برگزیده های پرشین تولز

فراوان ترین فامیلی در ایران ؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
محمدی
yahoo.gif

بیشتریاشونم سروان هستند! :D

سروان محمدی! :f34r:

M A M A D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کریمی -رضایی - احمدی

babak19259

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اسکل خانی

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
سلام

بنظر من فراوانترین فامیل تو ایران :

کاشانی -کشانی-کیانی -کیان ! ((چون با هم مرتبط هم هستن))) درضمن فامیلی های قدیمی هم هستن چون تو شاهنامه هم درموردشون چیزایی خوندم

از یه نظر خیلی ها که تو شهر کاشان هستن فامیلیشونم کاشانی هست !!

و البته تو تهران هم خیلی ها رو هم میشناسم با فامیلی کاشانی هست

درکل بنظرم کاشانی معروفتر از فامیلی های دیگه باشه

ولی فامیلی های احمدی-حسینی-محمدی رو هم خیلی شندیم حتتی یه دوستم دارم فامیلیش محمدی هست ولی خوب در عوض چند تا دوست دارم که فامیلشون کاشانی هست !!:d

Ahmadreza_b

Registered User
لایک‌ها
24
محمدی و اکبری را بنده زیاد دیدم!

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
محمدی ! خیلی زیاده

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
شرط میبندم فامیلی من هم خیلی زیاده ولی ازین عربی ها نیست

Eli_23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
فاميلي من كه خيلي كمه(اميني)
اما محمدي زياده و حسيني.
ولي 90% فاميلا آخرش (ي) داره

BiKhial

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ماشاالله

خدا زیاد کنه این فامیلی های عرب رو :eek:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
من چند وقت قبل به این نتیجه رسیدم که ایرانمنش ها در کرمان خیلی زیادند و البته این موضوع رو نمیشه به کل ایران بسط داد.

در مورد اسم های عربی هم واقعا خوشحالم وقتی این روزها میبینم برای بچه هایی که تازه متولد میشن دیگه هیچ خبری از ممد و علی و فاطیمه و زعرا نیست. (حداقل در جامعه تحصیل کرده)

خوشحالم وقتی میبینم اسم های اصیل ایرانی بیشتر از اسم های عربی طرفدار پیدا کردند.
این موضوع میزان انزجار از فرهنگ عرب زدگی رو در ایران امروز و زوج های جوان نشون میده و به دنبال اون تحمیل فرهنگ و سیاست های ناشی از عرب زدگی.

تا چند وقت دیگه منتظر طرح ضربتی مبارزه با اسامی ایرانی رو در قالب پاکسازی جامعه و مظاهر فساد شاهد خواهیم بود.
شما اسم اینو میزاری عربزدگی ، در حالیکه آیدیت که احتمالا خواننده ی محبوبت هست اسمش رضا و فامیلیش صادق ی هست :D

در ضمن به نظرم بعضی ممکنه تو جو اسم رو از اسامی اولیای الهی انتخاب کردن و همین که ریا رو بزارن کنار بهتره
ولی خیلی هم هستن که با اعتقاد به دینشون و ارادت به بزرگان مذهب ، اسامی بچه هاشون رو انتخاب کردن که هیچ ربطی هم به عربی بودن اسم نداشته .

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
من چند وقت قبل به این نتیجه رسیدم که ایرانمنش ها در کرمان خیلی زیادند و البته این موضوع رو نمیشه به کل ایران بسط داد.

در مورد اسم های عربی هم واقعا خوشحالم وقتی این روزها میبینم برای بچه هایی که تازه متولد میشن دیگه هیچ خبری از ممد و علی و فاطیمه و زعرا نیست. (حداقل در جامعه تحصیل کرده)

خوشحالم وقتی میبینم اسم های اصیل ایرانی بیشتر از اسم های عربی طرفدار پیدا کردند.
این موضوع میزان انزجار از فرهنگ عرب زدگی رو در ایران امروز و زوج های جوان نشون میده و به دنبال اون تحمیل فرهنگ و سیاست های ناشی از عرب زدگی.

تا چند وقت دیگه منتظر طرح ضربتی مبارزه با اسامی ایرانی رو در قالب پاکسازی جامعه و مظاهر فساد شاهد خواهیم بود.

به چیز جالبی اشاره کردی. چند روز پیش خانومم رفته بود حرم (مشهد) بعد تعریف میکرد یه بچه 3 ساله رو ازش پرسیده بود اسمت چیه گفته بود ام البنین!! به معنی اسم نگاه کنید: یعنی مادر 2 پسر.
حتی پیامبر هم فرمودند که اسم نیکو برای فرزند خود انتخاب کنید. ام البنین هیچگاه اسم نبوده و تنها کنیه مادر حضرت ابوالفضل بوده. البته کمی از موضوع خارج شدم ولی در جواب دوست عزیز بود.

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
جدا از اعتقاد هرکس به نظرم اسم یه ایرانی باید ایرانی باشه و بس.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
رایج ترین نام خانوادگی در ایران
پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۲۱

از بدو تاسیس سازمان ثبت احوال در کشورتا کنون صد میلیون سند سجلی در کشور ثبت شده که قریب سی میلیون آنها تاکنون فوت کرده اند.
به گزارش واحد مرکزی خبرعبودی معاون حقوقی سجلی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام این مطلب گفت ده هزار واژه به عنوان نام خانوادگی انتخاب شده که بیشترین واژه هایی که مردم از سال 1297 تا کنون انتخاب کرده اند، واژه محمدی است که بیشترین نام خانوادگی رایح در بین ایرانیان محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه نامهای خانوادگی ترکیبی با این واژه نظیر میرمحمدی وپور محمدی نیز در کشور فراوانی بسیار دارد گفت: بعد از محمدی ، نام های خانوادگی حسینی ،احمدی و موسوی قراردارند ، در عین حال فراوانی برخی نام های خانوادگی در استانها نیز متفاوت هست مثلا نام خانوادگی گودرزی در استان لرستان ،‌در استان فارس نام خانوادگی زارع ، در استان کرمان سالاری ، و در استان مازندران نام خانوادگی حسینی بیشترین فراوانی را دارد.

اسماعیلی مدیر امور سجلی و پژوهش سازمان ثبت احوال کشور درباره طولانی ترین نام خانوادگی کشور گفت نام خانوادگی طولانی بدو الصدور زیاد داشتیم ، که طولانی ترین آن 35 کاراکتر(حرف) دارد و یک نمونه از آن (آقا میرزا محمدعلی شیرازی) است که تمامی الفاظ آن نام خانوادگی یک فرد ایرانی بوده است.

بالا