برگزیده های پرشین تولز

فروش سکه بسیار زیبا و قدیمی دوره اشکانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Pooria_H

Registered User
لایک‌ها
18
اگه واقعا ماله دوره اشکانی باشه و اصل هم باشه ، آثار باستانیه و خرید و فروشش جریمه ی سنگینی داره ها

تایید میشه خرید و فروش آثار باستانی جرمه ولی این سکه که گذاشتن اصل نیست حاضرم روش شرط ببندم من موندم چطوری این همه سال زیر زمین بوده بعد الان سکه برق میزنه ! مگر اینکه سکه دست ساز از جنس نقره باشه که باز یه ارزشی از جنس نقره داره

senmurv

Registered User
لایک‌ها
16
تایید میشه خرید و فروش آثار باستانی جرمه ولی این سکه که گذاشتن اصل نیست حاضرم روش شرط ببندم من موندم چطوری این همه سال زیر زمین بوده بعد الان سکه برق میزنه ! مگر اینکه سکه دست ساز از جنس نقره باشه که باز یه ارزشی از جنس نقره داره
دوست عزیز این سکه اصله . اصطلاحا دراخم 2.8 گرمیه و مربوط به ارشک دوم میباشه احتمالا . در تمام نقاط کشور + مناطقی از عراق و سوریه و حتی پاکستان یافت میشه . در ایران بیشتر در نواحی شمالی و غرب و جنوب غرب یافت میشود . فروشش تو بازار قاچاق و غیر قانونی به صورت کیلوییه . ( تنها یه تعدادیش که خیلی سالمه و کلکسیونیه رو جفتی میخرن و بقیه ش رو کیلویی !!!)
این سکه ها هم جفتی 80 تومن تا 100 تومن معامله میشن .
ارزش معنویش بالاست اما هرکی بخواد من دونه ای 50 تا 60 هزار تومن براش جور کنم .. خیلی سالمش رو هم جفتی 200 تومن .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا