که این رنکا چطوری انتخاب میشن.چون شنیده بودم فقط بر اساس بازدید رتبه میده اما در مورد سایت من که اینطوری نبوده!!!من الان یه سه هفته ای هست که بازدیدام 10 برابر شده تعداد بک لینکام هم زیادتر اما اتفاقا از همون موقع هر هفته 20 تا 30 هزار پله سقوط داشتم!:blink: یعنی در کل این سه هفته نز دیک 90 هزار پله افت رنک...حالا این دلیلش چی میتونه باشه؟(بازدیدهای روزانه بطور ثابت همین مقدارو نشون میده و بالا و پایین نداره)

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سئو خیلی مهمه ، اما الکسا چندان ربطی با سئو نداره ( به جز افزایش ترافیک هدفمند توسط سئو ! )
و دلیل اینکه ایرانیا توجه چندانی به الکسا نمی کنند اینه که هیچ جا توجه نمی کنند! ... و دلیل اون هم اعتبار کم نتایج الکسا برای خریداران ترافیک و فروشندگان تبلیغات هست!
بسیاری از منابع ترافیک که توی الکسا پذیرفته میشه ، جاهای دیگه غیر قابل قبوله.
.
در مورد مکانیزم رتبه دهی هم اگه یکم دقت کنید ، متوجه میشید.
هر چقدر بازدید وب شما در یک بازه ی زمانی مشخص بیشتر باشه ، رتبه ی شما بهتر میشه و این رتبه در بین سایتهایی هست که توی لیست الکسا قرار دارند که با نگاهی به اونها ، میبینید که تقریبا تمام سایت های مطرح هم هستند.
نکته ی دیگه توانایی رتبه بندی بر اساس آی پی های ورودی هست. یعنی شما میتونید بفهمید یک سایت از نظر مردم هر کشور در چه رتبه ای قرار داره ...
لیست کامل این سایتها هم قابل خریداری از الکساست!

سلام

سعی کردم عنوان رو طوری انتخاب کنم که بشه هر سوالی در مورد Alexa.com توی این تاپیک مطرح کرد تا بشه بصورت منسجم به اطلاعات مرتبط دسترسی داشت
تا امروز منبع کمتری به فارسی در مورد این موتور جستجوگر برخورد کردم البته نظر و تاکید نیز بر روی این وب سایت خیلی کمتر بودا
اما با مطرح شدن مبحث SEO و هماهنگ سازی وب سایت ها با تکنولوژی های بهینه سازی صفحات و تلاش جهت رسیدن به رتبه معقول نظرها روی این گونه مطالب بیشتر شده و به مراتب سوالاتی که در ذهن ما پیش میاد و جوابی براش پیدا نمی کنیم بیشتر , در هر صورت من خیلی دوست دارم روی این مطلب بیشتر مانور بدیم و برای شروع چندتا سوال میپرسم

1 -اولا آلکسا رنک اصلا چیهست معمولا دیدگاهی که نسبت به رنک داریم بر روی یک محدوده مشخص هست مثل 0 تا 10 که صفر کمترین و 10 بهترین هست اما مسله ای که توی آلکسا میبینیم اصلا قابل قیاس با کلمه رنک گویا نیست !؟

1.563.708 یا 563.789 یا 590 و اخیر 980 هم دیدم ( سایت ایرانی منطورمه)
سوال اینه : این اعداد چی هستند و با چه مقیاسی به وب سایت ها داده میشه

2 -معمولا توی گوگل رنگ بدین شکله که وقتی شما میرسی به رنک 2 اگه یه مدت طولانی فعالیت نکنی و مسایل استاندارد مرتبط رو رعایت نکنی افت رنک داری ولی من شخصا تجربه کردم از عدد 2.889.999 رسیدم به 1.961.862 بعد یک هفته نشده رفتم به عدد 3.105.168 این چطوریاس ؟! دلیلش چیه ؟ بازدید !؟

لطفا یه مقدار در مورد مطالب بالا توضیح بدید تا انشالله سوالات مرتبط همینجا مطرح بشه و بشه به یک منبع منسجم دسترسی داشت

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
به نظر من كه بيشترين تاثير همان بازديد است
چون بازديدم زياد ميشه 3و4 روز بعد 5روز رنك الكسام بهتر ميشه يعني از 11700 ميشه 11500
اما براي رتبه دهي معلوم نيست چه ملاكي منظورم رتبه ات تو كشور ايران ميزنه 120 ولي سايت هايي هستند كه الكسا رنكشون 30000است ولي تو رتبه زير 90 هستند! اين معلوم نيست چطوريه

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دلیلش اینه که بازدیدای خارجی سایت شما از اون سایت بیشتره .. در نتیجه تعداد آی پی ایرانی ورودیتون کمتر میشه و توی رده بندی بر اساس کشور ویزیتور ، رتبه ی شما پایین میاد و رتبه ی اون سایت مثالتون بالا میره.

اما براي رتبه دهي معلوم نيست چه ملاكي منظورم رتبه ات تو كشور ايران ميزنه 120 ولي سايت هايي هستند كه الكسا رنكشون 30000است ولي تو رتبه زير 90 هستند! اين معلوم نيست چطوريه

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
دلیلش اینه که بازدیدای خارجی سایت شما از اون سایت بیشتره .. در نتیجه تعداد آی پی ایرانی ورودیتون کمتر میشه و توی رده بندی بر اساس کشور ویزیتور ، رتبه ی شما پایین میاد و رتبه ی اون سایت مثالتون بالا میره.

oooh
اصلا به اين فكر نكرده بودم راست ميگي:D

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
بازديد شما به الكسا ربطي ندارد
ممكن است بازديد زياد شود و رنك الكساتون كم شود و بازديد كم شود و رنكتون در كمال تعجب زياد شود
اين بازديد كاربران الكسا كه تولبار دارن ملاك هست كه تعداد كل اونها در جهان كمتر از صد هزار نفر هست كه اگر كمي تامل كنيد متوجه ميشيد كه بنابراين رنك ها اصلا درست و بدرد بخور نخواهند بود

در ضمن با توجه به اينكه تقلب در الكسا به وسيله ربوت بسيار آسان هست بهمين دليل رنك الكسا براي هيچ متخصصي اهميتي ندارد و فقط رنك گوگل هست كه مهم مي باشد و بايد روي آن كار كرد

اگر هم قصد داريد به ملت بفهمانيد چقدر بازديد داريد ميتونيد يك استيت عمومي در سايت بزاريد مثل motigo.com......

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جریان تولبارها رو یادم رفت بگم!
اما صرفا اونایی که تولبار دارن مد نظر قرار نمی گیرند. مگه چند نفر توی ایران تولبار الکسا دارن ؟!
اگه اشتباه نکنم توی MC خوندم که از آمار 3-4تا کانتر هم بهره میگیره.
صحتش رو نمی دونم.

ممكن است بازديد زياد شود و رنك الكساتون كم شود و بازديد كم شود و رنكتون در كمال تعجب زياد شود
اين بازديد كاربران الكسا كه تولبار دارن ملاك هست كه تعداد كل اونها در جهان كمتر از صد هزار نفر هست كه اگر كمي تامل كنيد متوجه ميشيد كه بنابراين رنك ها اصلا درست و بدرد بخور نخواهند بود

در ضمن با توجه به اينكه تقلب در الكسا به وسيله ربوت بسيار آسان هست بهمين دليل رنك الكسا براي هيچ متخصصي اهميتي ندارد و فقط رنك گوگل هست كه مهم مي باشد و بايد روي آن كار كرد

اگر هم قصد داريد به ملت بفهمانيد چقدر بازديد داريد ميتونيد يك استيت عمومي در سايت بزاريد مثل motigo.com......

iranjava.net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اصلا با این موافق نیستم پس یعنی شما میگی دومینی که pagerank 5 داره از دومین که pagerank 4 داره اما الکساش زیر 10.000 ارزشمند تر هست :wacko:

عوامل زیادی هست که ارزش میده به یه دومین یکی از مهم هاش همین الکسا هست

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
نه به تولبار ربط نداره
ازكجا تغذيه ميشه معلوم نيست
شايد اين Cpanel هاست هاawstate كه براي ديتاسنترهاست همشون يه جا امارشون ميره و الكسا استفاده ميكنه:D

iranjava.net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

navid4d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

به ترافيك بستگي داره .
به متا تگ ها بستگي داره ( مثلا نام كشور يا زبان )
به درصد رشد وزيزتورها بستگي داره .

و ( به استفاده كردن ويزيتور ها از ie 6 به بالا بستگي داره )

البته جديدا - به كاربراي فايرفاكس هم ارزش شمارش دادند .

bishtar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نه به تولبار ربط نداره
ازكجا تغذيه ميشه معلوم نيست
شايد اين Cpanel هاست هاawstate كه براي ديتاسنترهاست همشون يه جا امارشون ميره و الكسا استفاده ميكنه:D

منابع آماری الگزا بسیار زیاد هست خود مرور گرهای وب مهمترین عامل هست و شرکتهای هاستینگ و شرکتهای ارایه سرویس اینترنت و تخصیص IP و سایر منابع دیگر
حتی جایی خوندم که بنیاد مرور گر فایر فاکس در قبال ارسال اطلاعات مرور گر به شرکت آمازون (صاحب الگزا) کمک دریافت می کند.

هر چه که باشد بالا بودن رنک الگزا نشانه بازدید بیشتر و در نهایت بر روی کلیه معیارهای ارزش گذاری سایت تاثیر خواهد داشت

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

بلاخره روی کدوم گزینه ما باید کار کنیم ؟
اصلا آلکسا رنگ ملاک هست یا نیست ؟!

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
اصلا با این موافق نیستم پس یعنی شما میگی دومینی که pagerank 5 داره از دومین که pagerank 4 داره اما الکساش زیر 10.000 ارزشمند تر هست :wacko:

عوامل زیادی هست که ارزش میده به یه دومین یکی از مهم هاش همین الکسا هست

الکسا روی ارزش سایت تاثیری نداره و بسیاری از شرکت های طراحی و SEO که من مشناسم اینجا ، یا سایت های معروف اینجا ، اصلا الکسا رو پشم حساب نمیکنن !

ولی به طور کلی وقتی رو سایتت خوب کار بشه و ویزیتت بالا بره ، رنک الکسات هم بهتر میشه ولی ملاکی برای جایی نیست

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

سلام آقا سیاوش
شما چه اسراری دارید که روی یک سایت خاص کار کنید؟ شما روی سئوی سایت کار کنید. رنک گوگل سایتتون میره بالا! فکر کردین گوگل بر چه مبنا رنک میده؟ وقتی توی سرچ هم وضعتون خوب بشه بازدیدتون میره بالا و رنک الکساتون میاد پایین که خوبه.
اگه میخواید کار روی seo برای سایت خودتون رو به کسی بدید دوستان اینجا هستند این کار رو برای شما انجام میدن.

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
مشکل اینه که شما فقط هم رو گوگل تاکید دارید ! و برای تبلیغات هم سیستم های تبلیغاتی ! این قدم اول هست
بعد باید به فکر نتیجه و رنک تو msn / yahoo باشی و بعد هم تبلیغ گرفتن مستقیم !

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
سلام

مهم ترین ملاک الکسا بازدید صفحه شماست. اگرچه بازدید ip هم جای خودش رو داره و مورد دیگه اینکه به نظر بنده در کنار pr ، رنک الکسا ملاک مهمی برای یک سایت هست.

بالا