برگزیده های پرشین تولز

فايرفاكس 1.05 رو دانلود كنيد

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mahdi206 :
حالا چرا شما اينقذه جدي گرفتين همه چي رو! آدم فكر ميكنه فايرفاكس رو شما نوشتين!
در ضمن من همين جا لازمه بگم كه اگه كسي فكر ميكنه بهش توهيني شده رسما ازش عذرخواهي مي كنم. :(
مخلص فاير هم هستيم ولي سليقه هست ديگه! ما سليقه مون به فاير نمي چسبه چيكار كنيم خو؟

آقا خیلی مخلصیم ، من چیزی به دل نگرفتم ولی خوب شما هم یدفعه برنگرد بگو "فرق IE و Explorer رو نمیدونی حرف نزن"، یجورایی معلومه که جفتشون یکین با دو تا اینترفیس به هر حال فایرفاکس رو هم فقط واسه راحتی و امنیتش توصیه میکنم، بعله سلیقه خیلی مهمه... :)

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از sota :
آقا خیلی مخلصیم ، من چیزی به دل نگرفتم ولی خوب شما هم یدفعه برنگرد بگو "فرق IE و Explorer رو نمیدونی حرف نزن"، یجورایی معلومه که جفتشون یکین با دو تا اینترفیس به هر حال فایرفاکس رو هم فقط واسه راحتی و امنیتش توصیه میکنم، بعله سلیقه خیلی مهمه... :)
تاييد مي شود.

به نقل از rafifar :
از نظر سرعت كه opera از همشون سريع تره!!!! (من برگشتم در ضمن!!)
اين هم تاييد مي شود.

به نقل از faridbahal :
مرسی از دوستان!!!!! خودم پیداش کردم اما کاش نمیکردم!
اینکه هیچ فرقی نکرده! فقط ما 4 ساعت 4 مگ رو دانلود کردیم!
خسته نباشيد!

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
به نظر من بحث مرورگر با انتی ویروس خیلی خیلی فرق داره!! انتی ویروس کاملا سلیقه ایه اما مرورگر اصلا اینجوری نیست!!!!!!!
البته اگه IE رو کنار بذاریم دوباره مثل انتی ویروس میشه سلیقه ای
اخه خدا وکیلی چی داره این IE !!! خیلی ضایع هست به خدا!
الله تو ایه 12 سوره الفرقان میگه:
ای محمد ما تو رو از کافران دور میکنیم!
تفسیر:
استفاده از IE حکم بدی داره!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mahdi206 :
دقيقا به سرعت ربط داره! تو ايران اگه سرعت اينترنت خوب بشه كمتر از 0.1 درصد مردم ميرن سراغ browser اي غير از IE .

اين استدلال درست نيست - اگر اينطوري بود كه هر كسي تو اروپا و آمريكا زندگي ميكرد فقط از IE استفاده ميكرد و لاغير! در صورتيكه ميدونيم اينگونه نيست

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از faridbahal :
به نظر من بحث مرورگر با انتی ویروس خیلی خیلی فرق داره!! انتی ویروس کاملا سلیقه ایه اما مرورگر اصلا اینجوری نیست!!!!!!!
البته اگه IE رو کنار بذاریم دوباره مثل انتی ویروس میشه سلیقه ای
اخه خدا وکیلی چی داره این IE !!! خیلی ضایع هست به خدا!
الله تو ایه 12 سوره الفرقان میگه:
ای محمد ما تو رو از کافران دور میکنیم!
تفسیر:
استفاده از IE حکم بدی داره!

اين يكي استدلال اينقدر محكم و مستند و جدي هست كه هيچ جوابي نداره :lol:

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از mazoolagh :
اين استدلال درست نيست - اگر اينطوري بود كه هر كسي تو اروپا و آمريكا زندگي ميكرد فقط از IE استفاده ميكرد و لاغير! در صورتيكه ميدونيم اينگونه نيست
ولي تو ايران اينطوريه! نصف اونايي كه از IE بدشون مياد اگه ازشون سوال كني ميگن اصلا سرعتش خوب نيست!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از sota :
چون شدیدا این حرف مازولاق جان رو قبول دارم دلایل خود را برای انتخاب فایرفاکس نسبت به IE ارایه میدهم: :)

1)همونطوری که همه میدونیم Explorer یکی از ارکان ویندوز هستش و شما از اون تقریبا در همه جای ویندوز از file browser(Explorer,My computer,control panel) گرفته تا Internet browser(IE) و حتی پنجره Add/Remove programs استفاده میکنید، بنابراین بروز هر مشکلی در اون میتونه همه جای سیستم اذیتتون کنه. این مشکل رو احتمالا همه دیدند که بعد از یه مدت مصرف IE نه تنها خود IE بلکه کل سیستم کندتر عمل میکنه.

2)امکانات IE در مقایسه بسیار کمتر هستش و FireFox در حالت پیش فرض و بدون هیچ theme, extension از امکانات جستجو، popup blocker، RSS NEWS Reader، چند تب (Multi Tabbed) بودن، کلیدهای میانبر بیشتر و بهتر (مثلا .net و .org) و .... که اگر باهاشون کار کرده باشید ، تاثیرش رو در سرعت و راحتی وبگردی حس کردید.

3)وجود قابلیت افزودن extension و theme یکی از مهمترین دلایل محبوبیت فایر فاکس هستش.
وجود extension هایی مثل :
adblock حذف بنرهای تبلیغاتی برای بارگذاری سریعتر
mouse gestures انجام دستورات متداول مثل عقب، جلو، صفحه یا تب جدید و ... فقط با یک حرکت موس و از هر جای صفحه
proxyswitch تغییر سریع و راحت پراکسی ها از گوشه پنجره یا toolbar مربوطه
sessionsaver بارگذاری آدرسهایی که در جلسه قبل باز کرده بودید یا باز کردن مجدد یک تب یا پنجره که اشتباها بسته شده
و بسیاری دیگر fireFox رو به یکی از کاراترین مررورگر ها تبدیل کرده
شاید طرفدارهای Opera فکر کنند که خوب Opera هم این قابلیتها یا بعضیهاش رو داره. بدون شک opera یکی از مرورگرهای کاراتر از IE هست ولی کدباز بودن به FireFox این امکان رو میده که به سلیقه شما تنظیم و customize بشه، جالبتر این که FireFox حالتی به نام SafeMode در نظر گرفته که اگر Extension ی براش مشکل ایجاد کنه میتونید با اون بازش کنیدو مزاحم رو از سر راه بردارید
:rolleyes:
البته extension ها آپدیت میشن ، و باگهاشون مرتفع میشه ولی اینهایی که بالا گفتم رو خودم الان استفاده میکنم و هیچ موردی ندارم. در مورد IE این امکانات معمولا با نرم افزارهای خاص قابل دسترسی هستش اما معمولا پولی هستند، آپدیت نمیشن، بعضا conflict میکنن و خلاصه آدم بیخیالشون میشه.

4)معمولا اعمال خرابکارانه برای IE طراحی میشند و خوب باز برمیگردیم به مساله وصل بودنش به کل سیستم و این حرفها... راستی از نظر پایداری هم
:D

خوب فعلا چیزی یادم نمیاد دیگه ولی باور کنید اینایی که گفتم خیلی موثره، امتحانش ضرر نداره فقط تا یه چیزی به نظرتون عجیب اومد uninstall نکنید بره! :happy: طرفداران محترم کمک کنید، میشه این پست رو edit کرد که کامل بشه، البته مخالفین هم بگن اضاف میکنیم

خوب حالا که خوبیهاش رو گفتیم عیباش هم بگیم:
-سایتها معمولا برای IE طراحی میشن ، ..همین :lol: :f34r:
-آها... IE سریعتر باز میشه ولی خوب معلومه چرا، قبلا باز هست :blink:

1- حرف حساب جواب نداره!
2- بستگي به تعريف امكانات از نظر كاربر داره - IE هم امكانات فوق العاده و منحصر بفردي داره كه خيليها ازش اطلاع ندارن بخصوص در زمينه فيلترها و ترانزيشنها - نمايش اطلاعات ديتابيس بدون نياز به asp-php - عناصر و كنترلهاي وب متنوع انحصاري در زمينه هاي مختلف و ....
3- IE هم داره و تنوعشون هم کم نیست. انصافا IE مسئول استفاده از نرم افزار کرک شده واین موضوع که شما حاضر نیستی پول کس دیگه ای رو بدی نیست!
4- با تنظیمهای صحیح IE در زمینه امنیتی و رعایت موازین ایمنی هیچ مشکلی پیش نمیاد. مشکل به سمت کاربر برمیگرده. اگر فایرفاکس از ActiveX که قابلیت بسیار مهمی هست پشتیبانی نمیکنه دلیل بر قدرتش نیست. اگر کاربر IE برای دانلود یک فایل یا دیدن یک عکس XXX روی هرچیزی کلیک میکنه و هرچی OK ظاهر میشه قبول میکنه خودش مسئول هست نه مایکروسافت. این IE نيست كه تروژان و ويروس نصب ميكنه بلكه كاربر بي ملاحظه اينكار رو ميكنه و خوب براي همچين كاربري بايد قابليتهاي مفيد رو حذف كرد.

علت سريعتر بودن IE در طراحيش هست - يك بحث جالبي در مورد TABLE-DIV بود كه حتما با دقت بخونين و به اعداد دقت كنين
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=16273

در مورد اينكه چرا بيشتر سايتها با IE طراحي ميشن نظرات متفاوتي مطرحه كه دشمنان IE بيشتر اونو به بيسوادي و تنبلي اين نوع طراحان نسبت ميدن (البته ميتونن بگن راحتتره و امكانات بيشتري داره و مجبور نيستن خيلي از كدها رو بنويسن ولي نميگن! - اگر فايرفاكس يكدهم اين امكانات رو داشت اون رو آگرانديسمان ميكردن) ولي بد نيست اينجا رو هم يك نگاهي بندازين
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=343056&postcount=27

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mahdi206 :
ولي تو ايران اينطوريه! نصف اونايي كه از IE بدشون مياد اگه ازشون سوال كني ميگن اصلا سرعتش خوب نيست!

احتمالا منظورشون لختي در back-forward كردن صفحات هست كه در خطهاي دايال آپ نمود پيدا ميكنه - در اينصورت OPERA خيلي بهتر از FireFox عمل ميكنه!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از xPlod :
من برام مهم نیست که مرورگرم openSource باشه چون تا آخر عمرم هم به دردم نمی خوره. چیزی که برای من مهمه اینه که برای هر Back و Forward (که هیچ اطلاعاتی قرار نیست رد و بدل بشه)، الکی چند ثانیه معطل نشم.
این قابلیت هم در نسخه 1.1 هست :)
----------
faridbahal جان همونطور که گفتم این در حقیقت patch هست و به دلیل ساختار اشتباه باید نسخه کامل رو دریافت کرد که اینم در 1.1 حل می شه!
موفق باشید

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از xPlod :
من برام مهم نیست که مرورگرم openSource باشه چون تا آخر عمرم هم به دردم نمی خوره.
بله شاید برای کاربر در نگاه اول خیلی فرق نداشته باشه. اما شما فرض کن Firefox فارسی رو نشون نمی داد یا خیلی مشکل داشت. وقتی مرورگر کد بسته باشه فقط یه راه داری: Bug Report.
اما وقتی opensource باشه خودت یا فرد با صلاحیتی که می شناسی می تونه مرورگر رو دستکاری کنه و این امکان رو اضافه کنه و اگر اینکار با رعایت اصول انجام بشه خیلی راحت در متن اصلی برنامه پذیرفته می شه.
یا مثلا شما کاربر یک سیستم عامل خاص هستید. خاص بودنش می تونه به معنی از رده خارج بودن یا کم طرفدار بودنش باشه. وقتی مرورگر Open source باشه افراد علاقه مند به اون سیستم عامل خاص راحت می تونن مرورگر رو منتقل کنن اما اگر کد بسته باشه باید کلی کاربر پیدا کنی درخواست و التماس کنن به سازنده مرورگر و آخر سازنده مرورگر با بررسی میزان کاربرهای اون سیستم عامل بگه شرمنده برای من صرف نمی کنه.
پس برای کاربر هم قطعا تاثیر داره.
موفق باشید

Seday paye ab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
Just OPERA

اپرا اين قدر امكانات داره خداي بروور هاست بيشترين استفاده تو ايران از اپرا هست چه برسه به دنيا كه جاي خود دارد اين آقا كه از اينترنت اكسپلورر دفاع ميكنه اين برنامه هيچي نداره تعصب بيخودي نداشته باش چي به تو ميرسه چشماتو باز كن ببين كدوم پر سرعت تره كدوم امن تره كدوم زيبا تره اكسپلورر خيلي كنده من خيلي فقط پيش بوسيدمشو گذاشتمش كنار شما هم بهتره همين كار رو بكني :p

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از Seday paye ab :
Just OPERA

اپرا اين قدر امكانات داره خداي بروور هاست بيشترين استفاده تو ايران از اپرا هست چه برسه به دنيا كه جاي خود دارد اين آقا كه از اينترنت اكسپلورر دفاع ميكنه اين برنامه هيچي نداره تعصب بيخودي نداشته باش چي به تو ميرسه چشماتو باز كن ببين كدوم پر سرعت تره كدوم امن تره كدوم زيبا تره اكسپلورر خيلي كنده من خيلي فقط پيش بوسيدمشو گذاشتمش كنار شما هم بهتره همين كار رو بكني :p
ما كه مخلص اپراييون بوديم و هستيم و خواهيم بود. از شماها تعريف كرده بوديم كه تو كار بقيه دخالت نمي كنين مثل اينكه چشممون شور بود
40.gif

تعصب هم در كار نيست ، هر كسي با يه چيزي حال مي كنه ديگه! :D

mohsenmx

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Seday paye ab :
Just OPERA

ميشه بگيد اين آمار دقيق رو از کجا جمع کردين ؟

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از sota :
ممنون، البته من بیشتر از Qute استفاده میکنم ولی اینو تو شرکت گذاشتم default ، قشنگه... :rolleyes:
آقا اين تم رو چطور بايد نصب كرد؟:wacko: داخلش يه سري فولدر و .. هستش كه ريختم داخل روت برنامه ولي در قسمت تم در منوي تولز خبري از تم جديد نيست :blink:

(هيچ چيزش به آدم نميخوره! اسمش بعضيا گذاشتن عدم كپي برداري
34.gif
)

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mazoolagh :
1- حرف حساب جواب نداره!
2- بستگي به تعريف امكانات از نظر كاربر داره - IE هم امكانات فوق العاده و منحصر بفردي داره كه خيليها ازش اطلاع ندارن بخصوص در زمينه فيلترها و ترانزيشنها - نمايش اطلاعات ديتابيس بدون نياز به asp-php - عناصر و كنترلهاي وب متنوع انحصاري در زمينه هاي مختلف و ....
3- IE هم داره و تنوعشون هم کم نیست. انصافا IE مسئول استفاده از نرم افزار کرک شده واین موضوع که شما حاضر نیستی پول کس دیگه ای رو بدی نیست!
4- با تنظیمهای صحیح IE در زمینه امنیتی و رعایت موازین ایمنی هیچ مشکلی پیش نمیاد. مشکل به سمت کاربر برمیگرده. اگر فایرفاکس از ActiveX که قابلیت بسیار مهمی هست پشتیبانی نمیکنه دلیل بر قدرتش نیست. اگر کاربر IE برای دانلود یک فایل یا دیدن یک عکس XXX روی هرچیزی کلیک میکنه و هرچی OK ظاهر میشه قبول میکنه خودش مسئول هست نه مایکروسافت. این IE نيست كه تروژان و ويروس نصب ميكنه بلكه كاربر بي ملاحظه اينكار رو ميكنه و خوب براي همچين كاربري بايد قابليتهاي مفيد رو حذف كرد.

علت سريعتر بودن IE در طراحيش هست - يك بحث جالبي در مورد TABLE-DIV بود كه حتما با دقت بخونين و به اعداد دقت كنين
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=16273

در مورد اينكه چرا بيشتر سايتها با IE طراحي ميشن نظرات متفاوتي مطرحه كه دشمنان IE بيشتر اونو به بيسوادي و تنبلي اين نوع طراحان نسبت ميدن (البته ميتونن بگن راحتتره و امكانات بيشتري داره و مجبور نيستن خيلي از كدها رو بنويسن ولي نميگن! - اگر فايرفاكس يكدهم اين امكانات رو داشت اون رو آگرانديسمان ميكردن) ولي بد نيست اينجا رو هم يك نگاهي بندازين
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=343056&postcount=27
-من در امکانات و توانایی های IE شکی ندارم ، خصوصا الان با ورژن 6 که احتمالا در ورژن 7 بهتر هم میشه...اما وقتی کسی یه مررورگر رو انتخاب میکنه به معدلی از سرعت، راحتی ،امکانات،قابلیت تغییر با نیاز و ... توجه میکنه، به همین خاطر هم هست که من سراغ فایر رفتم

-حق با شماست، وظیفه IE نیست که جلوی نصب هر مزخرفی رو روی مرورگر یا سیستم بگیره، اما خوب اگر بگیره خیلی بهتره. بعضی سایتها کاربر رو برای نصب همچین چیزایی گول میزنند، از اسمایلی گرفته تا پ*رن...

-اگر امکانات رو بشه با افزودنیهای بدون هزینه و معمولا بی نقص به دست آورد چرا دردسر خرید یا کرک؟ :D

به نظر من وقتی یه مرورگر میخواد جای یکی دیگه رو بگیره در درجه اول باید سعی کنه کارهایی که اون درست انجام میده رو به همون نحو یا بهتر انجام بده، یه جورهایی مثل قضیه اینتل و AMD میشه :f34r:
بنابراین فایرفاکس باید بیشتر از اینها سعی کنه گرچه برای کسی مثل من قضیه اون معدله که بالا گفتم به نفع فایرفاکسه... :happy:

استغفرالله...حالا ما هی میخواییم تو این تاپیک پست نزنیم نمیشه.... :blush:

بالا