برگزیده های پرشین تولز

بررسی و تحلیل بیت کوین، ارزهای رمزپایه و سیستم بلاک چین

نظر شما در مورد گذشته،حال و آینده ی بازار کریپتو کارنسی

• مثبت

• منفی

• خنثی ( نظری ندارم )

Results are only viewable after voting.

usef8000

Registered User
لایک‌ها
879
سایت blockchain.info/ نرم افزار هم داره ؟

سایت https://www.changer.com/ میخوای بیتکوین بفروشی میگه باید نرم افزار بیتکوین والت روی سیستمت نصب باشه
برنامه نمیخاد توی تنظیمات بلاکچین گزینه ای هست بزنی فعال میشه البته پول رو به ادرسی که چتجر میگه واریز کنی خودش اتومات تبدیل رو انجام میده
اما توی این روزها که زود کانفرم نمیخوره

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
البته من با نحوه کار این اکسچنج اشنایی ندارم و تا بحال باهاش کار نکردم و همونطور که دوست عزیزمون گفت منم بعید میدونم حتما باید از اپ ،بیت رو انتقال بدید به حساب سایت و از تو خود سایت میتونید اینکارو انجام بدید احتمالا. ولی در هر صورت این اپ ها برای کسایی که عادت دارن از گوشی برای تراکنش ها زیاد استفاده کنن شاید به درد بخوره هر چند که مبالغ بالا بازم توصیه نمیشه در اپ و ولت های انلاین نگهداری بشه

8030

Registered User
لایک‌ها
465
من خودم 2 سالی هست trade میکنم .با bitfinex و btc-e هم کار میکنم ولی bitfinex خیلی بیشتر.این جریان پامپ و دامپ هم همیشه اتفاق می افته متوسط ماهی یک دفعه این اتفاق می افته .قیمت میکشه بالا ولی یک دفعه 20000 تا بیتکوین نمیدونم از کجا میاد و فروخته میشه و قیمت 150 تا میکشه پایین.فقط بیت کوین هم کار نمیکنم با اتریوم و دش کوین و اتریوم کلاسیک هم کار میکنم و دو سه تای دیگه. این جریان پامپ و دامپ هم مختص بیت کوین نیست و تو اکثر کوینها اتفاق می افته.

سر جریان خبر بانک مرکزی چین که اول سال میلادی اومد خیلی ضرر کردم.چون ترسیدم و بیت کوینی که 900 خریده بودم شد 750 و گفتم احتمالا میره زیر 700 و فروختم و در کمال نا باوری فرداش کشید بالا.
کلا این کار همینه ارزون میخری تا گرون بفرووشی منتها بعضی موقعها فکر میکنی ارزون خریدی با توجه به سوابق قیمت کف اون کوین و با توجه به نموداراش ولی بازم میبینی افت قیمت پیدا میکنه و دامپ میشه.
این دست ضررها عادیه تو این کار.منتها سودهاشم اگر خوب صبر داشه باشی و حوصله به خرج بدی بالاست.
الان بنظرم وضعیت خوبی نیست برای خرید و من شخصا فعلا بیت کوین معامله نمیکنم.کلا الان وضعیت بازار حبابی شده و قیمتها کاذب بالاست با توجه به کوین های دیگه و همچنین خبر های جدید.

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
بله ،اپ اندروید
https://blockchain.info/wallet/android-app
اگه داخل گوگل پلی پیامی مبنی بر غیر قابل دانلود بودن برای شما بخاطر لوکیشن شما و تحریم ایران دریافت کردید باید ابتدا گوشی را در حالت هواپیما قرار بدید و در مرحله بعد از داخل setting گوشی و سپس app ها برنامه گوگل پلی استور رو پیدا کرده و گزینه clear data رو بزنید و ف.ش ک ن گوشی خود را فعال کنید و بعدش گوشی را از حالت هواپیما خارج کنید.و دیگه مشکلی ندارید میتونید برنامه رو از گوگل استور دانلود کنید ،البته چون دیدم خیلی از بچه ها با دانلود این اپ از گوگل استور مشکل دارن گفتم اینم بگم که یوقت کسی از دوستان با این مشکل برخورد کردن به راحتی بتونن این برنامه رو دانلود کنن و اینکه اینجور برنامه ها حتما باید از خود سایت اصلی یا گوگل استور دانلود کرد

اپ برای ios
https://blockchain.info/wallet/iphone-app

در ضمن بهتره برای گوشی از ولت های اپن سورس مثل mycelium استفاده بشه،درسته که استفاده ازشون یکمی مشکل تره ولی امنیت بسیار بالاتری نسبت به والت ها و اپ های شرکتی و centralized دارن ،اینم لینکش از گوگل پلی خدمت شما
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mycelium.wallet

نهههههههههههههههههههههههه
از والت blockchain.info برای گوشی به هیچ وجه استفاده نکنین! سازندگانش خیلی خوب نیستن و کلا BC.I همیشه باگ داشته و داره.

چند وقت پیش توی والتش به جای یه RNG درست حسابی داشت از random.org استفاده میکرد!!!!
همون mycelium بهتره. electrum هم به تازگی داده میگن اونم خوبه. ولی تا دسکتاپش هست چرا رو موبایل!
electrum.org/#download

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
یک دفعه 20000 تا بیتکوین نمیدونم از کجا میاد و فروخته میشه و قیمت 150 تا میکشه پایین.
بشترین دامپ که من دیدم تاحالا 200 بیتکوین بوده. بیشترین حجم روزانه هم که در چند ماهه اخیر بوده 71115 بیت‌کوین بوده و هیچ‌وقت هم 20000 تا یک جا نیست. علتش هم اینه که خیلیها stop loss دارن و وقتی یهو 200 تا فروخته میشه و قیمت عوض میشه (بالا یا پایین) کلی از این باتها شروع به فعالیت میکنن.

سر جریان خبر بانک مرکزی چین
FUD=Fear Uncertainty and Doubt

اتریوم و دش کوین و اتریوم کلاسیک
اصلا بیت‌کوین رو با این آلتهای آشغال مقایسه نکن.
مثلا ETH در حال حاضر حدود 90 میلیون کوین تولید کرده که از این مقدار 80 میلیونش تحت کنترل یه عده‌ی محدودیه از جمله Vitalik سازنده این کوین.

الان بنظرم وضعیت خوبی نیست برای خرید و من شخصا فعلا بیت کوین معامله نمیکنم.کلا الان وضعیت بازار حبابی شده و قیمتها کاذب بالاست با توجه به کوین های دیگه و همچنین خبر های جدید.
راجه به حبابی اشتباه بزرگی دارین میکنن به نظر من.
در حال حاضر اوضاع به خاطر یه سری مشکلات که حوصلش نیست انجا بگم بده و همه دارن از این وضع سواستفاده میکنن که FUD پراکنی کنن. اما به زودی تموم میشه این وضع.

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
دوست عزیز البته من گفتم که زیاد مورد اطمینان نیست علاوه بر اون باگی که شما اشاره کردی و البته اپدیت جدید برای اپ اندرویدش اومده فکر میکنم اون باگش برطرف شده،مسئله اپن سورس بودن یک کیف پول هم خیلی مهمه که من گفتم و چون اون دوستمون گفتش که به این اپ احتیاج دارن من فرستادم لینکشو و لینکmycelium رو هم گذاشتم که دوستان ازون استفاده کنن،در ضمن خیلی ها کلا فقط از گوشی استفاده میکنند پس بهتره که با چندتا والت گوشی کار کنند با رعایت موارد امنیتی تا ببینن کدومش مناسبتره

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
مثلا ETH در حال حاضر حدود 90 میلیون کوین تولید کرده که از این مقدار 80 میلیونش تحت کنترل یه عده‌ی محدودیه از جمله Vitalik سازنده این کوین.
البته خیلی از کوین هایی که شما میگی آشغال نیستن ،درسته شاید یکی از معایب ایتریوم این باشه که مثل بیتکوین تعدادش بالا نیست و الان تعداد بالایی ازاین کوین وجود داره که البته قراره در آینده نزدیک از pow بیاد رو pos وشاید این مشکلش هم تا حدودی برطرف بشه واینکه فکر نمیکنم 80 میلیون ایتر دست ویتالیک بوترین و دوستان باشه! ولی شاید خیلی قابلیت ها و برتری ها نسبت به بیتکوین داشته باشه و البته نقاط ضعفی هم داره ;من خودم به توصیه یکی از دوستان بلاکچین یک کوین رو مطالعه کردم و دیدم مزیت های بیتکوین و ایتریوم رو باهم داره ولی الان کسی طرفش نرفته چون احتمالا ساپورتر قدرتمندی نداره و یکی از برتری های بیتکوین شاید اینه که چون به نوعی پرچمدار و اولین کوین ساخته شده هست و کمیونیتی های خیلی خیلی قوی و سرمایه داران غولی پشتش هستن الان که اینچنین ارزشمند هست و گرنه شاید در آینده خیلی کوین های موفق تر از بیتکوین را ببینیم

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
در حال حاضر اوضاع به خاطر یه سری مشکلات که حوصلش نیست انجا بگم بده و همه دارن از این وضع سواستفاده میکنن که FUD پراکنی کنن. اما به زودی تموم میشه این وضع.
با اینکه موافقم در تلاشند که بیتکوین رو به زیر بکشن به دلایلی ازجمله اینکه خودشون در قیمت پایین خرید بزنن و یا شاید بیتکوین را برای خودشون خطرناک دیدن ،همونطور که قبلا هم گفته بودم وقتی خبر بانک مرکزی چین در رابطه با اکسچنج ها اومد و بعدش هم ETF و قبلتر هم بحث امنیت و هک اکسچنج ها ،دارن زور میزنن که قیمت بیتکوین را کنترل کنن
و الان هم بحث سگویت و هاردفورک بیتکوین پیش اومده ولی واقعا یک موضوع بی اهمیت نیست و شاید بزرگترین مشکل بیتکوین همین باشه یعنی تعداد نامحدود تراکنشها در ثانیه و دیدیم که در روزهای گذشته وقتی شبکه شلوغ بود چه اتفاقاتی پیش اومد و بحث دبل اسپندینگ و دیر کانفرم شدن تراکنش ها اعصاب همه رو خورد کرده بود
اگه بیتکوین ادعای این رو داره که میخواد جای فیات رو بگیره در آینده باید حتما این مشکل رو حل کنه و مشکل بزرگی هستش
بطور مثال شما فردا میخوای بری سوپر مارکت خرید کنی و پولشو با بیتکوین پرداخت کنی و با گوشیتون بیتکوین رو انتقال میدی ،حالا صاحب سوپر مارکت منتظر اولین کانفرم بیتکوین میشه وبعد از گذشت ده دقیقه ،نیم ساعت ،یک ساعت ،سه ساعت و.... هنوز تراکنش شما اولین کانفرم را دریافت نکرده!!! همونجاست که شما الفاظی رکیک را روانه روح ساتوشی میکنید و دست خالی به خانه برمیگردید:general406:
البته الان یک بحثی پیش اومده که میگن همین شلوغی شبکه و تعداد بالای ترنسکشن ها کار یه سری افراده که نقطه ضعفو پیدا کردن و از روش های قدیمی خراب کردن بیتکوین ناامید شدن و رو آوردن به این روش.
در هر صورت این مشکل باید حل بشه و مشکل کوچکی هم نیست!

8030

Registered User
لایک‌ها
465
بشترین دامپ که من دیدم تاحالا 200 بیتکوین بوده. بیشترین حجم روزانه هم که در چند ماهه اخیر بوده 71115 بیت‌کوین بوده و هیچ‌وقت هم 20000 تا یک جا نیست. علتش هم اینه که خیلیها stop loss دارن و وقتی یهو 200 تا فروخته میشه و قیمت عوض میشه (بالا یا پایین) کلی از این باتها شروع به فعالیت میکنن.

FUD=Fear Uncertainty and Doubt

دقیقا خودم یادمه همون لحظه 200 هزار تا نبود ولی بین 170 هزار تا 180 هزار تا بیتکوین بود و قیمت یهویی از 1280 به 1150 سقوط کرد در عرض یکی دو ثانیه من همون موقع انلاین بودم.چارتی هم که bitfinex نشون میده فکر کنم مال کل شبکه معاملاتی بیت کوین هست چون این مقدار منم موافقم فقط داخل این سایت معامله نمیشه و مربوط به کل هست .الان با همین وضعیت خراب بازار فقط امروز تا همین ساعت مقدار $535,304,000 میلیون دلار بیت کوین معامله شده که نصف این مبلغ رو هم حساب کنی برای فروش فقط امروز با توجه به قیمت 1080 بیت کوین حول و حوش 200 هزار تا بیت کوین فقط فروخته شده تو این وضعیت خراب . به نقل از سایت https://coinmarketcap.com/

در مورد Fear Uncertainty and Doubt هم نمیدونم تا حالا چقدر معامله داشتین ولی یک لحظه 5 میلیون ضرر کنین ببین ادم چه حالی بهش دست میده.همین 48 ساعت پیش دقیقا قیمت اتریوم 50 دلار بود یه بنده خدایی رفته بود حول حوش 48 دلار 1 هزار تا اتریوم خریده بود چون تو این 10 روز قیمت اتریوم بشدت بالا رفت و تقریبا از دو برابر هم بیشتر شد بعد دقیقا دیشب از ساعت 8 شب به بعد قیمت اتریوم شروع به پایین اومدن کرد و تا این لحظه الان داره 40 دلار فروش میشه و 39.5 خرید.همون دیشب خیلیا بهش گفتن نفروش دوباره میره بالا و قیمت تا 47 هم رفت ولی نفروخت که بخیال خودش بره بالا ولی بالا که نرفت هیچی تازه 7 تا هم اومد پایین والان این بنده خدا حول حوش 7 هزار دلار ضرر کرده.کلا ادم زیر فشار استرس بدی میره و واقعا شما نمیتونید تو این کار اینده رو به هیچ عنوان پیشبینی کنید.من خودم ادم ریلکسیم و اصلا اینطور ریسکها رو نمیکنم طوری خرید میکنم که اگر رفت پایین تقریبا 90 درصد مطمئن باشم تا یک ماه دیگه حداقل ضرر نکنم.

در مورد مقایسه کوینهای دیگه با بیت کوین درسته از لحاظ مقدار دارایی به بیت کوین نمیرسن ولی یه معامله گر روی چند تا کوین معامله میکنه چون میخواد پول بسازه .بیت کوین سود دهیش طول میکشه مثلا 1100 بخری شاید یک هفته طول بکشه به 1200 برسه اونم من نمیفروشم تا به قیمت ماکزیمم برسه چون اگر بخوای دائم بفروشی و بخری سود چندانی نمیکنی بخاطر اینکه دزدتر از همین اکسچینجرها کسی نیست معادل 0.2 درصد کل سرمایه شما باید چه برای خریدچه برای فروش به bitfinex کارمزد بدی .مثلا بیت کوین خریدی 1090 حالا شده بعد یک ساعت 1095 وشما باید پیش خودت 5 دلار به ازای هر بیت کوین سود کنی ولی اخرش میبینی 1 دلار بیشتر به پولت اضافه نشده اینجا شما 2 دلار بابت خرید و 2 دلار بابت فروش به bitfinex در واقع کارمزد دادی اصلا به صرفه نیست اینطور تازه بعضی مواقع تا 12 ساعت هم طول میکشه تا بیت کوین این مقدار سود بده.

در مورد حباب بازار هم این نظر منه چون قیمتها تو این هفته بشدت رفت بالا ولی بیت کوین تقریبا ثابت موند.دش کوین که کلا زنجیر پاره کرده و از 12 دلار 3 ماه پیش همینطور داره پامپ میشه و الان 100 دلاره!!
اتریوم هم کلا تو یکی دو هفته 2 و خوردی برابر شد ارزشش.مونرو و اتریوم کلاسیک هم نزدیک 40 درصد رفتن بالا.بعضی کوینهای دیگه هم همینطور .کلا معلوم نیست چه خبره!!

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
دوست عزیز به نظرم دلیل این بالا رفتن آلت کوین ها مثل دش و ایتریوم اینه که بعد از پذیرفته شدن ETF خیلی ها منتظر سرمایه گذاری روی بیتکوین بودن اما با رد شدن اون و اینکه بازار تشنه سرمایه گذاری بود این کوین ها فرصت را غنیمت شمردن و اومدن یه سری تبلیغات کردن و خرید و فروش های صوری راه انداختن و یه سری سرمایه گذار هم اومدن و روی آلت کوین ها سرمایه گذاری کردن بطور مثال یه خبری اومد که برادران وینکلووس که خیلی تلاش کردن برای پذیرفته شدن ETF و سرانجام موفق نشدن اومدن یه سری از سرمایه هاشون رو از بیت کشیدن بیرون و بردن روی کوین های دیگه،البته به نظرم بازار کشش این قیمتها رو نخواهد داشت و بزودی خیلی از کوین ها دامپ میشن

8030

Registered User
لایک‌ها
465
گویا شبکه بیت کوین به دو تا بلاک چین جدا : bitcoin core که مخففش میشه bcc وbitcoin unlimited که مخففش میشه bcu تقسیم شده یه چیزی مثل اتریوم که به اتریوم ETH واتریوم کلاسیک ETC تقسیم شد.حالا باید دید در اینده چه اتفاقی خواهد افتاد فعلا بیت کوین هنوز داره معامله میشه.
فعلا bcc و bcu دارن در bitfinex معامله میشن.
قیمت bcc هفتصد دلار
قیمت bcu سیصد دلار
خود بیت کوین هم 999 دلار.
فعلا هر بیت کوین به هر دو بلاک چین ارسال میشه واین قطعا برای مارکت مشکل ایجاد میکنه.

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
به نظرتون چه اتفاقی میفته؟
همین الان بفروشیم یا نه؟

siamak222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بنظر من که بیتکوین سالهاست که داره این کشمکشها و فراز و نشیبها را تحمل می کنه و هنوز می بینیم که پیروزه و هر بار یک اتفاق جدید و یک داستان جدید ( سیاست پایان نداره) اگر قرار باشه ما رو بیتکوین سرمایه گذاری کنیم پس باید به بیتکوین امیدوار باشیم در غیر اینصورت باید همه بیتکوین ها را فروخت رفت دنبال یک سرمایه گذاری دیگر اما الان تو این بازار کنونی ریسک جایز نیست که بیشتر خرید کنیم باید منتظر باشیم بازار به میانگین مشخص و ثبات نسبی دست پیدا کنه

Miladran

Registered User
لایک‌ها
34
بیت کوین = 1500 دلار!!

8030

Registered User
لایک‌ها
465
میره بالاتر احتمالا . bitcoin core پیروز شد.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
1540$ بلاک چین
2.gif

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
بالا بالا بالاتر بالاتر از ستاره:general304:

C'Tun

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
دوستان من تازه با بیت کوین آشنا شدم و یک بعد از خوندن یک سری مقالات به این سوال رسیدم که .اونطور که من خوندم گفته شده که 21 میلیون بیت کوین بیشتر تولید نمیشه (توسط ماینر ها و ماینینگ) .خوب حالا وقتی به 21 میلون میرسیم و دیگه جایزه ای وجود نداره برای ماینر ها اون موقع چی میشه.باز اگه دوستان لینکی چیزی دارن برای بیشتر آشنا شدن با بیت کوین بدن ما ممنون میشم.
مرسییی

بالا