برگزیده های پرشین تولز

فايرفاكس 1.05 رو دانلود كنيد

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
تكذيب ميشه . من خودم حاجي ام . يهو ديدي استفاده از اكسپلورر رو حرام دانستم
183.gif

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از hwt :
تكذيب ميشه . من خودم حاجي ام . يهو ديدي استفاده از اكسپلورر رو حرام دانستم
183.gif
همچينم طرفدار نداره ! امروز فقط 15 نفر با فاير تو وبلاگم اومدن ! ببين :

فایل های ضمیمه

• fr.GIF
    fr.GIF
    8.8 KB · نمایش ها: 15

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از Shahedr :
حالا كه چي ! ميخواي نشون بدي چندتا ادم ############ از آي ئي استفاده ميكنن
39.gif
41.gif

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415

nendoke

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از Shahedr :
خب آخه FF خیلی حرفه ایی . آدم هایی که هنوز می یاین واسه اینکه تو یه سایتی برن از سرچ یاهو استفاده می کنن کجا می دونن FF چیه , ولی بر عکس سایت من 22% هیت FF داره و فقط 72% هیت IE .

تو عکست هم Safari منم ها - :D:D:D

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از nendoke :
خب آخه FF خیلی حرفه ایی . آدم هایی که هنوز می یاین واسه اینکه تو یه سایتی برن از سرچ یاهو استفاده می کنن کجا می دونن FF چیه , ولی بر عکس سایت من 22% هیت FF داره و فقط 72% هیت IE .

تو عکست هم Safari منم ها - :D:D:D
بازم خوب 72% نسبت به 22% قابل مقايسه نيست !

اين safari چجورياس؟

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
اول اينترنت اكسپلورر ، بعد اپرا ، تموم شد پرونده رو ببنديد ، آخه اين چيه آدم ميبينه ياد ويندوز 95 ميفته!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
با وجودی که 20 سالی هست از محصولات مایکروسافت استفاده میکنم ولی تعصبی ندارم که الزاما IE در همه زمینه ها نسبت به رقباش برتر هست. همه مرورگرهای معروف شامل IE-Mozilla-Opera-Netscape-FireFox روی کامپیوترهام نصب هست و در موقعیتهای متفاوت از اونی که فکر میکنم مناسبتر هست استفاده میکنم (البته FireFox وقتی هست به Netscape و Mozilla نیازی نیست) در عین حال هیچ مقایسه احساسی و بدون پشتوانه معتبر رو هم قبول نمیکنم مگر بعنوان نظر شخصی.
يك بحث مشابه هم اينجا http://forum.persiantools.com/t22233.html بود كه بعد از اين 2 پست تمام مخالفين مايكروسافت غیب شدن و دیگه خبری ازشون نشد!
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=338722&postcount=12
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=338739&postcount=13

خیلی خوب میشه اگر کسی بتونه بهمین شکل دلایل برتری انتخابش (هر چه که هست – تعصبی وجود نداره) رو بیان کنه!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
واي بايد سرعتشو امتحان كني تا بفهمي چي ميگم
177.gif
T1 داري حاجي؟

توي اين سرعت ما اصلا تنها چيزي كه اهميت نداره باروزره!!چون به اندازه كافي وقت داره كه صفحه رو درست كنه!!:D

بارزر فقط مكستون!!

امكاناتش ديوانه كننده است!!

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
دقيقا به سرعت ربط داره! تو ايران اگه سرعت اينترنت خوب بشه كمتر از 0.1 درصد مردم ميرن سراغ browser اي غير از IE .

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چون شدیدا این حرف مازولاق جان رو قبول دارم دلایل خود را برای انتخاب فایرفاکس نسبت به IE ارایه میدهم: :)

1)همونطوری که همه میدونیم Explorer یکی از ارکان ویندوز هستش و شما از اون تقریبا در همه جای ویندوز از file browser(Explorer,My computer,control panel) گرفته تا Internet browser(IE) و حتی پنجره Add/Remove programs استفاده میکنید، بنابراین بروز هر مشکلی در اون میتونه همه جای سیستم اذیتتون کنه. این مشکل رو احتمالا همه دیدند که بعد از یه مدت مصرف IE نه تنها خود IE بلکه کل سیستم کندتر عمل میکنه.

2)امکانات IE در مقایسه بسیار کمتر هستش و FireFox در حالت پیش فرض و بدون هیچ theme, extension از امکانات جستجو، popup blocker، RSS NEWS Reader، چند تب (Multi Tabbed) بودن، کلیدهای میانبر بیشتر و بهتر (مثلا .net و .org) و .... که اگر باهاشون کار کرده باشید ، تاثیرش رو در سرعت و راحتی وبگردی حس کردید.

3)وجود قابلیت افزودن extension و theme یکی از مهمترین دلایل محبوبیت فایر فاکس هستش.
وجود extension هایی مثل :
adblock حذف بنرهای تبلیغاتی برای بارگذاری سریعتر
mouse gestures انجام دستورات متداول مثل عقب، جلو، صفحه یا تب جدید و ... فقط با یک حرکت موس و از هر جای صفحه
proxyswitch تغییر سریع و راحت پراکسی ها از گوشه پنجره یا toolbar مربوطه
sessionsaver بارگذاری آدرسهایی که در جلسه قبل باز کرده بودید یا باز کردن مجدد یک تب یا پنجره که اشتباها بسته شده
و بسیاری دیگر fireFox رو به یکی از کاراترین مررورگر ها تبدیل کرده
شاید طرفدارهای Opera فکر کنند که خوب Opera هم این قابلیتها یا بعضیهاش رو داره. بدون شک opera یکی از مرورگرهای کاراتر از IE هست ولی کدباز بودن به FireFox این امکان رو میده که به سلیقه شما تنظیم و customize بشه، جالبتر این که FireFox حالتی به نام SafeMode در نظر گرفته که اگر Extension ی براش مشکل ایجاد کنه میتونید با اون بازش کنیدو مزاحم رو از سر راه بردارید
:rolleyes:
البته extension ها آپدیت میشن ، و باگهاشون مرتفع میشه ولی اینهایی که بالا گفتم رو خودم الان استفاده میکنم و هیچ موردی ندارم. در مورد IE این امکانات معمولا با نرم افزارهای خاص قابل دسترسی هستش اما معمولا پولی هستند، آپدیت نمیشن، بعضا conflict میکنن و خلاصه آدم بیخیالشون میشه.

4)معمولا اعمال خرابکارانه برای IE طراحی میشند و خوب باز برمیگردیم به مساله وصل بودنش به کل سیستم و این حرفها... راستی از نظر پایداری هم
:D

خوب فعلا چیزی یادم نمیاد دیگه ولی باور کنید اینایی که گفتم خیلی موثره، امتحانش ضرر نداره فقط تا یه چیزی به نظرتون عجیب اومد uninstall نکنید بره! :happy: طرفداران محترم کمک کنید، میشه این پست رو edit کرد که کامل بشه، البته مخالفین هم بگن اضاف میکنیم

خوب حالا که خوبیهاش رو گفتیم عیباش هم بگیم:
-سایتها معمولا برای IE طراحی میشن ، ..همین :lol: :f34r:
-آها... IE سریعتر باز میشه ولی خوب معلومه چرا، قبلا باز هست :blink:

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
خب! اينا جواباي من!
1) اينكه سرعت سيستم مياد پايين به نرم افزاهايي كه نصب كردين مرتبط هست نه IE بيچاره. در ضمن explorer ويندوز رو با IE يكي تصور نكنين (هر چند كه اين دو تا به هم وصل هستند ولي يكي نيستن)

2) از نظر امكاناتي كه گفتين اپرا همه اينها رو داره خيلي هم كاملتر از فايرفاكس داره.
3) حذف بنرهاي تبليغاتي توي وينودز XP سرويس پك 2 هست ، در ضمن اپرا هم اينو داره!
mouse gestures هم اپرا داره! و ...

4)شنيدين كه يه مشكل بنيادي ، توي موزيلا و فايرفاكس (از زمان طراحي) از سال 98 تا حالا بوده و تازه فهميدن! خب پس در اين مورد حق با IE هست چون كاربر زياد داره باگ ازش زياد گرفته ميشه!

نتيجه اخلاقي كه از جواب شما ميشه گرفت اينه كه فايرفاكس مزيتش فقط به اپن سورس بودنشه و بس! راستي چند درصد كساني كه از كامپيوتر استفاده ميكنن برنامه نويس هستن كه بخوان با كد يه برنامه ور برن؟ آيا بهتر نيست كه به جاي اپن سورس بودن برنامه ، امكانات جانبي براي customize برنامه رو خود نويسندگان اون برنامه داخل خودش جا بدن؟ كاري كه نويسندگان اپرا دارن انجام ميدن!

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
من به شخصه با مرورگرهای زیادی کار کردم چه مرورگر IE و چه مرورگرهای IE Base و چه غیر اونها اما با توجه به نکاتی که sota عزیز هم عنوان کردن هیچ کدوم از این مرورگرها به پای مرورگر Mozilla Firefox نمی رسن.
من هیچ تعصبی روی حرفهای خودم ندارم فقط نمی تونم چیزی رو که باور دارم انکار کنم.
کافیه شما هم یک بار از این مرورگر استفاده کنین بعد خودتون درباره اون قضاوت کنین.

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهدی جان من یه چیزیو بگم اول: من تعصبی ننوشتم اینا رو شما هم تعصبی ننویس که به یه جایی برسیم.

در مورد فایرفاکس باید بگم که من قبل از این که بیاد دنبال یه مرروگر جایگزین بودم (از ورژن .0.6 دارم از فایر استفاده میکنم)، (مثل الان که برای خود اکسپلورر دنبال یه جایگزین میگردم، و به نظرم یه File Explorer خوب باید تواناییهای بیشتری داشته باشه) چون اون موقع هم با IE مشکل داشتم، بابا دیگه ما اینقذه حالیمون هست که یه عیبی که تو IE به وجود اومده چه شکلی همه جا دنبالت میاد...

در مورد popup blocker ی که IE اضافه کرده هم باید بگم که به خوبی popup blocker فایرفاکس نیست(فایرفاکس هر popup ی رو نمیبنده، فقط اونهایی که تو نمیخوای، تکنیکش هم خیلی جالبه)، ولی اصلا ربطی به Adblock نداره ، تو این extension شما میتونی عکسهای توی صفحات، فلشها و سایتهای مادرشون رو ببندی، طوری که هیچی از اونجا لود نشه که اینجوری کلی سرعت لود صفحه بالا میره، این رو حتی Opera هم نداره. :lol:

در مورد کد باز بودن هم لازم نیست خودت بنویسی حتما که، همین extension ها رو ملت نوشتند شما استفاده کنی خوب، حجمشون هم در حد چند کیلوبایته....

من همین الان هم Opera دارم رو سیستم، هم FireFox ، هم IE ;) ، هم MyIE (MAxthon) و با همه امکاناتشون ور رفتم، و شدیدا با FireFox راحتم وهمین الانم با اون مینویسم و مرورگر اصلیمه...

آهان راستی واسه اینکه مطمئن شی جفتشون یکین تو Mycomputer یه آدرس اینترنتی بزن ببین چی میشه! ;)

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از a Truth Seeking :
من هیچ تعصبی روی حرفهای خودم ندارم فقط نمی تونم چیزی رو که باور دارم انکار کنم.
کافیه شما هم یک بار از این مرورگر استفاده کنین بعد خودتون درباره اون قضاوت کنین.
آقا این حرف کاملا درسته، من تا حالا چند نفر رو تو شرکت آلوده کردم، بیچاره ها دیگه نمیتونن با IE کار کنند. :lol: :f34r:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
خوب من دیر رسیدم و تاپیک مربوطه بروز نشد و شما ازم جلو زدین و خبر نسخه جدید رو گذاشتید !
به نقل از hwt :
ايشالله پايه هم پير شين با اين همه تناقض
نباید که حتما محصولات یک شرکت یا گروه باشه مهم اینه که کارا و خوب باشن ;) البته من از pmachine چیزی نمی دونم.
به نقل از xPlod :
احتمالا تا 10 سال آینده به نسخه 1.0.7.2.2 می رسه
قرار بود march امسال نسخه 1.1 منتشر بشه که تصمیم گرفتن بهتر و پایدارترش کنن برای همین افتاد عقب :)
این نسخه های 0.x برای بروزرسانی های امنیتی و ... هستن که به دلیل ساختار اشتباه نسخه موجود باید کل نسخه جدید رو دریافت و نصب کرد. اما از نسخه 1.1 راحت می شه فقط patch رو گرفت و نصب کرد و دیگه شاهد این نسخه ها نخواهیم بود :)
موفق باشید

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از sota :
مهدی جان من یه چیزیو بگم اول: من تعصبی ننوشتم اینا رو شما هم تعصبی ننویس که به یه جایی برسیم.

در مورد فایرفاکس باید بگم که من قبل از این که بیاد دنبال یه مرروگر جایگزین بودم (از ورژن .0.6 دارم از فایر استفاده میکنم)، (مثل الان که برای خود اکسپلورر دنبال یه جایگزین میگردم، و به نظرم یه File Explorer خوب باید تواناییهای بیشتری داشته باشه) چون اون موقع هم با IE مشکل داشتم، بابا دیگه ما اینقذه حالیمون هست که یه عیبی که تو IE به وجود اومده چه شکلی همه جا دنبالت میاد...

در مورد popup blocker ی که IE اضافه کرده هم باید بگم که به خوبی popup blocker فایرفاکس نیست(فایرفاکس هر popup ی رو نمیبنده، فقط اونهایی که تو نمیخوای، تکنیکش هم خیلی جالبه)، ولی اصلا ربطی به Adblock نداره ، تو این extension شما میتونی عکسهای توی صفحات، فلشها و سایتهای مادرشون رو ببندی، طوری که هیچی از اونجا لود نشه که اینجوری کلی سرعت لود صفحه بالا میره، این رو حتی Opera هم نداره. :lol:

در مورد کد باز بودن هم لازم نیست خودت بنویسی حتما که، همین extension ها رو ملت نوشتند شما استفاده کنی خوب، حجمشون هم در حد چند کیلوبایته....

من همین الان هم Opera دارم رو سیستم، هم FireFox ، هم IE ;) ، هم MyIE (MAxthon) و با همه امکاناتشون ور رفتم، و شدیدا با FireFox راحتم وهمین الانم با اون مینویسم و مرورگر اصلیمه...

آهان راستی واسه اینکه مطمئن شی جفتشون یکین تو Mycomputer یه آدرس اینترنتی بزن ببین چی میشه! ;)
من هم تعصبي كار نمي كنم. من كسي هستم كه با IE و Opera و فايرفاكس كار كردم.
در مورد popup blocker مال مايكروسافت هم اين گزينه رو داره كه فقط اونايي كه شما نميخواي ببيني رو ببنده! شما مثل اينكه خوب دقت نكردي! مال اپرا هم اينطوريه!
در مورد Adblock دقيقا نمي فهمم منظورتون رو ولي IE گزينه هايي داره براي اينكه از فايلهاي فلش و صداها و كليپهاي داخل يك صفحه صرف نظر كنين و اپرا هم يه user mode داره براي همين و همين باعث ميشه سرعت لود صفحه بيشتر بشه.
شما هنوز فرق IE رو با Explorer ويندوز نمي دوني درباره IE نظر نده! من هم گفتم كه اينا به هم مرتبط هستن ولي يه چيز يكسان نيستن! اينو خود مايكروسافت گذاشته براي ارتباط راحتتر بين Explorer ويندوز و IE . شما تو IE هم اگه تايپ كني :C ، اون وقت IE شما تبديل ميشه به Windows Explorer ولي اين دو تا همه چي شون از جمله منوها و نوارابزارهاشون با هم فرق داره. در ضمن اينا دو تا فايل جدا از هم هستن ولي به هم ربط داده شدند توسط خود مايكروسافت فقط براي راحتي!

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
يه چيز ديگه! چقدر شما به زيبايي برنامه اهميت ميدين؟ مطمئنا نميتونين بگين كه هيچ كسي تو دنيا به زيبايي و راحتي كار با يه برنامه راي نميده! يه خورده در سطح عمومي تر فكر كنين فقط خودتون رو نبينين كه اين همه تو دنياي كامپيوتر غرق شدين و خيلي چيزها ميدونين . همه اينطوري نيستن.
يه بار گفتم يه بارديگه هم ميگم! فايرفاكس آدم رو ياد ويندوز 95 ميندازه!

بالا