برگزیده های پرشین تولز

فایل thumbs

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام به دوستان عزیز

فایلی به نام Thumbs در همه فولدرها وجود داره و وقتی میخوام حذفش کنم این پیغام رو میده

The file thumbs is a system file

و سرعت کامپیوتر رو هم کم کرده

از راهنماییتان خیلی متشکرم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
وقتی شما داخل یه فولدر میشید و فایل های داخل فولدر رو به صورت Thumbnail تماشا میکنید
ویندوز به صورت اتوماتیک فایل thumbs.db رو میسازه که ذخیره تصصاویر فایل های موجود در فولدر هست.
اگه میخوایی این قابلیت رو حذف کنی و دیگه به ویندوز اجازه ندی سر خود این فایل ها رو ایجاد کنه ویکم فضا آزاد کنی باید به این روش عمل کنی
1.مسیر زیر رو دنبال کنTools / Folder Options / View.
2.در همون بخش اول گزینه Do not cache thumbnails رو فعال کن
3. حالا با استفاده از سرچ کلیه فایل های thumbs.db رو پاک کن:D

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
با سلام به دوستان عزیز

فایلی به نام Thumbs در همه فولدرها وجود داره و وقتی میخوام حذفش کنم این پیغام رو میده

The file thumbs is a system file

و سرعت کامپیوتر رو هم کم کرده

از راهنماییتان خیلی متشکرم

البته اين فايل ها حجم قابل توجهي ندارند، نميدونم شما چطور ميگي سرعت سيستم رو هم كم كرده!

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
وقتی شما داخل یه فولدر میشید و فایل های داخل فولدر رو به صورت Thumbnail تماشا میکنید
ویندوز به صورت اتوماتیک فایل thumbs.db رو میسازه که ذخیره تصصاویر فایل های موجود در فولدر هست.
اگه میخوایی این قابلیت رو حذف کنی و دیگه به ویندوز اجازه ندی سر خود این فایل ها رو ایجاد کنه ویکم فضا آزاد کنی باید به این روش عمل کنی

ممنون دوست عزيز:happy:
من هم بدبختي داشتم با اين thumb ها !

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

با سلام به دوستان عزیز

دوست عزیز از راهنماییتان متشکرم. ولی موقع حذف میگه ممکنه برنامه ای بعد از حذف این فایل به خوبی کار نکنه و از اینکه عرض کردم سیستمم کند شده منظورم اینه که وقتی میخوام عکسها به صورت thumbnails نشون داده بشه خیلی طول میکشه به طوری که بعضی وقتها بیخیال میشم . از راهنمایی شما خیلی متشکرم

موفق و موید باشید.

بالا