برگزیده های پرشین تولز

فریب کاری بازاریابی شبکه ای تکسو

فترمه

Registered User
لایک‌ها
288
چند روز گذشته ماجرایی برای من پیش اومد با یکی از این شرکتهای بازاریابی شبکه ای که بد ندیدم برای شما هم تعریف کنم:

من چند وقتی هست که یک آگهی کاریابی (درخواست شغل) توی سایت شیپور گذاشتم و اونجا توضیح دادم که دنبال کارهای کامپیوتری، اداری، مدیریتی، و برخی موارد دیگه هستم.
شخصی از روی این آگهی به من زنگ زد و گفت که شرکت اونها دنبال استخدام تعدادی نیروی اداری هست. در مقابل سوالهای من درباره اسم و نوع فعالیت شرکتشون جواب درستی نداد و وقتی اصرار کردم فقط گفت که یک هلدینگ بزرگ تجاری هستند. حتی من در ادامه ازش خواستم که اگه کارشون بازاریابی و مشابه اینهاست به من بگه که نیام چون من نه علاقه و نه توانایی انجام این نوع کارها را ندارم که اون هم گفت نه و کار اداری هست.
خلاصه قرار مصاحبه حضوری گذاشتیم و من سر وقت رفتم و اونجا بود که متوجه شدم شرکت اونها یک شرکت بازاریابی شبکه ای هست، البته از این شرکتهای مثلا قانونی که زیر نظر وزارت صنعت هستند به اسم تلاش کاران سرمایه وزین یا تکسو! و در واقع منظور این شخص از کار اداری رفتن توی مجموعه بازاریابها و زیر شاخه شدن و مجموعه درست کردن بود.
بهش گفتم اینجا کجاست من را آوردی و کار اداری که میگفتی اینه؟! اینکه شد بازاریابی! گفت نه ما برای مدیریت فروش میخوایم و توجیهات بیخود!
جالبه جایی هم که رفتیم نشستیم توی یه سالن بود که یه تعدادی میز و صندلی گذاشته بودند (مثل رستوران) و چند نفر دیگه هم داشتند با هم صحبت میکردند و از همین بحثهای فلانی بی پول بود و این کار را کرد و پولدار شد و ...
اون کسی که به من زنگ زده بود، رفت یه نفر را صدا زد آورد و گفت این ارشد هست! یه فرم هم داد پر کنم که سوالهاش این بود که چند نفر آشنا و قوم و خویش داری و از این مزخرفات!
من فرم را دادم به خودش و گفتم پر نمیکنم و اصلا چرا با کلک و فریب من را کشوندی اینجا؟ مگه نگفتم کار بازاریابی نمیکنم و خلاصه بحث و جدل درگرفت! جالبه که چند نفر شده بودن ریخته بودن سر من و هر کسی حرفی میزد و ادعایی میکرد! جالبه من میگفتم اینجا بازاریابی شبکه ای هست ولی یکی میگفت نه بازاریابی نیست! یکیشون که از همه بی ادب تر بود، روی کتش یه علامت زده بود و نوشته بود "نگرش مثبت"! (یعنی حالم رو به هم زدند!)
من واقعا موندم این بازاریابهای شبکه ای چقدر پر رو، بی شرم و حیا و از همه بدتر فریب کارند!

البته من بعدش به شرکت زنگ زدم و اعتراض کردم که چرا بازاریابتون این کار را کرده و باید خسارت تلف کردن وقت من را بدید که قرار شده فقط به یه معذرت خواهی اکتفا کنیم (تازه اون هم هنوز انجام نشده) و اصلا بحث جبران خسارت را که قبول ندارن!

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
شما همون ب بسم ا.. باید اونجا رو ترک میکردین عزیز و اینکه توی هر شغل و کار دیگری هم که نگاه کنید به اشکال و عناوین مختلف دروغ و فریبکاری هست خلاصه اینکه این خانه از پایبست ویران است

onlinemlmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
واقعا از این رفتاری که با شما شده آدم تاسف میخوره. من موندم چرا هیچ کس مثل آدم آموزش بازاریابی شبکه ای رو یاد نمیگیره. الکی ذهن مردم رو دارن خراب و منفی میکنن. اونم توی این اوضاع و احوال کاری.
بهرحال با این رویه خوب کردین که نرفتین. بهترین کار ممکن بوده.

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
والا آدم رو خسته می کنن.من یک دوست بسیار صمیمی دارم که علیرغم همه خوبی هاش,یه مقداری زود تحت تاثیر قرار می گیره و خیلی علمی به مسائل نگاه نمیکنه.جذب یکی از همین شبکه های بازاریابی شده بود و هر روز اصرار و اصرار که تو هم پاشو بیا از این جلسات توجیهی و این برنامه ها.خلاصه ما هم تو رودربایستی یک مرتبه باهاشون رفتیم دو ساعتی مخ ما رو کار گرفت نفر بالاییش ایشون و من هیچ جذابیتی و منطقی پشت این کار ندیدم.متاسفانه بخاطر همین اصرارهای بیجای این دوستمون و کلافه شدنم مجبور شدم بر خلاف میل باطنی دوستیم رو باهاش کمرنگ تر بکنم چون هر روز که زنگ میزد دیگه هدفش نه اون احوال پرسی ها و دوستی های صمیمی که جذب کردن من به شبکه بود.البته الان خودش هم از تب و تاب افتاد بعد از سه چهار ماه و فهمید اون قول های حقوق های چند ده میلیونی بعد از چند سال که بهش وعده دادن سرابی بیش نبوده خودش هم بیخیالش شده.

ali/24

Registered User
لایک‌ها
1,242
یه بار همینجوری با دوستم رفتم شرکت بیز ( دومستم عضو بیز شده بود )

طرف به من گفت من یه مغازه دارم و خودکار دارم میدم 1000 تومن دوستت هم بغل من مغازه داره و همخون خودکار رو میده 1200 تومن حالا از کدوممون خرید می کنی من گفتم از دوستم گفت چرا گفتم آدم به خاطر 200 تومن رفاقتش رو خراب نمی کنه .

onlinemlmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
واقعا جمله جالبی رو گفتین. خخخ. واکنش اون طرف باید جالب بوده باشه.

onlinemlmir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
اینکه توی وضعیت کنونی، بازاریابی شبکه ای داره به کجا میره واقعا مبهمه. اینکه این حرفه توی دنیا حرف واسه گفتن داره و خیلیا به درامد بالایی رسیدن توش اصلا شکی نیست. اینکه یه سبک جدید از زندگی محسوب میشه اصلا شکی درش نیست.
ولی مشکل از جایی شروع میشه که نه شرکتهایی که داخل ایران وارد این صنعت شدن در این زمینه دانشی داشتن و نه افراد فعال در اون. تقریبی هم که بگیم حدود 99 درصد افراد به تبعیت از آموزشهای غیراصولی لیدرهای بالای سازمان شون دارن شبه هرمی کار میکنن. حالا هزار تا توجیه و... هم که بیاریم ولی واقعیت اینه که شبه هرمیه.
توی کل دنیا مهم ترین تاکید روی محصوله. محصولی با کیفیت که قراره با قیمت مناسب تر بدست مصرف کننده برسه. حالا توی ایران نه تنها قیمت مناسب تر نیست بلکه کیفیت محصولات هم تعریفی نداره.
بازاریابی شبکه ای توی ایران تبدیل شده به یک کاسبی خوب! اونم برای خیلی از روسای شرکتها!
کسی نه به دنبال تولید محصول با کیفیته. نه آموزش نتورک مارکتینگ به شکل اصولی و صحیحش.
افراد رو با وعده های پوچ و توخالی و اینکه یک شبه پولدار میشن جذب سیستم هایی میکنن که از ابتدا خرید اجباری وجود داره و طرف خودش حتی از محصول نه امتحان میکنه و نه رضایت داره. فقط با دروغ سعی در جذب افراد دیگه میگیره. این از هرمی ها هم بدتره بخدا.
به هر حال نباید بخاطر اینکه توی ایران روش به این شکله کل این صنعت رو زیر سوال ببریم. امیدوارم بزودی مسیر درستی بوجود بیاد و با آموزش نتورک مارکتینگ به شکل صحیح اون و تکیه بر تولید محصولات داخلی و با کیفیت بشه برای اشتغال هم فکری برداشت.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
چند روز گذشته ماجرایی برای من پیش اومد با یکی از این شرکتهای بازاریابی شبکه ای که بد ندیدم برای شما هم تعریف کنم

از این تجربیات گرانبها که حداقل 30 مرود داشتم من :D

مثلا یه بار کاریابی فرم پر کرده بودم , یه روز یه خانومی زنگ زد گفت شما برای استخدام در دفتر مرکزی بیمه پارسیان انتخاب شدید
بعد اطلاعات گرفت مثلا شغلت چیه؟ و ..............؟
من گفتم خانوم کارمند اداری هست؟ گفت آره و .......
وقتی رفتم بهم گفتن شمار مسئول فروش هستید باید برید مثلا برج بهار , در تک تک واحد ها بزنید و بگید شما بیمه عمر و ..... میخواید؟
اگر خواستن لیست میکنی میایی دفتر و مشخصاتشو تو کامپیوتر ثبت میکنی - از هر نفر که ثبت کنی 5 درصد بیمه ای که میده مال شماست
حالا مثلا حق بیمه عمر اون زمان 25 تا 30 هزار تومن بود حالا حساب کن 5 درصدش چقدر میشد :D:D:D

گفتم خانوم این همون ویزیتوریه که , گفت نه مسئول فروش هستید :general304:

-----------------------------------

الان تو کار فروش معدن و سنگ ها ساختمانیم
اگر میتونی باهم کارکنیم بهم پیام خصوصی بده

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
یه بار همینجوری با دوستم رفتم شرکت بیز ( دومستم عضو بیز شده بود )

طرف به من گفت من یه مغازه دارم و خودکار دارم میدم 1000 تومن دوستت هم بغل من مغازه داره و همخون خودکار رو میده 1200 تومن حالا از کدوممون خرید می کنی من گفتم از دوستم گفت چرا گفتم آدم به خاطر 200 تومن رفاقتش رو خراب نمی کنه .
بعد طرف چی گفت؟؟

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205
کلا سر کاریه. کار مزخرفیه این بازار یابی شبکه ای مسخرس .من فامیل دارم 10 بار افتاد تو تله هی از این شرکت به شرکت دیگه میره .محصولات اشغال بیخود گرون بی کیفیت.جوراب رو میخریم دونه ای 1000 تومن اونا میدن 10000 تومن به اسم نانو روشم خال خال داره مسخره بازیه

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
اینکه هنوز یکسری دارن ازش دفاع میکنن
و دلایل علمی براش میارن
خنده داره

بالا