برگزیده های پرشین تولز

فهمیدن مدل گوشی موبایل از طریق شماره تلفن !!!

sarvenaz24

Registered User
لایک‌ها
310
فرض کنید شماره تلفن یک فرد را در اختیار دارید و دوست دارید بدانید گوشی وی ساخت کدام کارخانه است و مدل دقیق گوشی او چیست. شاید در نگاه اول چنین چیزی ممکن نباشد، اما در صورتی که شماره مورد نظر شما «ایرانسل» یا «همراه اول» باشد به سادگی چنین کاری امکان پذیر است. تنها لازمه این کار نیز دسترسی به اینترنت است. در این ترفند قصد داریم به معرفی پیدا کردن نوع گوشی افراد مختلف از روی شماره تلفن همراه آنها بپردازیم.

خطوط «ایرانسل»
برای پیدا کردن نوع گوشی شمارههای «ایرانسل» کافی است به آدرس اینترنتی http://92.42.49.87:8080/mtn_ir-mt-web-portal مراجعه کنید.
سپس شماره تلفن همراه مورد نظر را با پیششماره و بدون صفر وارد کنید و روی دکمه «مرحله بعد» کلیک نمایید (به عنوان مثال 9350000000).
در صفحه بعد، کارخانه و مدل گوشی این شماره را خواهید دید.

خطوط «همراه اول»
برای پیدا کردن مدل گوشی شمارههای «همراه اول» نیز کافی است به آدرس http://78.38.243.104:8080/mcci-mt-web-portal مراجعه کنید.
شماره تلفن همراه را با پیششماره و به همراه کد 98 و بدون صفر وارد کرده و روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید (به عنوان مثال 989120000000).
در صفحه بعد، کارخانه و مدل گوشی این شماره موبایل را مشاهده خواهید کرد.

این دو صفحه در اصل برای دریافت خدمات دیتا راهانداری شدهاند اما چنین استفادهای نیز میتوان از آنها کرد

:D:D:D

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
خوب میشه آمار در آوردا.....:D

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
این سایت همچین کاری نمیکنه ! فقط اگه از قبل شماره موبایلتون رو وارد کرده باشین تا از خدمات اینترنتی و اینا استفاده کنین , میدونه که مدل گوشی چی هست ! یعنی من که چند سال پیش مدل گوشیم رو انتخاب کردم تا برام SMS بیاد و فعال بشه , الآن مینویسه مدل گوشیم چیه ولی برای پدر و مادرم که این کارو نکردن نمینویسه. خود منم اگه گوشیم رو عوض کرده باشم توی این مدت , هنوز همون مدل چند سال پیش رو مینویسه !

Susan1

Registered User
لایک‌ها
180
خیلی مزخرفه !! فایده ش ؟؟!! :wacko:

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
خیلی مزخرفه !! فایده ش ؟؟!! :wacko:

میتونی شماره دوستتون رو بررسی کنید اگه گوشیش سونی اریکسون باشه با شماره ای مثل "وزارت اطلاعات" :D یه اس ام اس ناشناس مثلا "لطفا خود را در اسرع وقت به ساختمان شماره 2 وزارت اطلاعات معرفی نمایید" بفرستید تا سکته کنه :p

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
این سایت همچین کاری نمیکنه ! فقط اگه از قبل شماره موبایلتون رو وارد کرده باشین تا از خدمات اینترنتی و اینا استفاده کنین , میدونه که مدل گوشی چی هست ! یعنی من که چند سال پیش مدل گوشیم رو انتخاب کردم تا برام SMS بیاد و فعال بشه , الآن مینویسه مدل گوشیم چیه ولی برای پدر و مادرم که این کارو نکردن نمینویسه. خود منم اگه گوشیم رو عوض کرده باشم توی این مدت , هنوز همون مدل چند سال پیش رو مینویسه !

اصلا اینطور نیست !!!! من دیروز یه گوشی خریدم..الان مدل اونو نوشته..در حالی که چندین سال پیش با یه مدل دیگه ثبت کرده بودم.

Susan1

Registered User
لایک‌ها
180
میتونی شماره دوستتون رو بررسی کنید اگه گوشیش سونی اریکسون باشه با شماره ای مثل "وزارت اطلاعات" :D یه اس ام اس ناشناس مثلا "لطفا خود را در اسرع وقت به ساختمان شماره 2 وزارت اطلاعات معرفی نمایید" بفرستید تا سکته کنه :p

این کارا دیگه خز شده !! :p
من وقتی بچه بودم ، از این کارا زیاد میکردم !!!!! :p

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255

من برای شماره های جدید تست کردم مدل گوشی رو گفت. حتی برای اونی که یک هفته است خاموشه. اپراتور به این اطلاعات دسترسی داره و این هم از اون طریق اطلاعاتش رو میگیره.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
فقط مهم این هست که حتما باید gprs از قبل رو خط تلفن فعال باشه.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
فقط مهم این هست که حتما باید gprs از قبل رو خط تلفن فعال باشه.

خیر، من برای خطی که 2 ماهه گرفتم و gprs هم فعال نیست امتحان کردم.

به همه جای صفحه دقت کنید. مدل گاهی در سمت راست نوشته میشه.

_Love_Coder_

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
128
قبلا باید مدل گوشی ثبت شده باشه

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
اصلا اینطور نیست !!!! من دیروز یه گوشی خریدم..الان مدل اونو نوشته..در حالی که چندین سال پیش با یه مدل دیگه ثبت کرده بودم.
خب این رو نمیدونستم ! ولی به هر حال باید یه بار به اینترنت وصل شده باشین با سیم کارتتون دیگه ؟!

من برای شماره های جدید تست کردم مدل گوشی رو گفت. حتی برای اونی که یک هفته است خاموشه. اپراتور به این اطلاعات دسترسی داره و این هم از اون طریق اطلاعاتش رو میگیره.
عجیبه. چون من چند تا شماره امتحان کردم دقیقآ اونایی که تا حالا به اینترنت وصل نشدن توی سایت پیدا نمیشن و اونایی که وصل شدن پیدا میشن.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
قبلا باید مدل گوشی ثبت شده باشه

نوکیا 1208 را قبلا ثبت کردیم و داریم از gprs اون استفاده میکنیم! :lol:

2ztyl964f3oype5zvecg.jpg

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
خب این رو نمیدونستم ! ولی به هر حال باید یه بار به اینترنت وصل شده باشین با سیم کارتتون دیگه ؟!

عجیبه. چون من چند تا شماره امتحان کردم دقیقآ اونایی که تا حالا به اینترنت وصل نشدن توی سایت پیدا نمیشن و اونایی که وصل شدن پیدا میشن.

عکس گذاشتم! بازم موردی هست؟ :happy:

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
عکس گذاشتم! بازم موردی هست؟
دوست عزیز واقعآ قصد زیر سوال بردن حرف شما رو نداشتم. شرمنده اگه این طور فکر کردین.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
واسه همراه ول کار نمیکنه
مشترک گرامی: سرویس دیتای شما فعال نبوده و لذا قادر به دریافت تنظیمات نمی باشید لطفا برای اطلاعات بیشتر با 09990 تماس بگیرید.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
واسه همراه ول کار نمیکنه

برا من رو چرا نشون نمیده پس ؟!‌

حتما مشکل از گوشیتونه! چون در حالت عادی اپراتور به این اطلاعات دسترسی داره. اگر imei گوشی شما دستکاری شده یا آنلاک شده، شاید به اون دلیل باشه. اگرم این موارد نیست که به دفتر وزیر زنگ بزنین هر چی از دهنتون در میاد بهش بگید! :D چه معنی داره سرویس ناقص ارائه میدن؟!!!! :D

بالا