برگزیده های پرشین تولز

فروش دو عدد هارد SSD

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
سلام. دو عدد هارد ssd واسه فروش موجوده.یکی اپیسر 480 گیگ و یکی دیگه OCZ VERTEX 3 60 GB
هر کس میخواد اعلام کنه.مرسی

1- apacer turboii as610 sata 3 6gig/s 480Gb
قیمت مزایده 1 میلیون تومان و فروش فوری 1100

2- OCZ VERTEX 3 SAtA 3 6GIG/S 60gb
قیمت مزایده 200 تومن و فروش فوری 300

عکسها به همراه مشخصات در نرم افزار HD.Tune.Pro.5.50

عکسهای apacer turboii as610 sata 3 6gig/s 480Gb

عکسهای OCZ VERTEX 3 SAtA 3 6GIG/S 60gb

Last edited:

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
اون سرعتش ۳۸۱۵ مگابایته??

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

والا نمیدونم چطوریه.البته شنیدم که نرم افزار HD.Tune.Pro. نرم افزار خوبی برای تست هارد ssd نیست و بیشتر برای هاردهای hdd هست.در ضمن ساتای مادربرد هم ساتا 2 هست پس خیلی نمیشه به این عدد اتکا کرد.روی کارتون و سایتهای معتبر واسه تست سرعتش خوندن رو 550 مگ و نوشتن رو 530 مگ ذکر کردن.

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840
اون عددی که روی کارتون نوشته حد اکثر سرعت هست که هیچ وقت به این سرعت نمی رسه (حتی samsung 840pro)
اطلاعاتی هم که توی تب اینفو هست ربطی به اینترفیس نداره یعنی حتی شما با usb2 هم وصل کنی مشخصات رو کاملا درست مب نویسه

و این نکته رو هم بگم که به کار بردن لفظ هارد برای ssd کاملا نادرسته

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
اون عددی که روی کارتون نوشته حد اکثر سرعت هست که هیچ وقت به این سرعت نمی رسه (حتی samsung 840pro)
اطلاعاتی هم که توی تب اینفو هست ربطی به اینترفیس نداره یعنی حتی شما با usb2 هم وصل کنی مشخصات رو کاملا درست مب نویسه

و این نکته رو هم بگم که به کار بردن لفظ هارد برای ssd کاملا نادرسته

بله شما درست میگید.اطلاعات تب اینفو ربطی به نوع اتصال نداره.اما خودم حدس میزنم مقدار سرعتی که نوشته بهش مربوط باشه.شایدم به نوع پارتیشن بندی مربوط بشه.باز نمیدونم.
این تست هاییم که شرکتای معتبر و همچنین این سازنگان میگیرند و اعلام میکنند با این نرم افزار نیست.با نرم افزار ATTO Disk Benchmark هست که تست میگیرند.اگه وقت کردم با این نرم افزار هم یه تست میگیرم.

در مورد به کار بردن لفظ ssd والا همه جا از این کلمه استفاده میکنند.حتی کارخونه های سازنده.روی خود کارتون هم همین کلمه حک شده!!!!! من منظورتون رو متوجه نشدم.

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840
کلمه "هارد" مخفف عبارت "هارد دیسک درایو" یا همون hdd هست
ssd هم که مخفف عبارت solid state drive هست
پس برای ssd به کاربردن کلمه "هارد" صحیح نیست و همون اس اس دی کافیه

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
کلمه "هارد" مخفف عبارت "هارد دیسک درایو" یا همون hdd هست
ssd هم که مخفف عبارت solid state drive هست
پس برای ssd به کاربردن کلمه "هارد" صحیح نیست و همون اس اس دی کافیه

اهان از این لحاظ. مرسی که راهنمایی کردین.وگرنه خودمم به این امر واقفم فقط چون کلمه هارد عمومیت داره منم از این کلمه استفاده کردم.
واسه آگاهی بیشتر خودم میپرسم که چون حجم فضایی که در اخیار داریم زیاد هست معنی فارسیه واسه مخفف کلمه انگلیسیه hdd میشه هارد درایو و همه جا تا اسم هارد میاد گذشته از نوعش ذهنها به سمت یه فضای ذخیره سازیه واقعی میره(منظور از فضای ذخیره سازیه واقعی همون هارد هست نه فضای ذخیره سازی مجازی) حالا اگه کسی بخواد فارسی مخفف کلمه ssd رو بگه که همه به عنوان یه فضای ذخیره سازیه واقعی بشناسنش و حالت عمومیت داشته باشه باید از چه عبارتی استفاده کنه؟؟؟!!!

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840
اهان از این لحاظ. مرسی که راهنمایی کردین.وگرنه خودمم به این امر واقفم فقط چون کلمه هارد عمومیت داره منم از این کلمه استفاده کردم.
واسه آگاهی بیشتر خودم میپرسم که چون حجم فضایی که در اخیار داریم زیاد هست معنی فارسیه واسه مخفف کلمه انگلیسیه hdd میشه هارد درایو و همه جا تا اسم هارد میاد گذشته از نوعش ذهنها به سمت یه فضای ذخیره سازیه واقعی میره(منظور از فضای ذخیره سازیه واقعی همون هارد هست نه فضای ذخیره سازی مجازی) حالا اگه کسی بخواد فارسی مخفف کلمه ssd رو بگه که همه به عنوان یه فضای ذخیره سازیه واقعی بشناسنش و حالت عمومیت داشته باشه باید از چه عبارتی استفاده کنه؟؟؟!!!

معادل فارسی نداره!! همون ssd بهش می گن یا اگه یکی خیلی دلش بخواد فارسی رو پاس بداره می گه دیسک جامد

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
معادل فارسی نداره!! همون ssd بهش می گن یا اگه یکی خیلی دلش بخواد فارسی رو پاس بداره می گه دیسک جامد

والا من به هرکی گفتم یه ssd دارم بهم خیره شده میگه ssd دیگه چیه.میگم دیسک جامد میگه همون dvd منظورته !!!!!؟ میگم نه بابا میگه پس یه چیزی شبیه دیسک بلو ری هست؟!!!!!.میام اسم کامل انگلیسیشو میگم باز متوجه نمیشه.میام میگم بابا همون هارد هست با سرعت 5 برابر بیشترش.میگه آهان.خوب حالا چند؟میگم این قیمت میگه اوه چه خبره من تازه با 200 تومن یه هارد 1 تراشو میگیرم خودت دیگه ببین فاجعه تا چه حدی هست!!!!!!!! این نه تنها مشکل من مشکل خیلیای دیگه هم هست مخصوصا موقع فروشش.

Last edited:

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840
والا من به هرکی گفتم یه ssd دارم بهم خیره شده میگه ssd دیگه چیه.میگم دیسک جامد میگه همون dvd منظورته !!!!!؟ میگم نه بابا میگه دیسک بلو ری هست؟!!!!!.میام اسم کامل انگلیسیشو میگم باز متوجه نمیشه.میام میگم بابا همون هارد هست با سرعت 5 برابر بیشترش.میگه آهان.خوب حالا چند؟میگم این قیمت میگه اوه چه خبره من تازه با 200 تومن یه هارد 1 تراشو میگیرم خودت دیگه ببین فاجعه تا چه حدی هست!!!!!!!! این نه تنها مشکل من مشکل خیلیای دیگه هم هست متاسفانه.

بله دیگه این ناشی از عدم آگاهی مردم هست! تازه اکثرن ملاکشون برای هارد فقط ظرفیت هست و هیچ گونه اطلاعی از این که هارد هم سرعت داره ندارن!!!

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
بله دیگه این ناشی از عدم آگاهی مردم هست! تازه اکثرن ملاکشون برای هارد فقط ظرفیت هست و هیچ گونه اطلاعی از این که هارد هم سرعت داره ندارن!!!

دقیقا.حالا من به شخصه گلایم از ادمای عادی نیست.از دست مغازه دارا هست که واقعا اکثرا بوق تشریف دارن و ادعاشونم همه جارو پر کرده.ملاک و توجیح حرفشونم این هست که میگه مردم که از این چیزا سر در نمیارن که فقط اندازه و اسمی بودن و ظاهر و قیافه( زرق و برق دار بودن) وسایل براشون مهمه.در پاسخ بهشون میگم حالا مردم اطلاع کافی ندارن شما که داری شما به عنوان فروشنده باید راهنماییشون کنی و اطلاعات دقیق و بروز بدی به مشتری غیر اینه؟میگه بابا حوصله داریا بیام 1 ساعت واسه مشتری فک بزنم که چی بشه مثلا؟؟؟؟!!!!!! مشتری خودش بخواد میاد میگه میخوام نخوادم میگه نمیخوام.؟!؟!!!!
دقیقا مشابه این میمونه که چه مغازه دار چه یه آدم عادی واسه خرید کامپیوتر یا لب تاپ فقط اسمی بودن قطعه واسش مهمه که مثلا چی حالا میخواد لب تاپ بخره cpu حتمی core i7 باشه اصلا دقت به نوع cpu و قدرتش نمیکنه.
میاد گرافیک بخره میاد میگه خوب گرافیکش چنده ؟ 2 هست میخوام یا 4 هست میخوام.بدون اینکه به مدل چیپست گرافیک و قدرتش توجه کنه!!!؟؟؟؟؟

shokrollah

Registered User
لایک‌ها
264

rasool_000

Registered User
لایک‌ها
20
مراقب کاربرد پایین باشید

مشاهده پیوست 521881

قبلا یه هارد اس اس دی ۵۰۰ دو دره کردن
http://forum.persiantools.com/threads/فروش-هارد-ssd-240-gig.506341/#post-9036566

سلام داداش.
مرسی از توجه و تذکرتون.
ایشون با من تماس گرفتند و گویا قصد تعویض با همین هارد corsair gs 240 GIG رو داشتند.من هم چون قصدم فروش هست به ایشون جواب منفی دادم.تاپیکی که لینکشو دادین دیدم و تعجب کردم!!! امیدوارم قضیه واقعا اینجور نبوده باشه.
اگر هم اینطور بوده از مدیران خواهش دارم هکاری کنند تا اون بنده خدا که هاردش رو در اختیار ایشون گذاشته و این بلا سرش اومده بتونه حداقل بخشی از ضررش جبران بشه.
بسیار سپاسگزارم از اینکه اینجور موارد رو اطلاع رسانی میکنید.موفق باشید.

Last edited:

jax2

Registered User
لایک‌ها
227
میخوام ورتکس و بردارم حیف امروز شهریه ریختم ‎:(‎‎ ‎:(
خوب بفروشی عزیز

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

بالا