برگزیده های پرشین تولز

فوبیای از دست دادن عزیزان

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
من چند سالی هست ک همه ش استرس از دست دادن خونواده م رو دارم نمیدونم چرا ولی ب شدت بهشون وابسته م و خیلی استرس دارم این مساله ب شدت آزارم میده دکتر روانپزشک تشخیص وسواس داده اما نمیدونم چی بگم همه چی رو ب راهه ولی خیلی این مساله آزارم میده از آینده و از دست دادن عزیزانم میترسم میشه کمکم کنین؟

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
درمورد مصرف دارو که روانپزشک بهترین نسخه رو میده
...

ولی چند جلسه تراپیست بری صحبت کنه باهات کنار میای با این موضوع که همیشه اینارو نخواهی داشت کنارت

Handkerchief

Registered User
لایک‌ها
245
دارو های ضد افسردگی با دوز کم برای اضطراب
همون دارو با دوز متوسط برای افسردگی بکار میرود
و البته با دوز زیاد(حداکثر) برای وسواس
خوابتون چطوره؟عمق و کیفیت؟(چون فلان روز گفتی الآن 24 ساعته که نخوابیدم)

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
دارو های ضد افسردگی با دوز کم برای اضطراب
همون دارو با دوز متوسط برای افسردگی بکار میرود
و البته با دوز زیاد(حداکثر) برای وسواس
خوابتون چطوره؟عمق و کیفیت؟(چون فلان روز گفتی الآن 24 ساعته که نخوابیدم)
خواب نا منظم
مصرف سر خود کلونازپام بخاطر سرخوشی ک میاره

Handkerchief

Registered User
لایک‌ها
245

قرصهای ضد افسردگی هم خوشحالی بی دلیل میارن.اگه نمیخوری بخور.نسخه همون دکتر که بهت گفته "وسواس" رو از داروخونه بگیر و شروع کن.ظرف یک هفته خواب و اشتهات درست میشن.در هفته دوم اخلاقت خوب میشه بعلاوه اعتماد بنفس بالا.از هفته چهارم به بعد هم وسوات از بین میره انشالله.
اه راستی کلونازپام بعد از 10 شب وابستگی(اعتیاد) میاره طوری که اگه یکشب نخوری خوابت نمیبره.اگه افتادی به دامش بعد دو هفته حافظه تم ضعیف میکنه افسردگی رو هم بدتر میکنه.
دیگه چه دارویی میخوری؟

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
دلیلش رو خودتون گفتید ، وابستگی بیش از اندازه
متاسفانه خانواده های ایرانی زیاد اعتقادی به استقلال فرزندان ندارند و جامعه هم که فرصت اشتباه و تجربه کردن رو نمی‌ده
پیشنهاد میکنم اگه امکانش رو دارید مستقل بشید و مشغول زندگی خودتون بشید

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
اگر پزشک تشخیص OCD داده بدون دارو نمیشه. باید دارو مصرف کنی. معمولا داروهای مربوط به بازجذب سروتونین مثل سرترالین یا سیتالوپرام و ... استفاده میشه. حتماً پیگیر درمان باشید اینجور اختلالات میتونه باعث اختلالات خلقی و شخصیتی بشه و موقعیت های زندگی شخص را از بین ببره...

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
خانواده همچین چیز مهمی هم نیست که بهش وابسته باشی. فقط کافیه با 10 نفر که بالای 40 سال دارن درباره روابط خانوادگی و وابستگی بی دلیل به خانواده صحبت کنی و حرفاشون رو گوش کنی تا بفهمی بعد از میانسالی روابط به چه شکلی تغییر وضعیت میده و آدم ها چطور تغییر میکنن. به سمت بد شدن میره روابط.
عشق و علاقه افراد درجه یک ، بله هست و نمیشه کتمانش کرد...
اما چیزی که مهمه اینه که از اون عاطفه و محبت و از خودگذشتگی چه چیزی برای شما خروجی داره و چیو برای شما میسازه.
وقتی بدونی خانواده هم مثل بقیه آدم های اطرافت نقش مشخصی دارن کم کم بهشون نگاهت عوض میشه. کم رنگ تر میشه و با بودن و نبودنش کنار میای (منظورم مرگ نیست).

من مثال میزنم برای شما: ممکنه یک فردی بگه من وابستگی شدید به مادرم دارم و اگر هرروز باهش تصویری صحبت نکنم حالم بد میشه.....
اما همین ادم اگر تماسش رو یک روز در میون کنه.... میبینه که آسمون به زمین نیامد... نه مادرش نفرینش کرد ، خودش هم دیگه درگیر هرروز زنگ زدن نیست و وقت بیشتری داره که میتونه برای کار بهتری استفاده کنه (و افراط نکنه).
تنها چیزی که برای آدم در زندگی میمونه و با ارزشه و میتونه باهش به همه جا برسه تکیه به خودشه و عملکردی که در طول زندگی ش خواهد داشت.
بقیه وسیله و کمک اند براش.

arpious

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من فکر میردم فوبیای از دست دادن خانواده یک چیز عادیه که بعضیا شدیدتر حسش میکنن :( فکر کنم من خیلی مشکل دارم ...😅

redfield

Registered User
لایک‌ها
141
فوبیای از دست دادن عزیزان نزدیک خیلی طبیعیه و تو بعضی از افراد شاید شدتش کم و بیش باشه.
لطفا نظریه Jacques Lacan ژاک لاکان فیلسوف فرانسوی رو درباره این موضوع بخونید متوجه میشید که کاملا طبیعیه ولی همونظور که گفتم شاید شدتش کم وبیش باشه.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
من چند سالی هست ک همه ش استرس از دست دادن خونواده م رو دارم نمیدونم چرا ولی ب شدت بهشون وابسته م و خیلی استرس دارم این مساله ب شدت آزارم میده دکتر روانپزشک تشخیص وسواس داده اما نمیدونم چی بگم همه چی رو ب راهه ولی خیلی این مساله آزارم میده از آینده و از دست دادن عزیزانم میترسم میشه کمکم کنین؟

تشخیص فقط وسواس فکری نیست
قبل اینکه برید روانپزشک باید تراپیست برید و شخصیتتون رو بررسی کنه تا بتونه نظر بده
از اینترنت نمیشه مشاوره داد

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
سلام
به ایشون دایرکت بدید ، احتمالا" بتونن تو دایرکت بهتون کمک کنن

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
معمولا روانشناس با تست MMPI تشخیص دقیق میده و اگه روانپزشک بدون تست OCD یا OCPD تشخیص داده کامل نیست چون حتما اضطراب سنگین هم باهاش هست که میتونه زمینه ارثی داشته باشه بهرحال تشخیص ریشه مشکل و متد درمان رو بعهده تراپیست تون بذارین و خیلی به حرف امثال من کم سواد اینور و اونور توجه نکنید مخصوصا وقتی پای توصیه دارویی در میون هست، همچنین باید مدتی از قطع داروهای بنزودیازپین که خودسر استفاده میکنی بگذره و بعدش اگه با تکنیک های صحیح خواب باز هم مشکل داشتی احتمال اختلال خواب رو هم مطرح کن، و لطفا هرگز برای سرخوشی سومصرف دارویی نداشته باش...

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,221
طبیعیه
ولی سعی کن زیاد درگیر این افکار نشی
تو این افکار عمیق بشی بیشتر استرس میگیری

webmaster-one

Registered User
لایک‌ها
50
همسایه ما یک ساعت قبل امبولانس بردش... فوت کرد بخاطر کورونا
فوبیای از دست دادن خودمونو گرفتیم

Jimm

Registered User
لایک‌ها
197
سلام
اتفاقیه که بلاخره میوفته ! من هم خیلی از این موضوع وحشت داشتم ولی خوب بلاخره پدرم دقیقا تو دستای خودم وقتی که داشتم میبردمش داخل بیمارستان فوت کرد
مرگ عزیزان مسئله سختیه ، آدم به مرگ خودش که فکر میکنه اصلا ناراحت نمیشه ولی مرگ عزیزان واقعا یک پیچ تاریخی تو زندگیه آدمه
بعد از این اتفاق فهمیدم چقدر بقیه مسائل دنیا الکی و پوچه و چقدر آدم درگیر چیز های بیخودیه چون اون لحظه که برسه میفهمی که با چه مسئله بی شاخ و دمی طرف هستی و هیچ رقم زورت بهش نمیرسه و دستت از زمین و آسمان کوتاهه
در کل چه ناراحت بشی یا نشی چه خودت رو به قرص ببندی و قرص بخوری یا نخوری اتفاقیه که میوفته
پیشنهاد میدم این دوتا کلیپ از الهی قمشه ای رو هر چند وقت نگاه کنی خیلی کمکت میکنه

بالا