برگزیده های پرشین تولز

فرق sql server ‌ با اوراكل چيه ؟

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام دوستان ؛ من ميخوام بدونم كه اوراكل با sq l server چه تفاوتي داره و اينكه چرا در ايران بيشتر از sql server ‌ استفاده ميشه ؟

mahni1390

Registered User
لایک‌ها
223

aea

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون منم دنبالش بودم

spiderman_1856

Registered User
لایک‌ها
9
سلام جواب دادن به قسمت اول سوالتون خیلی سخته خوب مایکروسافت به عنوان یکی از مدعیان it در جهان ادعا می کند پایگاه داده اش یعنی SQL Server بسیار گسترده و کار کردن با آن بسیار ساده است از جهتی دیگر اوراکل نیز ادعای مشابهی دارد ؛ در صورتی که یک دانشجوی تازه کار هستید به نظر من فرقی نداره دنبال کدوم یک از دیتابیس های معروف بری نکته اینجاست هر کدوم رو به صورت حرفه ای کار کنید می تونید در آینده موفق بشید در مورد تفاوت این دو پایگاه داده معروف پرسیده بودید که از بحث این تاپیک خارج هست چون باید شما یک DBA باشید تا تفاوت های آنها را تحلیل کنید ( از معماری پایگاه داده ها گرفته تا ....) در مورد قسمت دوم سوالتون چون ایرانی ها به مایکروسافت علاقه بیشتری دارند به همین خاطر زیاد با نرم افزار های اون کار می کنند

یا علی

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
sql server از 9 حرف تشکیل شده oracle از 6 حرف :دی

البته من شنیدم یه سایت گوگل هم اومده میشه توش سرچ کرد :-/
What is the difference between SQL Server and Oracle?

Even though both Oracle and SQL Server are RDBMS they have some key differences. Oracle runs in range of platforms, while SQL Server runs only on Windows. Furthermore, Oracle claims that it has more robust administration utilities than SQL Server. For large tables and indexes, SQL Server does not provide range partitioning, while Oracle allows to partition large tables at the database level in to range partitions. SQL server does not provide star query optimization, reverse key indexes and indexes based on functions. But, Oracle will cost about three times as SQL Server.

بالا