برگزیده های پرشین تولز

فارسی ساز phpBB 3.0.4 محصول Mobile4Persian + بسته های استثنایی منتشر شد !

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
نحوه استفاده از فایل زبان (Persian Language) در phpBB3

سلام دوستان.
همان طور که می دونید یکی از فارسی سازهایی که برای phpBB3 موجود بود فارسی ساز phpBB Iran بود که متاسفانه به دلیل مشکلاتی مدیرانش نتونستند هم پای آپدیت سیستم phpBB3 فارسی ساز را آپدیت نگه دارند و در حال حاضر با وجود phpBB 3.0.4 فارسی ساز نسخه phpBB 3.0.1 روی سایت موجود بود.
و بهه همین دلیل هم کاربران دچار مشکل می شدند.
بنابراین بنده حقیر که جزو تیم پشتیبانی این سایت بوده و هستم تصمیم گرفتم حالا که کمی سرم خلوت شده یک سر و سامانی به این موضوع بدهم و پکیج کالا فارسی منطبق بر آخرین نسخه phpBB یعنی همون phpBB 3.0.4 برای دانلود شما عزیزان قرار دهم.
البته می دونم این فارسی ساز هنوز 100 درصد فارسی نیست ولی اکثر بخش ها فارسی هست و قسمت هایی از مرکز مدیریت فارسی نشده که ان شاالله سعی می کنم در نسخه های بعدی این مورد هم برطرف بشه.
خب برای دانلود این فارسی ساز به آدرس بخش phpbb سایت Mobile4Persian رفته و این فارسی ساز را از وسط صفحه دانلود کنید.

و اما نحوه استفاده:
1.اگر می خواهید از اول phpBB را نصب کنید باید پوشه fa را در پوشه language کپی کنید.البته می توانید از پکیج برنز استفاده کنید که خودش آماده نصب هست.
خب بعد از آپلود فایل ها و وارد کردن مسیر پوشه انجمنتون چنین شکلی را مشاهده خواهید کرد:

install.jpg

که به راحتی می تونید زبان را به فارسی عوض کنید (با انتخابfarsi کلیک روی change) و پس از مراحل نصب و پاک کردن پوشه install مشاهده خواهید کرد که انجمن شما کاملا فارسی خواهد است.

2.اگر در حال حاضر انجمن شما فقط دارای زبان انگلیسی هست باید پوشه fa را که extract شده به داخل پوشه language کپی کنید.
سپس باید به مسیر زیر بروید:
کد:
ACP-SYSTEM-Language Packs
و باید مانند شکل زیر جلوی زبان فارسی روی install کلیک کنید تا زبان فارسی براتون نصب بشه.

language1.jpg

حالا برای این که زبان پیش فرض هم فارسی بشه به مسیر زیر برید:
کد:
ACP- Board Setting - Default Language

language2.jpg

و جلوی Defualt Language زبن فارسی رو انتخال کنید و submit رو بزنید.
حالا اگر دوست دارید می تونید به مرکز مدیریت - سیستم - بسته های زبان برید و زبان انگلیسی رو پاک کنید.

3.حالت سوم هم این است که شما در حال حاضر فارسی ساز دارید ولی نسخش قدیمیه مثلا 3.0.1 هست.کافیه پوشه fa را در پوشه language کپی کنید و مدهایی که قبلا نصب کردید را بخش زبانش رو دوباره انجام بدید به همین سادگی.

در ضمن به خاطر داشته باشید بهتره بعد از این کار cache انجمن رو هم در صفحه اصلی مدیریت با کلیک روی دکمه اجرا که رو به روی پاکسازی نهانگاه هست خالی کنید.

در صورتی که احساس می کنید جمله ای یا بخشی از فارسی ساز اگر به صورت دیگه ای باشه در تاپیک زیر مطرح کنید تا در صورت تایید در نسخه های بعدی رفع بشه.
تاپیک اصلاح فارسی ساز phpBB 3.0.4 تهیه شده در Mobile4Persian

موفق باشید.

Last edited:

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
توضیحات در مورد پکیج phpBB3 برنز (Bronze Package) محصول Mobile4Persian

خدمت شما عرض کنم که پکیج برنز مناسب کسانی هست که دوست دارند خودشان روی انجمنشون مد نصب کنند.
این محصولات برای اولین بار در بخش phpbb سایت Mobile4Persian ارائه شده.
و فقط دارای موارد زیر هست:
1.زبان کاملا فارسی مطابق با آخرین نسخه یعنی phpBB 3.0.4
2.تقویم هجری شمسی مطابق با آخرین نسخه یعنی phpBB 3.0.4 که دوست خوبم جناب Asef عزیز زحمتش را کشیده اند:

shamsi.jpg

3.علاوه بر دو قالب استاندارد subsilver2 و prosilver که در پکیج خود phpbb ارائه شده من دو قالب دیگر محبوب که یکی قالب ویستای آبی (Vista) و دیگری قالب نازنین (مشابه سایت MajidOnline) هست را در این پکیج قرار دادم.
می توانید تصاویری از این قالب ها را مشاهده کنید:(برای بزرگ شدن روشون کلیک کنید)

قالب subsilver2

قالب pro silver

قالب Vista

قالب nazanin

4.فونت های این مجموعه برای راحتی شما همه روی Tahoma تنظیم شده پس نیاز به تغییر stylesheet قالب ندارید.

در صورتی که دوست دارید دارای مدهای ضروری به همراه همین پکیج باشید پکیج نقره ای را حتما ببینید.
و در صورتی که دوست دارید پکیج کاملی داشته باشید پکیج طلایی را ببینید.

Last edited:

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
توضیحات در مورد پکیج phpBB3 نقره ای (Silver Package) محصول Mobile4Persian

تصمیم گرفتم علاوه بر پکیج برنز برای کسانی که به هر دلیل فرصت نصب مدهای ضروری را ندارند یک سری مدهای ضروری را پیش فرض بر روی همه قالب های این پکیج نصب کنم تا شما فقط نیاز به فعالیت داشته باشید و درگیر مسائل فنی نشوید.

خب پکیج نقره ای دارای موارد زیر هست:
1.1.زبان کاملا فارسی مطابق با آخرین نسخه یعنی phpBB 3.0.4
2.تقویم هجری شمسی مطابق با آخرین نسخه یعنی phpBB 3.0.4 که دوست خوبم جناب Asef عزیز زحمتش را کشیده اند:

shamsi.jpg

3.علاوه بر دو قالب استاندارد subsilver2 و prosilver که در پکیج خود phpbb ارائه شده من دو قالب دیگر محبوب که یکی قالب ویستای آبی (Vista) و دیگری قالب نازنین (مشابه سایت MajidOnline) هست را در این پکیج قرار دادم.
می توانید تصاویری از این قالب ها را مشاهده کنید:(برای یزرگ شدن روشون کلیک کنید)

قالب subsilver2

قالب pro silver

قالب Vista

قالب nazanin

4.فونت های این مجموعه برای راحتی شما همه روی Tahoma تنظیم شده پس نیاز به تغییر stylesheet قالب ندارید.

5.مد افرادی که 24 ساعت گذاشته از انجمن دیدن کرده اند:

activity1.jpg

به همراه تعداد پست های جدید - تاپیک های جدید و کاربران جدید در 24 ساعت گذاشته:

activity2.jpg

6.مد گذاشتن فریم دور امضا مثل VB :

sign.jpg

7.مد بی بی کد پیشرفته Advanced BBCode Box

bbcode.jpg

8.مد قرار دادن آخرین پست هر بخش جلوی آن:

last%20post.jpg

9.مد محبوب پاسخ سریع:

reply.jpg

10.و بالاخره مد قرار دادن زیر مجموعه ها به صورت عمودی زیر هم:

sub%20mokamel.jpg

خب برای دانلود عجله نکنید هنوز یک پکیج دیگه هم داریم که علاوه بر مدها و زیبایی های این پکیج کاملا به جهت موتورهای جستجو بهینه و به اصطلاح شده و اونم پکیج طلایی هست.

پس پکیج طلایی را هم ببینید. :)

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
توضیحات در مورد پکیج phpBB3 طلایی (Gold Package) محصول Mobile4Persian

فکر کنم تا اینجا با دیدن این پکیج ها حسابی برای دانلودشون ذوق زده شدید :)
اگر دوست دارید که موتورهای جستجوی دست از سر سایتتون بر ندارند و فرصت سر خاروندن پیدا نکنید توصیه من این پکیج هست.
البته باید قبلش بگم این پکیج بر خلاف پکیج های قبلی رایگان نیست چون وقت - انرژی و تجربه خودم را برای آماده کردن این پکیج گذاشتم ولی سعی کردم قیمتش مقطوع باشه تا همه بتونند ازش استفاده کنند.

خب بریم سراغ معرفی پکیج تا ادامه توضیحاتش رو بعدا بگم:

1.1.زبان کاملا فارسی مطابق با آخرین نسخه یعنی phpBB 3.0.4

shamsi.jpg

می توانید تصاویری از این قالب ها را مشاهده کنید:(برای بزرگ شدن روشون کلیک کنید)

قالب subsilver2

قالب pro silver

قالب Vista

قالب nazanin

5.مد افرادی که 24 ساعت گذاشته از انجمن دیدن کرده اند:

activity1.jpg

به همراه تعداد پست های جدید - تاپیک های جدید و کاربران جدید در 24 ساعت گذاشته:

activity2.jpg

6.مد گذاشتن فریم دور امضا مثل VB :

sign.jpg

7.مد بی بی کد و ویرایشگر پیشرفته Almsamim WYSIWYG
این مد با مد پکیج نقره ای فرق داره و همون طور که در شکل زیر مشاهده می کنید قابل استفاده در دو حالت BBCode و همچنین html هست که در حالت دوم به راحتی می تونید copy - paste کنید .( مثل VB داران)

almsamim1.jpg

almsamim2.jpg

8.مد قرار دادن آخرین پست هر بخش جلوی آن:

last%20post.jpg

9.مد محبوب پاسخ سریع:

reply.jpg

10.و بالاخره مد قرار دادن زیر مجموعه ها به صورت عمودی زیر هم:

sub%20mokamel.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما می رسیم به مدهای Seo که مخصوص این پکیج هست:

1.مد تبدیل پسوند صفحات از php به html و همچنین قرار دادن کلمات کلیدی عنوان تاپیک در آدرس صفحه که یکی از موثر ترین روش ها برای کشاندن موتورهای جستجو و در نهایت داشتن بازدید بیشتر هست.
مثلا به جای این که آدرس تاپیک شما این طوری باشه:
کد:
http://127.0.0.1/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=1
میشه این طوری:
کد:
http://127.0.0.1/phpBB3/phpbb-t5.html

مثل همین سایت خودم. :D

2.یکی از بهترین مدهای اعلام تغییر در صفحات شما که RSS نام داره و کاملا با آدرس های seo هماهنگ شده:
(که البته میشه از مرکز مدیریت قالب XSLT براش انتخاب کرد و قالب ساده)

rss.jpg

در ضمن یادتون باشه که این RSS کاملا قابل استافده موتورهای جستجو و به اصطلاح Valid هست و همون طور که در شکل می بینید ایکونش هم موجوده.

3.مد پیشرفته نقشه سایت یا همون Site map پیشرفته کاملا هماهنگ با مد Seo و بازم valid مثل شکل زیر:
(که البته میشه از مرکز مدیریت قالب XSLT براش انتخاب کرد و قالب ساده)

4.مدهای فرستادن اخبار (news) و همچنین نقشه جداگانه برای هر بخش (maps) بازم رای بهتر شناساندن مطالب سایت به موتورهای جستجو:

maps.jpg

5.اگر انجمن شما تازه تاسیس نیست و قبلا در گوگل index شده نگران نباشید با مد Zero duplicate هیچ کدوم از آدرس های قبلی شما از بین نخواهد رفت بلکه به صورت اتوکاتیک به آدرس جدیدش منتقل (redirect) میشه.

6.مد حذف کاراکترهای اضافی مثل عنوان سایت از بخش عنوان تاپیک ها و در عوض زیاد کردن کلمات کلیدی سایت برای بالا بردن رتبه شما در موتورهای جستجو. :movafagh:

خب این بود سیستم های نصب شده روی همه قالب های این پکیج.
حالا بریم سراغ قیمت و شرایط:
-من قیمت این مجموعه عالی رو که به جرات می تونم بگم هیچ چیزی از سیستم VB-SEO کم نداره به خاطر کمک به open source خیلی ناچیز در مقابل حجم کدهای پکیج (حدود 2000 خط! ) فقط 25000 تومان گذاشتم که می تونید تا هروقت دوست دارید ازش استفاده کنید.
-شما در صورتی که مایل به استفاده از این پکیج هستید و هاست شما دارای Cpanel هست می تونید پس از واریز مبلغ به شماره حساب من که در فرم سفارش موجود هست این پکیج رو تهیه کنید.
(اگر سیستم شما دارای Vista panel هست من توصیه نمی کنم از این پکیج استفاده کنید چون سیستم rewrite روی اکثر این پنل ها کار نمی کنه)
-در نظر داشته باشید من نمی تونم پس از سفارش شما به شما لینک دانلود پکیج رو بدهم به دو دلیل:
1.ممکنه افرادی از پکیج سو استفاده کنند و بخاهند با نام خودشون این پکیج را به فروش برسانند.
2.که دلیل مهم تری هست تنظیمات بسیار سخت و پیشرفته ای هست که این پکیج داره و هرکسی از عهده این کار بر نمیاد و من خودم الآن بعد از حدود 1 سال راحت می تونم این تنظیمات را انجام بدم.

خب داشتم می گفتم پس در فرک سفارش باید اطلاعات cpanel , ftp سایت خودتون رو به من بدید تا من براتون این پکیج رو نصب کنم.
- از اونجایی که این سیستم seo هست قاعدتا به سرور قوی تری برای اجرا نیاز نداره (البته نه در vps) ولی اگر سرور شما ایرانی هست بستگی به خودتون داره ممکنه برای این سیستم کم بیاره.خب راه حل چیه؟
از اونجایی که من خودم نمایندگی هاست هم از شرکت cirtex آمریکا دارم می تونم خودم براتون هاست تهیه کنم که اگر بخواهید باید در فرم سفارش اون رو هم تیک بزنید.

فعلا شرایط هاست به صورت زیر هست:
-10 گیگابایت فضا.
-250 گیگابایت پهنای باند ماهیانه.
-دارای 25 تا ایمیل pop3 - sql - sub domain و امکان متصل کردن تعدادی نامحدود domain بهش رو داره.
-سایر موارد نامحدود

و چیزی که از همه مهم تر هست شما می تونید با خیال راحت از این پکیج روی این هاست استفاده کنید و این پکیج کاملا روی این سرورها تست شده.
بازم قیمت فوق العاده ای برای هاست گذاشتم: فقط 100,000 تومان در سال.
در صورتی که بخواهید دومین هم سفارش بدید دومین com. هم براتون فعلا با 10,000 فعلا ثبت می کنم.
(هنگام سفارش مشخص کنید)

یک مورد دیگه ای که به ذهنم اومد:
پس از نصب پکیج و تست همه بخش ها و تحویل به شما در صورتی که خودتون سیستم رو دست کاری کنید و مشکلی پیش بیاد مسئولیتش به عهده خودتون هست! :-o

خب فکر نمی کنم مورد دیگه ای باشه امیدوارم از این پکیج ها استفاده کنید و منم دعا کنید.

در صورتی هم که سئوالی در مورد پکیج دارید در تاپیک زیر مطرح کنید:
تاپیک سئوال و جواب در مورد پکیج های phpbb محصول Mobile4Persian

موفق باشید :razz:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
نمونه سایت از این پکیج شما هست که جدید نصب کرده باشید؟

بالا