برگزیده های پرشین تولز

فرامرز قریبیان

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
سلام به نظر من بهترین هنرپیشه مرد در سینمای بعد از انقلاب فرامرز قریبیان است که در روز 10 فروردین امسال در شبکه 3 فیلم رقص در غبار از ایشان پخش خواهد شد لطفا در این تاپیک اگر ممکن است در مورد ایشن نکاتی را که میدانید بفرمایید
ممنون

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
واقعا هنر پیشه بزرگیست

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
ببخشید دوستان من اگر بخواهم در سایت عکس بگذارم مرا حلش چگونه است لطفا بفرمایید

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از fardin59 :
سلام به نظر من بهترین هنرپیشه مرد در سینمای بعد از انقلاب فرامرز قریبیان است که در روز 10 فروردین امسال در شبکه 3 فیلم رقص در غبار از ایشان پخش خواهد شد لطفا در این تاپیک اگر ممکن است در مورد ایشن نکاتی را که میدانید بفرمایید
ممنون
یادش بخیر.
بچه که بوم خیلی طرافدارش بودم.بیشتر فیلماش جنگی ، خالی بندی(که لازمه ایرانی بودن فیلمه) بود.
الان مدتهاست که فیلم جدید ازش ندیدم.
بازیگر خوش تیپ و با استعدادیه.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
به نقل از 30yavash :
یادش بخیر.
بچه که بوم خیلی طرافدارش بودم.بیشتر فیلماش جنگی ، خالی بندی(که لازمه ایرانی بودن فیلمه) بود.
الان مدتهاست که فیلم جدید ازش ندیدم.
بازیگر خوش تیپ و با استعدادیه.
تاييدميشه:lol:

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20

عکستونو باید اول اپ لود کنین تو http://i1.tinypic.com/

s2tc1i.gif

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
فرامرز قریبیان , قبل از بازیگری , والیبالیست بود و مدرک بازیگریش رو از امریکا گرفته .

کانیمانگاه رو 100 بار دیدم با بازیه قریبیان.

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
mb-94.jpg

فرامرز قریبیان

متولد 1320 در تهران.
همسر: مینا خیامی (نویسنده)
فرزند: محمدسام قریبیان (بازیگر و مجری)

فرامرز قریبیان دوران نوجوانی اش را با مسعود کیمیایی و اسفندیار منفردزاده گذراند. در فیلم کوتاه و آزمایشی کیمیایی باری گرفتن مجوز ساخت فیلم بلند از برادران اخوان بازی کرد و در اولین فیلم کیمیایی - بیگانه بیا (1347) - علاوه بر دستیاری در نقش کوتاهی هم بازی کرد که بعدها کیمیایی بخشهایی از آن را در عنوان بندی فیلم « تجارت » استفاه کرد.
قریبیان بعد از « بیگانه بیا » به آمریکا رفت و بعد از بازگشت بازیگری را به شکل حرفه ای با فیلم دیگری از مسعود کیمیایی - « خاک » (1353) ادامه داد و یکسال بعد نقش ماندگار قدرت را در « گوزنها » بازی کرد.
قریبیان پس از انقلاب در تعداد بیشماری فیلم سینمایی بازی کرد. سه سیمرغ بلورین برای بازی در فیلمهای « ترن » (امیر قویدل، 1366)، « بندر مه آلود » (امیر قویدل، 1371) و « مرد بارانی » (ابوالحسن داودی، 1378) گرفت و یک تندیس خانه سینما برای بازی در فیلم « رقص در غبار » (اصغر فرهادی، 1381).
او در فیلم « ردپای گرگ » بهترین بازی کارنامه سینمایی خود را ایفا کرد.
فرامرز قریبیان، فیلم هم ساخته است: « جدال در تاسوکی » (1365)، « قانون » (1374) و « چشمهایش » (1378) .
آخرین بازی فرامرز قریبیان یکی از بهترین بازیهایش است: « شهر زیبا » (اصغر فرهادی، 1382).

از فیلمهای مطرح او می توان به لیست زیر اشاره کرد:
- خاک (مسعود کیمیایی، 1353)
- گوزنها (مسعود کیمیایی، 1354)
- غزل (مسعود کیمیایی، 1355)
- سفیر (فریبرز صالح، 1361)
- سناتور (مهدی صباغزاده، 1362)
- ریشه در خون (سیروس الوند، 1363)
- گردباد (کامران قدکچیان، 1364)
- آوار (سیروس الوند، 1364)
- کانی مانگا (سیف الله داد، 1366)
- ترن (امیر قویدل، 1366)
- دو نفر و نصفی (یدالله صمدی، 1370)
- ردپای گرگ (مسعود کیمیایی، 1371)
- بندر مه آلود (امیر قویدل، 1371)
- می خواهم زنده بمانم (ایرج قادری، 1373)
- تجارت (مسعود کیمیایی، 1373)
- مرد بارانی (ابوالحسن داودی، 1378)
- چشمهایش (+کارگردانی، 1378)
- رقص در غبار (اصغر فرهادی، 1381)
- شهر زیبا (اصغر فرهادی، 1382)

منبع:www.cinetmag.com

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
Tejarat1.jpg

نام: فرامرز قريبيان
تاريخ تولد: 1320
پدر سام قريبيان (بازيگر و مجري)
...............................................
فرامرز قريبيان بازي در سينما را با فيلم بيگانه بيا ساخته مسعود كيميايي در سال 1347 آغاز كرد. سپس به دليل مسافرت به خارج از كشور چند سالي از سينما دور بود. در سال 1351 بار ديگر در فيلمي از مسعود كيميايي به نام خاك بازي كرد و بازي خوب و روانش در فيلم گوزنها در كنار بازي قدرتمندانه بهروز وثوقي، نام او را سر زبانها انداخت. پس از انقلاب و در دهه شصت در فيلمهاي بسياري بازي كرد. و موفق شد از جشنواره ششم فيلم فجر جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد را براي بازي در فيلم ترن دريافت كند. او در ضمن در سال 1365 طعم كارگرداني را هم با فيلم يابل قبول جدال در تاسوكي چشيده است.
در اوايل دهه هفتاد و در سال 1370 پس از 15 سال بار ديگر در فيلمي از مسعود كيميايي بازي كرد: ردپاي گرگ. يك بازي ماندگار در فيلمي ماندگار. اما فرامرز قريبيان مزد بازي خوبش در اين فيلم را از جشنواره يازدهم فيلم فجر بخاطر بازي در فيلم بندر مه آلود گرفت.
قريبيان در سال 1374 دومين فيلم خود را كارگرداني كرد. قانون يك فيلم پليسي معمولي بود كه براي قريبيان امتيازي به حساب نمي آمد. اما قريبيان توانايي هايش در امر كارگرداني را در سال 1378 و با فيلم چشمهايش به همگان ثابت كرد. فيلمي شسته رفته با فصلهايي ماندگار با نگاه به داستان داش آكل صادق هدايت.
فرامرز قريبيان سومين سيمرغ بلورينش را در جشنواره هجدهم فيلم فجر را براي بازي در ملودرام خوش ساخت مرد باراني بدست آورد.
دو بازي آخر او از ماندگارترين نقش آفريني هاي كارنامه هنري اوست: رقص در غبار و شهر زيبا.

منبع:www.iranactor.com

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از fardin59 :
* 2 حالت داره یا عکسات توی اینترنته یا توی هاردت.
* حالت اول:اگر عکسات توی اینترنته کافیه ابتدا آدرس عکس رو پیدا کنی بعد از طریق دکمه Insert Image (آیکان زرد رنگ)آدرسش رو وارد کنی.به همین راحتی.
* حالت دوم:اگر عکسات توی هاردته بهترین راه اینه که تو خود پرشین تولز آپلودش کنی.برای این کار ابتدا دکمه Go Advanced رو بزن.و بعد دکمه Manage Attachment و ...

اگر مشکلت حل نشد برای اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه و تاپیک هم بی خودی شلوغ نشه از طریق همین سیستم پرشین تولز به من پیام بده تا راهنماییت کنم.

برای اینکه این پست به فرامرز قریبیان ارتباط داشته باشه اینم یک کاعذ دیواری از فرامرز قریبیان

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
فیلم : رقص در غبار
كارگردان: اصغر فرهادي
تهيه كننده: ايرج تقي پور
فيلمنامه: اصغر فرهادي، علي بذر افشان، محمدرضا فاضلي
مدير فيلمبرداري: حسن كريمي
تدوين: بهرام دهقاني
طراح چهره پردازي: مهرداد ميركياني
صدابردار: حسن زاهدي
عكس: علي نيك رفتار
بازيگران: فرامرز قريبيان، يوسف خداپرست، باران كوثري، فرهاد شريفي، جلال حدپور سراج

خلاصه داستان:
اين فيلم داستان پسر جواني است كه براي پرداخت اقساط وام ازدواج در مسيري پر از مشكل مي افتد.

يادداشت:
رقص در غبار اولين فيلم بلند اصغر فرهادي است كه پيش از اين مجموعه تلويزيوني داستان يك شهر 1 و 2 را كارگرداني كرده و هم چنين فيلمنامه اوليه ارتفاع پست را نوشته بود.

منبع:www.iranactor.com

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
با سلام
قریبیان از بهروز وثوقی هیچ وقت خوشش نیامد چرا که او بسیار مغرور بود اما در فیلم غزل با فردین همبازی شد و پی به اخلاق جوانمردانه محمد علی فردین برد او را متواضع و با اخلاق بچه های جنوب شهر توصیف کرد

منصور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نكته جالبي كه در مورد قريبيان به نظرم مي رسد و ممكن است براي دوستان تازگي داشته باشد حكايت عاشق شدن خانم ليلا فروهر در اواسط دهه 50 است. فروهر چنان در عشق قريبيان سوخت كه دست به خودكشي هم زد و اگر دوستان به مجلات آنزمان دسترسي داشته باشند عكس ليلا فروهر را در تمامي آنها خواهند ديد كه در تخت بيمارستان بستري است. ظاهرا قريبيان وقعي به عشق فروهر نگذاشته بود و بعد از مسافرت به آمريكا با خانمي آمريكايي(در اولين مرتبه) ازدواج كرده بود كه دود از كله فروهر بلند شده بود.

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
من هم این مساله را شنیدم اما شما گفتید در آمریکا ازدواج کرد آیا قبل از از دواج در ایران
راستی پسرش هم هنر پیشه است از اون خیلی وقت که خبری نیست
چه خوب شد که با لیلا فروهر ازدواج نکرد فرامرز کجا لیلا فروهر کجا
فرامرز کارش خیلی درسته

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
gharibian_1.jpg
gharibiyan03.jpg
gharibiyan04.jpg
gharibiyan12.jpg
باز هم عکسهای بهتر قرار میدهم

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
این هنرمند به نظر من بزرگترین هنرپیشه ایران است
30nema4252223.jpg
564564.jpg
eeterret.jpg ertrertererte.jpg ertrterte.jpg

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
گاهی فکر میکنم که هنرپیشه های ما با کدام هنرپیشه های خارجی قابل مقایسه هستند
اما در این مورد
فرامرز قریبیان = رابرت دنیرو
IMG_4139.jpg FullImageOnTheSet.jpg gfrrtyr.jpg
retrert.jpg

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
و البته بازیگران سینمای ما متا سفانه در آن شرائط قرار نمیگیرند که استعداد خویش را نشان دهند
etrter.jpg ret.jpg tyrtyrt.jpg yrret.jpg

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان در مورد فرامرز مطلب اگه میدونید بنویسید
ytrty.jpg
erterer.jpg
erter.jpg
[/ATTACH]

فایل های ضمیمه

• eerteter.jpg
    eerteter.jpg
    33.5 KB · نمایش ها: 17
  • etert.jpg
    etert.jpg
    34.3 KB · نمایش ها: 23

fardin59

Registered User
لایک‌ها
75
و اینهم تصاویری از فیلم به یاد ماندنی سفیر که قطعا جزو 5 فیلم برتر فرامرز قریبیان است
dgf.JPG ghfdg.JPGfh.JPG
[/ATTACH]

فایل های ضمیمه

• fff.JPG
    fff.JPG
    14.2 KB · نمایش ها: 19
  • iiiy.JPG
    iiiy.JPG
    8.2 KB · نمایش ها: 20
بالا