برگزیده های پرشین تولز

عوامل موثر در افزایش سطح فرهنگی فروم

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
با عرض سلام مجدد خدمت تمامی دوستان.
تایپک به ظاهر تفرقه انداز لیست سیاه کاربران خیلی زودتر از آنچه فکر میکردم ، بسته شد.
قبل از هر چیز از عزیزانی که موجب واکنش غیر منطقی و نامناسبشون شدم، معذرت میخوام.
بنده از ایجاد این تایپک اهداف زیادی را دنبال میکردم، ولی مسلما ضایع کردن برخی یا خراب کردن جو فروم. یکی از اون اهداف نبود.(مطمئن باشید) ولی در هر حال به برخی از اون نتایجی که میخواستم،رسیدم.
هدف اول: تست غیر مستقیم شخصیت اعضای فروم
نتیجه: (از طریق استقراء ناقص ، یا همون مشت نمونه خروار است.)
در حدود 40% اعضا در این تست،نمره منفی گرفتند.یعنی یا عجول بودند یا بدبین ویا با ظرفیت پایین. که از پستشون معلوم میشد.
حدودا 40% اعضا ، نمره متوسط گرفتند.
و تنها حدود 20% ، نمره مثبت گرفتند. یعنی با یک واکنش کاملا معقول و منطقی در پی آگاهی و طرح پیشنهاد سازنده براومدند.که از همینجا از این عزیزان ، تشکر ویژه ای میکنم.
ali313 : که به نظر بنده یک شخص متدین ، مذهبی(که به نظر بیشتر اعضا اینگونه نیستند) و مقید به آداب میباشند.
Annapaquin : همینقدر میدونم ، برخورد منطقی دارند.
که این نتیجه تا حدودی تاسف بار، است. زیرا نشان میدهد که جو فروم با جرقه کوچکی، مشتعل میشود.

هدف دوم: تست روحیه همکاری و همبستگی اعضا.
نتیجه: تقریبا تمامی عزیزان، با اعتراض به ایجاد این تایپک، نشان دادند که خواستار فضایی سالم و صمیمی با حفظ احترام متقابل هستند.
که انصافا نتیجه بسیار خوبی است.

در پایان: با توجه به این نتایج ، بحث در مورد افزایش سطح فرهنگی برای رسیدن به نقطه مطلوب، ضروری به نظر میرسد. لذا از تمامی دوستان خواهشمندم. در این بحث شرکت فعال داشته باشند و با پیشنهادات سازنده خود، در رسیدن به آنچه خواست همگان است. همکاری کنند.

اما زودتر از همه خودم:
نظرها:
1- به نظر میرسد آنچه که بیشترین تاثیر را دراین زمینه یعنی ایجاد چنین فضایی، دارد. تقید و تعهد است که ممکن است عامل آن دین و شرع باشد. عقل باشد، عرف و یا هر چیز دیگری. پس در درجه اول باید سعی کنیم این تعهد را از هر طریق ممکنی افزایش دهیم.
2- به نظر میرسه، یکی از راههای مهم در اینجا، پیشگیری باشه. یعنی دوستان سعی کنند اون جرقه ای را که در بالا اشاره کردم، نزنند. زیرا جو آنقدر هم خراب نیست که بدون جرقه و بی بهانه مشتعل بشه. به عنوان مثال همینکه "تو چیکاره ای؟" در شرایط خاص، خودش یه جرقه است.

اما در عمل: به تغییرات ایجاد شده در امضام ، توجه کنید.

به امید آن روز، موفق و پیروز باشید.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
بابا دست خوش. عجب حضور فعالی. عجب پیشنهادات سازنده ای.!!!

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
فرهنگ مرهنگ رو ووولش گفتگوی ازاد رو بچسب
لخت شو بیا تو

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان عزیز من پیشنهاد تشکیل یه چیزی شبیه هیئت منصفه رو میدم. متشکل از مدیران و برخی کاربران بسیار فعال تا ماهانه اعضاء نمونه را با توجه به میزان فعالیت ، عفت کلام ، کارگشایی و راهنمایی در مباحث انتخاب کنند.و اسامی را در معرض دید عموم بذارن. مثلا صفحه اول فروم یا صفحه اول هر بخش. یا حتی به افرادی که مثلا 5 بار این عنوان رو به خود اختصاص دادند. لوح تقدیر از طرف فروم یا حتی جایزه نقدی پرداخت کنند(آقایون ادمینها به نفع خودتونه. نیست؟ خوب بابا نیست!!!)

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
اوت ببین نظر مدیرا چیه
چون معمولا مخالفا

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون تاپیک که قفل شد اما من تو یه چیز موندم. احتمالا تو یکی از اعضای اینجایی ( تیریپ نیما ! ) و حالا با یه آیدیه دیگه داری نظراتو میگی. اگه آی پیت چک بشه خیلی خوبه. ما که نفهمیدیم چرا رفتیم تو لیست سیاه ! به هر حال دیوار اگه به فکر جو فروم احسانی آی پیه اینو چک کن ببین کیه ! با توام دیوار جان !

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از djpeiman :
اوت ببین نظر مدیرا چیه
چون معمولا مخالفا
اولا که چون کاربران فعال هم سهم دارند. نظرشون محترمه.
دوما چرا مخالف باشن؟ همونطور که گفتم به نفع همه است.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
از آنجا که انسان فطرتا کمال طلب است و در جهت رسیدن به آنچه در نظرش کمال است(مال،مقام یا قرب الهی) تلاش مینماید. و این حقیقت بر هیچکس پوشیده نیست.
پیشنهاد میدم با ایجاد تایپک جدیدی. سخنان بزرگان این عالم و صاحب نظران در رشته خود را در قالب نوشته کوتاهی بیان نماییم. باشد که ما را در رسیدن به کمال یارا باشد.
نوشته هایی همچون آنچه در ذیل آمده است.

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
اولا که چون کاربران فعال هم سهم دارند. نظرشون محترمه.
دوما چرا مخالف باشن؟ همونطور که گفتم به نفع همه است.
خب عزیزم اگه موافق بودن که جواب میدادن
اما در مورد هیات منصفه هتره بی خیال شی چون کاربرای فعال که همون طرف مدیران در کل با مدیرا راحت تر میشه کنا ر اومد

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
من که خلافش رو زیاد دیدم.
اگه تو دیدی من احساس کردم
میخوای 20 تا پست کاربرای فعا رو اینجا ردیف کنم؟

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
اگه تو دیدی من احساس کردم
یه سوال فنی آیا بینایی یکی از حواس نیست؟
بعد هم اینکه من مدیرا و کاربرای فعال رو پیشنهاد دادم چون بیشتر در جریان کار هستند. خب مثل من که کلا تو دو سه تا بخش پلاسه.چه میدونه دنیا دست کیه؟ اصلا چرا اینقدر انتقاد میکنی، یه کم پیشنهاد بده؟

united

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از SATpt :
بعد هم اینکه من مدیرا و کاربرای فعال رو پیشنهاد دادم چون بیشتر در جریان کار هستند. خب مثل من که کلا تو دو سه تا بخش پلاسه.چه میدونه دنیا دست کیه؟ اصلا چرا اینقدر انتقاد میکنی، یه کم پیشنهاد بده؟

این پسشنهاد ها رو در دفتر مدیر کل باید بدی

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
شما وقتی دیوار رو میبینی میگی من دیوار رو احساس کردم؟!!
چه میدونه دنیا دست کیه؟ اصلا چرا اینقدر انتقاد میکنی، یه کم پیشنهاد بده؟
اونموقع که من پیشنهاد دادم شما هنوز رجیستر نکرده بودی

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از united :
دوست عزیز اینا رو اینجا میگم. تا با همکاری دوستان و رفع کم و کاستیها.پیشنهاد آخر را به مدیران بدیم.
بعدش هم مدیرا که نباید فقط یه جا باشن.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از djpeiman :
شما وقتی دیوار رو میبینی میگی من دیوار رو احساس کردم؟!!

اونموقع که من پیشنهاد دادم شما هنوز رجیستر نکرده بودی

اما اولی : حواس پنجگانه رو تا حالا نشنیدین؟ و دیگه اینکه اون یه شوخی بود چون منظور شما رو فهمیدم.
و دومی: این شد دلیل؟ یعنی حالا که ما رجیستر کردیم، دیگه شما پیشنهاد نمیدی. میخوای دوباره Unregister بشم؟!!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از united :
شرمنده عزیز جان!!
ولی اصل شعر تو امضاتون اینه:
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من.........وین حرف معما نه تو خوانی و نه من!!
هست از پس پرده گفگوی من و تو......چون پرده در افتد نه تو مانی و نه من!!

ghasempouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از SATpt :
با عرض سلام مجدد خدمت تمامی دوستان.
تایپک به ظاهر تفرقه انداز لیست سیاه کاربران خیلی زودتر از آنچه فکر میکردم ، بسته شد.
قبل از هر چیز از عزیزانی که موجب واکنش غیر منطقی و نامناسبشون شدم، معذرت میخوام.
بنده از ایجاد این تایپک اهداف زیادی را دنبال میکردم، ولی مسلما ضایع کردن برخی یا خراب کردن جو فروم. یکی از اون اهداف نبود.(مطمئن باشید) ولی در هر حال به برخی از اون نتایجی که میخواستم،رسیدم.
هدف اول: تست غیر مستقیم شخصیت اعضای فروم
نتیجه: (از طریق استقراء ناقص ، یا همون مشت نمونه خروار است.)
در حدود 40% اعضا در این تست،نمره منفی گرفتند.یعنی یا عجول بودند یا بدبین ویا با ظرفیت پایین. که از پستشون معلوم میشد.
حدودا 40% اعضا ، نمره متوسط گرفتند.
و تنها حدود 20% ، نمره مثبت گرفتند. یعنی با یک واکنش کاملا معقول و منطقی در پی آگاهی و طرح پیشنهاد سازنده براومدند.که از همینجا از این عزیزان ، تشکر ویژه ای میکنم.
ali313 : که به نظر بنده یک شخص متدین ، مذهبی(که به نظر بیشتر اعضا اینگونه نیستند) و مقید به آداب میباشند.
Annapaquin : همینقدر میدونم ، برخورد منطقی دارند.
که این نتیجه تا حدودی تاسف بار، است. زیرا نشان میدهد که جو فروم با جرقه کوچکی، مشتعل میشود.

هدف دوم: تست روحیه همکاری و همبستگی اعضا.
نتیجه: تقریبا تمامی عزیزان، با اعتراض به ایجاد این تایپک، نشان دادند که خواستار فضایی سالم و صمیمی با حفظ احترام متقابل هستند.
که انصافا نتیجه بسیار خوبی است.

در پایان: با توجه به این نتایج ، بحث در مورد افزایش سطح فرهنگی برای رسیدن به نقطه مطلوب، ضروری به نظر میرسد. لذا از تمامی دوستان خواهشمندم. در این بحث شرکت فعال داشته باشند و با پیشنهادات سازنده خود، در رسیدن به آنچه خواست همگان است. همکاری کنند.

اما زودتر از همه خودم:
نظرها:
1- به نظر میرسد آنچه که بیشترین تاثیر را دراین زمینه یعنی ایجاد چنین فضایی، دارد. تقید و تعهد است که ممکن است عامل آن دین و شرع باشد. عقل باشد، عرف و یا هر چیز دیگری. پس در درجه اول باید سعی کنیم این تعهد را از هر طریق ممکنی افزایش دهیم.
2- به نظر میرسه، یکی از راههای مهم در اینجا، پیشگیری باشه. یعنی دوستان سعی کنند اون جرقه ای را که در بالا اشاره کردم، نزنند. زیرا جو آنقدر هم خراب نیست که بدون جرقه و بی بهانه مشتعل بشه. به عنوان مثال همینکه "تو چیکاره ای؟" در شرایط خاص، خودش یه جرقه است.

اما در عمل: به تغییرات ایجاد شده در امضام ، توجه کنید.

به امید آن روز، موفق و پیروز باشید.

در نگاه اول به این صفحه خیلی جذب اون شدم. مثل آدمی که مدیر ارشد بخش پروژه تکمیل سیستم عامل ویندوز ویستا از بتا به نسخه نهایی باشد بعد یکباره یک نامه از ریچارد استالمن دریافت کند که خطاب به کارمند عالی رتبه مایکروسافت گفته است: دوست من از اینکه در پروژه GNU همکاری می کنید از شما سپاسگذاریم.... بعد سعی کند معیاری جدید را در کاری کلاسیک جستجو کند. خیلی فیلسوفانه خواهد بود. علاقمندانه و کنجکاوانه به سراغ تاپیک مسدود شده لیست سیاه کاربران رفتم اما تقریبا تهی از مجموعه نتیجه گیری های اولیه خودم و نتایجی که اینجا آمده می بینم. یک تاپیک با ایده روانشناسی فروم ولی به سبک جدید! شاید اینجور جاها صداقت افراد بیشتر به کار بیاید. مثلا فرد خودش را واقعا معرفی کند و بگوید یک دانشجوی کارشناسی رشته روانشناسی در یکی از دانشگاههای داخل می باشد که به منظور انجام یک تحقیق درسی با عنوان:" تحلیل رفتارهای روانشناختی فروم های فارسی از طریق ایجاد تاپیک های خاص" اقدام به این کار کرده است.
این یک کار فوق العاده است ولی قطعا محقق فرضی ما، آمار مربوط به جرم و جنایت یا بحث امنیت ملی را مطالعه نمی کند که اینگونه در لفافه هدف خود را انتخاب کند. بدون شک هدف اولیه این فروم و فروم های مشابه دادن نمره منفی به کاربرانی که خودمان بیهوده برایشان مساله تراشی می کنیم نیست. وقتی اساسا مسئله ای وجود ندارد نیاز به مساله سازی نداریم! بهتر است جریانهای بنیادی کشف، شناسایی و کارشناسی شوند. زمانیکه در این فروم هستیم جنبه های مختلف یک هویت را می سازیم. جنبه ها خیلی متنوع هستند اما پیکره فروم همواره یکپارچه هست.
روح جمعی فروم به هم میریزد وقتی برای مثال گفته می شود: آقا یا خانم SATpt شما جزو لیست سیاه هستید چون آواتار شما ایجاد آستیگمات می کند! کلامی که از این دریچه در فروم شلیک می شود اول از همه شخص نویسنده را می آزارد و سپس روح همه خوانندگان را.
تصور غلط ما از جایی شروع می شود که تلاش مدیران را نادیده می گیریم از این راه سعی در استفاده از چنین مباحثی را داریم. در جریان تکامل فروم های فارسی و مقایسه آن با فروم های سایر ملل بدون شک کاری انجام نشده. از دوستان دعوت می کنم نتایج این بررسی ها را به بحث و بررسی بگذارند. هر آمار نادرست ما را یک قدم به فاجعه نزدیک تر می کند.

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
شرمنده عزیز جان!!
ولی اصل شعر تو امضاتون اینه:
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من.........وین حرف معما نه تو خوانی و نه من!!
هست از پس پرده گفگوی من و تو......چون پرده در افتد نه تو مانی و نه من!!
مرسی انحراف

بالا