برگزیده های پرشین تولز

فعال كردن CallerID در روتر

onlypayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
چطوري ميتونم CallerID را روي روتر فعال كنم تا روي NTTacPlus نمايش بده؟
فكر ميكنم كه تنظيمات مودم را بايد تغيير داد. ماژول NM-32A دارم.
آيا ماژولهاي NM-16AM هم چنين قابليتي داره؟

ممنون

_arash_

Registered User
لایک‌ها
9
آقاي حكيمي
ميشه توضيح بديد callback چه ربطي به callerID داره ؟!

a1276sh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از koorosh :
ماديولهای NM16 و NM32 از CallerID پشتيبانی نميکنن. مگر در صورتيکه Callback فعال شده باشه.

سلام و خسته نباشيد
آيا مالتي پورت هم اين كار رو انجام ميده . :cool:

babak2536

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از a1276sh :
سلام و خسته نباشيد
آيا مالتي پورت هم اين كار رو انجام ميده . :cool:
سلام

ربطي به مالتي پورت نداره بايد مودم شما Caller ID را ساپورت كند.

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه. سيگنالينگ مخابرات ايران كلا با اين جور تجهيزات سازگاري نداره. من با يكي از مهندس هاي خفن مخابرات كه پست گنده اي داره گپي زدم گفت فعلا بي خيال اين جور چيزا شين تا ما بريم رو Isdn. بعد بيان حرف بزنين.
وزير اومده اينجا يه سايت افتتاح كنه سايت دانشگاه زابل رو. اتفاقا من هم دعوت شدم چون زندگي اون سايت دست منه. خيلي حال ميكنم فردا يه گير به اين وزير لگن Ict بدم.

onlypayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مودمهاي من callerID را ساپورت ميكنه
ولي نميدونم كه چطوري ميتونم روي روتر فعال بشه؟
روتر هر بار كه مودم را reset ميكنه، از atz استفاده ميكنه يا at&f ؟

_arash_

Registered User
لایک‌ها
9
عرض كنم در حال حاضر مراكز مخابراتي NO_7 شركت معزز مخابرات! CallerID را هم در روتر و هم در اكسس پشتيباني ميكنه من فكر ميكنم CallerID هميشه فعال هست و نياز به فعال كردن در روتر و اكسس نداره البته E1_PRI هم از CallerID پشتيباني ميكنه من هر چي در تنظيمات روتر و اكسس جستجو كردم نتونستم فرماني براي اينكه CallerID را قطع كنم پيدا كنم چون تمام شماره هاي تلفن هاي مشتركين در report ثبت ميشه و بسياري از مشتركين به اين دليل كه شماره تلفن آنها آشكار ميشه ابراز ناراحتي ميكنند .
لطفا اگر دستوري سراغ داريد كه Caller ID را غير فعال كنه بفرماييد

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
nm16am از CallerID پشتيبانی نميکنه. همونطور که گفتم فقط در شرايطی که Call back فعال باشه، چون بايد شماره رو بخونه و مجدد Dial کنه، کار ميکنه.
روی RAS هم مشکلی نداره (اگه مودم پشتيبانی کنه مشکلی پيش نمياد.)

sdsl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای Caller ID ماژول شما باید Support کنه. که ماژولهای NM این خاصیت رو ندارند.

Call Back هم از پروتکل خاص خودش استفاده می کند. ربطی به caller ID نداره. خودش شماره رو برای call back ارسال می کنه...

برای Ras روی ویندوز هم اگر مودم ساپورت کنه مشکلی نداره..

برای نفرستادن من هم نمیدونم..کسی میدونه روی روتر بگه !!!

موفق باشید..

ilia

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
خوب اينجا همه بحث اينه كه فلان مدل ساپورت نمي كنه . فلان مدل ميكنه .
فرض رو بذلريم رو اينكه مودمهاي ما ميكنه . حالا لطفا بگيد دستورش تو روتر چيه . من خودم قبلا كرده بودم . رو روترم . اما الانم يادم نيست چكار كرده بودم . لطفا بگين چه كار بايد كرد .
در مورد دستور multi link هم اگه كسي ميدونه . بگه لطفا! . من ميخوام رو روترم و انتي تك پلاس . مولتي لينك رو اكتيو نم . براي يوزرها . رو انتي تك كه هيچ مشكلي نيست . اما اگه دستور اونو رو روتر به طور كامل بگين . خيلي ممنونم .
التماس دعا

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يالا علي آقاي گل
پارسال دوست امسال آشنا. ميري سال به سال از ما سر نمي زني.
چي شده مي بينم وضع كار . كاسبي خوب شده زدي تو خط روتر. روتر خريدي؟
اگه از همون سيستم قديمي استفاده مي كني كه بابا 2 سوت ولي براي روتر يه چند خط دستور كوچولو مي خواد. ولي بگو براي كجا مي خواي مالتي لينك كني.

onlypayam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من به اين رسيدم كه براي فعال كردن اين گزينه بايد روي پارامترهاي مودم تغيير داد تا فعال شود.
روي بيشتر مودمها با دستور at#cid=1 فعال ميشه.
البته روي مودمهاي Dlink فرق داره و بعض از مودمها هم اصلا ساپورت نميكنه.

فقط من الان نميدونم كه چطوري ميتونم اين تغييرات در در روتر بدم كه روي مودمها اعمال بشه.
شايدهم بايد اين تغييرات را مستقيم روي مودم بدم و بعد با at&w ذخيره كنم و جواب بده. چون به روتر و مودم
بطور مستقيم دسترسي ندارم نميتونم تست كنم. اگر كسي تست كرد و جواب گرفت. به من خبر بده. اين روش را روي
مالتي پورت هم ميشه استفاده كرد.

ممنون

rasanet2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از aryagohar :
اگه از همون سيستم قديمي استفاده مي كني كه بابا 2 سوت ولي براي روتر يه چند خط دستور كوچولو مي خواد.
ميشه توضيح بديد اون چندتا خط چي هست؟

shap2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان توجه داشته باشند كه مسئله Caller-ID فقط و فقط به نوع سيگنالينگ سويچ هاي مخابراني بستگي داره . يعني حتي ممكنه خط شما E1 باشه اما Caller-ID نداشته باشيد ( مثل E1 هاي 3Bit-Cas يا كلا CAS-CUSTOM )
هم اكنون بحمدا... مسئله Caller-ID با اضافه كردن سيستم سيگنالينگ SS7 روي سويچ هاي موجود ( اكثرا NEAX-CARIN-SIEMENS) داره حل ميشه. ( استكبار ميلرزد !!) . اما ايني كه چرا NM-16 ساپورت نميكنه بر ميگرده به استاندارد اونا كه همانا V.34 bis هست و SS7 رو ساپورت نميكنه . البته با توجه به اينكه نرم افزار عامل مودم ها كه روي يك E2PROM ذخيره ميشه قابل ارتقا هست ممكنه بشه آپگريدشون كرد ( اين قضيه به راحتي در مورد ديجيتال مودم ها در اكسس 5300 انجام ميگيره . همونطور كه ميدونين مودم هاي 5300 در اصل V.90 هستن اما به راحتي ميتونين Firmware رو تغيير بدين و مودم هاتون V.92 بشن و پشت خط و اينا رو ساپورت كنن . ايشالا وقت شد ميگم چطوري ! ) . بازم تاكيد ميكنم كه ممكنه نه حتما چون تو NM تست نكردم . اگه وقت شد تست ميكنم .

موفق باشين

يا هووووووووووووووو

sdsl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درسته...

شايد البته بشه Upgrade كرد.

به هر حال به يمن تكنولوژي اعظم مخابرات الان با سيگنا لينگ نامبر 7 مساله Caller-ID حل شده..

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الحمدالله مخابرات منطقه ما با يك حركت ضد استكباري و ضد استعماري چنان مشت محكمي به دهان اين شركت هاي اسم و رسم دار استكباري زد كه از شدت اون ضربه دندون هاي ما هم ريخت.
دوستان اينها رفتن به يه شركت در پيت چيني قرارداد يه سوييچ 150هزاري بستن هنوز كه بيشتر از 20000 تا نصب نشده تمام سرويس هاي مخابرات كن فه يكون شده . سينك مودم هاي HDSL ما روزي 1000 بار به هم مي خوره. Caller ID كه الحمدلله از هر 20 تا تماس يكي رو نشون ميده. تلفن بين شهري و خارجي تا اطلاع ثانوي تعطيل.
حالا بگو ما با اين وضع چطور Caller ID رو فعال كنيم. ما تو ب بسم الله گيريم.

babak2536

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از aryagohar :
الحمدالله مخابرات منطقه ما با يك حركت ضد استكباري و ضد استعماري چنان مشت محكمي به دهان اين شركت هاي اسم و رسم دار استكباري زد كه از شدت اون ضربه دندون هاي ما هم ريخت.
دوستان اينها رفتن به يه شركت در پيت چيني قرارداد يه سوييچ 150هزاري بستن هنوز كه بيشتر از 20000 تا نصب نشده تمام سرويس هاي مخابرات كن فه يكون شده . سينك مودم هاي HDSL ما روزي 1000 بار به هم مي خوره. Caller ID كه الحمدلله از هر 20 تا تماس يكي رو نشون ميده. تلفن بين شهري و خارجي تا اطلاع ثانوي تعطيل.
حالا بگو ما با اين وضع چطور Caller ID رو فعال كنيم. ما تو ب بسم الله گيريم.

سلام

ميشه مشكل را دقيقتر بگوييد؟
به كدام سويچ مخابرات وصل هستيد ؟ در تهران از ترانزيتها E1ميدهند با سيگنالينگ CAS كه Caller IDرا منتقل نمي كند (بايد PRA باشد تا رد كند) . در تهران نصف E1 ها را از ترانزيتهاي A ميدهند نصف E1 ها را از ترانزيتB . حال اگر اين دو مركز طرح هاي همزمانيشان را اجرا نكرده باشند (همه مراكز بايد خود را با يك مركز ISCسنكرون كنند) و شما بخواهيد كل E1 ها را به يك روتر بزنيد مشكل خواهيد داشت........

بالا