برگزیده های پرشین تولز

..: فوتسال :..

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
خب ، خیلی عجیب بود که تو بخش فوتبال تاپیک فوتسال نداشته باشیم ...
برنامه بازیها ، نقل قولها ، بحثهای فنی و غیر فنی درباره تیمها بازیها و بازیکن ها و حواشی فوتسال که ماشالا دست کمی از فوتبال نداره تو این تاپیک قرار میگیره :thumbsdow

اگه نیاز به قانون خاصی احساس شد ، تو همین پست میگذاریم.
فعلا ...
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
تاریخچه فوتسال
منشا شکل گیری فوتسال به شهر مونته‌ویدئوی اوروگوئه باز می‌گردد. در سال 1930، ژوان کارلوس سریانی، فوتبال 5 نفره را برای مسابقات جوانان در YMCA پی‌ریزی کرد. فوتسال به سرعت در آمریکای‌جنوبی بخصوص برزیل محبوبیت پیدا کرد. بسیاری از بازیکنان بزرگ و مشهور فوتبال برزیل، از طریق کسب مهارت‌های رشته ورزشی فوتسال، سبک‌ها و متدهای خود را در رشته فوتبال گسترش دادند و این موضوع زمینه مطرح شدن آنها را به عنوان بازیکنان بزرگ فوتبال فراهم کرد. بازیکنانی مانند پله، زیکو، به‌به‌تو و سایر ستاره‌های فوتبال برزیل مهارت‌های خود را از طریق بازی در زمین‌های فوتسال و شرکت در این رشته ورزشی ترقی دادند. از آن هنگام، برزیل راه خود را به سوی مطرح شدن به عنوان قطب اصلی فوتسال جهان در پیش گرفت و اکنون مسابقات این رشته ورزشی تحت حمایت فیفا در سراسر جهان برگزار می‌شود.

اولین رقابت بین‌المللی فوتسال در سال 1965 برگزار شد، زمانی که پاراگوئه اولین جام آمریکای‌جنوبی را بدست آورد. 6 جام دیگر در آمریکای‌جنوبی تا سال 1979 برگزار شد که برزیل پیروز تمامی این میادین بود. برزیل جایگاه خود را به عنوان قدرت برتر در اولین جام آمریکایی تا سال 1980 حفظ کرد و این جام را بار دیگر در سال 1984 بدست آورد.

تاریخچه ی قهرمانی
نخستین دوره قهرمانی فوتسال جهان با پشتیبانی FIFUSA (پیش از ادغام اعضای آن با FIFA در سال 1989)، در سائوپائولوی برزیل برگزار شد که با قهرمانی برزیل به پایان رسید. کامیابی برزیلی‌ها در دومین جام‌جهانی فوتسال در کشور اسپانیا و در سال 1985 تکرار شد اما در سومین جام‌جهانی در سال 1988 و در کشور استرالیا، برزیل مقابل پاراگوئه تن به شکست داد.

در سال ۱۹۸۹ فیفا پشتیبانی مالی مسابقات فوتسال را بدست گرفت و نخستین جام‌جهانی فوتسال با پشتیبانی فیفا در هلند برگزار شد. پس از آن، جام‌های‌جهانی در سال‌های ۱۹۹۲ در هنگ‌کنگ، ۱۹۹۶ در اسپانیا، ۲۰۰۰ در گواتمالا، ۲۰۰۴ در تایوان و ۲۰۰۸ در برزیل برگزار شد.[۵][۶][۷]

فوتسال در اروپا به عنوان عضو جدیدی از یوفا مطرح شده که محبوبیت و عمومیت یافتن آن مقدمه‌ای برای برگزاری مسابقات قهرمانی فوتسال اروپا شده است. اولین مسابقات قهرمانی، در فوریه 1999 در شهر گراندای اسپانیا برگزار شد و فینال پرشور و هیجانی داشت.

خلاصه قوانین فوتسال

قانون یکم:

زمین بازی؛ که خلاصه مشخصات و نکات قابل توجه با رسم شکل توضیح داده شد.

تذکر: ورود و خروج بازیکنان در موقع تعویض بایستی از محدوده مشخص شده انجام گیرد.
قانون دوم:
توپ؛ محیط آن حداقل ۶۲ و حداکثر ۶۴ سانتیمتر وزن توپ ۳۹۰ الی ۴۳۰ گرم
(توپ نمره ۴) شناسایی استاندارد هنگامی که توپ از ارتفاع ۲ متری به زمین رها می‌شود نباید بیشتر از ۶۵ و کمتر از ۵۵ سانتیمتر از زمین مسابقه جهش نماید.

قانون سوم:
تعداد بازیکنان؛ یک مسابقه با شرکت دو تیم نباید بیش از ۵ بازیکن باشد که یکی از آنها دروازه بان با لباس مشخص است در شروع مسابقه حداقل بازیکن باید ۵ نفر باشد در صورت اخراج بازیکن هر تیم کمتر از دو نفر مسابقه باید تعطیل شود.
۱- حداکثر بازیکن ذخیره ۷ نفر می‌باشد. ۲- تعداد تعویض سیار نامحدود است حتی دروازه بان (رنگ لباس دروازه بان متمایز از بازیکنان) ۳- عمل تعویض زمانی خاتمه می‌یابد که بازیکن جانشین وارد زمین شود ۴- چنانچه در جریان بازی تعویض سیار بازیکن جانشین قبل از اینکه بازیکن تعویضی کامل زمین را ترک کند وارد زمین شود. داور بازی را قطع (با رعایت آوانتاژ به تیم حریف) بازیکن تعویضی را بیرون بفرستد به بازیکن جانشین اخطار و بازی با یک ضربه آزاد غیر مستقیم به نفع تیم مقابل از محل توقف توپ زده می‌شود.

قانون چهارم:
وسایل بازیکن؛ استفاده از کفش مخصوص برای بازیکن اجباری است - نقص این قانون بازیکن خاطی از زمین خارج فرستاده با تکمیل وسایل با اجازه داوران حتماً در هنگام توقف بازی وارد زمین شود.

قانون پنجم:
برای اداره بازی یک داور اصلی یا سر داور؛ تعیین می‌گردد. قدرت او که قانون به او تفویض نموده است از هنگام شروع بازی تا هنگام اتمام بازی، هر مورد مرتبط با بازی نتیجه نهایی تصمیم با اوست در صورت عدم حضور وقت نگهدار این مسؤولیت به عهده اوست.

قانون ششم:
کمک داور (داور دوم)؛ بایستی برای هر مسابقه تعیین شود طرف مقابل داور اصلی انجام وظیفه می‌کند همان قدرت اجرایی را دارد به جز (همه وقایعی را که قبل در حین یا بعد از بازی می‌افتد ثبت و گزارش کند) در صورت نبودن وقت نگهدار وظیفه دارد دو دقیقه اخراجی بازیکنان و تایم یک دقیقه را محاسبه نماید و تعویض سیار صحیح انجام گرفته است. در صورت دخالت بی مورد از جانب کمک داور، داور اصلی بایستی او را از وظیفه آن معاف شخصی دیگری جانشین وی موضوع را گزارش کند.


تذکر:
در صورت وجود اختلاف نظر بین داور اصلی و کمک داور سرداور (داور اصلی) حاکم خواهد بود.

قانون هفتم:
وقت نگهدار؛ در خارج از بازی در امتداد خط میانی در منطقه تعویض بازیکنان قرار گیرد. وظایف او نگهداری وقت بازی ۲ دقیقه اخراجی یادداشت تایم اوت‌ها و دادن علامت تایم اوت به داوران اعلام زمان بازی با صوت به داوران و یادداشت ۵ خطای اول هر تیم در هر نیمه که توسط داوران اعلام شده - ثبت شماره گلزنان و بازیکنان اخراجی و اخطاری و تایم اوت‌ها آن‌ها می‌باشد.

قانون هشتم:
مدت بازی؛ مدت بازی دو وقت ۲۰ دقیقه‌ای و زمان بین دو نیمه استراحت ۱۵ دقیقه‌ای می‌باشد - هر تیم می‌تواند در هر نیمه یک تایم درخواست کند (در بازی‌های حذفی در وقت اضافی تایم اوت وجود ندارد).

قانون نهم:
شروع بازی، برنده قرعه اختیار انتخاب زمین و بازنده قرعه ضربه شروع بازی را می‌زند. ضربه شروع به داخل زمین حریف با علامت داور اصلی خواهد بود که فاصله بازیکن مقابل با توپ ۳ متر خواهد بود - از ضربه شروع مستقیماً گل به دست می‌آید.

قانون دهم:
توپ در بازی و خارج از بازی؛ وقتی توپ خارج از بازی به طور کامل از خط طولی یا عرضی چه از هوا و زمین گذشته باشد. برخورد توپ به سقف سالن اوت اعلام شده و ادامه آن روی خط طولی نزدیکتر می‌باشد که توسط حریف زده می‌شود.

قانون یازدهم:
روش به دست آمدن گل؛ تمام توپ از خط دروازه بین تیرهای عمودی و افقی عبور کرده به شرطی که بازیکن مهاجم توپ را با دست یا بازو و پرتاب حمل یا هل نداده باشد.

قانون دوازدهم:
خطاها و رفتارهای ناشایست؛ هرگاه بازیکنی سهواً یا از روی بی احتیاطی یا نیروی نامتعادل یا بیش از اندازه ۱۱ خطای زیر را مرتکب شود یک ضربه آزاد مستقیم -یک ضربه پنالتی- به نفع تیم مقابل (اگر داخل محوطه جریمه باشد) گرفته می‌شود: لگد زدن -پشت پا زدن - پریدن روی حریف - تنه شدید و خطرناک - تنه از پشت به حریف - تف انداختن - زدن حریف - گرفتن حریف - هل دادن حریف - با شانه به حریف حمله کردن - تکل کردن.

هفت خطای منجر به اخطار: ۱ - مرتکب رفتار غیر ورزشی ۲- با گفتار و کردار به تصمیم داور اعتراض نماید. ۳- مکرراً قوانین بازی را نقص نماید. ۴- شروع مجدد بازی را به تأخیر اندازد. ۵- هنگام شروع مجدد بازی، ضربه آزاد و ضربه کرنر فاصله لازم رعایت نکند. ۶- بدون اجازه داور وارد زمین شود. ۷- بدون اجازه داور زمین را ترک کند. هفت خطای منجر به اخراج: ۱- مرتکب خطای شدید بازی شود. ۲- مرتکب برخورد با زننده شود. ۳- روی حریف یا هر فرد دیگر تف بیندازد ۴- عمداً با دست زدن به توپ، حریف را از یک گل یا موقعیت گل محروم نماید. ۵- موقعیت آشکار گل حریف به سمت دروازه در داخل پیشروی با خطای آزاد مستقیم سلب نماید. ۶- کلمات توهین آمیز بر زبان بیاورد. ۷- در یک مسابقه اخطار دوم بگیرد. تذکر مهم: بازیکنی که اخراج می‌گردد توسط داور بازی حتماً باید به رختکن هدایت شود و بعد از ۲ دقیقه تیم می‌تواند بازیکن دیگر جایگزین نماید.

قانون سیزدهم:
ضربه آزاد؛ تحت عنوان دو دسته ضربه آزاد مستقیم و ضربه آزاد غیر مستقیم می‌باشد. در ضربه آزاد مستقیم می‌توان مستقیماً به حریف گل زد.

قانون چهاردهم:
خطاهای جمع شده؛ در صورتی که خطاهای یک تیم در هر نیمه به ۵ رسیده (از خطاهای ۱۱ گانه آزاد مستقیم)، (کلیه خطاها قانون ۱۲) از آن به بعد اگر یکی از خطای قانون ۱۲ را مرتکب شود خطای ششم یک ضربه آزاد مستقیم (از نقطه پنالتی دوم) یا محل وقوع خطا (اگر محل خطا بین نقطه پنالتی دوم و دروازده حریف باشد) بدون تشکیل دیوار دفاعی به صورت مستقیم زده می‌شود. مهاجمین و مدافعین باید فاصله ۵ متر را رعایت کنند. (خط فرضی نقطه پنالتی فاصله رعایت گردد).


تذکر:
اگر خطای ششم عقبتر از نقطه پنالتی دوم بود، مستقیم به نقطه پنالتی دوم منتقل شده ضربه زده می‌شود (حق پاس دادن را ندارد).

قانون پانزدهم:
ضربه پنالتی؛ از نقطه پنالتی زده می‌شود. زننده ضربه باید مشخص باشد. ضربه حتماً باید به طرف جلو (دروازه حریف) زده شود.

قانون شانزدهم:
ضربه اوت؛ هرگاه تمام توپ از خط طولی چه از روی زمین چه از هوا بگذرد توپ بایداز محلی که خارج شد توسط تیم مقابل با پا به داخل زمین زده شود. زننده ضربه توپ ساکن روی خط طولی یا خارج از زمین خط طولی باشد بازیکنان تیم مقابل حداقل ۵ متر از محله ضربه باید فاصله داشته باشد از ضربه اوت نمی‌توان مستقیم گل زد.

قانون هفدهم:
پرتاب اوت دروازه پرتاب؛ پرتاب اوت دروازه مادامی در بازی است که توپ توسط دروازه بان با دست بیرون از محوطه جریمه قرار گیرد. پرتاب اوت دروازه خطای ۴ ثانیه ندارد. برگشت اوت دروازه دوباره به دروازه بان توسط مدافع (با دست لمس کردن یا کنترل) یک ضربه آزاد غیر مستقیم از محل ۶ متری انجام می‌گیرد. با پرتاب اوت دروازه نمی‌توان مستقیم گل زد.

قانون هجدهم:
ضربه کرنر؛ از ضربه کرنر می‌توان مستقیم گل زد. ۴ ثانیه دارد، اگر ضربه کرنر به طور صحیح زده نشود ضربه تکرار خواهد شد. در موقع زدن خطاها توپ باید ساکن باشد. همشه برنده قرعه سکه صاحب زمین بازی یا زننده پنالتی یا انتخاب رنگ پیراهن می‌باشد. تیمی می‌تواند تایم استراحت بگیرد که صاحب توپ باشد مثل ضربه کرنر، پرتاب اوت، ....... دروازه بان می‌تواند در زمین حریف بیش از ۴ ثانیه بازی کند. دروازه بان نمی‌تواند در جریان بازی مستقیم توپ را با دست وارد دروازه حریف کند . پاس عقب مادامی محسوب می‌شود که توپ از ضربه مچ پا به پایین زده شود (فقط از ناحیه کفش). در زدن اوت پا روی خط نباشد
 
Last edited:

Hamed731

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
10 آپریل 2007
نوشته‌ها
4,028
لایک‌ها
1,329
سن
32
محل سکونت
اصفهـان
تاپیک خوبیه ، مرسی محسن جان
من همیشه لیگ برتر فوتسال رو دنبال میکنم

تو ادامه تاپیک همراهی تون میکنم :happy:
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
جدول فعلی لیگ برتر با احتساب 7 بازی برای همه تیمها و به ترتیب امتیاز

1 گيتي‌پسند‌اصفهان........21
2 فولاد‌ماهان‌اصفهان........19
3 صباي قم...................18
4 شهيد منصوري............16
5 حفاري‌ملي‌اهواز...........14
6 گسترش‌فولاد‌تبريز........11
7 لبنيات ارژن شيراز.........9
8 فيروزصفه‌اصفهان.........9
9 علم و ادب مشهد.......7
10 ميثاق تهران.............6
11 شهرداري ساوه........5
12 پرسپوليس تهران.......4
13 راه ساري...............3
14 دبيري تبريز..............0


شبکه 3 قصد ندارد بازی ایران و آمریکا را پخش کند / صداوسیما تیم ملی فوتسال را سانسور می کند؟


تیم فوتسال ایران در مسابقات جایزه بزرگ برزیل شرکت می کند و با آمریکا هم گروه است اتفاقی که سبب شده تا امروز پخش این بازی ها در کنداکتور صدا وسیما نباشد .عباس ترابیان در باره رقابتهای گرند پریکس می گوید:امیدواریم این بازی از طریق شبکه سه سیما پخش شود.البته این شبکه درباره پخش رقابتهای لیگ برتر فوتسال به ما کم توجهی کردند.این در حالی است که همیشه از ما جدول و برنامه رقابتها را خواسته اند و قول داده اند بازیها را پخش کنند اما مثل همیشه سیاست جواب ندادن تلفن را از سوی آنها و عدم پاسخگویی شبکه سه را دیدیم.بهانه آنها هم این است که همیشه می گویند شبکه ورزش که راه اندازی شود مسابقات پخش خواهد شد و کاملا به ما وعده می دهند اما مثل اینکه سرنوشت شبکه ورزش مثل سرنوشت ورزشگاه نقش جهان شده است.»

وی ادامه داد:«برای ما حضور در این رقابتها همیشه جذاب بوده اما این بار که با آمریکا بازی خواهیم کرد بازیها برای ما معنای دیگری دارد.ما تشنه این هستیم مقابل آمریکا بازی کنیم و فکر می کنم تیم ملی فوتسال ایران می تواند توانایی های خود را در مقابل اهالی قاره آمریکا به نمایش بگذارد.این بازی مطمئنا برای ایرانیان مقیم کشور ایالات متحد آمریکا جذابیت ویژه ای دارد و ممکن است بسیاری از ایرانیان برای دیدن این بازی و دیگر بازیهای ما به مارائوس برزیل بیایند.»
ترابیان در ادامه با اشاره به برنامه بازیها گفت:«حریف اول ما بلژیک است که سال گذشته به ایران آمد و در یزد مقابل تیم ایران قرار گرفت البته مطمئنا ترکیب این تیم دچار تغییراتی شده است.بازی ما مقابل بلژیک روز 16 اکتبر برابر با 24 مهر خواهد بود.یک روز بعد 25 مهرماه مقابل آمریکا قرار خواهیم گرفت."

رئیس کمیته فوتسال در پایان گفت:«18 اکتبر برابر 26 مهر بازی آخر مرحله با اروگوئه انجام خواهد شد.ما در سالهای گذشته بارها با تیم ملی اروگوئه بازی کرده ایم و شناخت کافی از این تیم داریم.برنامه تمرینی تیم ملی در این هفته ادامه دارد و در هفته آخر پیش از سفر که 22 مهر خواهد بود بازیکنان در اردو خواهند بود.»


تاپیک خوبیه ، مرسی محسن جان
من همیشه لیگ برتر فوتسال رو دنبال میکنم

تو ادامه تاپیک همراهی تون میکنم :happy:

ممنون. لحظه شماری میکنیم برای داربی 14 آبان !

.
 

Hamed731

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
10 آپریل 2007
نوشته‌ها
4,028
لایک‌ها
1,329
سن
32
محل سکونت
اصفهـان
چند سالی که قطب های سرمایه دار فولاد ماهان و بعد از اون گیتی پسند وارد فوتسال شدن دیگه فوتسال اومده توی اصفهان
قهرمان امسال هم بدون شک بین یکی از تیم های گیتی پسند یا فولاد ماهان هست
گیتی پسند که عالی شروع کرده ، 7 بازی 7 برد ! سخت امتیاز از دست میده ، اگه دربی رو هم ببره دیگه سخت میشه بهش رسید

من خودم به شخصه فولاد ماهان رو ترجیح میدم :happy:
ممنون. لحظه شماری میکنیم برای داربی 14 آبان !

.

محسن بازی ها رو میری ببینی ؟
تو دربی پارسال عجب دعوایی شد :wacko:
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
چند سالی که قطب های سرمایه دار فولاد ماهان و بعد از اون گیتی پسند وارد فوتسال شدن دیگه فوتسال اومده توی اصفهان
قهرمان امسال هم بدون شک بین یکی از تیم های گیتی پسند یا فولاد ماهان هست
گیتی پسند که عالی شروع کرده ، 7 بازی 7 برد ! سخت امتیاز از دست میده ، اگه دربی رو هم ببره دیگه سخت میشه بهش رسید

من خودم به شخصه فولاد ماهان رو ترجیح میدم :happy:


محسن بازی ها رو میری ببینی ؟
تو دربی پارسال عجب دعوایی شد :wacko:

فولاد ماهان نمونه فوتسالی همون استیل آذین خودمونه ... خیلی نمیپسندمش با اون ریخته گران که اگه فردا خوشش نیومد از فوتسال تیمو تعطیل میکنه میره با پولش لامبورگینی میخره :wacko:
گیتی پسند خیلی بیشتر به یک باشگاه ورزشی شباهت داره . الان تیم فوتبالش رو داره از پایه میسازه و احتمالا میدونی که 80 میلیارد برای ساخت ورزشگاه فوتبالش بودجه گذاشته و اگه اشتباه نکنم تو اتوبان آقابابایی داره این مجموعه رو میسازه . تیم والیبالش ... و بالاخره تیم فوتسالش که هنوز نرسیدم بازیهاشو ببینم چون بازیها خیلی بد موقع هست ... ساعت 3 یا 4 بعد از ظهر :eek: همین بازی با حفاری و گیتی پسند که 3 بار زمان بازی رو تغییر دادن ، گفتم خدا رو شکر که نرفتم .
بله ، سالن پیروزی همیشه یه حواشی داره ... نشده یه بار بدون استرس بشه بری بازی رو نگاه کنی مثل بچه آدم
خاطره انگیز ترین بازی ای که تو سالن پیروزی دیدم 2...3...سال پیشه که نظری تو تیم صدرای شیراز بود و فکر کنم 12 تایی گل از ف ماهان خوردن ... انواع گلها رو شمسایی بهش زد ... چیپ ، لایی، شوت ...:lol:
غیر از سالن پیروزی بازیها تو کدوم سالن برگزار میشه ؟

.
 

Hamed731

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
10 آپریل 2007
نوشته‌ها
4,028
لایک‌ها
1,329
سن
32
محل سکونت
اصفهـان
فولاد ماهان نمونه فوتسالی همون استیل آذین خودمونه ... خیلی نمیپسندمش با اون ریخته گران که اگه فردا خوشش نیومد از فوتسال تیمو تعطیل میکنه میره با پولش لامبورگینی میخره :wacko:
گیتی پسند خیلی بیشتر به یک باشگاه ورزشی شباهت داره . الان تیم فوتبالش رو داره از پایه میسازه و احتمالا میدونی که 80 میلیارد برای ساخت ورزشگاه فوتبالش بودجه گذاشته و اگه اشتباه نکنم تو اتوبان آقابابایی داره این مجموعه رو میسازه . تیم والیبالش ... و بالاخره تیم فوتسالش که هنوز نرسیدم بازیهاشو ببینم چون بازیها خیلی بد موقع هست ... ساعت 3 یا 4 بعد از ظهر :eek: همین بازی با حفاری و گیتی پسند که 3 بار زمان بازی رو تغییر دادن ، گفتم خدا رو شکر که نرفتم .
بله ، سالن پیروزی همیشه یه حواشی داره ... نشده یه بار بدون استرس بشه بری بازی رو نگاه کنی مثل بچه آدم
خاطره انگیز ترین بازی ای که تو سالن پیروزی دیدم 2...3...سال پیشه که نظری تو تیم صدرای شیراز بود و فکر کنم 12 تایی گل از ف ماهان خوردن ... انواع گلها رو شمسایی بهش زد ... چیپ ، لایی، شوت ...:lol:
غیر از سالن پیروزی بازیها تو کدوم سالن برگزار میشه ؟

.
آره با حرفات موافقم ، من واسه ساکت گفتم دوست دارم فولاد ماهان موفق باشه ! :D
آخرین خبری هم که من شندیم فولاد ماهان تیم فوتبال ذوب آهن نوین رو خریده و اونم الان مثل گیتی پسند توی دسته 2 دارن بازی میکنن ... با پول هایی که اینا دارن خرج میکنن باید 2 3 سال دیگه این 2 تا تیم رو توی لیگ برتر فوتبال ببینیم ( ایشالله ! :دی )

در مورد ورزشگاهی که گیتی پسند میسازه من یه چیز دیگه شنیدم ... گیتی پسند داره بزرگترین سایت ورزشی حاورمیانه رو با بهترین استانداردهای روز میسازه که فقط زمین فوتبال نیست ، فقط یه قسمتی از این سایت یه سالن 20 هزار نفریه !! البته من شنیدم طرفای اتوبان شهید کشوری هست حالا میگی آقابابایی نمیدونم

در مورد سالن هم الان هرچی فکر میکنم اسم اون یکی سالن یادم نمیاد :( فک کنم بازی های فیروز صفه سالن دیگه ای برگزار بشه
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
بله ... من اشتباه کردم اتوبان کشوری هست .... مسلمه با 80 تا خیلی کارها میشه کرد
یه مجموعه ی ورزشی هست :

n00037392-r-b-011.jpg

.............................................................

قطع همکاري شمس و کردي با فوتسال پرسپوليس


به گزارش خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته (دوشنبه) جلسه‌ای با حضور حسین شمس و رضا کردی مدیر فنی و سرمربی فوتسال، جمشید زارع قائم‌مقام باشگاه و محمد پنجعلی عضو هیئت مدیره پرسپولیس برگزار شد تا به مشکلات تیم فوتسال باشگاه رسیدگی شود.
بعد از این جلسه، حسین شمس مدیرفنی تیم، با مسئولان باشگاه به توافق نرسید و به همکاری‌اش با سرخپوشان خاتمه داد. همچنین رضا کردی سرمربی این تیم نیز در حمایت از شمس، از پرسپولیس جدا شد.
شمس با تایید این خبر به فارس گفت: در یک محیط دوستانه به توافق رسیدیم که دیگر با هم همکاری نکنیم. رضا کردی هم اعلام کرد اگر شمس نباشد، من هم نیستم و به این ترتیب ما از پرسپولیس جدا شدیم. ظاهرا آنها با فرد جدیدی صحبت کرده‌اند که به زودی معرفی خواهد شد. برای سرخپوشان در لیگ 90 آرزوی موفقیت دارم.

به گزارش فارس با توجه به حضور تیم ملی فوتسال در مسابقات گرندپریکس برزیل، رقابت‌های لیگ برتر به مدت سه هفته تعطیل شده است.
این در حالی است که از ابتدای فصل تاکنون سرخپوشان ریالی از قراردادهای‌شان را دریافت نکرده‌اند و شمس روز گذشته نیز تهدید کرده بود اگر شرایط مالی و حمایتی تیم تغییر نکند، به همکاری‌اش با باشگاه خاتمه خواهد داد.

.
 
Last edited:

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
برنامه جام جهاني کوچک فوتسال

تيم ملي فوتسال کشورمان براي راهيابي به ديدار نهايي مسابقات فوتسال جايزه بزرگ برزيل به احتمال فراوان حريفان پرقدرتي چون هلند و برزيل را در مراحل يک چهارم و نيمه نهايي اين رقابت‌ها بايد از پيش رو بردارد.

هفتمین دوره مسابقات فوتسال جایزه بزرگ برزیل در حالی از روز یکشنبه 24 مهرماه در شهر "مانائوس" مرکز ایالت "آمازوناس" برگزار می شود که تیم کشورمان در گروه C این مسابقات به مصاف تیم‌های بلژیک، اروگوئه و آمریکا می رود.

تیم ایران در صورت صدرنشینی در این گروه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات به مصاف تیم دوم گروه A می رود که در آن تیم‌های برزیل، گواتمالا، هلند و آنگولا حضور دارند. اگر شاگردان علی صانعی رتبه دوم گروه خود را نیز بدست آوردند به مصاف تیم اول گروه A خواهند رفت.

براساس برنامه ملی پوشان فوتسال ایران اگر در مرحله یک چهارم نهایی به برزیل میزبان جام جهانی کوچک فوتسال روبه‌رو نشوند، در مرحله نیمه نهایی با این تیم دیدار خواهند کرد.

برزیل که شانس اول قهرمانی در مسابقات فوتسال جایزه بزرگ این کشور است، بدون شک در مصاف با حریفانی چون هلند، آنگولا و گواتمالا از شانس بسیار زیادی برای صدرنشینی برخوردار است و در مرحله یک چهارم نهایی نیز تیم‌های بلژیک، اروگوئه و آمریکا نمی توانند سد تسخیرناپذیری برای این باشند. به همین خاطر و با توجه به شرایط جدول باید منتظر رویارویی دوباره تیم‌های ملی فوتسال ایران و برزیل این بار در مرحله نیمه نهایی جام جهانی کوچک باشیم.

- برنامه دیدارهای مراحل گروهی و نهایی مسابقات فوتسال جایزه بزرگ برزیل به شرح زیر است:
گروه A:
یکشنبه - 24/7/90
* برزیل - گواتمالا، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* آنگولا - هلند، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

دوشنبه - 25/7/90
* آنگولا - برزیل، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* هلند - گواتمالا، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

سه شنبه - 26/7/90
* برزیل - هلند، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* گواتمالا - آنگولا، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

گروه B:
یکشنبه - 24/7/90
* روسیه - زامبیا، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* پاراگوئه - کاستاریکا، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

دوشنبه - 25/7/90
* پاراگوئه - روسیه، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* کاستاریکا - زامبیا، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

سه شنبه - 26/7/90
* روسیه - کاستاریکا، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* زامبیا - پاراگوئه، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

گروه C:
یکشنبه - 24/7/90
* ایران - بلژیک، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* اروگوئه - آمریکا، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

دوشنبه - 25/7/90
* ایران - آمریکا، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* اروگوئه - بلژیک، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

سه شنبه - 26/7/90
* ایران - اروگوئه، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* بلژیک - آمریکا، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

گروه D:
یکشنبه - 24/7/90
* آرژانتین - مجارستان، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* موزامبیک - جمهوری چک، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

دوشنبه - 25/7/90
* جمهوری چک - آرژانتین، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* موزامبیک - مجارستان، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

سه شنبه - 26/7/90
* آرژانتین - موزامبیک، سالن آره‌نا آمادئو تکسیرا
* مجارستان - جمهوری چک، سالن جیناسیو پرینسیپال دوسسی

روز چهارشنبه 27 مهرماه تیم‌های حاضر در هفتمین دوره مسابقات فوتبال جایزه برزیل استراحت می کنند و از روز پنجشنبه 28 همین ماه تیم‌های برتر طبق برنامه زیر رقابت خود را از سر می گیرند:
برنامه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی:
پنجشنبه - 28/7/90
بازی شماره یک: تیم اول گروه D - تیم دوم گروه B
بازی شماره دو: تیم اول گروه B - تیم دوم گروه D
بازی شماره سه: تیم اول گروه A - تیم دوم گروه C
بازی شماره چهار: تیم اول گروه C - تیم دوم گروه A

برنامه دیدارهای مرحله نیمه نهایی:
جمعه - 29/7/90
برنده بازی شماره یک - برنده بازی شماره 2
برنده بازی شماره 3 - برنده بازی شماره یک

دیدارهای فینال و رده بندی نیز روز یکشنبه اول آبانماه در سالن آمادئو تکسیرا شهر مانائوس برگزار می شود.


.
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
شمسايي:هدف ماموفقيت درجام جهاني است

کاپيتان تيم ملي فوتسال گفت: يک سال مانده به جام‌جهاني، هدف ما بايد حضور پرقدرت در اين رقابت‌ها باشد، نه کسب نتيجه در تورنمنت‌هايي نظير گرند پريکس.

وحید شمسایی در مورد میزان آمادگی‌اش برای همراهی تیم ملی در مسابقات گرندپریکس برزیل عنوان کرد: وضعیتم خوب است. در تیم گیتی پسند خوب تمرین کرده‌ام و تمام تلاشم این است که خواسته‌های علی صانعی و کادر فنی تیم ملی را در زمین پیاده کنم.
وی در مورد قرعه ایران در مرحله مقدماتی تصریح کرد: با اروگوئه و بلژیک قبلا در میادین مختلف بازی کرده‌ایم و از آنها شناخت داریم، فقط با آمریکا مصافی نداشته‌ایم. هدف از حضور در این گرندپریکس برزیل و تورنمنت‌های این چنینی، خصوصا یک سال پیش از جام‌جهانی، شناخت نقاط ضعف و قوت است تا ضعف‌ها را برطرف کرده و نقاط قوت را نیز افزایش دهیم.
آقای گل فوتسال جهان ادامه داد: درست است که کسب نتیجه در تورنمنت‌ها تیم را از نظر روحی در شرایط خوبی قرار می‌دهد اما در گرندپریکس نباید صرفا دنبال نتیجه باشیم. هدف اصلی باید نتیجه گرفتن در جام‌جهانی باشد. در عین حال تلاش می‌کنیم آن نتیجه‌ای که در شأن تیم ملی ایران است را در برزیل به دست آوریم.
شمسایی در مورد حضورش در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص شکایت باشگاه پرسپولیس گفت: به این جلسه رفتم و دلایلم را ارائه دادم چون کار غیرقانونی انجام نداده بودم. پرسپولیسی‌ها هم نظرشان را اعلام کردند و هنوز کمیته انضباطی رأیش را اعلام نکرده است.

..................................

توی این فدراسیون فوتسال بود کارشو درست انجام میداد که اونم بعد از برکناری شمس معلومه که چی میشه وضعیتش ... مربی به اون حرفه ای رو برداشتن صانعی رو آوردن بالا سر تیم ...

.
 

f@rzad

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
15 آگوست 2007
نوشته‌ها
8,500
لایک‌ها
18,797
محل سکونت
Tehran
آقا تبريك .. :happy:

رقابت‌هاي فوتسال جام جهاني كوچك- برزيل
پيروزي ايران در نخستين گام


3424.JPG


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در نخستين شب رقابت‌هاي جام جهاني كوچك برزيل، تيم ملي فوتسال ايران با نتيجه‌ چهار بر دو بلژيك را از پيش رو برداشت تا شروع خوبي در مسابقات «گرند پري» داشته باشد.

در ديگر گروه‌ها هم تيم‌هاي مدعي موفق به پيروزي شدند. برزيل قهرمان جهان با نتيجه‌ پنج بر صفر گواتمالا را از پيش رو برداشت. آرژانتين هم با نتيجه‌ چهار بر يك برابر مجارستان به پيروزي رسيد و روسيه هم در ديداري آسان 13 بر يك زامبيا را شكست داد.
 

Mori_137

Registered User
تاریخ عضویت
7 سپتامبر 2009
نوشته‌ها
51
لایک‌ها
0
محل سکونت
KAKTOOS-PC
ایران آمریکا چی شد ؟

بازی هنوز شروع نشده
*****************************
تلويزيون ديدار تيم هاي ملي فوتسال ايران و آمريكا را پخش نمي‌كند

ایلنا: روابط عمومي شبكه سه اعلام كرد: تلويزيون، مسابقات تيم ملي فوتسال ايران در دور مقدماتي را زنده پخش نمي‌كند.
به گزارش ايلنا، با پخش نشدن ديدار تيم‌هاي فوتسال ايران و آمريكا، شبكه سه همانند دوشنبه‌هاي قبل ساعت 22 و 30 دقيقه برنامه «90» را پخش مي‌كند.


تيم ملي فوتسال ايران در هفتمين دوره مسابقات فوتسال جايزه بزرگ برزيل با تيم‌هاي ملي بلژيک، اروگوئه و آمريکا در گروه سوم مسابقات قرار گرفته است.

تيم ملي فوتسال ايران در اولين مسابقه خود در مسابقات جايزه بزرگ برزيل در مقابل بلژيك به پيروزي دست يافت و بامداد فردا در دومين ديدار خود به مصاف آمريكا مي‌رود.

پايان پيام

1390/7/25 - 16:10:46
کد خبر : 214370
 

Mori_137

Registered User
تاریخ عضویت
7 سپتامبر 2009
نوشته‌ها
51
لایک‌ها
0
محل سکونت
KAKTOOS-PC
تيم ملي فوتسال ايران، آمريکا را گلباران کرد

تيم ملي فوتسال ايران در يک مسابقه يکطرفه با 8 گل آمريکا را در هم کوبيد.

149727hp2.jpg

تیم ملی فوتسال ایران در دومین مسابقه خود در مسابقات جایزه بزرگ برزیل موفق شد تیم ملی آمریکا را در یک بازی برتر شکست بدهد . قرمزپوشان تیم ملی ایران از ساعت 4:35 دقیقه صبح امروز سه شنبه به وقت تهران به مصاف تیم ملی امریکا رفتند و موفق شدند در یک بازی پرگل با نتیجه عجیب 8 بر صفر تیم ملی آمریکا را شکست بدهند.
تیم ملی ایران در سومین مسابقه خود باید به مصاف تیم ملی اوروگوئه برود .
اروگوئه در دومین مسابقه خود بعد از شکست تیم آمریکا در مسابقه اول مقابل بلژیک با نتیجه دو بر دو متوقف شد .
گلهای تیم ملی ایران را در این مسابقه کشاورز ، حسن زاده و طیبی هر کدام 2 گل و وحید شمسایی و عسگری به ثمر رساندند .
نیمه اول این مسابقه با نتیجه دو بر صفر به سود ایران پایان یافت.
gd_10_201110002942.jpg


gd_15_201110002936.jpg


gd_11_201110002934.jpg


gd_6_201110002924.jpg


gd_7_201110002929.jpg
 

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
تاریخ عضویت
27 مارس 2007
نوشته‌ها
8,763
لایک‌ها
808
محل سکونت
NET
کسی میدونه از کدوم شبکه رو کدوم جهت میشه مسابقات زنده دید؟؟؟
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,411
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
با برد آمریکا صرنشین شدیم و با تیم دوم گروه A ، گواتمالا بازی میکنیم ....>> روز پنج شنبه

.
 

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
تاریخ عضویت
2 آگوست 2006
نوشته‌ها
5,351
لایک‌ها
5,607
محل سکونت
El Paso, Texas
فوتبالی ها باید از فوتسالی ها یاد بگیرن، به جای فلسطین و بحرین برن استکبار جهانی و ... رو ببرن!
 
بالا