برگزیده های پرشین تولز

فروش ملک و سرمایه گذاری در بانک

yp097

Registered User
لایک‌ها
146
خونه ای که دادید اجاره . جدای از اجاره ای که میگیرید . ملک ارزش خودش رو حفظ میکنه .
ولی وقتی پول رو بزارید بانک و سودش رو بگیرید پول اصلی که خوابوندید هر سال طبق تورم ارزشش کمتر میشه .

مورد بعدی اگر احیانا این وسط جهش قیمتی قابل توجهی اتفاق بیوفته ، مثل چند سال قبل
دیگه با پولتون نمیتونید خونه ( و احیانا همون خونه یا در همون سطح ) رو خریداری کنید که بازهم یعنی همون کم شدن ارزش پولتون

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
به نظر من، اگر این خونه سرمایه اضافیه، یعنی محل سکونتتون نیست، فکر خوبیه... باز هم به نظر من، افزایش قیمت خونه در سال های آینده مطابق تورم و یا حتی سود بانکی نخواهد بود .... فقط برای اینکه متضرر نشید، قسمتی از سود بانکی رو باید پس انداز کنی. یعنی اگر الان اجاره 4 میلیونی میگیری و سود بانکی پول خونه، 20 میلیونه، نباید همه 20 میلیون رو خرج کنی. 10 میلیون رو خرج کن، 10 میلیون رو پس انداز کن که جبران افزایش قیمت خونه در سال های آینده بشه

arash2233

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
به نظر من، اگر این خونه سرمایه اضافیه، یعنی محل سکونتتون نیست، فکر خوبیه... باز هم به نظر من، افزایش قیمت خونه در سال های آینده مطابق تورم و یا حتی سود بانکی نخواهد بود .... فقط برای اینکه متضرر نشید، قسمتی از سود بانکی رو باید پس انداز کنی. یعنی اگر الان اجاره 4 میلیونی میگیری و سود بانکی پول خونه، 20 میلیونه، نباید همه 20 میلیون رو خرج کنی. 10 میلیون رو خرج کن، 10 میلیون رو پس انداز کن که جبران افزایش قیمت خونه در سال های آینده بشه
من مجردم و فعلا هم بیکارم. ولی اینطوری که دوستان می گن اگه ارزش پولم انقدر کم بشه و بعدا بخوام از فروش خونه پشیمون بشم و افسوس بخورم که چرا این کارو کردم ارزششو نداره.
یه چیز دیگه هم اینه که 2 روز دیگه اگه بخوام ازدواج کنم با پول اجاره این ملک نمی تونم زندگی گنم ولی با سود بانکیش می شه یه زندگی درست کرد که حداقل ادم دغدغه مالی نداشته باشه.
شما برای نظرت دلیل خاصی هم داری یا صرفا همینجوری می گی ؟

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
من مجردم و فعلا هم بیکارم. ولی اینطوری که دوستان می گن اگه ارزش پولم انقدر کم بشه و بعدا بخوام از فروش خونه پشیمون بشم و افسوس بخورم که چرا این کارو کردم ارزششو نداره.
یه چیز دیگه هم اینه که 2 روز دیگه اگه بخوام ازدواج کنم با پول اجاره این ملک نمی تونم زندگی گنم ولی با سود بانکیش می شه یه زندگی درست کرد که حداقل ادم دغدغه مالی نداشته باشه.
شما برای نظرت دلیل خاصی هم داری یا صرفا همینجوری می گی ؟
من با توجه به مجموع عواملی که در بازار مسکن وجود داره، پیش بینی میکنم که افزایش قیمت مسکن در میان مدت ( دوره های 5 ساله) به اندازه سود بانکی ( بطور معمول 250 درصد یا 2.5 برابر تجمیعی در یک دوره 5 ساله) نیست. در 5 سال و 10 سال گذشته هم اینطور نبوده و افزایش متوسط قیمت مسکن کمتر از سود بانکی بوده. در حالی که تقاضای مسکن در 5 یا 10 سال گذشته بخاطر پیک حمعیتی متولدین دهه 60 بالاترین مقدار در تاریخ ایران بوده. اتفاقات 3 دهه گذشته، مختص اون زمان بوده و دیگه هیچوقت تکرار نخواهد شد. در مورد پیش بینی قیمت ها در آینده ایران، نمیشه به وقایع گذشته استناد کرد ... مسئله دیگه اینه که قیمت مسکن در ایران، همین حالا هم خیلی زیادتر از چیزیه که باید باشه، لذا افزایش پایدارش به نظر من محتمل نیست. ممکنه انفجارهای قیمتی داشته باشه، اما در یک دوره 5 یا 10 ساله، متوسط افزایش قیمت تعدیل میشه

اما چند تا نکته وجود داره :
1- این چیزی که من گفتم در مورد یک جای معمولی چند سال ساخت به قیمت رسیده است. شما اگه وسط بیابون خونه بخری، ممکنه سال دیگه 10 برابر بشه:D

2- به نظر من آدم باید یک خونه برای سکونت داشته باشه. حتی اگر به من بگن خونه محل سکونتت رو بفروش، هم وزنش بهت طلا میدن:D، من خونه ام رو نمی فروشم:p... خونه، ماشین، طلای زینتی و این موارد، سرمایه نیست. اینا ابزار زندگیه.... اگر خونه ای که شما گفتی، خونه دومه و سرمایه آزادته و خودت بعد از ازدواجت، مشکل مسکن نداری، میتونی به فروختنش فکر کنی، در غیر اینصورت به نظر من فروختنش منطقی نیست

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام
جواب سوال شما را هیچ فردی 100درصد صحیح نمی دونه .تو نت هم نهایت احتمالات60-70درصدی هست.
کسی که بتونه در مورد سوال شما نظر 80درصد به بالا صحیح بده تو شرکتهای سرمایه گذاری کار می کنه و ماهی حداقل 20میلیون درآمد داره نمیاد رایگان به شما تحلیل بده.

اولا ببیند کی قراره ازداواج کنید اگر نهایت 2سال دیگه است و قراره بعدا خونه بخرید خوب فعلا نفروشید.
با پیر شدن هرم جمعیت ایران و پیش خور شدن افزایش قیمت مسکن در چندسال گذشته و سیل ساخت و ساز در اون زمان باعث شده مسکن خالی بسیار زیاد بشه.
نتایج سرشماری اخیر:
واحدهای مسکونی خالی در سال ۹۰ حدود یک میلیون و ۶۶۳ هزار واحد مسکونی بوده که در سال ۹۵ به دو میلیون و ۵۸۷ هزار واحد رسیده است که تهران، به تنهایی در سال ۹۰ از یک میلیون و ۶۶۳ هزار واحد ۳۲۷ هزار واحد را به خود اختصاص داده که در سال ۹۵ نیز تهران با ۴۹۰ هزار واحد مسکونی خالی بیشترین سهم را داشته است.

پس به این زودی در مسکن خبری نخواهد بود.یعنی زیر تورم رشد داره (غیر از اینکه اتفاق خاصی بیوفته)
نظر شخصی:
اگر حداقل تا 2سال آینده قصد اقامت در خانه را ندارید و با گرفتن سود بانکی وسوسه نمی شوید که خرجش کنید پس بفرشید بگذارید بانک یا کسب و کاری برای خودتون دست و پا کنید که حداقل سود بانکی تضمینی از توش در بیاد

توجه داشته باشید آپارتمان مثل تجاری و زمین نیست به خاطر تاسیسات قیمت ملک گاهی اوقات افت هم می کنه مخصوصا اگر اصولی ساخته نشده باشه و حتی بالای 10-15سال به سختی اجاره میره غیر اینکه مستاجر قدیمی داشته باشید یا زیر قیمت اجاره بدهید.

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
سلام

دوستان من یه آپارتمان دارم که چند ساله اجاره دادم و از طریق اجاره این آپارتمان تا حد زیادی اموراتم می گذره. الان تصمیم دارم که این آپارتمان رو بفروشم و پولش رو در بانک سرمایه گذاری کنم. یعنی سپرده کنم و سودش رو بگیرم. چون بانک خیلی بیشتر از اجاره خونه بهم سود می ده. این کار چه عواقبی داره ؟
کار خوبی میکنی منم شرایطم مثل تو بود الان از تابستون فروختم خونمو از اجاره دادن راحت شدم گذاشتم بانک سود 22 درصد میگیرم 500 گذاشتم بانک دارم ماهی 9 تومن میگیرم .فعلا تا چند سال از بالا رفتن خونه خبری نیست.انجام بده خیر هست

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
ارزش پول امکان داره در عرض 2 ماه یکمرتبه به یک سوم کاهش پیدا کنه مثل همون زمانی که دلار 3 برابر شد پس اگر پولت داخل بانک باشه اعصاب خوردی زیادی داری. اولا هر اخباری در مورد برشکستگی بانکها اعصابت رو خراب میکنه ثانیا همش باید اخبار مربوط به قیمت ارز رو دنبال کنی تا ببینی که چقدر از ارزش پولت کمتر شده به نظر من سود بیشتر بانک به دردسرش نمی ارزه
البته ملک و اجاره و تعمیرات هم دردسر های خودش رو داره ولی باز بهتر هست. خرید ملک یک سرمایه گذاری کم ریسک با سود معقول برای کسی هست که اهل تجارت نیست

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
ارزش پول امکان داره در عرض 2 ماه یکمرتبه به یک سوم کاهش پیدا کنه مثل همون زمانی که دلار 3 برابر شد پس اگر پولت داخل بانک باشه اعصاب خوردی زیادی داری. اولا هر اخباری در مورد برشکستگی بانکها اعصابت رو خراب میکنه ثانیا همش باید اخبار مربوط به قیمت ارز رو دنبال کنی تا ببینی که چقدر از ارزش پولت کمتر شده به نظر من سود بیشتر بانک به دردسرش نمی ارزه
البته ملک و اجاره و تعمیرات هم دردسر های خودش رو داره ولی باز بهتر هست. خرید ملک یک سرمایه گذاری کم ریسک با سود معقول برای کسی هست که اهل تجارت نیست
دیگه خبری از ارز نیست فنرش در رفت تموم شد .برشکستگی نیست ورشکستگیه

RolandE-iS-The-BesT

Registered User
لایک‌ها
143
بخاطر وام های سنگینی که دولت داره میده برای مسکن مثل 80 و 60 میلیونی که حدود 15 تومنش واسه اوراق میره و بازپرداختش حدود 12 سال هم طول میکشه و هر سال رقم اقساط بالاتر میره و درآمد مردم افزایش چندای نداره، مطمئن باشید تا 2 یا 3 سال دیگه مردم از پرداخت اقساطشون باز می مونن و خونشون توسط بانک مصادره میشه و همین باعث میشه که ارزش ملک یکباره سقوط کنه
روش هایی که سال های پیش جواب می داده الان دیگه جواب نمیده، خرید و اجاره خونه دردسرهای خودشو داره..
من باشم پولو می زارم بانک با سودش کار می کنم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بخاطر وام های سنگینی که دولت داره میده برای مسکن مثل 80 و 60 میلیونی که حدود 15 تومنش واسه اوراق میره و بازپرداختش حدود 12 سال هم طول میکشه و هر سال رقم اقساط بالاتر میره و درآمد مردم افزایش چندای نداره، مطمئن باشید تا 2 یا 3 سال دیگه مردم از پرداخت اقساطشون باز می مونن و خونشون توسط بانک مصادره میشه و همین باعث میشه که ارزش ملک یکباره سقوط کنه
روش هایی که سال های پیش جواب می داده الان دیگه جواب نمیده، خرید و اجاره خونه دردسرهای خودشو داره..
به خاطر همین شرایط بد وامها زیاد ازش استقبال نشد غیر از افرادی که واقعا توانایی بازپرداخت را در خودشون می دیدند .برای همین به نظر نمیرسه در بلند مدت این وامها تاثیری در قیمت مسکن بگذاره نه افزایش نه کاهش

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
وام ۱۲ ساله بانک مسکن اصلا بدون اوراق هست!

RolandE-iS-The-BesT

Registered User
لایک‌ها
143
به خاطر همین شرایط بد وامها زیاد ازش استقبال نشد غیر از افرادی که واقعا توانایی بازپرداخت را در خودشون می دیدند .برای همین به نظر نمیرسه در بلند مدت این وامها تاثیری در قیمت مسکن بگذاره نه افزایش نه کاهش
بیشتر آدمای اطرافمو می بینم همشون رفتن با این وام ها خونه خریدن. اگر استقبال نبود اینقدر لازم نبود تو نوبت وایسن
کسی رو می شناسم ماهی 2 تومن حقوق می گیره رفته از این واما گرفته..

RolandE-iS-The-BesT

Registered User
لایک‌ها
143
وام ۱۲ ساله بانک مسکن اصلا بدون اوراق هست!
وام 12 یا 15 ساله
اتفاقا همین 2 روز پیش یه دوستی گرفت و 14 تومن هم اوراق خرید واسش
بعضیا رو دیدم رفتن 2 تا یا بیشتر خونه خریدن با این واما!
--------------
من حاضرم 1 میلیارد شرط ببندم بازار مسکن سقوط وحشتناکی خواهد داشت
:general307:

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
افزایش قیمت خونه در سال های آینده مطابق تورم و یا حتی سود بانکی نخواهد بود ....
حرف های سیاسی میزنی ؟
سود بانکی بیشتر از تورمه . دعوت به اغتشاش نکن
vahidrk.gif

arash2233

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
حرف های سیاسی میزنی ؟
سود بانکی بیشتر از تورمه . دعوت به اغتشاش نکن
vahidrk.gif

تو درست می گی. دمت گرم خیلی حالیته. خوب مچشو گرفتی.
ایولا... ماشالا... هدفت به گند کشیدن تاپیکه ؟
دمت گرم

Last edited:

arash2233

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من با توجه به مجموع عواملی که در بازار مسکن وجود داره، پیش بینی میکنم که افزایش قیمت مسکن در میان مدت ( دوره های 5 ساله) به اندازه سود بانکی ( بطور معمول 250 درصد یا 2.5 برابر تجمیعی در یک دوره 5 ساله) نیست. در 5 سال و 10 سال گذشته هم اینطور نبوده و افزایش متوسط قیمت مسکن کمتر از سود بانکی بوده. در حالی که تقاضای مسکن در 5 یا 10 سال گذشته بخاطر پیک حمعیتی متولدین دهه 60 بالاترین مقدار در تاریخ ایران بوده. اتفاقات 3 دهه گذشته، مختص اون زمان بوده و دیگه هیچوقت تکرار نخواهد شد. در مورد پیش بینی قیمت ها در آینده ایران، نمیشه به وقایع گذشته استناد کرد ... مسئله دیگه اینه که قیمت مسکن در ایران، همین حالا هم خیلی زیادتر از چیزیه که باید باشه، لذا افزایش پایدارش به نظر من محتمل نیست. ممکنه انفجارهای قیمتی داشته باشه، اما در یک دوره 5 یا 10 ساله، متوسط افزایش قیمت تعدیل میشه

اما چند تا نکته وجود داره :
1- این چیزی که من گفتم در مورد یک جای معمولی چند سال ساخت به قیمت رسیده است. شما اگه وسط بیابون خونه بخری، ممکنه سال دیگه 10 برابر بشه:D

2- به نظر من آدم باید یک خونه برای سکونت داشته باشه. حتی اگر به من بگن خونه محل سکونتت رو بفروش، هم وزنش بهت طلا میدن:D، من خونه ام رو نمی فروشم:p... خونه، ماشین، طلای زینتی و این موارد، سرمایه نیست. اینا ابزار زندگیه.... اگر خونه ای که شما گفتی، خونه دومه و سرمایه آزادته و خودت بعد از ازدواجت، مشکل مسکن نداری، میتونی به فروختنش فکر کنی، در غیر اینصورت به نظر من فروختنش منطقی نیست

من این ملک سرمایه اضافیم هست و با حرفای شما شکم برطرف شد و تصمیم قطعی گرفتم که بفروشمش.
ممنونم ازت

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
تو درست می گی. دمت گرم خیلی حالیته. خوب مچشو گرفتی.
ایولا... ماشالا... هدفت به گند کشیدن تاپیکه ؟
دمت گرم
مگه تاپیک نزدی نظر کاربرا رو بپرسی ؟ خب میگم سود بانکی بیشتر از تورمه

کاربر تازه وارد ، تاپیک رو از حالت رسمی خارج نکنید . یه کم سنگین باشید . تو چیه . گند چیه. دمت گرم چیه
قوانین فروم رو مطالعه کنید

بالا