برگزیده های پرشین تولز

فرق بین جاوا و سیمبین و ویندوز موبایل و لیتوکس برای آماتورها

971

Registered User
لایک‌ها
318
با سلام
از اساتید محترم تقاضا میکنم تفاوتهای جاوا و سیمبین و ویندوز موبایل استاندارد و ویندوز موبایل پروفسیونال و لینوکس و پالم را بطور جزئی با بیان مثال بیان کنند تا آماتورهایی مثل من دقیقا متوجه شوند که با هر کدام چه کارهایی میشود انجام داد که با دیگری امکانش نیست.
با تشکر

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
با سلام
از اساتید محترم تقاضا میکنم تفاوتهای جاوا و سیمبین و ویندوز موبایل استاندارد و ویندوز موبایل پروفسیونال و لینوکس و پالم را بطور جزئی با بیان مثال بیان کنند تا آماتورهایی مثل من دقیقا متوجه شوند که با هر کدام چه کارهایی میشود انجام داد که با دیگری امکانش نیست.
با تشکر

دوست عزیز...

جاوا : یک پلتفرم ساده محسوب شده و در زمره سیستم عامل ها محسوب نمیشود. در نتیجه کمترین انعطاف رادارد. مثل سونی اریکسون کا750 و ازین قبیل
سیمبین: سیستم عاملی بوده که توسط نوکیا و سونی اریکسون و زیمنس و چند تا دیگه بنیان گذاشته شده و دارای توانایی های قابل قبولی در صورت پشتیبانی سخت افزار از مولتی مدیا دارد. دارای دو پلتفرم معروف سری 60 (اکثر اسمارت فون های نوکیا) و uiq (اسمارت فون های سونی اریکسون و یکی دو مدل موتورولا و ...) با پشتیبانی از صفحه نمایش قابل لمس می باشد.
پالم او اس : سیستم عامل مورد استفاده در دیوایس های پالم که از pda های ارزان و محبوب در آمریکا می باشد. (البته جدیدا شرکت پالم به ویندوز رو آورده) برای این سیستم عامل برنامه های کاربردی نسبتا زیاد و مهمی مثلا برنامه های پزشکی وجود دارد.
لینوکس : یک سیستم عامل اوپن سورس و تقریبا بی صاحاب! در دنیای گوشی ها تلفن همراه میباشد و جا نیفتاده است. مانند موتورولا آ200
مک او اس : سیستم عامل در حال حاضر بسیار محدود و ضعیف اپل که بر روی مدل بسیار معروف اما ناکامل آیفون نصب گردیده است.
وین موبایل استاندارد: نسخه اسمارت فون ویندوز که از تکنولوزی تاچ اسکرین پشتیبانی نمی کند مانند آیمیت sp3
وین موبایل پروفشنال : گل سرسبد همه! معروف به سیستم عامل کامپیوتر های جیبی یا پاکت پی سی. اوایل این دستگاه ها بدون تلفن (نون فون) بودند که به مرور به آنها جی اس ام افزوده گردیده است. بیشترین توانایی در پردازش و انعطاف بسیار زیاد این سیستم عامل و همچنین تطابق حیرت انگیز با سیستم عامل دسکتاپ ویندوز و به همین دلایل تنوع و تعدد فوق العاده نرم افزار های کاربردی این سیستم عامل را بی رقیب ساخته است.
در سال های اخیر تلاش بسیاری از سوی سیمبیت برای نزدیکی به این سیستم عامل صورت گرفته که اگر بدون تعصب به موضوع بنگریم این تلاش ها تقریبا بی نتیجه مانده است!

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دوست عزیز...

جاوا : یک پلتفرم ساده محسوب شده و در زمره سیستم عامل ها محسوب نمیشود. در نتیجه کمترین انعطاف رادارد. مثل سونی اریکسون کا750 و ازین قبیل
سیمبین: سیستم عاملی بوده که توسط نوکیا و سونی اریکسون و زیمنس و چند تا دیگه بنیان گذاشته شده و دارای توانایی های قابل قبولی در صورت پشتیبانی سخت افزار از مولتی مدیا دارد. دارای دو پلتفرم معروف سری 60 (اکثر اسمارت فون های نوکیا) و uiq (اسمارت فون های سونی اریکسون و یکی دو مدل موتورولا و ...) با پشتیبانی از صفحه نمایش قابل لمس می باشد.
پالم او اس : سیستم عامل مورد استفاده در دیوایس های پالم که از pda های ارزان و محبوب در آمریکا می باشد. (البته جدیدا شرکت پالم به ویندوز رو آورده) برای این سیستم عامل برنامه های کاربردی نسبتا زیاد و مهمی مثلا برنامه های پزشکی وجود دارد.
لینوکس : یک سیستم عامل اوپن سورس و تقریبا بی صاحاب! در دنیای گوشی ها تلفن همراه میباشد و جا نیفتاده است. مانند موتورولا آ200
مک او اس : سیستم عامل در حال حاضر بسیار محدود و ضعیف اپل که بر روی مدل بسیار معروف اما ناکامل آیفون نصب گردیده است.
وین موبایل استاندارد: نسخه اسمارت فون ویندوز که از تکنولوزی تاچ اسکرین پشتیبانی نمی کند مانند آیمیت sp3
وین موبایل پروفشنال : گل سرسبد همه! معروف به سیستم عامل کامپیوتر های جیبی یا پاکت پی سی. اوایل این دستگاه ها بدون تلفن (نون فون) بودند که به مرور به آنها جی اس ام افزوده گردیده است. بیشترین توانایی در پردازش و انعطاف بسیار زیاد این سیستم عامل و همچنین تطابق حیرت انگیز با سیستم عامل دسکتاپ ویندوز و به همین دلایل تنوع و تعدد فوق العاده نرم افزار های کاربردی این سیستم عامل را بی رقیب ساخته است.
در سال های اخیر تلاش بسیاری از سوی سیمبیت برای نزدیکی به این سیستم عامل صورت گرفته که اگر بدون تعصب به موضوع بنگریم این تلاش ها تقریبا بی نتیجه مانده است!
سیاوش بابا ترکوندی شما ، می بینم که یواش یواش همه رو جا می ذاری در زمینه اطلاعات تخصصی
ولی باید 2 تا نکته رو من اشاره کنم :
سیمبین ، همین الان هم یک پتنت داره برای سیمبین تاچ که روی دستگاه های آینده ش می یاد و با ورود ایکس وان سونی اریکسون و همین طور نسل جدید دستگاه های اچ تی سی با تاچ فلو تری دی ، حدس من این هست که یک حرکت بزرگ و یک تغییر وسیع در حال رخ دادن هست . بنابرین ، فکر می کنم اگر یه چند تا دمو از سیمبین تاچ ببینی ، نظرت در مورد اینکه هیچی برای عرضه ندارند عوض بشه
دوم این که ، من فکر می کنم ، بیشترین توانایی ها رو ویندوز موبایل نداره ، بلکه لینوکس داره شاهدش هم ساپورت فروم های بسیار فعال در این زمینه هست ، فقط باید ماد باشی و هکر ، که 99% مصرف کننده ها این طور نیستند
نقطه قوت ویندوز موبایل اعطای طیف وسیع امکانات در کیت برنامه نویسی ست .
شاد باشید

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
سیاوش بابا ترکوندی شما ، می بینم که یواش یواش همه رو جا می ذاری در زمینه اطلاعات تخصصی
ولی باید 2 تا نکته رو من اشاره کنم :
سیمبین ، همین الان هم یک پتنت داره برای سیمبین تاچ که روی دستگاه های آینده ش می یاد و با ورود ایکس وان سونی اریکسون و همین طور نسل جدید دستگاه های اچ تی سی با تاچ فلو تری دی ، حدس من این هست که یک حرکت بزرگ و یک تغییر وسیع در حال رخ دادن هست . بنابرین ، فکر می کنم اگر یه چند تا دمو از سیمبین تاچ ببینی ، نظرت در مورد اینکه هیچی برای عرضه ندارند عوض بشه
دوم این که ، من فکر می کنم ، بیشترین توانایی ها رو ویندوز موبایل نداره ، بلکه لینوکس داره شاهدش هم ساپورت فروم های بسیار فعال در این زمینه هست ، فقط باید ماد باشی و هکر ، که 99% مصرف کننده ها این طور نیستند
نقطه قوت ویندوز موبایل اعطای طیف وسیع امکانات در کیت برنامه نویسی ست .
شاد باشید

مرسی دکتر جان. در خصوص سیمبین تاچ راستش اطلاعات خیلی کمی داشتم و قطعا همین طوره که فرمودید.
اما در مورد لینوکس... اون هم که فرمایش شما درسته!!! اما مساله اینه که خودتون گفتید. باید هکر بود!

Farshid Masomi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به اساتيد گرامي :)

خيلي عالي بود و واقعا استفاده كردم
ولي يه مسئله !
من خودم از ترفداراي ويندوز موبايلم ولي براي اينكه يه چيزايي برا خودم روشن بشه ميپرسم
به ديد من كه هميشه جاوا برام چيز جالبي بوده شنيدن نظرات شما تفكر برانگيزه
به نظر من گفتن جمله "جاوا کمترین انعطاف رادارد" يكم نياز به توضيح داره . در قديمي بودنش شكي ندارم و شايد اين سوال من بعد از درخشش سيستم عامل هاي جديد و ايجاد اين همه تغيير و تحول در بخش سيستم عامل هاي موبايل كمي نابجا و عجيب باشه
ولي
من نميتونم از راحتي - در دسترس بودن - فراگير بودن و فراوان بودن نرم افزار هاي جاوا چشم پوشي كنم
من هنوز زماني رو به خاطر دارم كه بنا به نيازم PPC رو به عنوان موبايل انتخاب كردم تا هم نياز كاريم براورده بشه و هم تلفن همراه خوبي داشته باشم ولي به دليل كم بودن و ناشناخته بودن هيچ نرم افزار مناسبي براي ويندوز موبايل با اين همه توانايي پيدا نميكردم ! به خصوص در بحث نرم افزار هاي فارسي و كاربردي ايراني ها
در اون زمان جاوا به داد من و امثال من رسيد
اون موقع اگه روي PPC ها جاوا پشتيباني نميشد در خيلي از زمينه ها لنگ ميزديم
حتي اون زماني كه اولين گوشيم يعني 7710 رو گرفتم به دليل جلو تر بودن فناوري گوشي از پشتيباني نرم افزاريش مجبور بودم كمبود هارو با جاوا پر كنم
همه كه برنامه نويس و هكر نيستند. اون زمان مردم PPC رو به عنوان "از همون آي ميت ها" صدا ميكردند و حرفه اي ها در توضيح اينكه چرا سيستم عاملي رو انتخاب كردند كه با تمام توانايي هاش ، در ايران بخصوص ساپرت نميشه عاجز بودن
siavash78 عزيز اون زمان هم مردم به ويندوز موبايل همون ديدي رو داشتند كه در حال حاظر شما به لينوكس داريد
پس فكر ميكنم صحيح تر اونه كه دوستان عزيزي مثل شما كه در اين ضمينه فني و متخصص هستيد ديد عامه ي مردم رو كنار بذاريد.
يادمه زماني هم كه ميخواستم PPC بخرم و اون زمان اطلاعات ابتدايي در مورد ppc داشتم ! مطالعه پست هاي مقايسه اي king_dani بين گوشي o2 اتم و گيگابايت جي اسمارت ، منو وارد اين دنياي جديد كرد
جاداره از king_dani و ساير دوستان با معلوماتي كه در اون زمان اطلاعات ارزشمندشونو در اختيار من و امثال من قرار دادند تشكر كنم
جاوا به ديد من مثل يك زبان واحد ميمونه كه به غير از تعداد معدودي گوشيه زبان نفهم :D كه خيلي قديمي شدند ، اكثر گوشي ها درش اشتراك دارند و وقتي برنامه اي براي جاوا نوشته ميشه تا حد زيادي ميشه يقين داشت كه براي همه قابل استفادست و اين چيزي نيست كه بشه ازش به سادگي گذشت يا كم ارزشش كرد

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
سیاوش جان همه فن حریفی شده واسه خودش (تبریکات ما رو هم بپذیر :دی)

خوب چند تا نکته رو اضافه کنم
اول در جوابیه فرشید خان معصومی

1- غلطی مصطلح ولی رایج در بین ما فارسی زبانها وجود داره که سیستم عاملی به نام جاوا در بین موبایل ها میشناسیم که باور بفرمائید خود سونی اریکسون و موتورولا و نوکیا اسمش رو هم نشنیدند. علت اینه که ما میخونیم این موبایل ها ساپورت جاوا دارند و به اشتباه اونها رو جاوا بیس میدونیم . در صورتی که خیلی از اونها بر پایه سی پلاس پلاس یا زبانهای سطح پایین نوشته شده اند . و فقط یه موتور جاوای ورژن موبایل به سیستم عاملشون اضافه شده.
2- در مورد ضعیفی همین به اصطلاح جاواها. اصولا فلسفه ی این سیستم عامل های فسقلی اولا کوچکی و کاهش فضای درگیر در حافظه و عدم یا کمی نیاز به رم و رام و لود سی پی یو بوده (رقیبشون این گوشی های چینی هستند فقط که اونها هم میتونن جی اس آر داشته باشند و علنا هیچ فرقی ندارند) و دوم کاهش مصرف باطری و سوم توانایی تغییر راحت این مینی سیستم عامل ها در جهت محصول(مثلا می بینیم نوکیا صفحه رو 16 میلیون رنگ میکنه که برای وین مو یه آرزوه به این سرعت بتونه همچین تغییری بده)
3- یه مزیت یا کمبود اساسی هم این وسط به وجود میاد . به علت تفاوت فاحش (تقریبا هیچ ارتباطی بین برند های مختلف وجود نداره حتی در محصولات یک برند هم اختلافات بسیار فاحشه) این مینی سیستم عاملها و نبود استاندارد در اونها از یک طرف و ضعف ساختار و کوچکی اونها از طرف دیگه معمولا به برنامه های ترد پارتی (و اکثرا حتی برنامه های خود کمپانی) قابلیت دسترسی به لایه های زیرین سیستم عامل داده نمیشه . این برنامه ها که تحت جاوا ران تایم اجرا میشن مجبورن از یک سری استاندارد های موتور جاوا پیروی کنند و دسترسی به یک سری فانکشن های محدود شده و از قبل شده در قالب یک سری JSR دارند که در داکیومنت هاشون مشخصه . مثلا کا700 JSR182 رو نداشت و از کا 750 به بعد این ران تایم به سیستم عامل اس ای اضافه شد تا بشه انتقال دیتا از طریق بلوتوث بوسیله برنامه انجام داد. برای همین هم بود که بعد از عرضه کا750 بازیهای بلوتوث اومد. اما مشکلی که وجود داره اینه که امکان آپدیت فیرم ور کا700 و قبولوندن ران تایم های جدید تقریبا غیر ممکنه و بعضی از این ران تایم ها حتی به معماری پروسسور هم مربوطه .
این چیزی که بنده گفتم در مورد کوچکترین سطح محدودیتی است که یک سیستم عامل میتونه داشته باشه . وقتی سیستم عاملی با هزار بدبختی بخواد تازه برنامه رو به بلوتوث متصل کنه چه انتظاری ازش خواهید داشت . ضبط مکالمه انسرینگ . عکس بوسیله برنامه و ... مواردی هستند که هنوز هم اکثرا بی جواب موندن (مگه اینکه کارخانه سازنده در فیرم ورش یه فکری به حالشون کرده باشه) هر چند این محدودیت شدید معمولا باعث شده سرعت دستگاه کاهشی نداشته باشه و از هنگ خبری نباشه (که حقیقتا مولتی تسکینک معنای آنچنانی در این سیستم عامل ها نداره ) و از طرف دیگه از شر ویروس های گرامی همگی به دور باشیم. اما از طرفی باعث شده همه این موبایل ها تنها با معیار سایز و کیفیت دوربین و صدا و ال سی دی مقایسه بشن و فقط شکل و شمایلشون متفاوت باشه و کاربرد یکسان داشته باشند.

نمیدونم آخرش میخواستم به کجا برسم . همه چیز گفته شد نتیجه گیریش پای خودت:دی

@دکتر
دکتر جان به نظر بنده که یو آی کیو تاچ هیچ آینده ای نداره . همونطور که نوکیا به طرف اینترنت پرتابل دیوایس ها داره میره و سونی اریکسون به طرف وین مو به همین صورت یو آی کیو از رقابت خارج خواهد شد.دنیای وین مو نشون داده که داره با سرعت زیادی گسترش پیدا میکنه و محصولات ارزون تر و ضعیف تر دارن جای محصولات های تک سیمبیان رو میگیرن . در عوض اینترنت پورتابل دیوایس ها و پی ام پی ها و اولترا پی سی ها دارن جای های تک های پی دی ای رو تنگ میکنن. به نظر بنده که در آینده نزدیک یه شیف بین چند سیستم عامل خواهیم داشت و سیمبیان شکست سنگینی خواهد خورد و همه ما هم با عالم وین مو چه زود و چه دیر خداحافظی خواهیم کرد.

Farshid Masomi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب چند تا نکته رو اضافه کنم
اول در جوابیه فرشید خان معصومی.

دوست عزيز سلام
اولا از اطلاعات ارزنده شما استفاده كردم . ممنون
ولي ظاهرا يه اشتباه در انتقال مفهوم ها بين بنده و شما ايجاد شده
1. من هم از باب فني قبول دارم كه جاوا شرايط يك سيستم عامل رو نداره ولي من معتقدم همين چيز ناچيز كه حالا شما هر اسمي دوست داريد براش انتخاب كنيد اونقدر گره از مشكلات اهل موبايل باز كرده كه اون ايراداتي كه ذكر شد در مقابلش هيچه . دوست عزيز من منكر نارسايي هاي جاوا نيستم ولي همين پير مرد كم بازده دقيقا جاهايي كه سيستم عامل هاي پر ادعا كم آوردن و يا فرايند توليد نرم افزاريشون طول كشيده به رقم سبكي و سادگيش در فاصله كوتاه ، نرم افزار كار راه اندازي رو به بازار داده كه نياز خيلي ها براورده شده ضمنا چون شرايطش در گذر زمان پيشرفت نكرده (نكته منفي) بعضا نرم افزارهاي گوشي هاي قديمي كه از قبل بوده مشكل گوشي هاي جديد رو هم حل ميكنه ( نكته مثبت )
من اصلا اعتقادي به گوشي هايي كه فقط جاوا ساپرت هستند ندارم ولي باوركنيد وجود جاوا در كنار هر سيستم عاملي لازمه تا از همپوشانيه اين دو مشتري استفاده ببره
مثال 7710 و PPC ها رو زدم : اون زمان كه هنوز هيچ نرم افزاري به دليل كندي و طولاني بودن ساخت نرم افزار براي رفع نياز مالكين اين گوشي ها نوشته نشده بود ، اگه جاوا نبود اين گوشي ها (با پتانسل بالا و كلي ادعا) چه كاري براي مالكينشون مي كردند . اونها بدون جاوا از يك گوشي ساده كه تفاوتش با دوربين و بلندي صدا شناخته ميشد هم كمتر بودند . چرا ؟ چون شما بهتر از من ميدونيد كه دوربين روي PPC خيلي بعد تر از گوشي هاي معمولي شروع به نصب شد . زماني كه گوشي هاي سوني اريكسون ارزون دوربين 3 مگ داشتند PPC هاي دوربين 1 مگ با قيمتي دست نيافتني فروخته ميشدند.
براي مثال فرض كنيد شما مالك يك ماشين با امكانات فوق العاده هستيد ولي تاير نداره حالا اگه مالك يك فولكس واگن از شما اطلاعات ماشينو بپرسه چه طور ميتونيد حرف از سرعت و قدرت مانور ماشين در پيچها بزنيد دزحالي كه ماشين شما ابزار راه رفاتن رو هم نداره و تنها شكيل تر و گرونتره (حالا اگه مالك فولكس كم سواد باشه به قدرت تشخيص شما شك هم ميكنه كه پولي زياد براي چيزي كه راه نميره داديد)
قبول دارم كه مثال بالا از خيلي جهات مثال صحيحي نيست ولي خود شما اگه در حال حاظر يك PPC با سيستم عامل ويندوز موبايل 10 !!!!! :blink: از يك شركت به عنوان آزمايش هديه بگيريد به طوري كه هيچ نرم افزاري از ورژنهاي قبل با اون سازگار نباشه و براي اون هم هنوز چيزي نوشته نشده باشه ... و با توجه به اينكه ميدونيم برتريه PPC به پتانسيل سيستم عاملشه نه به بلندي صدا و كيفيت دوربين كه در اين موارد گوشي چيني ها و سوني اريكسون شايد از همه سرتر باشن ، در اون حال شما به يك زبان واحد مثل جاوا براي زمان گذار نياز داريد تا نرم افزار هاي مناسب سيستم عاملتون طراحي بشه
از اين مثال ها در دنياي موبايل زياده . گوشي هاي مدرني كه پتانسيل بالا دارند ولي نرم افزار استفاده ازشون در ابتداي ورودشون نيست
يا GPS دارن ولي نرم افزار نقشش مدتها نيست (اين به جاوا ربط نداشتا ;) )
اگه روزي برسه كه انبوه نرم افزار هاي همه ي ورژن هاي سيستم عامل ها قبل و يا هم زمان با ورودشون در دسترس همه باشه من اون زمان جاوا رو شايسته ي موزه ميدونم
خلاصه اينكه : تركيبي از هردو در گوشي هاي مدعي مثل PPC ها نيازه و وجود هيچكدوم فعلا باعث عدم نياز ديگري نميشه

Last edited:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
قربان دقیقا بنده هم مثل شما با مثالتون مشکل دارم . وقتی راه رفتن ملزم به داشتن دوربین میدونین بنده ادعا میکنم سخت در اشتباهید. حداقل تا بحال که هیچ پی پی سی ای بهتر از دل اکسیم خدابیامرز کار نداده و در قلب تک تک استفاده کنندگانش جا نگرفته . در حالی که این دستگاه نه دوربین داره و نه جی اس ام و جی پی اس. باید ببینی چی از دستگاه میخوای چرخ یا بال یا سکان کشتی !

در ضمن بنده هر چی به عقب بر میگردم زمانی رو یادم نمیاد که نرم افزار های پی پی سی کمتر از رقباش بوده باشه (تا سال 2002 البته)یه نگاهی به تاریخچه ساخت خیلی از برنامه های فعلی هم بزنید حداقل وین مو 2003 رو پیدا خواهید کرد.

بیراه نیست که این دستگاههای به قول ما ایرانی ها جاوا رو به نام دامب فوق (گوشی های احمق) میشناسند (هرچند بعضی وقتها هم این اسم حتی برازنده پی پی سی ها هم میشه !) اما این قضیه هیچ چیز از کاربرد این دستگاهها کم نمیکنه . کی بدش میاد دستگاهی به باریکی 8800 داشته باشه یا باطری های یک ماهه فیلیپس؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
واقعا از خواندن مطالب آقای دکتر و آقا فرشید و آقا عماد لذت بردم.
اما یکی دو نکته به نظرم رسید... اول خب به هر حال فعلا من یک یوزر هستم و یک فرد متخصص نیستم و از دیدگاه یک یوزر پاسخ میدهم و 100 در 100 نمیتوانم مثل دوستان نظر تخصصی بدم... در مورد جاوا منظورم بدی جاوا نبود و فقط میخواستم خیلی ساده به سیستم عامل نبودن جاوا اشاره کنم. به هر حال جاوا فقط یک پلتفرم هست. ( البته عماد هم گفته بود ما هم خواستیم خودمون رو دخالت بدیم!)
دیگه اینکه من قصد طرفداری از ویندوز رو نداشتم در مقابل لینوکس.... اما هر چقدر در پایه لینوکس قدرتمند باشد در حال حاضر در عالم هندهلد ها هیچ حرفی برای گفتن ندارد. (برای یک یوزر عادی مثل من) به هر حال من این مطلب رو واسه یوزر های عادی گفتم و نه واسه هکر ها!
دیگه اینکه یک موضوعی شده الان در بین افراد کم اطلاع... قبلا اگر کسی حافظ یا فردوسی میخوند از جانب شبه روشنفکران دهه 60 و 70 میلادی به املی و جمود فکری متهم میشد! ( منظورم واضحه که کیا رو میگم) و الان هم هر کسی در خصوص ویندوز مطلبی بگوید بعضی ها که یک چیزی شنیده اند و نمیدونن اصل قضیه چیست سریع واکنش نشون میدن که لینوکس خوبه و ویندوز بد! البته جدا منظورم آقا فرشید و آقای دکتر نیست کسی به خودش نگیره منظورم دانشجویان سال اول نرم افزاره !!!! راستش چون همچین سابقه ذهنی ای داشتم که به هر حال مخالفت با ویندوز و طرفداری از لینوکس مظهر روشنفکری شده الان ! این مطلب رو نمی گفتم. در هر صورت کماکان فکر می کنم در عالم پی دی ای ها حداقل الان من شخصا حتی یک پی دی ای نمیشناسم که حالا خوب باشه یا بد.

پ ن : با تاکید فراوان مطلبی که عرض کردم کسی به خودش نگیره ... مرسیییی

Farshid Masomi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا از خواندن مطالب آقای دکتر و آقا فرشید و آقا عماد لذت بردم.
اما یکی دو نکته به نظرم رسید... اول خب به هر حال فعلا من یک یوزر هستم و یک فرد متخصص نیستم و از دیدگاه یک یوزر پاسخ میدهم و 100 در 100 نمیتوانم مثل دوستان نظر تخصصی بدم... در مورد جاوا منظورم بدی جاوا نبود و فقط میخواستم خیلی ساده به سیستم عامل نبودن جاوا اشاره کنم. به هر حال جاوا فقط یک پلتفرم هست. ( البته عماد هم گفته بود ما هم خواستیم خودمون رو دخالت بدیم!)
دیگه اینکه من قصد طرفداری از ویندوز رو نداشتم در مقابل لینوکس.... اما هر چقدر در پایه لینوکس قدرتمند باشد در حال حاضر در عالم هندهلد ها هیچ حرفی برای گفتن ندارد. (برای یک یوزر عادی مثل من) به هر حال من این مطلب رو واسه یوزر های عادی گفتم و نه واسه هکر ها!
دیگه اینکه یک موضوعی شده الان در بین افراد کم اطلاع... قبلا اگر کسی حافظ یا فردوسی میخوند از جانب شبه روشنفکران دهه 60 و 70 میلادی به املی و جمود فکری متهم میشد! ( منظورم واضحه که کیا رو میگم) و الان هم هر کسی در خصوص ویندوز مطلبی بگوید بعضی ها که یک چیزی شنیده اند و نمیدونن اصل قضیه چیست سریع واکنش نشون میدن که لینوکس خوبه و ویندوز بد! البته جدا منظورم آقا فرشید و آقای دکتر نیست کسی به خودش نگیره منظورم دانشجویان سال اول نرم افزاره !!!! راستش چون همچین سابقه ذهنی ای داشتم که به هر حال مخالفت با ویندوز و طرفداری از لینوکس مظهر روشنفکری شده الان ! این مطلب رو نمی گفتم. در هر صورت کماکان فکر می کنم در عالم پی دی ای ها حداقل الان من شخصا حتی یک پی دی ای نمیشناسم که حالا خوب باشه یا بد.

پ ن : با تاکید فراوان مطلبی که عرض کردم کسی به خودش نگیره ... مرسیییی

تخصص شما با پاسخي كه داديد براي من يكي اثبات شدس
با ساير فرمايشات شما هم كاملا موافقم :)

Farshid Masomi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قربان دقیقا بنده هم مثل شما با مثالتون مشکل دارم . وقتی راه رفتن ملزم به داشتن دوربین میدونین بنده ادعا میکنم سخت در اشتباهید. حداقل تا بحال که هیچ پی پی سی ای بهتر از دل اکسیم خدابیامرز کار نداده و در قلب تک تک استفاده کنندگانش جا نگرفته . در حالی که این دستگاه نه دوربین داره و نه جی اس ام و جی پی اس. باید ببینی چی از دستگاه میخوای چرخ یا بال یا سکان کشتی !

در ضمن بنده هر چی به عقب بر میگردم زمانی رو یادم نمیاد که نرم افزار های پی پی سی کمتر از رقباش بوده باشه (تا سال 2002 البته)یه نگاهی به تاریخچه ساخت خیلی از برنامه های فعلی هم بزنید حداقل وین مو 2003 رو پیدا خواهید کرد.

بیراه نیست که این دستگاههای به قول ما ایرانی ها جاوا رو به نام دامب فوق (گوشی های احمق) میشناسند (هرچند بعضی وقتها هم این اسم حتی برازنده پی پی سی ها هم میشه !) اما این قضیه هیچ چیز از کاربرد این دستگاهها کم نمیکنه . کی بدش میاد دستگاهی به باریکی 8800 داشته باشه یا باطری های یک ماهه فیلیپس؟

دوست عزيز

1. به مثال كمي دقت كنيد ! من كجا حرف از ملاك بودن دوربين زدم ، ظاهرا شما بازهم به عرايض من دقت نكرديد . من گفتم اگه ماشين تاير نداشته باشه مثل گوشي بي نرم افزار ميمونه و همانطور كه اون ماشين از سرعت و قدرت مانورش بدون تاير نميتونه استفاده ببره ، گوشي با سيستم عامل بدون ساپرت نرم افزاري مناسب هم نميتونه از بزرگترين تواناييهاش ازجمله قدرت سيستم عامل استفاده ببره (به همين راحتي) !

2. شك نكنيد من هم با شما موافقم كه ملاك برتري گوشي هاي PPC كيفيت دوربين و صداي بلندشون نيست و اگه غير اين فكر ميكردم كه ppc نميگرفتم و يا تا الان كه n تا ppc جديد با دوربين هاي بهتر وارد بازار شدن من همون قديميه خودمو نگه نميداشتم !!

3. حالا وقتي ماشين راه نره مثل گوشي بي نرم افزار ، اون وقت توانايي هاي بالقوه ي گوشي (و در مثال من ماشين ) به بالفعل تبديل نميشه . اون وقته كه در نگاه عامه بنده و شما كه PPC رو انتخاب كرديم محكوم ميشيم كه وسيله اي رو گرفتيم كه هنوز زمينه استفاده كامل ازش فراهم نيست . (البته ملاك شرايط رو به پيشرفت فعلي نيست) حالاست كه فولكس واگونه با تمام مشكلاتش راه ميره و گوشي هاي عقب مونده با تمام ضعفشون يه ماسماسكي به اسم جاوا دارن كه 4 تا برنامه ساده مثل تقويم فارسي و يا قرآن رو روي گوشيشون نصب كنن و ppc در عين شايستگي مثل خرگوش مغرور از لاكپشت عقب ميمونه . اينجاست كه ارزشهاي اصلي جاي خودشون رو به تجملاتي مثل مگاپيكسل دوربين و بلند تر بودن صدا ميدن (اميدوارم اين بار نظرم روشن بيان شده باشه)

4. در مورد نرم افزار هم مشكل اينجاست كه شما به تاريخ ساخت نگاه ميكنيد و من به زماني كه در اختيار مردم ايران براي استفاده قرار ميگيره وگرنه همون اوايل خيلي از نرم افزارا بود ولي يا در دسترس نبود يا رجيستر شدش نبود يا براي بعضي از نياز ها كاربران هنوز چيزي نوشته نشده بود و نرم افزار هاي اسلامي و ايراني اصلا نبود
يعني شما ميگيد از همون روز اول كه ppc اومد نرم افزار تايپ و دريافت اس ام اس فارسي بود ديگه
يعني ما بيخود 2 سال در به در دنبال برنامه پخش آهنگ از هندز فري بلوتوث بوديم ديگه
يعني از همون اول نقشه تهران برا ppc بود ديگه و ملت الكي فايل فلش نقشه استفاده ميكردند يا با جاوا نصب ميكردند ديگه

يا اگه ويندوز موبايل همه چيز تموم بود كه چه نيازي به ورژن هاي جديدش بود
بنده به عنوان كاربر موبايل حق دارم قبل اينكه حداقل يك سال بگذره و ورژن جديد سيستم عامل بياد دسته كم با 4 تا نرم افزار كمكي گوشيم رو به كاربري هايي كه ميخوام تجهيز كنم حالا اگه با نرم افزار خود ppc شد كه شد اگه نشد يه جاوا حد اقل باشه كه يه موس موس بكنيم تا اصلش برسه
دوست من شايد شما به اين نرم افزارا نيازي نداشتي يا شايد براتون مهم نبوده

خلاصه اينكه : هميشه چيزاي ساده و قديمي آشغال نيستند و بنده يك نگاه نوستالژيك به جاوا دارم

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزيز

1. به مثال كمي دقت كنيد ! من كجا حرف از ملاك بودن دوربين زدم ، ظاهرا شما بازهم به عرايض من دقت نكرديد . من گفتم اگه ماشين تاير نداشته باشه مثل گوشي بي نرم افزار ميمونه و همانطور كه اون ماشين از سرعت و قدرت مانورش بدون تاير نميتونه استفاده ببره ، گوشي با سيستم عامل بدون ساپرت نرم افزاري مناسب هم نميتونه از بزرگترين تواناييهاش ازجمله قدرت سيستم عامل استفاده ببره (به همين راحتي) !

2. شك نكنيد من هم با شما موافقم كه ملاك برتري گوشي هاي PPC كيفيت دوربين و صداي بلندشون نيست و اگه غير اين فكر ميكردم كه ppc نميگرفتم و يا تا الان كه n تا ppc جديد با دوربين هاي بهتر وارد بازار شدن من همون قديميه خودمو نگه نميداشتم !!

3. حالا وقتي ماشين راه نره مثل گوشي بي نرم افزار ، اون وقت توانايي هاي بالقوه ي گوشي (و در مثال من ماشين ) به بالفعل تبديل نميشه . اون وقته كه در نگاه عامه بنده و شما كه PPC رو انتخاب كرديم محكوم ميشيم كه وسيله اي رو گرفتيم كه هنوز زمينه استفاده كامل ازش فراهم نيست . (البته ملاك شرايط رو به پيشرفت فعلي نيست) حالاست كه فولكس واگونه با تمام مشكلاتش راه ميره و گوشي هاي عقب مونده با تمام ضعفشون يه ماسماسكي به اسم جاوا دارن كه 4 تا برنامه ساده مثل تقويم فارسي و يا قرآن رو روي گوشيشون نصب كنن و ppc در عين شايستگي مثل خرگوش مغرور از لاكپشت عقب ميمونه . اينجاست كه ارزشهاي اصلي جاي خودشون رو به تجملاتي مثل مگاپيكسل دوربين و بلند تر بودن صدا ميدن (اميدوارم اين بار نظرم روشن بيان شده باشه)

4. در مورد نرم افزار هم مشكل اينجاست كه شما به تاريخ ساخت نگاه ميكنيد و من به زماني كه در اختيار مردم ايران براي استفاده قرار ميگيره وگرنه همون اوايل خيلي از نرم افزارا بود ولي يا در دسترس نبود يا رجيستر شدش نبود يا براي بعضي از نياز ها كاربران هنوز چيزي نوشته نشده بود و نرم افزار هاي اسلامي و ايراني اصلا نبود
يعني شما ميگيد از همون روز اول كه ppc اومد نرم افزار تايپ و دريافت اس ام اس فارسي بود ديگه
يعني ما بيخود 2 سال در به در دنبال برنامه پخش آهنگ از هندز فري بلوتوث بوديم ديگه
يعني از همون اول نقشه تهران برا ppc بود ديگه و ملت الكي فايل فلش نقشه استفاده ميكردند يا با جاوا نصب ميكردند ديگه

يا اگه ويندوز موبايل همه چيز تموم بود كه چه نيازي به ورژن هاي جديدش بود
بنده به عنوان كاربر موبايل حق دارم قبل اينكه حداقل يك سال بگذره و ورژن جديد سيستم عامل بياد دسته كم با 4 تا نرم افزار كمكي گوشيم رو به كاربري هايي كه ميخوام تجهيز كنم حالا اگه با نرم افزار خود ppc شد كه شد اگه نشد يه جاوا حد اقل باشه كه يه موس موس بكنيم تا اصلش برسه
دوست من شايد شما به اين نرم افزارا نيازي نداشتي يا شايد براتون مهم نبوده

خلاصه اينكه : هميشه چيزاي ساده و قديمي آشغال نيستند و بنده يك نگاه نوستالژيك به جاوا دارم

قربان پیشاپیش از شما معذرت میخوام اگر لحن بنده باعث آزردگی خاطر شما بشود . حقیقتش دلیلی برای بحث وجود نداره . شما و بنده آخر این بحث رو قبل از زدن اولین پست هم میدونستیم:happy: یه مشترکاتی هم وجود داره و هر کدوم بر سر اختلاف عقایدمون داریم جنگ میکنیم اما فکر کنم تا آخر بحث رو هم بدونیم.
اما خود جواب شما.

1- کجا؟
...
مثال 7710 و PPC ها رو زدم : اون زمان كه هنوز هيچ نرم افزاري به دليل كندي و طولاني بودن ساخت نرم افزار براي رفع نياز مالكين اين گوشي ها نوشته نشده بود ، اگه جاوا نبود اين گوشي ها (با پتانسل بالا و كلي ادعا) چه كاري براي مالكينشون مي كردند . اونها بدون جاوا از يك گوشي ساده كه تفاوتش با دوربين و بلندي صدا شناخته ميشد هم كمتر بودند . چرا ؟ چون شما بهتر از من ميدونيد كه دوربين روي PPC خيلي بعد تر از گوشي هاي معمولي شروع به نصب شد . زماني كه گوشي هاي سوني اريكسون ارزون دوربين 3 مگ داشتند PPC هاي دوربين 1 مگ با قيمتي دست نيافتني فروخته ميشدند.
براي مثال فرض كنيد شما مالك يك ماشين با امكانات فوق العاده هستيد ولي تاير نداره حالا اگه مالك يك فولكس واگن از شما اطلاعات ماشينو بپرسه چه طور ميتونيد حرف از سرعت و قدرت مانور ماشين در پيچها بزنيد دزحالي كه ماشين شما ابزار راه رفاتن رو هم نداره و تنها شكيل تر و گرونتره (حالا اگه مالك فولكس كم سواد باشه به قدرت تشخيص شما شك هم ميكنه كه پولي زياد براي چيزي كه راه نميره داديد)
...
بدون شرح .
البته ممکنه بگید که این دو به هم ارتباطی ندارند و اتفاقی این توالی ایجاد شده .

2- خوشحالم که در این مورد با هم مشکلی نداریم
:)

3-با فرض نداشتن برنامه برای وین مو و داشتن برنامه برای جاوا بله حرف شما متینه . البته بنده و شما با هم یه اختلاف فاحش در تعریف برنامه های کاربردی داریم. و یه اختلاف فاحش در تاریخ عرضه برنامه .

4-قربان بنده حدودا 4 سال پیش (یه خورده بیشتر) با یه اختلاف زمانی کم یه جم (خدابیامرز) و یه کا700 خریدم. علت هم مشکلات کاری و فرار از کارفرما در اوقات استراحت بود:D. اون زمان3600 یکی دوماهی بود اومده بود و تازه 6600 هم اومده بود و کا700 رو باهاش مقایسه میکردند!!من هم چون وین مو2003 داشتم و دیگه سیمبیان نمیخواستم رفتم سراغ کا700 و 300 هزار تومن پول ناقابل رو هم به پاش ریختم (هنوز لاشه ی تو جوب افتاده اش خونه است!)
برای بنده که علاقه ای به برنامه های قرآنی ندارم :blink: هیچ کم و کسری در جم موجود نبود که برعکس بنده نمیتونستم یه اس ام اس فارسی بفرستم یا بخونم با مرحوم کا700 و با یه کب ساده جم فارسی شد . برای تقویم فارسی هم 1 سالی طول کشید تا چشممون به جمال یکیش روشن شد که حقیقتا اصلا علاقه ای بهش نداشتم . کی حوصله داره برای دیدن اینکه امروز چند شنبه است بره تو منو بعد بره تو پروگرام بعد برنامه رو باز کنه تاریخ بیاد ببندتش!! من که اینجور آدمی نبودم و نیستم . فکر کنم 1 سال بعدش (کمی کمتر یا بیشتر) یه پلاگین تقویم شمسی برای وین مو 2003 اومد.
در مورد برنامه ها و تاریخ قرار گرفتن در دست ایرانی ها، اگر منظورتون کاربراییه که یه کلمه انگلیسی نمیدونن و تا حالا یه فروم خارجی عضو نشدن و نمیدونن فروم اصلا چیه و منتظر وبلاگ های برنامه پخش کن هستند حق دارین . بنده به شخصه برای این افراد توصیه میکنم پی پی سی اخ ، جیز ، بد! اینها بهتره به سراغ دستگاههای جاوا (اونهم ورژن فارسی یا حتی پانتومیم:D) بگیرند . چون وین مو هیچ فایده ای براشون نداره ضرر هم داره. اما در مورد افرادی مثل خودم همیشه نرم افزار ها با کرکشون حداکثر چند هفته بعد در اینترنت موجود بوده (اولین سایتی هم که خودم برنامه پی پی سی گرفتم Noeman بوده )میتونین تاریخ پست ها و کرک ها رو یه نگاه بندازید(سایت هم اونقدر طرفدار ایرانی داره که یه بخش فارسی به فرومش اضافه شده!
قبول دارم برای بعضی نیازها هنوز چیزی نوشته نشده و اصلا نوشته نخواهد شد (نمونه پیکچر اس ام اس) اما بعضی از موارد و مثال های شما رو قبول ندارم.
مثلا شما 2 سال در به در به دنبال پخش ام پی تری از بلوتوث هدست بودی میتونی تاریخ عرضه هدست بلوتوث استریو در ایران رو به بنده لطف کنی و همینطور به بنده بگی که آیا این بلوتوث های استریو امکان پخش آهنگ از همه دستگاههای جاوا رو داشتن یا مثلا یک سری خاص از بعضی برند های خاص که به تازگی معرفی شده بودند با اونها کار میکردند و یا اینکه آیا همون زمان پی پی سی ای نبوده که درایور نیتیو ای تو دی پی رو داشته باشه ؟!
یا نرم افزار های اسلامی و قرآنی که برای شما نرم افزار کاربردی ای است میتونی به بنده لطف کنی یه تخمین مناسب از درصد استفاده کنندگان این نرم افزار ها در عالم پی پی سی رو اعلام کنی؟ (هرچند ایمجینت فکر کنم از 3 سال پیش قرآن رو داشته !)
در مورد نقشه هم شما به بنده تاریخ ارائه برنامه جاوای نقشه رو بفرمائید و تاریخ دسترسی ملت ایران (از هر قشر ) به یک ماشین جاوای مجازی مناسب در پی پی سی ببینیم آیا داشتن نقشه جاوای تهران مزیتی محسوب میشد یا خیر!

در مورد همه چیز تمام بعید میدونم هیچ کدوم از حرفهای بنده این منظور رو به ذهن کسی متبادر کنه . اما اگر به ذهن شما اینجور رسیده بنده بابت این سوء تفاهم معذرت میخوام . خیر هیچ محصول ساخته دست بشر و حتی ساخته ی اون بالایی کامل نیست که نیست. اما میشه بهترین رو در هر مورد انتخاب کرد. وقتی بحث ساپورت نرم افزاری و تنوع میشه بحثی وجود نخواهد داشت (یا حداقل تصور میشه که بحثی موجود نیست!)

اما در مورد تغییر وین مو و تجهیز بنده که این کار رو میکنم . تصورم هم این هست که شما و هر کس دیگری هم این حق رو داره و نه چهار برنامه بلکه چهل برنامه این وسط نصب خواهد کرد و حداقل از 10 تاش استفاده میکنه و در ضمن نه تنها تا سال بعدی بلکم معمولا تا 2-3 سال بعد میتونه به لیست نرم افزارهاش استفاده کنه و زودتر از اینکه به محدودیت او اس دچار بشه دستگاه رو از بابت دلزدگی خواهد فروخت . اگر اینطور نباشه باز هم فتوا میدهم که پی پی سی برای اینگونه افراد اخ ، جیز ، بد!

در آخر : دوست عزیز من قبلا هم خدمت شما عرض کردم . ضعف مینی او اس جاوا چیزی از قابلیت های گوشی در دیگر زمینه ها کم نمیکنه . بنده گاهی حوسی میشم که به سراغ 8800 برم و کنار لایف اونرو داشته باشم ! یا یه گوشی 5 مگاپیکسل بگیرم . اما هیچ وقت به خاطر قدرت جاوا و نداشتن برنامه اسلامی در پی پی سی فکر خرید جاوا رو نخواهم کرد!

Farshid Masomi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز
ممنون از اينكه با ادامه حضور در اين بحث به افزايش اطلاعات عمومي كمك ميكنيد
من شخصا به اين جريان به ديد يك تبادل نظر ساده بين دو دوست كه هيچ كدوم شناختي در خصوص هم ندارند نگاه ميكنم و اين طبيعتا نميتونه به آرماگدون منتج بشه و شخصا فكر ميكنم مواضع دو طرف كاملا روشنه و هر فرد بيطرف
( تاكيد ميكنم بيطرف !!! ) ميتونه به اصل مقصود من و شما پي ببره . لذا من با علم به اينكه شما ذره اي از نظراتتون عدول نميكنيد !!! براي روشن شدن خودم و ساير عزيزاني كه ممنكه روزي اين مطلب براشون جالب باشه ادامه ميدم
و طبيعتا هر لحظه كه احساس كنم اين كنكاش من ممكنه منتج به هرگونه كدورت و ناراحتي براي هر يك از دوستان بشه به حكم اخلاق از ادامه بحث چشمپوشي خواهم كرد ، حتي در صورتي كه حرف هاي زيادي براي مطرح كردن باقي مونده باشه

1. دوست عزيز سعي كنيد در مباحثه علمي تون با افراد كم سوادي مثل بنده از روش هايي مثل مغلطه كمتر استفاده كنيد چون باور بنده در همين مدت كم نسبت به شما فرديست با معلومات و متخصص و چنين فردي به هيچ وجه نيازي به اين سبك براي بيان كلام خودش نداره . اين رو از باب دوستي عرض كردم و پيشاپيش از گستاخيم به دليل اين تذكر دوستانه به شما پوزش ميخواهم و شديدا ... تاكيد ميكنم شديدا اميدوارم مكدر نشده باشيد
===> اما در اين خصوص بنده متوجه شدم شما در قسمت اول مثال من متوجه منظور بنده نشديد و براي روشن تر شدن موضوع در بخش بعد مثال رو با ذكر اجزاء نظير هم مجدد شرح دادم و در آخر هدف مثال رو هم شرح دادم

دقيق تر ببينيد :
اينجاست كه ارزشهاي اصلي جاي خودشون رو به تجملاتي مثل مگاپيكسل دوربين و بلند تر بودن صدا ميدن (اميدوارم اين بار نظرم روشن بيان شده باشه)
ولي ظاهرا بازهم روشن نشده بود !!! البته بي شك شما منظور من رو فهميديد ولي حدس ميزنم شما از عرايض بنده اون چيزي رو ميشنويد كه بشه در مقابلش گارد گرفت ، نه اون چيزي كه منظور واقعيه نويسندس
حالا جالب اينكه براي محكم كاري ، مثال گوشيه خودم رو هم در بند 2 مطرح كردم كه شما هم با اون هم نظريد و جالبتر اينكه اگه اين اشتراك نظر رو قبول كرديد پس چرا باز با مطرح كردن بحث دوربين اطاله كلام ميكنيد !!!

2. من هم خوشحالم

3. بنده هم عرض كردم كه ظاهرا شما به اين برنامه ها نيازی نداريد ولي جالبه كه يه ليستي از علاقه مندي هاي نرم افزاريِ شما هم داشته باشيم تا حد اقل به كاربري هاي شما به عنوان يك فرد حرفه اي و صاحب نظر پي ببريم و از طرفي كمي هم با روحيات شما آشنا شيم (از باب دوستي بيشتر و صميمي تر :) )

4. :blink: تا اونجا كه يادمه 6600 خيلي قبل تر از k700 به بازار اومده بود و يادمه اون زمان حتي در همينجا هميشه بحث از مقايسه 6600 با sx1 بود به دليل اشتراكات فني زيادشون بود كه بعضا به جدل هم ميكشيد . ياااااااااااادش بخير :D ولي براي اطمينان و با توجه به علاقه شديد شما به تاريخ يك سر هم به اينجا زدم . البته اگه شما يه 6600 يا كا 700 ديگه منظورتون بوده پوزش ميخوام كه اشتباه متوجه شدم
در جواب ساير مطالب بند چهارمتون هم به بند 3 همين قسمت مراجعه كنيد ، ضمن اينكه مشخصا بنده و شما الگوي كاربري موبايل براي جوامع جهاني نيستيم كه نيازها و علايق مردم رو با خودمون بسنجيم و اگه مطابق نبود از نگاه بالا به سخره بگيريمشون + اينكه اميدوارم ساير تاريخ هايي كه حدودي مطرح فرموديد به دقت تاريخ 6600 نباشه !
در ضمن اين تالار به لطف افراد متخصصي كه درش عضو هستند هيچ كم از اكثر تالار هاي انگليسي زبان نداره اين رو به جرات ميگم چون خيلي از تالارهاي انگليسي زباني كه من ديدم كمتر از pt يه خودمون بودن و صد البته تالار هاي مرجعي هم ديدم كه بعضا دوستان صاحب نظر از اونها به عنوان رفرنس ياد ميكنند.

داخل پرانتز ( اين خيلي خوبه كه شما اونقدر روشنفكر هستيد كه نيازي به نرم افزار قرآن نداريد ولي بهتر اينه درصدي هم براي عوام الناس كه توانايي حفظ قرآن رو ندارند احترام بذاريد تا شايد اونها هم روزي به جايگاه شما برسند )

5 . براي من هيچ شكي در تخصص و سواد جنابعالي باقي نمونده ولي با فرض اينكه توي اين سرزمين كمتر كسي به زبان انگليسي آشناست و توي اين موسسه هاي زبان كه مثل قارچ زيادن هيچي ياد ملت نميدم + اينكه كمتر كسي هم سواد درك صحيح تالار گفتگوي رو داره ، بازهم نوع نگارش شما توجيه پذير نيست و چون به انگليسي علاقه داريد و از طرفي دوست دارم اين قسمت رو تنها خودتون متوجه بشيد اين انتقادم رو انگليسي مينويسم كه بين خودم و خودتون بمونه
يادمه توي فيلم وكيل مدافع شيطان كه آلپاچينو نقش شيطان رو استادانه بازي ميكرد يه جمله معروف داشت كه بارها تكرار شد و اتفاقا فيلم با اين جمله هم تموم شد .
نقل قول : vanity !! definitely my favorite sin
البته من چون سوات ! نداشتم از فرهنگ لغات حيّم براي نوشتن اين 5 تاكلمه كمك گرفتم :rolleyes:

6 . آقا چون ممكنه من دوسال ديگه سرگردون بمونم كه يه نرم افزار تايپ اس ام اس فارسي براي ppc پيدا كنم شما يه لطفي كن و رفاقت رو در حق ما تمام كن يه لينك دانلود همچين برنامه اي رو از همون تالار خارجكي ها پيدا بفرماييد و به ما بديد ! البته اين نرم افزار ها و كيبورد هاي عربي به درد نميخوره ها چون شما كه بهتر از من ميدونيد گنجايش كاراكتراي هر پيام توش محدوده و عملا نزديك به همون مبلغ فينگليش خودمون ميشه
البته راديول ما ميگفت تا شنبه نسخه ي جاوا و سيمبين اين نرم افزار با تعداد كاراكتر 200 تا در هر پيام براي دانلود قرار ميگيره . ولي چون استفاده از ppc هنوز خز نشده براي ما چيزي ننوشتن . حالا اگه نسخه شما رسيد كه ممنونتيم ولي اگه نشد ما همون جاوا رو نصب ميكنيم تا برسه ! بازم ممنون

7. دوست عزيز مثل اينكه شما باز اوني رو شنيديد كه دوست داشتيد من كي گفتم هدست بلوتوث استریو !!!
براي راحتي شما در نقل قول احتمالي بعدي متن قبليم رو اينجا تكرار ميكنم
نقل قول : يعني ما بيخود 2 سال در به در دنبال برنامه پخش آهنگ از هندز فري بلوتوث بوديم ديگه
عزيز دل برادر ، هر هندز فري بلوتوثي كه استريو نيست ! والا ما از اون اول يادمونه هندز فري بولوتوث آهنگ هاي ppc رو پخش نميكرد و تنها به درد مكالمه ميخورد من اينو با جبراي خودم امتحان كردم هيچ با انواع نوكيا و موتورولا هم تست كردم ، حتي تو آرشيو مطالب اينجا هم فكر ميكنم بيان مشكلاتش باشه يه سرچ بفرماييد و ببينيد چقدر طول كشيد تا بالاخره يه چيزي كه با اكثر هندز فري ها سازگار باشه پيدا شد
در مورد آمار هم پيشنهاد داديم در ليست آمار نفوس و مسكن دوره بعد گنجانده بشه ولي براي يه نتيجه تخميني و سريع تر ميتونيد به تعداد دانلود هاي برخي از سايتها از چنين نرم افزار هايي مراجعه كنيد

8 . چقدر خوب كه ما در يك مورد ديگه هم به تفاهم رسيديم :D
منم موافقم كه هيچ محصول ساخت بشر كامل نيست و ما بايد بهترين ها رو با مد نظر قرار دادن سواد استفاده و توجيه اقتصادي تهيه كنيم و دقيقا به همين دليل عدم تكامل بشر به تنهايي ، بنده و شما به همفكري هم نياز داريم تا كامل شيم و جاوا و وين موبايل هم به هم نياز دارن تا هم پوشاني صورت بگيره

9. به به عالي شد !! به تفاهم جديد :D
منم با اونايي كه 300 تا برنامه نصب ميكنن كه سالي يه بار هم استفاده نميشه مشكل دارم ولي خوب دليلي هم نداره به اين كاره اونا اهميت بدم چون از قديم گفتن گوشيه هيچكيو تو قبر يكي ديگه نميذارن ! :D راستم ميگن چون پولشو ما نميديم كه !!! به ما چه ;)

-----------------------------------------------------------------------

اما از جواب ها كه بگذريم چنتا نكته ميمونه
1ولا : از مديراي اين بخش ممنونم كه فضاي اين تبادل نظر رو باز كردند و حرف اول و آخر با شماست چون بنده خارج از شوخي در مقابل شما كه جايگاه استادي براي من در اين زمينه داشتيد جسارت نكردم و نميكنم و به همين دليلم اين همه مدت بيشتر سكوت كردم و مطالعه كردم تا اينكه پست بزنم و صحيح هم اين بود كه جايي كه اساتيد نظر كامل رو مطرح ميكنن من هم ساكت باشم و بيشتر ياد بگيرم
اينو به حساب پاچه خواري نذاريد چون واقعا و قلبا ازتون متشكرم و مديونتونم

دوم : برادر و دوست عزيزم آقا عماد
از اينكه اين مطلب بهانه اي شد تا من بيشتر با شما باشم خوشحالم و خارج از نتيجه اين بحث اميدوارم اين آغاز يك دوستي گرم و پايدار بين من و شما باشه و نتايج اين مطلب در دوستي هامون تاثير منفي نداشته باشه

سوم : واقعا از اطلاعاتت استفاده بردم و بايد اعتراف كنم تمام اختلاف حرف من و شما در زمينه هاي سليقه گيست و در قسمتهاي علمي بنده كاملا با فرمايشات شما موافقم و برام آموزنده بود

شاد باشيد و هميشه بهاري
دوست دار شما... فرشيد

Last edited:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
سلام قربان . خسته نباشید.
این بحث ها رو که میبینم به یاد بحث های اعتقادی با حاج حسین خودمون میوفتم که آخرش اونقدر کش دار شد ، سعی کردیم تا صدای دوستان درنیومده قطعش کنیم (بنده خدا حسین اون موقع مسافرت بود ، الانم من سر کار:دی) در مورد ادامه دادن بحث از شما خواهش میکنم که این بحث رو ادامه بدید. بنده اینجوری یه خورده تو پی تی فعال میشم پست هام هم بالاتر میره . سر کار هم سرگرم تر میشم. از مصاحبت با شما هم بیشتر لذت میبرم. آخر سر هم صدای مدیرها و یا کاربرها درمیاد میخندیم:دی!!!

اما جواب ها:
1- در باره مغلطه کردن بنده هر جایی این فعل حرام و قبیح رو به عمل رسوندم شدیدا از شما معذرت میخواهم. تصور بنده در این هست که شما از جاهایی که به ریز از کلمات شما ایراد گرفتم یا به گفته های قبلیتون ارجاع کردم رو مغلطه نامیده اید. اگر منظورتون اونها هست بحثش جداست . اما اگر غیر این موارد هست همونطور که قبلا گفتم معذرت میخوام از بابت فعل حرام :)دی) به انجام رسیده . اگر به خاطر همین چند فعل به جهنم افتادم لطف بفرمائید هر پنج شنبه شب یه شربت سکنجبین از طبقه بالا برام ارسال کنید:دی

اما در مورد متوجه شدن منظور . شماره گذاری بنده درجهت شماره گذاری های شماست . شما از بنده پرسیدید که کی حرف مقایسه رو زدم بنده هم بدون کم و کاست جمله رو فقط برای شما های لایت کردم . به نظر بنده حداقل در نگاه اول که این توالی اتفاقی نمی اومد . اما به گفته شما در 2 بند بعد از پست بعد طبیعی بود . الان هم دوباره تکرار کردید و بنده قبول میکنم که قصد و غرضی از این توالی نداشته اید و اتفاقی بوده .

اما علت تکرار کردن؟ بنده به شخصه با توجه به مشغله کاری و درسی که دارم + سابقه ی بحث و به قول خودمون کل کل اینترنتی دیدم و یاد گرفتم که وقتی بحثی مطرح میشه باید به تک تک بند ها جواب داد (حالا چه تایید چه رد) تا بحث به بیراهه نره . پریدن از هر بند به معنی تایید اون محسوب میشه و بنده با جواب شما در اون بند موافق نبودم . اگر سخته این حالت پیش بریم به بنده بفرمائید به طور انتخابی جواب شما رو بدم(اینجوری کار بنده هم کمتر میشه)
اما در مورد ادامه فرمایشاتتون از اونجا که احساس میکنم جوابیه بنده فقط باعث ناراحتی میشه و یه مثقال هم ارتباط تکنولوژیکی در اون یافت می نخواهیم کرد (!) جوابی رو لازم نمیدونم . هر کس حق داره هرجور که علاقه داره تصور کنه:دی

2-از شادی شما مشعوف گشتیم( ایضا :دی)

3-مخلص شما هم هستیم . چشم یه لیست دم دستی الان میگذارم (بارها قبلا هم گذاشتم) البته بارها هم عنوان کردم که کاربر حرفه ای نیستم و نخواهم بود. بعضی از این نرم افزارها خیلی عامه بعضی ها هم کمی خاص بعضی ها هم شخصی:
1-باطری استاتوس
2- کورپلیر
3-رسکو کی برد
4-رسکو فایل اکسپلورر
5- رسکو فوتو پروفشنال
6- فلش کارد منیجر (این رو امتحان کنید مخصوصا از این بابت که یه ورژن هم برای کامپیوتر داره که ایمپورت میکنه)
7- آر اس اس ریدر (امان از بی کاری:دی)
8-موبی تی وی (اینجا وایرلس راه افتاده آه کیف میده 3 روز 3 روز تریال بگیری:دی)
9-اس کی بی
10-لینگو (پک کامل)
11 ام اس دیکت (کمبریج و آکسفورد
12-وبستر (سخنگو)
13- پاکت کلکولوس (واسه درسمون مخصوصا توابع روزانه اش لازمه
14- پاکت میوزیک
15-پاکت ایکس پی دی اف (+ ادوب ال ای که در مورد بعضی فایلهای حجیم بهتره)
16- پاکت دژاوو(این یکی از اون چیزاییه که نمیتونم بدونش زندگی کنم ، نصف کتابهای پایرت رشته ما دژاوو اسکن شده)
17-اسپیس تایم 3 (قربونش برم:دی)
18-برین مستر
19- کال آف دیوتی
2- ایج آف ایمپایر
21- ورمز
22-یه سری اسکریپت های ساده و کوچیک که واسه درسها و محاسباتم یه دنیا می ارزه . با سی پلاس پلاس و بیسیک نوشته شده اند و فقط به درد خود خودم و 7-8 نفر دیگه در ایران میخوره (راهنمایی قیمت گذاری دریویتیوها ...)
* توجه این یک لیست کوتاه است . مجموع برنامه های نصب شده در رام حدود 600 مگ
آها + اینفورموبیلیتی(این یکی مهم بود اما یادم رفت :دی)

فقط یه سئوال چه جوری به روحیاتم پی می بری؟!

4- بعله قبلش بود .طبق نوشته جی اس ام آرنا 3-6 ماه. بنده هم گفتم تازه اومده بود. یه نگاهی بکنید میبینید که بنده کا700 رو 300 تومن خریدم . یعنی همون ابتدایی که اومده بود . چون 1 ماه بعدش قیمت شد 220-30 و 2-3 ماه بعد 190 و ثابت موند . از نظر شما امکان نداره 3 ماه بعد از عرضه جهانی 6600 کسی کا700 در ایران بخره و 6600 هم تازه قیمت عاقلانه شده باشه و لفض تازه به بازار اومده براش به کار برده بشه ؟ دوستانی که اون زمان تو نخ 6600 بودن یا کا 700 داشتن بهتر میتونن این قضیه رو شرح بدن. اما بنده از همینجا اعلام میکنم که اگر این 3 تا 6 ماه اختلاف برای شما در 4 سال پیش اهمیت داره . بعله بنده نمیتونم به این دقت 4 سال پیش رو به صورت روزانه اعلام کنم ! روی تاریخ های اعلامی بنده کمتر از 10% تلورانس (چون شما ممکنه حساب کنی 6 ماه 12.5 درصد ) حساب نکنید.
آما بحث کا700 و مقایسه اش با وجود آنکه بنده و شما و همگان دانند که این بحث هیچ ربطی به مقایسه جاوا و وین مو نداره اما به دلیل جوابیه شما (که حقیقتا بنده درعجبم علتش رو !) و اینکه در ادامه بنده رو بابت اطلاعات زیر سئوال بردید جواب رو خدمتتون عرض میکنم . (اگر فرد دیگری به جز شما اینجا رو میخواد بخونه بهش توصیه میکنم وقتش رو تلف نکنه بره پاراگراف بعدی)

قربان ترکیب دو دکمه در کی برد یه کاراکتر به اسم علامت تعجب رو میسازه که اتفاقا کاربردش هم نشان دادن تعجبه! بر حسب قضا اگر در همین جمله "اون زمان3600 یکی دوماهی بود اومده بود و تازه 6600 هم اومده بود و کا700 رو باهاش مقایسه میکردند!!" نگاهی بیاندازید به راحتی 2 علامت تعجب لاغر و نحیف بنده رو ملاحظه میکنید که نه محض خنده و نه محض پرکردن سطر اینجا قرارداده شده اند و بنده تضمین میکنم که تایپ اونها سهوی یا به دلیل نشون دادن قابلیت های محیرالعقول کی برد بنده نبوده . شاید اگر بهتر فکر کنیم متوجه بشیم که این دو علامت مظلوم و نحیف فقط به خاطر نشان دادن تعجب بنده و انتقال اون به خواننده ای بوده تا به بیراهه نره. مگرنه بنده و شما و هر کس دیگه ای میدونه که یه جاوا رو نمیشه با یه سیمبیان مقایسه کرد. اما اتفاقا در همین فروم در تاپیک کا700 این دستگاه رو سر تر از 6600 هم میدونستند و دوربین و سایز و کیفیت ال سی دی رو مقایسه میکردند (منظور بنده هم همین بود) اما فرض میگیریم که شما اون 2 علامت رو ندیدید و قصد آموزش بنده رو داشتید .
اگر منظورتون در مورد به سخره گرفتن هم همون گفتن اخ جیز بد هستش لحن بنده رو متوجه نمیشید. شما به جای این عبارت ها خیر رو جایگزین کنید مشکل حل میشه .
در مورد نیاز نداشتن به قرآن و مظهر روشنفکری بحث کاملا اعتقادیه (هرچند من از بابت اعتقاد و دلیل بر روشن فکر بودن، تصمیمی راجع به گذاشتن قرآن در پی پی سیم نگرفتم) بهتره در باره این موضوع بحث نشه . اما بنده یه خواهش دارم . اگر شما شک دارید که نیاز به قرآن در کمتر از 10% کاربران وین مو ایرانی حس میشه بنده تقبل میکنم که یه تاپیک رای گیری بگذارم نتیجه رو ببینیم . (البته مرجع رو سایت تبیان نگذاری:دی)

5-شما نظرت رو درباره بنده گفتی . بسیار ممنون. اما بعید میدونم کسی در این فروم پیدا بشه که اگر معنی ونیتی رو هم ندونه سعی در پیدا کردنش در همون لینگوو کنار دستش نکنه:دی ایرادی نداره بنده شرط ادب میدونم که در محیط های مجازی حد و حدودم رو مشخص کنم . شما راحت باش در این مورد جوابیه ای نخواهی داشت.

6- شما اول بگذار رادیولتون از قول دولت محترم به تعهداتش عمل کنه شنبه برنامه بیاد . بنده خودم قول میدم اگر پی تی بودم اسکریپت رو از جاوا بکشم بیرون یه نیمچه نرم افزار بهت بدم . تر و تمیز کردن و خوشکل کردنش هم پای خودت و دوستان نرم افزار نویس . اگر هم دیدم کار من نیست یکی رو پیدا میکنم کارت رو راه بندازه . اما نیومده واقعا انتظارات جالبی داری!

7- من از بابت این قضیه به شدت معذرت میخوام . حقیقتش بنده دیدم نوشته اید هدست بلوتوث اما هرچی در خاطراتم گشتم کسی رو به یاد نیووردم که با هیچ هدست بلوتوثی سعی در گوش کردن آهنگ کرده باشه ! با یک گوش ؟ مونو؟! به خاطر همین فکر کردم بلوتوثش رو جا گذاشتید. کا700 مرحوم بنده و حتی نسل بعدش هم معمولا این امکان رو نداشتند و موقع پخش آهنگ لال میشدند.
در مورد آمار دانلود شما بفرمائید 1 عدد یا اصلا 0! این قضیه تفاوتی ایجاد میکنه ؟ این نرم افزار ها در دسترس بودند . و بعضی کاربرها نمیخواستند و یا نمیتوانستند که این سایت ها رو پیدا کنند. این چیزی از قابلیت وین مو یا تعدد زیاد نرم افزارهاش در همون زمان کم میکنه؟کسی که نمیتونه پیدا کنه نباید بخره غیر از اینه؟!

8-خوب با هم در این مورد هم عقیده ایم و بحثی نیست . اما فکر کنم قابلیت های کافی وین مو در اجرای جاوا برامون قرار میده . مگر اینکه به بعضی از جی اس آر ها احتیاج داشته باشیم که بیشتر برای بازی های تریدی (و پتنت دار) هستند . مگرنه من مشکلی ندیدم تا بحال . متاسفانه یا خوشبختانه جاوا هم نیازی به همکاری با وین مو نداره و فلسفه اش چیز دیگه است.
من قبلا بارها گفتم . کسی که استفاده محدود داره 100% باید از وین مو بر حذر باشه . قرآن و تقویم فارسی و ماشین حساب دم دستی در ساده ترین گوشی های جاوا هم یافت میشه.

9-قربان اتفاقا در کنار این تفاهم به یه اختلاف شدید هم رسیدیم . میشه شما به من لطف کنی بگی دنبال چه برنامه ای هستین ؟ چون برنامه های جاوا به نظر بنده از صحبت هاتون بیشتر به کارتون میاد! بنده هم مخالف نصب هزار برنامه بدرد نخور هستم . اما هر کس باتوجه به نیازش 20-30 تا برنامه کاربردی که پیدا میکنه!

-----------------
دوم : بنده هم بسیار خوشحال شدم که با شما کمی بحث کردم و این بحث رو ادامه خواهم داد . بنده هم امیدوارم . شما هم مطمئن باشید که بنده به شخصه دنیای مجازیم رو با دنیای واقعی هیچوقت قاطی نمیکنم . امیدوارم شما هم اینطور نباشید و بتونیم بیشتر از این توی سر و کله هم بزنیم .

سوم: تعارف رو بگذاریم کنار . هر چی بنده گفتم شما میدونستین . مشخصه اطلاعات خوبی در هر دو زمینه دارید . و به گفته خودتون فقط بر سر سلیقه کل کل میکنیم. البته نظر شخصی بنده اینه که در این بحث دیگه موضوع مهم نیست بلکه کل کل شده دغدغه اصلی شده که برای بنده هنوز شیرینی خودش رو داره :دی هرچند مشخصه که بحث تخصصی تر نمیشه اما امیدوارم چیزای خوبی تو این بحث ها یاد بگیریم

در نهایت معذرت میخوام اگر لحنم تند بوده یا از اسمایلی به حد کافی استفاده نکردم. شما هر جایی احساس کردید بهتون بر میخوره اولا مقادیر متنابهی اسمایلی (در عوض کم کاری بنده) در متنم بکارونید و بعد هم به بنده اعلام کنید که بیشتر باعث کدورت خاطر شما نشم.

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام

چه خبره اینجا اصلا فکر نمیکردم تاپیکی به این نام که توش گفته شده برای فهم ساده آماتور ها چنین بحث هایی بشه
هر دو نفر خیلی خفن بحث رو جلو بردین که فکر کنم اون بنده خدا آماتور که این تاپیک رو زده که هیچ من وخیلی از دوستان دیگه هم چیزی نفهمیده باشیم

در کل بحث جالبی دارین بازم ادامه بدین من که هیچی نفهمیدم :lol:
----

عماد جان در مورد اون حرفی که زدی گفتی کسی دنبال برنامه برای استفاده از بلوتوث مونو برای هنوزفری بلوتوص نبوده سخت در اشتباهی برادر
من خودم اون اوایل که اینجا اومده بودم هرچی میگفتم و سوال میکردم یا کسی نمیدونست یا می دونست هم مارو تحویل نمیگیرفت پس نگو کسی دنبالش نبوده :D

حالا استفاده اش برای من در اون زمان بماند
که فرشید هم فکر کنم به خاطر اون قضایا این مورد رو ذکر کرده بود

تنها چیزی که به نظرم اومد بگم و لازمه این بود
موفق باشید :cool:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
خوب مورد 7 رو من قبلا گفته بودم . یه پیش برداشت اشتباه داشتم از اینکه کسی به دنبال گوش دادن موزیک با یک گوش به صورت مونو نیست . و بابتش معذرت خواهی کردم . البته گوشی های جاوا هم اون زمان مشکلی مشابه رو داشتند (نمونه اش کا 700 خدابیامرز من که وقتی نوبت آهنگ میشد لال میشد) اما بعله حق با شماست در این مورد .
نقدا مورد 7 به نفع فرشید جان.

از بابت تذکرتون هم ممنون

Last edited:

Farshid Masomi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به آقا عماد و داش حسين

حقيقتش بحث ديگه تموم شدس
هردومون به نتايج خوبي رسيديم :D
من تا قبل اين به اندازه كافي با حرفات تحريك ميشدم كه n خط جوابيه صادر كنم
ولي ايندفه آخرش انقدر گل و بلبلي شد كه انگيزم رو برا جواب دادن ازم گرفت
از طرفي هم به قول حسين برا رفاقت بايد هزينه هاي بيشتري از اينا پرداخت و لذا ما اين هزينه رو مي پردازيم تا مواضع دوستيمون رو مستحكم تر كنيم
از طرفي دوستان از پشت صحنه اعلام ميكنند شما محدوديت پست داريد و آمار از يه عددي رد بشه پر ميكشي !! (اين علامت تعجب ها رو با همون شرحي كه دادي ميل بفرماييد) لذا ماهم در مصرف شما صرفه جويي ورزيده تا شما گلوله هاتون رو برا جاهاي مهم تر نگه داريد ، ماهم حالشو ببريم ;)

ولي در كل :
منم به تجربه ميدونستم كه هر مورد را بايد تك به تك جواب بدم تا جنگ مغلوبه نشه :blink: و در موارد قبل اين كارو كردم ولي به دلايل بالا از ادامه اين روش در اين قسمت پرهيز ميكنم .

شماره هفت رو با افتخار ميپذيرم :D (توالي اين با مورد بالا كاملا عامدانست)

تاكيد ميكنم به هيچ وجه از هيچ حرفت شاكي نيستم كه هيچ كلي حال كردم كه بعد مدتها كسي پيدا شد كه باهاش يكم كل كل كنم چون دكترا گفتن اين كار برا آدماي باهوشي مثل من :blink: (اين مدل نوشتن رو از شما قرض گرفتم) برا فك و مغز و در مدل هاي اينترنتي براي ورزيدگيه انگشتان خيييييييييييلي خوبه :)

در مورد نرم افزار هاي من ، كوتاه بگم كه غير از برنامه هايي كه براي بهينه سازيه گوشي استفاده ميشه مثل رسکو منم از بعضي نرم افزار هاي كاربردي و خاص در زمينه كاريم استفاده ميكنم كه علت اصلي نيازم به ppc هم همين كارم بود و نرم افزار هاي فارسي و اسلامي هم بر حسب نيازم نصب دارم ولي گيم هيچي نصب نكردم و تنها همون ديفالتاي گوشي روش هست . در مورد بحث هاي اعتقادي هم بر خلاف اوني كه تا الان حس كرديد به هيچ وجه تمايل به بحث ندارم و تنها اون حرف هارو در جواب نظرات صريح شما و از باب بي پاسخ نگداشتن هيچ كلامي از شما گفتم

جاوا و ويندوز موبايل به هم نيازي ندارند ولي ما به جفتشون در جهت رسيدن به تكامل نياز داريم :D شوخي

در مورد اس ام اس فارسي هم دستت درست ، شديدا منتظرم رفيق و از بابت پر توقعيم شرمندم ولي جان هركي دوست داري متوجه اين مسئله باش كه در اين مورد از دست ندادن حتي يك روز هم ارزش زيادي داره و ممكنه منجر به خسارات مادي زيادي برا ppc دار ها بشه ;) اينو از اين جهت گفتم كه در مثال 6600 متوجه شدم شما 6 ماه يا همون نصف سال هم برات زمان زيادي به حساب نمياد !! ( ليكن تا لطف كني و يه فكري به حال اين نرم افزار بكني اين مورد رو هم فروتنانه مثل مورد هفت قبول ميكنم ولي حتما يادم بنداز وقتي نرم افزار آماده شد تكذيبيه اين مورد رو صادر كنم ) :p;)
ولي اگه اين قراره به قيمت رفتنت از پي تي تموم بشه همينجا حرفمو پس ميگيرم و ترجيه ميدم متحمل خسارت مادي بشم ولي دوست خوبي مثل آقا عماد رو از دست ندم :) (جدي)

از بابت "ونیتی" شرمنده !! قبول دارم جسارتم در مطرح كردن اين مسئله اونم با اين لحن خلاف ادب بود . :blush:

از طنز پردازيت در مورد " !! " ممنونم باعث كلي خنده شد و موجب كشف استعداد شگرفي ديگري از شما . متوجه شدم مشكل مغلطه در شما از باب مسائل اخلاقي خارج شده و به اخلاق پسنديده ي شاد كردن دوستان و نزديكان مبدل شده و از اين رو به عنوان يك شهروند پيشنهاد ميكنم با حفظ حضور در پي تي ، در تست بازيگري يا دسته كم نويسندگي برنامه هاي 90 شبي حتما شركت كنيد كه دل جمعي از مردم رنج كشيده از دست دولت محترم اونجا شاد بشه :D

در پايان بازم از كل كل با شما بسي لذت برديم و از همينجا فروتنانه اعلام ميكنم در ساير موارد كه بي پاسخ موند به نفع آقا عماد كناره گيري ميكنم و همچنين شديدا از دوستي با داش عماد گل و بل بل احساس خوشي و شادماني ميكنيم

چخلس داش عماد گل !!
شاد باشي و هميشه بهاري

پ . ن : نهايت تلاشمو كردم از شكلك زياد استفاده كنم كه در رفاقت برات كم نذاشته باشم بالاخره شما رو انداختي يه چيزي از ما خواستي ديگه ;)

Last edited:

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
لطفا آقا عماد تا دیگه مجبور به جواب نشده پست نزنه! :(:(:(:(:(:(:(:(

در مباحث فوق همه چیز مطرح شد به جز رو آوردن کمپانی های معظمی مانند پالم که صاحب امتیاز سیستم عامل پالم او اس میباشد و همچنین سونی اریکسون که از سهامداران و موسسان؟ سیمبین میباشد به وین موبایل ...

به نظرم این موارد واسه بحث جذاب تر؟ بودند....

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
سلام به آقا عماد و داش حسين

حقيقتش بحث ديگه تموم شدس
هردومون به نتايج خوبي رسيديم :D
من تا قبل اين به اندازه كافي با حرفات تحريك ميشدم كه n خط جوابيه صادر كنم
ولي ايندفه آخرش انقدر گل و بلبلي شد كه انگيزم رو برا جواب دادن ازم گرفت
از طرفي هم به قول حسين برا رفاقت بايد هزينه هاي بيشتري از اينا پرداخت و لذا ما اين هزينه رو مي پردازيم تا مواضع دوستيمون رو مستحكم تر كنيم
از طرفي دوستان از پشت صحنه اعلام ميكنند شما محدوديت پست داريد و آمار از يه عددي رد بشه پر ميكشي !! (اين علامت تعجب ها رو با همون شرحي كه دادي ميل بفرماييد) لذا ماهم در مصرف شما صرفه جويي ورزيده تا شما گلوله هاتون رو برا جاهاي مهم تر نگه داريد ، ماهم حالشو ببريم ;)

ولي در كل :
منم به تجربه ميدونستم كه هر مورد را بايد تك به تك جواب بدم تا جنگ مغلوبه نشه :blink: و در موارد قبل اين كارو كردم ولي به دلايل بالا از ادامه اين روش در اين قسمت پرهيز ميكنم .

شماره هفت رو با افتخار ميپذيرم :D (توالي اين با مورد بالا كاملا عامدانست)

تاكيد ميكنم به هيچ وجه از هيچ حرفت شاكي نيستم كه هيچ كلي حال كردم كه بعد مدتها كسي پيدا شد كه باهاش يكم كل كل كنم چون دكترا گفتن اين كار برا آدماي باهوشي مثل من :blink: (اين مدل نوشتن رو از شما قرض گرفتم) برا فك و مغز و در مدل هاي اينترنتي براي ورزيدگيه انگشتان خيييييييييييلي خوبه :)

در مورد نرم افزار هاي من ، كوتاه بگم كه غير از برنامه هايي كه براي بهينه سازيه گوشي استفاده ميشه مثل رسکو منم از بعضي نرم افزار هاي كاربردي و خاص در زمينه كاريم استفاده ميكنم كه علت اصلي نيازم به ppc هم همين كارم بود و نرم افزار هاي فارسي و اسلامي هم بر حسب نيازم نصب دارم ولي گيم هيچي نصب نكردم و تنها همون ديفالتاي گوشي روش هست . در مورد بحث هاي اعتقادي هم بر خلاف اوني كه تا الان حس كرديد به هيچ وجه تمايل به بحث ندارم و تنها اون حرف هارو در جواب نظرات صريح شما و از باب بي پاسخ نگداشتن هيچ كلامي از شما گفتم

جاوا و ويندوز موبايل به هم نيازي ندارند ولي ما به جفتشون در جهت رسيدن به تكامل نياز داريم :D شوخي

در مورد اس ام اس فارسي هم دستت درست ، شديدا منتظرم رفيق و از بابت پر توقعيم شرمندم ولي جان هركي دوست داري متوجه اين مسئله باش كه در اين مورد از دست ندادن حتي يك روز هم ارزش زيادي داره و ممكنه منجر به خسارات مادي زيادي برا ppc دار ها بشه ;) اينو از اين جهت گفتم كه در مثال 6600 متوجه شدم شما 6 ماه يا همون نصف سال هم برات زمان زيادي به حساب نمياد !! ( ليكن تا لطف كني و يه فكري به حال اين نرم افزار بكني اين مورد رو هم فروتنانه مثل مورد هفت قبول ميكنم ولي حتما يادم بنداز وقتي نرم افزار آماده شد تكذيبيه اين مورد رو صادر كنم ) :p;)
ولي اگه اين قراره به قيمت رفتنت از پي تي تموم بشه همينجا حرفمو پس ميگيرم و ترجيه ميدم متحمل خسارت مادي بشم ولي دوست خوبي مثل آقا عماد رو از دست ندم :) (جدي)

از بابت "ونیتی" شرمنده !! قبول دارم جسارتم در مطرح كردن اين مسئله اونم با اين لحن خلاف ادب بود . :blush:

از طنز پردازيت در مورد " !! " ممنونم باعث كلي خنده شد و موجب كشف استعداد شگرفي ديگري از شما . متوجه شدم مشكل مغلطه در شما از باب مسائل اخلاقي خارج شده و به اخلاق پسنديده ي شاد كردن دوستان و نزديكان مبدل شده و از اين رو به عنوان يك شهروند پيشنهاد ميكنم با حفظ حضور در پي تي ، در تست بازيگري يا دسته كم نويسندگي برنامه هاي 90 شبي حتما شركت كنيد كه دل جمعي از مردم رنج كشيده از دست دولت محترم اونجا شاد بشه :D

در پايان بازم از كل كل با شما بسي لذت برديم و از همينجا فروتنانه اعلام ميكنم در ساير موارد كه بي پاسخ موند به نفع آقا عماد كناره گيري ميكنم و همچنين شديدا از دوستي با داش عماد گل و بل بل احساس خوشي و شادماني ميكنيم

چخلس داش عماد گل !!
شاد باشي و هميشه بهاري

پ . ن : نهايت تلاشمو كردم از شكلك زياد استفاده كنم كه در رفاقت برات كم نذاشته باشم بالاخره شما رو انداختي يه چيزي از ما خواستي ديگه ;)

سلام فرشید جان (جواب سلام واجبه :D)

بابت گل و بلبل شدن جوابیه ام معذرت میخوام . قصد هدف این نبود. حقیقتش برای بنده یه خورده سخته که بین تعریف شما از مغلطه و گل و بلبل بمونم . از دستم میره اینجوری میشه . شما به بزرگی خودت ببخش. بابت لطفی هم که کردی و پرداخت های سنگینی که کردی شدیدا تشکر میکنم (مبلغ رو بگو چک کنم ببینم اگه تو حساب موجوده چکش رو بنویسم;) البته ببخشید قصد جسارت نداشتم . چک سفید امضا دست شما . تو عالم رفاقت که از این حرفها نداریم :happy:
در مورد اون 2 تا علامت تعجب خوشحالم که شما هم با این دو شاخه گل نحیف و متین آشنا شدید . :happy: البته مورد بنده برای شما تعجب داره و حق هم به شما میدم. شما سخت نگیرید . هر کس در زندگی حق داره تصمیمات احمقانه به میزان لازم بگیره (البته به جز خنثی کننده بمب و جوان عازم مراسم خواستگاری!) اما باور بفرمائید بنده به شخصه ترجیح میدم این 56 پست باقی مانده رو به بحث و سر و کله زدن با کاربرهای اینجا (از جمله خود شما)بپردازم تا قیمت گرفتن مموری 8 گیگ و تبریک بارداری و عمو و عمه شدن و تولد کاربرها (هرچند اونهم به جای خودش واجب و حیاتی است:happy:)

از اونجایی که بنده چک سفید (بی محل!) به شما دادم و البته از اونجایی که قراره با هم دوستیهامون عمیق بشه ;) و البته از اونجایی که بحثمون به بیراهه کشیده و جنگ جدال بر سر اینکه کی پاراگراف 1 رو راست میگه یا 2 حق باکیه نه تنها دردی از اون کاربر آماتور دوا نمیکنه بلکم اکانت بنده و شما و البته وقت گرانبها و اعصاب شما رو می بلعه بنده هم سعی میکنم نه تنها 1 و 2 وار جواب ندم ، بالکل فرض رو بر این میگیرم که گفته های شما جنبه مزاح و شوخی داره و کاملا رفاقتی و جهت رفع و رجوع و بستن بحث برپا شده . البته بنده و شما در یک سری موارد که برای ما و شنونده و بیننده ! جوابشون اساسی و حیاتی است به تفاهم رسیدیم (بعید میدونم از اول تفاهمی موجود نبوده باشه) این وسط یه مقدار سلیقه و شیطنت و بازی با کلمات و تعصب موجود بود که کماکان به قوت خودش باقیه اما بین خودمون بمونه بهتره! بنده که از این بابت یه برنامه به شما بدهکار شدم . امیدوارم از خجالتتون در بیام و خودم بتونم برنامه رو برای شما بنویسم . اما باور بفرمائید برای یک برنامه هیچوقت اینجا رو ترک نخواهم کرد;) اما از این بابت که چقدر وقت میبره نمیتونم نظری بدم . همه چیز خوب بگذره و من وقت داشته باشم 1-2 هفته . بد بگذره من وقت نداشته باشم 1-2 ماه ! اما قول میدم سعیم رو بکنم هر چه سریعتر این زیان شما از بین بره. (شما هیچ خبری مبنی بر الگوریتم برنامه ، روش کد گذاریش یا اصلا اینکه چه کار میخواهند بکنند دارید؟ اگر خبری دارید میتونم زمان بندی دقیق تر در اختیارتون بگذارم)

خیلی سخته که یه سری موارد رو بی جواب گذاشت . اما از اونجایی که این بحث نباید کش داده بشه تنها به چند جمله بسنده میکنم که" خیلی از این بحث لذت بردم . امیدوارم هر جا که باشی موفق باشی و تا جایی که میتونی در ین فوروم و فروم های دیگه فعال باشی"

راستی این تو دلم مونده بگم فکر کنم اشتباهی فهمیدی : وقتی بنده گفتم از شکلک استفاده کن برای خودت نبود فرشید جان . بنده بیش از اون چیزی که فکر میکنی تنبلم و معمولا به صفحه ریپلای نمیرم و از همون کوییک ریپلای ریپلای میکنم. واسه همین هم هست که :دی و این علامت های نحیف تعجب(!) در نوشته هام به وفور دیده میشه . اما به خاطر اینکه این 2 تا علامت هم حدی دارند و نمیشه 1-2 تا در هر پاراگراف بیشتر اضافه کرد خیلی صرفه جویی میشه در اسمایلی . به خاطر همین نه از شما بلکه از همه دوستان معمولا خواهش میکنم در بین حرفها (م) برای خودشون هر جا احساس کردند که تند رفتم اسمایلی بچسبونن:دی (یا فرض کنند که اسمایلی موجوده) باور بفرمائید با بنده رو در رو صحبت کنید دقیقه ای 10-20 تا اسمایلی نیش خند و پوز خند و علامات دیگه ی صورت خواهید دید!
اما از بابت اسمایلی هات هم ممنون;)

لطفا آقا عماد تا دیگه مجبور به جواب نشده پست نزنه! :(:(:(:(:(:(:(:(

در مباحث فوق همه چیز مطرح شد به جز رو آوردن کمپانی های معظمی مانند پالم که صاحب امتیاز سیستم عامل پالم او اس میباشد و همچنین سونی اریکسون که از سهامداران و موسسان؟ سیمبین میباشد به وین موبایل ...

به نظرم این موارد واسه بحث جذاب تر؟ بودند....

سیاوش جان شرمنده مجبور بودم. خداییش خیلی ضایع است فرشید نصف و نیمه کنار اومده و اون پست رو زده بی جواب بگذارمش . شرط ادب اجازه نمیداد. اما از اونجایی که پست از نظر شما هم بی دلیل نباشه .

اولا در مورد پالم . همونطور که میدونین پالم متاسفانه در محیط تجاری امروز تبدیل به یک بازنده واقعی شده . اشتباه اصلی پالم این بود که دستگاهی کامل تولید کرد. دستگاهی که انتظار مصرف کنندگان رو شدیدا بالا برد و از اونجایی که فرم فکتور پالم ثابته و تغییر چندانی نمیکنه و فقط مشخصات و سیستم عامل تغییر میکنه و کمی قیافه پالم هر چه کرد موفقیت دستگاه رو تکرار کنه نشد که نشد. هر دستگاهی که تا بحال زده با همون پالم معروف مقایسه میشه و هنوز هم آنچنان برتری براش مشهود نیست . از طرف دیگه بلک بری ، یو بی آی کیو و سامسونگ هم وارد این رقابت شده اند و فضا رو برای پالم تنگ کردند. مخصوصا بلک بری با اون سیستم عامل ساده ای که داره و اون مدل جدیدش 9000 (که بد رو اعصابم رفته !) و اون قابلیت های کار با اینترنت و ایمیل به تنهایی دهن پالم رو سرویس کرده . این وسط پالم هم به عالم وین مو رو آورد که حقیقتا چندان موفق نبود. نتیجه مشخصه . این شرکت به مشکلات شدید مالی برخورده . یک بار به اینسالونسی رسید و برای رفعش کل فروشگاههاش رو تعطیل کرد. در حال حاظر هم فروشگاهی برای پالم موجود نیست و اینترنتی یا در فروشگاههای موبایل به فروش میره و حدود 2000 کارمند خودش رو اخراج کرده . خلاصه بگم روی پالم دیگه نمیشه حساب کرد.

در مورد سیمبیان و 2 ورژن موجودش هم تا جایی که بخوایم بحث در ترد موبایل موجوده . این که سونی و موتورولا دارن کل سهام یو آی کیو رو میخرن و نوکیا کل سهام سیمبیان رو خرید همه میدونن. بعید میدونم بیشتر از این هم لازم باشه کسی بدونه!

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
من نظر ندم می میرم ، نوکیا صدردصد سهام شرکت سیمبین رو خرید ، به این معنی که دیگه کسی در این شرکت شریک ش نیست

بالا