برگزیده های پرشین تولز

فروش آیفون لاک دزدی به حساب میاد؟؟؟؟

smsms

Registered User
لایک‌ها
3
حلال؟؟؟؟؟؟ یا حرام؟؟؟؟؟؟؟

مشکلی نداره, خیالت راحت باشه.
اکثر شرکت های مخابراتی که گوشی لاک تحویل میدن, خودشونم سرویس آنلاک ارائه میدن.
مثل Vodafone, Orange, O2, T-mobile با پرداخت هزینه (20-30 تومن) خودشون کد آنلاک رو براتون میفرستن.

masoudn

Registered User
لایک‌ها
0
کسی میدونه استفاده از ویندوز و کلا نرم افزار های کرک شده حلاله یا حرام؟!

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
خب، معلومه وقتی شما قانون کپی رایت را رعایت نمی کنی حرام است.
در مورد ایفون اگر شما پول اون شرکت رو به صورت کامل پرداخت کنی و نخوای سرش کلاه بذاری بعد اتمام قرارداد عیبی نداره. ولی قبلش ایراد دارد.
تازه بعد اتمام قرارداد خود اپراتور هم این کار رو برات می کنه.
اون دوستانی که میگن خدا آدم رو بخاطر این جور چیزا جهنم نمی بره ، سخت در اشتباه به سر می برند.
این جور مساول اتفاقا خیلی بدتر از گناهای دیگس چون حق الناس می باشد.

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
کسی میدونه استفاده از ویندوز و کلا نرم افزار های کرک شده حلاله یا حرام؟!

حکم شرعیش رو من میگم: بله اگر تو امریکا یا یه کشور اروپایی زندگی میکردید که بهتون براحتی کردیت کارت و پی پال میدادن که بتونید براحتی نرم افزار رو انلاین بخرید و ماهی 3-4 هزار دلار حقوق میگرفتید(حقوق یه کارمند معمولی) اونوقت اگه اون نرم افزار رو کرک شده استفاده میکردید و حق برنامه نویساش رو کلی برای اون نرم افزار زحمت کشیدن نمیدادید 100% حرامه.. ولی از اونجایی که ما تو ایرانیم و موارد بالا شامل حال ما نمیشه از نظر من حلاله.

ولی نرم افزارهای ایرانی رو که راحت میتونید بخرید حکمش اینه که کرک شده دانلود نکنید و حق برنامه نویس هاش رو بدید.

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
حلال؟؟؟؟؟؟ یا حرام؟؟؟؟؟؟؟
ببین اگه میخوای گناهش گردن بقیه بیافته یه چیزی

اما هیچکدوم از ما مرجع تقلید نیستیم

من میتونم بهتون بگم که چطور تفسیرش میکنن :

مورد شما کمی مشکوک میباشد
زیرا برای اینکه آن فروشنده میباید در تمامی نقاط جهان محصولش را به یک قیمت بفروشد و اگر چنین کاری را ننماید حکم ان را دارد که بازار سیاه ساخته است و این کار در اسلام حرام است

پس هر مسلمانی میتواند هر کاری را انجام داده تا به قیمت پایینتر و ارزانتر تهیه نماید زیرا فروشنده از راه اسلام تخطی کرده و فاسد فی العرض به حساب میاید ! ( اگر توانستید از مال او دزدی هم بکنید مانعی نداشته و حلال است ! )

---------------

اقا شما فکر کن سمند اینجا هست 14 میلیون اگه بتونی از خارج وارد کنی و مثلا به قیمت 9 میلیون برات تموم بشه این کارو انجام میدی یا نه ؟

اگه انجام میدی گوشی رو هم بخر اگه انجام نمیدی گوشی رو هم نخر

احتمالا شما تو سنی هستید که در این موارد حساسه و فکرتون بهتون میگه شما پاکترین فرد دنیا هستید که چند سال بعد تازه متوجه میشید افکارتون اشتباهه

رفیق اگه زرنگ نباشی کلات پس معرکست تا دیر نشده خودت رو عوض کن

قربانت / حجت

emad_tava

Registered User
لایک‌ها
21
ببین اگه میخوای گناهش گردن بقیه بیافته یه چیزی

اما هیچکدوم از ما مرجع تقلید نیستیم

من میتونم بهتون بگم که چطور تفسیرش میکنن :

مورد شما کمی مشکوک میباشد
زیرا برای اینکه آن فروشنده میباید در تمامی نقاط جهان محصولش را به یک قیمت بفروشد و اگر چنین کاری را ننماید حکم ان را دارد که بازار سیاه ساخته است و این کار در اسلام حرام است

پس هر مسلمانی میتواند هر کاری را انجام داده تا به قیمت پایینتر و ارزانتر تهیه نماید زیرا فروشنده از راه اسلام تخطی کرده و فاسد فی العرض به حساب میاید ! ( اگر توانستید از مال او دزدی هم بکنید مانعی نداشته و حلال است ! )

---------------

اقا شما فکر کن سمند اینجا هست 14 میلیون اگه بتونی از خارج وارد کنی و مثلا به قیمت 9 میلیون برات تموم بشه این کارو انجام میدی یا نه ؟

اگه انجام میدی گوشی رو هم بخر اگه انجام نمیدی گوشی رو هم نخر

احتمالا شما تو سنی هستید که در این موارد حساسه و فکرتون بهتون میگه شما پاکترین فرد دنیا هستید که چند سال بعد تازه متوجه میشید افکارتون اشتباهه

رفیق اگه زرنگ نباشی کلات پس معرکست تا دیر نشده خودت رو عوض کن

قربانت / حجت

ممنون راهنمایی خوبی بود

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
دوستان بنده نظر خودم رو در مورد ویندوز و نرم افزار های کرک (کلا قانون کپی رایت) پس می گیرم.
چون طبق نظر آقای مکارم شیرازی اگر اون مورد، ساخت کشورهای آمریکا،انگلیس و اسراییل باشد استفاده از اون بلا مانع می باشد.
از اونجایی که ویندوز ساخت امریکا می باشد پس استفاده به صورت کرک بلا مانع می باشد.:D

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
استفاده کن
هر چی بیشتر به امریکا ضربه بزنیم بهتره
ثواب هم داره
پدرسگا به روی خودشونم نمیارن که پولهای ایران رو بدن
از ویندوز هم با خیال راحت استفاده کنید

masoudn

Registered User
لایک‌ها
0
آقا دزدی دزدیه!
مسلمان و مسیحی و یهودی و بودا و ... هم نمیشناسه
حکم وجدانه
به نظر وجدان شما استفاده از نرم افزار های کرک درسته یا نه؟!
من خودم با این مورد بد جور به مشکل خوردم

بالا