برگزیده های پرشین تولز

..: فوتسال :..

masoud_h81

Registered User
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2011
نوشته‌ها
454
لایک‌ها
1,099
درود
بعد از کش و قوس فراوان و تهدید به کناره گیری از سوی افراد و موسسات مختلف ، بالاخره رای تجدید نظر صادر شد.

کمیته استیناف قهرمانی را از تیم فوتسال گیتی‌پسند گرفت

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال رای خود را درباره پرونده تبانی فوتسال اعلام کرد و بر این اساس گیتی‌پسند به کسر 6 امتیاز محکوم و قهرمانی از این تیم گرفته شد.
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، درباره تخلفات دیدار تیم های گیتی پسند اصفهان، پرسپولیس، فولاد ماهان و شهید منصوری قرچک مورخ 10 آذر 90 در رقابت های لیگ برتر فوتسال، رای خود را صادر کرد.

این رای به شرح زیر است:

"با توجه به تخلفاتی که از سوی حسین افضلی سرمربی و احمد رضا شمس الکتابی سرپرست تیم فوتسال فولاد ماهان سپاهان که بر اساس ماده 41 آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال سر زده بود هرکدام به پرداخت مبلغ هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند . امین نورالهی، داود عباسی، سید نصراله مومنی و سعید عبداله وند بر اساس مواد 41 و 43 آیین نامه به پرداخت هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی و هجده ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتبال و فوتسال محکوم شده اند.

گفتنی است، محمد امام وردی سرپرست و محمد رضا حیدریان کاپیتان تیم فوتسال پرسپولیس به ترتیب بر اساس مواد 41 و 25 آیین نامه به پرداخت هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی و چهار ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتبال و فوتسال و پرداخت چهل میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

همچنین محمد حسین عراقی زاده سرپرست تیم فوتسال گیتی پسند بر اساس ماده 41 آیین نامه به پرداخت مبلغ هشتاد میلیون ریال جریمه نقدی و چهار ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتسال و فوتبال محکوم شده اند و مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهید منصوری قرچک نیز از آن جهت که در بخش پایانی رأی صادره از کمیته انضباطی نتیجه مسابقه بین تیم های فوتسال پرسپولیس تهران و گیتی پسند اصفهان به قوت خود باقی مانده و همچنین مدیر عامل تیم فوتسال فولاد ماهان سپاهان به جهت خدشه به حیثیت باشگاه متبوع و توجه تبانی به اعضای تیم فوتسال به موجب رأی مذکور همگی نسبت به آن اعتراض و حسب مورد درخواست برائت یا نقض رأی صادره را کرده اند که اعضای کمیته استیناف با پس از بررسی تمامی محتویات پرونده و به ویژه مشاهده فیلم بازی تیم های مذکور و حواشی آن و گزارش سه نفر کارشناس خبره منتخب کمیته انضباطی و تطبیق عمل و رفتار هر یک از عوامل و اشخاص مذکور با مواد آیین نامه انضباطی و در نظر گرفتن نکات و حقایق مسلمی چون:

1) تبانی دو تیم فوتسال گیتی پسند و پرسپولیس تهران به دلالت گزارش سه نفر کارشناس خبره اظهار نظر بی شائبه مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران، اظهار نظر و گفت‌وگوی بازیکنان تیم فوتسال اخیر الذکر در اطراف زمین بازی و نحوه و نوع بازی برخی بازیکنان تیم فوتسال پرسپولیس به قطع و تعیین مسلم و مبرهن است.

2) در گزارش سه نفر کارشناس خبره اشاره ای به تبانی بین مدیران و بازیکنان و عوامل دو تیم فوتسال ماهان سپاهان و شهید منصوری قرچک نشده است.

3) به صراحت ماده 41 آیین نامه انضباطی گزارش سه نفر کارشناس خبره منتخب کمیته انضباطی موضوعیت داشته و وصف و جنبه طریقت ندارد تا کمیته انضباطی یا استیناف مجوز قانونی تجزیه و تفکیک نتایج و آثار حقوقی مترتب بر گزارش مزبور را داشته باشند.

4) بر اساس ماده 41 آیین نامه انضباطی تبانی خواه در سطح کلان بین مدیران و متولیان دو باشگاه صورت گیرد و خواه بین اجزاء و عوامل آنها از حیث نتیجه و عقوبت انضباطی تفاوتی ندارد و اصطلاح و عبارات و اظهار نظر اخیر کمیته انضباطی مبنی بر این که « چون توافق نامه تام و اکمل متولیان فوتسال دو باشگاه گیتی پسند و پرسپولیس مبنی بر تبانی احراز نشده و اراده قبلی ایشان به تبانی کشف نشده از آنها مستحق تنبه نبوده و نتیجه هر دو مسابقه به قوت خود باقی است » منطبق با قواعد و اصول حقوقی نبوده و وجاهت و اعتبار قانونی ندارد و از سوی دیگر نتیجه مذکور و قائل شدن به عدم تبانی با دیگر قسمت های رأی مورد اعتراض متضمن محکومیت مربیان و عوامل و بازیکنان دو تیم فوتسال گیتی پسند و پرسپولیس در تناقض آشکار و نا همگونی است.

5) تخلف تبانی و مداخله بین تیم های ورزشی حرکتی بسیار ناجوانمردانه بوده و دلیل موهن و قاطع به فقدان لیاقت و شایستگی تیم فوتبال یا فوتسال مرتکب تخلف مزبور در دستیابی به نتایج حاصل از بازی قوام با تبانی است و وضع تنبیهات مقرر در رأی مورد اعتراض و صیانت باشگاه و تیم فوتسال بهره مند از بازی قوام با تبانی از محرومیت و عقوبت تخلف مذبور نه تنها منطبق با آیین نامه انضباطی و رویه حسنه جاری در فوتبال و فوتسال مدرن نیست بلکه سبب دلسردی جمعیت حاضر در صحنه ورزش و آنهایی که با سلامت و معیارهای صحیح ورزش در رقابت بسر می برند، شده و بدبینی و عدم اقبال اهالی فوتبال و فوتسال و علاقمندان به آن را در پی دارد بنابر مراتب کمیته استیناف اولا اگر چه تخلف حسین افضلی سرمربی و احمد رضا شمس الکتابی سرپرست تیم فوتسال ماهان سپاهان را از نوع تبانی و منطبق با ماده 41 آیین نامه انضباطی نمی داند زیرا از یک سو تخلف ایشان در کم کاری و عدم استفاده صحیح و مناسب از بازیکنان در اختیار انطباقی با پدیده تبانی ندارد بلکه تبانی مستلزم هماهنگی و هم فکری عوامل یک تیم با تیم مقابل به قصد تحصیل نتیجه و غرض خارج از معیار صحیح و واقعیت بازی سالم و جوانمردانه است و با برائت تیم مقابل از این تخلف و عدم محکومیت آن قصور تبانی از یک طرف بازی منطقی و عقلانی نیست وانگهی در نظریه هیأت سه نفره کارشناسان خبره همانطور که در صدر اشاره شد و مستند اصلی رأی کمیته انضباطی بوده و موضوعیت دارد اشاره ای به تبانی از سوی نامبردگان با عوامل و بازیکنان تیم فوتسال شهید منصوری قرچک نشده است، لیکن از آنجا که حرکت نامبردگان خارج از اصول جوانمردی و رعایت بازی شرافت مندانه که تبلور بروز هر آنچه واقع و شایسته بوده در پرتوبازی دو تیم و سایر تیم ها، می باشد و با اطلاق حرکت غیرورزشی منطبق است از این رو ضمن نقض رأی مورد اعتراض در این بخش و برائت دو نفر مذکور از اتهام تبانی به سببیت حرکت غیرورزشی ایشان مستنداً بند "الف" ماده 22 و بند یک ماده 17 آیین نامه انضباطی هر یک از نامبردگان را به پرداخت مبلغ دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند ثانیاً با توجه به مسلم و محرز بودن تبانی بین بازیکنان، مربی و سرپرست تیم فوتسال پرسپولیس و گیتی پسند اعتراض آقایان امین نورالهی، داود عباسی، سید نصراله مومن ، سعید عبداله وند، محمد امام وردی، محمد رضا حیدریان و محمد حسین عراقی زاده نسبت به رأی صادره وارد و موجه نبوده و کمیته استیناف در این بخش به استناد بند یک ماده 17 آیین نامه مذکور رأی مورد اعتراض را در این قسمت ها و علیه نامبردگان عیناً تایید می کند ثالثا بر اساس مدلول ماده 41 و بند یک ماده 17 آیین نامه انضباطی با نقض و اعلام بی اعتباری تصمیم اخیر کمیته انضباطی در بخش پایانی رأی مورد اعتراض راجع به نتیجه بازی دو تیم فوتسال پرسپولیس و گیتی پسند حکم به استرداد جوایز و نشان ها و مقام های حاصل از بازی مذکور از باشگاه فوتسال گیتی پسند و کسر 6 امتیاز از مجموع امتیازات کسب شده در کل بازی ها از هر دو تیم فوتسال گیتی پسند و پرسپولیس تهران صادر و اعلام می کند، رأی صادره قطعی است.

خسته نباشند واقعا!
همه چیز کاملا واضح بود اما کمیته ی انضباطی میاد اون آرای مضحک رو صادر می کنه تا کار به استیناف بکشه, استیناف هم 2 ماه رای رو معطل نگه می داره!
این چه فدراسیونیه که ما داریم, یه عده بی کفایت سر تا پای فوتبالمون دستشونه!
حالا اگه فرصتی برای حضور منصوری در آسیا نمونده باشه به گیتی هم نباید اجازه ی حضور در مسابقات آسیایی رو بدند حتی به قیمت سوخت شدن سهمیه ایران!
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,410
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
گیتی پسند جام آسیایی را به ایران بازمی‌گرداند ؟


یم‌های فوتسال گیتی پسند و اردوس ازبکستان امروز برای کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا به مصاف هم می‌روند.

در چارچوب رقابت‌های مرحله نیمه نهایی فوتسال جام باشگاه‌های آسیا شب گذشته از ساعت ۲۱ تیم‌های آردوس ازبکستان و الریان قطر در ورزشگاه یرموک کویت به مصاف یکدیگر رفتند.
تیم فوتسال اردوس در نیمه اول توانست با نتیجه یک بر صفر به برتری دست یابد و در نیمه دوم نیز ۲ بار دیگر دروازه الریان را باز کرد و یک گل نیز دریافت کرد تا در پایان ۳ بر یک به برتری دست یابد و راهی فینال شود.
به این ترتیب دیدار فینال سومین دوره جام باشگاه های آسیا امشب از ساعت ۲۱ بین دو تیم گیتی پسند و آردوس ازبکستان در ورزشگاه یرموک کویت برگزار خواهد شد. دیدار رده بندی نیز بین دو تیم ناگویا اوشنز ژاپن، قهرمان دوره گذشته و الریان قطر از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برگزار می شود.
در دوره اول فولادماهان اصفهان قهرمانی را از آن خود کرد و در دومین دوره نیز ناگویا با برتری برابر شهیدمنصوری در دیدار فینال قهرمانی را از آن خود کرد.

شبکه ی اصفهان پخش مستقیم داره ، احتمالا شبکه های عربی هم بذارن ...
.
 

masoud_h81

Registered User
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2011
نوشته‌ها
454
لایک‌ها
1,099
متقلب های اصفهان !

شرم بر این قهرمانی
 

Ali_softcenter

Registered User
تاریخ عضویت
8 مارس 2009
نوشته‌ها
5,917
لایک‌ها
7,364
محل سکونت
In my Sad Little world
شمس: آه فوتسالیست‌ها پشت پرسپولیسی‌ها است! / حمله شدید شمس به عادل فردوسی پور : او خودش مافیای رسانه هاستشمس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا» عنوان کرد: پس از 4 ماه هجمه ناجوانمردانه درباره یکی از باشگاه‌ها سکوت خود را می‌شکنم و صحبت‌هایی را در این زمینه انجام می‌دهم که تاکنون جواب آنها را ندادم، باید بگویم روز گذشته گیتی پسند در یک بازی که کاملا تبانی شده بود توانست نماینده ژاپن را شکست دهد و بازیکنان آنها را خریده بود و احتمالا اگر در دیدار امشب هم این تیم به قهرمانی دست یابد تمام بازیکنان ازبک را خریده است و با تبانی به قهرمانی آسیا دست یافته است.

وی با اشاره به برگزاری یک برنامه تلویزیونی خاطرنشان کرد: یکی از تهیه کنندگان و مجریان تلویزیونی که این مسائل را به وجود آورد و فوتسال را به این حواشی برد در راس نابودی فوتسال قرار دارد. تمام این مسائل زیر سر ایشان بود. او در حمایت از یکی از باشگاه‌ها که با آنها در ارتباط است مسائلی را در فوتسال مطرح کرد که باعث نابودی آن شد. این مجری مسائلی را درباره دلالی و فساد در فوتبال مطرح می‌کند که مافیای رسانه در دست او است.

وی افزود: این گزارشگر در یک گاف بزرگ در حالی که در همه جا با نژاد پرستی مبارزه می‌شود مهاجم تیم فوتبال ایتالیا را به یک حیوان تشبیه کرد. در حالی که تماشاگران به خاطر توهین‌های نژاد پرستانه جریمه می‌شوند او مهاجم سیه چرده ایتالیایی را به یک شخصیت در کارتون سرندیپیتی تشبیه می‌کند. ما قدیمی‌ترها می‌دانیم که منظور او چه شخصیتی بود. ایشان مقابل 70میلیون بیننده ایرانی چنین توهینی انجام می‌دهد، منتظر هستیم نهادهای مرتبط برخورد لازم را با او انجام دهند

شمس خاطرنشان کرد: از تمام فوتسال دوستان تقاضا دارم تا این برنامه را تحریم کنند تا زمانی که او به صورت رسمی از تیم فوتسال گیتی پسند و مردم اصفهان به خاطر این مسائل عذر خواهی کند. من ماه‌ها برابر حملات این آقایان سکوت کردم حملات بی ادبانه آقایانی که باعث شد که قهرمانی زیر سؤال برود هم اکنون مدارکی دارم که اگر لازم باشد در اختیار مراجع ذیصلاح قرار می دهم تا پشت پرده همه این مسائل مشخص شود.

وی افزود: بیایید بار دیگر با حضور کارشناسان فیلم بازی گیتی پسند و پرسپولیس و همچنین فولاد ماهان و منصوری را تماشا کنیم، ببینید که چه اتفاق‌های در این 2 بازی رخ داد؛ بچه‌های مظلوم پرسپولیس نیز در این وسط قربانی شدند. آقایان می‌روند با یک بازیکن یک میلیارد و 800 میلیون قرار داد می‌بنندند اما از آنجا که آه و ناله‌ فوتسالیست‌ها پشت آنها است که برابر صبا 2 بر صفر شکست می‌خورند. مطمئن باشید تا زمانی که چنین ناجوانمردانگی‌های وجود داشته باشد این تیم نتیجه نخواهد گرفت

مدیر فنی سابق گیتی‌ پسند خاطرنشان کرد: تمام این مسائل زیر سر مجری تلویزیونی است که از تیم محبوب خود که نتوانست بود قهرمان مسابقات شود حمایت کرد تا قهرمانی را به آنها برگرداند. وجدان تمام افراد آگاه است خوشبخانه گیتی پسند با قهرمانی در جام باشگاه آسیا آب رفته را به جوی باز خواهد گرداند گیتی پسند با قهرمانی نشان خواهد داد که سال گذشته نیز تیمی به مسابقات رفته بود که مستحق این موضوع نبود، اگر سال گذشته فولاد ماهان به این مسابقات اعزام می‌شد چنین آبروریزی‌ به وجود نمی‌آورد که ابهت فوتسال ایران زیر سؤال برود و قدرت همیشگی خود را از دست بدهیم.

وی بار دیگر به توهین نژاد پرستانه گزارشگر در جام ملت‌های اروپا اشاره کرد و گفت: امیدوارم دستگاه‌های نظارتی به این توهین نژاد پرستانه عکس العمل نشان دهند. تقاضا دارم فوتسالی‌ها این برنامه را تحریم کنند تا زمانی که به صورت رسمی از جامعه فوتسال عذرخواهی کند///

حالت خوب نیست آقای شمس!
 

Ali_softcenter

Registered User
تاریخ عضویت
8 مارس 2009
نوشته‌ها
5,917
لایک‌ها
7,364
محل سکونت
In my Sad Little world
شمس عامل اصلی تبانی بود/این بازیگر فقط طبل تو خالی است!

کریم منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص وضعیت تیم فوتسال منصوری عنوان کرد: امتیاز تیم را به مسئولان استانی واگذار کردم و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام دهند. به آقایان مسئول در فدراسیون به علت این هنرمندی که به این شکل همه چیز را حل کردند تبریک می‌گویم! افردای مثل حسین شمس عامل اصلی تبانی بودند در این پرونده جایزه گرفتند. دیگر حالم از این فوتسال بهم می‌خورد. این تخلفات هم گوارای وجدانشان باشد.

وی در خصوص قهرمانی گیتی‌پسند در جام باشگاه‌های آسیا خاطرنشان کرد: تیم‌ها در این دوره از مسابقات آماده نبودند. تیم‌ها تیم نبودند. در آسیا نسبت به فوتسال بی اهمیت شده‌اند. قهرمانی که به وسیله تبانی به وجود آمده باشد هیچ ارزشی ندارد و کشور هم به آن افتخار نمی‌کند. اگر این قهرمانی را کسب نمی‌کردیم سرفرازتر بودیم.

مدیر سابق منصوری خاطرنشان کرد: شمس بزرگترین حیله‌گر است و تمام حیله‌ها را بلد است. خودش می‌داند که چه کرده است. باید به خدا واگذارش کرد. او بازیگر خیلی خوبی است. تبانی به دست خود آقای شمس انجام شده است. شمس در زمینه فوتسال سالم یک قدم هم برنداشته است، فقط در جهت تخریب سلامت باشگاه‌ها کار کرده است. او اولین کسی که باید در این تبانی مجازات می شد اما خیلی راحت فرار کرد.

وی افزود: کسی که شوت زدن بلد نیست آن وقت بهترین مربی می‌شود. با چنین موضوعی باید فاتحه این فوتسال را خواند. شمس فقط با حرف زدن توانسته خود را نگه دارد و گرنه همه می‌دانند تیم را عدالت‌خواه و روزبهانی درست کردند و این بازیکنان سرمایه‌های آن دوره هستند. آقای شمس مانند چتر روی این تیم خوابید و نتیجه گرفت، اما هم‌اکنون دیگر جواب نمی‌دهد.

منصوری تصریح کرد: شمس همان کسی است که در سال 83 هدایت تیم قهرمان پاس را در نیم فصل برعهده گرفت و در پایان این تیم پنجم شد. این آقا فقط طبل تو خالی است. تمام بازیکنان مربوط به زمان گذشته هستند و هم‌اکنون هیچ استعداد جدیدی یافت نشده است. باشگاه‌ها نیز انگیزه‌ای برای بازیکنان سازی دیگر ندارند. در آن زمان هر کسی هم جای شمس بود می‌توانست نتیجه بگیرد.
 

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
تاریخ عضویت
10 جولای 2009
نوشته‌ها
9,401
لایک‌ها
10,758
سن
34
محل سکونت
Isfahan
گیـتی پسند قهرمان شد :happy:
 

Firelink

Registered User
تاریخ عضویت
29 جولای 2009
نوشته‌ها
131
لایک‌ها
141
پیشنهاد اغوا کننده به شمسایی؛ هر بازی ۵۰ میلیون تومان

فوتبال آنلاین:وحید شمسایی آقای گل جهان در فصل گذشته لیگ برتر فوتسال با توجه به کاهش مبلغ قراردادها بدون تیم ماند و همین امر هم باعث شد تا تیم ملی را نیز از دست بدهد. شمسایی با توجه به مشکلات خانوادگی خود نمی‌تواند به مدت طولانی در تیم‌های خارجی بازی کند، اما اخیرا یک باشگاه چینی با پرداخت مبلغی بالا شمسایی را به مدت یک ماه جذب کرد. این تیم برای مسابقات مقدماتی جام باشگاه‌های آسیا که اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، این بازیکن را جذب کرده است و برای هر بازی مبلغ 16 هزار دلار (حدود 50 میلیون تومان) پرداخت خواهد کرد.

شمسایی، در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: به احتمال 99 درصد برای این مسابقات به این تیم خواهم پیوست و این باشگاه را در مسابقات مقدماتی جام باشگاه‌های آسیا همراهی می‌کنم.

متن نامه باشگاه چینی که به شمسایی ارسال شده به شرح زیر است:

وحید شمسایی عزیز

ما یک باشگاه فوتسال در شنزن چین هستیم. باشگاه ما قهرمان رقابت‌های قهرمانی فوتسال چین در فصل 2012-2011 شد و در حال حاضر در رده نخست لیگ قرار دارد. ما به عنوان قهرمان لیگ فوتسال چین در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های فوتسال آسیا که یازدهم آوریل در مالزی برگزار خواهد شد، حضور داریم. همان طور که می‌دانید هر تیمی می‌تواند یک بازیکن خارجی آسیایی داشته باشد. می‌خواهیم از شما صمیمانه دعوت کنیم تا به دلیل مهارت‌ها و تجربه فراوان‌تان به باشگاه ما ملحق شوید. تیم ما با حضور شما قدرتمند‌تر خواهد شد.

ما در زمان تمرین شما در چین برای اقامت‌تان هتل 5 ستاره فراهم خواهیم کرد و برای خورد و خوراک برنامه غذایی خودتان را برای‌تان در نظر می‌گیریم. در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های جهان دو مرحله گروهی و حذفی وجود دارد. در مرحله گروهی حدود 3 تا 5 مسابقه باید برگزار شود. امیدواریم که شما حدود 20 روز در تمرینات ما حاضر شوید و در 3 مسابقه مرحله گروهی بازی کنید. در صورتی که تیم به مرحله حذفی صعود کند، در 2 مسابقه بیشتر بازی خواهید کرد. اگر تیم این فرصت را به دست آورد که به دور دوم که در ژاپن برگزار می‌شود، راه یابد، این قرارداد تمدید خواهد شد.


پیشنهاد اغوا کننده به شمسایی؛ هر بازی ۵۰ میلیون تومان


ما 16 هزار دلار برای هر بازی آسیایی (حدود 3 تا 5 بازی) و بلیت درجه یک سفر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

منتظر پاسخ شما هستیم

با بهترین آرزوها

اریک
 

jmadar81

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
7 جولای 2013
نوشته‌ها
10
لایک‌ها
4
18 قانون اصلی فوتسال
27172728716018646448.jpg

به بازی درون سالن فوتبال، "فوتسال" گفته می شود.
قوانین فوتسال


1– قانون زمین فوتسال


زمین بازی


اندازه زمین بازی :


طول = حداقل 25 متر و حداكثر 42 متر .


عرض = حداقل 15 متر و حداكثر 25 متر .


در مسابقات بین المللی برابر است با :


طول = حداقل 38 متر و حداكثر 42 متر .


عرض = حداقل 18 متر و حداكثر 25 متر .


پهنای كلیه خطوط 8 سانتیمتر است .


اندازه دایره وسط زمین 3 متر می باشد .


فاصله نقطه پنالتی تا خط دروازه 6 متر می باشد .


فاصله نقطه پنالتی دوم تا خط دروازه 10 متر می باشد .


اندازه ربع دایره های گوشه زمین (كرنر) 25 سانتیمتر می باشد .


اندازه دروازه ها :


فاصله بین دو تیر دروازه 3 متر و ارتفاع تیر افقی تا سطح زمین 2 متر است .


تذكر : ورود و خروج بازیكنان در موقع تعویض بایستی از محدوده مشخص شده انجام گیرد .
2 - قانون تعداد بازیکنان فوتسال ( players)


تعداد بازیكنان : در یك مسابقه با شركت دو تیم نباید بیش از 5 یا كمتر از 5 بازیكن برای هر تیم باشد كه یكی از آنها دروازه بان با لباس مشخص است .


گر به دلیل اخراج ، تعداد بازیكنان یك تیم به كمتر از 3 بازیكن برسد بازی باید تعطیل شود .


1 - حداكثر بازیكن ذخیره حداكثر 7 نفر می باشد .


2 - تعداد تعویض سیار نامحدود است حتی دروازه بان ( رنگ لباس دروازه بان متمایز از بازیكنان ) بازیكنی كه تعویض میشود می تواند دوباره به زمین بازی برگردد .


دروازه بان میتواند جای خود را با سایر بازیكنان عوض نماید ( تعویض دروازه بان بدون توقف بازی و مثل سایر بازیكنان صورت می گیرد ) تعویضها باید از محل مشخص شده برای هر تیم صورت پذیرد .


3 - عمل تعویض زمانی خاتمه می یابد كه بازیكن جانشین وارد زمین شود .


4 - چنانچه در جریان بازی تعویض سیار بازیكن جانشین قبل از اینكه بازیكن تعویضی كاملاً زمین را ترك كند وارد زمین شود . داور بازی را قطع ( با رعایت آوانتاژ به تیم حریف ) بازیكن تعویضی را بیرون بفرستد به بازیكن جانشین اخطار و بازی با یك ضربه آزاد غیر مستقیم به نفع تیم مقابل از محل توقف توپ زده می شود .


تذكر : اگر هنگامیكه داور بازی را متوقف كرد توپ درون محوطه جریمه بوده ضربه آزاد غیر مستقیم از روی خط محوطه جریمه و نزدیكترین محل به محل توقف توپ انجام می شود .


اگر بازیكن جانشین یا بازیكن تعویضی از محلی به غیر از منطقه تعویض وارد زمین بازی شده یا از زمین بازی خارج گردیده :


داور بازی را متوقف كرده به بازیكن خاطی اخطار بدهد بازی را مجددا شروع كرده با یك ضربه آزاد غیر مستقیم علیه تیم خاطی از محل توپ زمانیكه بازی را متوقف كرده است .


3- قانون توپ فوتسال(the ball)


جنس توپ : از چرم یا مواد مشابه می باشد .


توپ : محیط آن حداقل 62 و حداكثر 64 سانتیمتر می باشد .


وزن توپ : درشروع بازی نبایستی كمتر از 390 گرم و یا بیشتر از 430 گرم باشد (توپ نمره 4) . شناسایی استاندارد : هنگامی كه توپ از ارتفاع 2 متری به طرف زمین رها می شود نباید بیشتر از 65 سانتیمتر و كمتر از 55 سانتیمتر از زمین مسابقه جهش نماید .


فشار توپ : 4/0 - 6/0 اتمسفر برابر با 400 تا 600 گرم بر سانتیمتر مكعب از سطح دریا باشد .


4 - قانون وسایل بازیکنان فوتسال


( the players equipment )


وسایل بازیكن : بازیكنان نباید چیزی بپوشند كه برای خود یا سایرین خطرناك باشد وسایل بازیكنان شامل پیراهن ورزشی - شورت - جوراب - قلم بند و كفش مخصوص فوتسال است .


استفاده از كفش برای بازیكن اجباری است - نقص این قانون بازیكن خاطی از زمین خارج فرستاده با تكمیل وسایل با اجازه داوران حتماً در هنگام توقف بازی وارد زمین شود .


شماره پیراهن بازیكنان باید از 1 تا 15 باشد . شماره پیراهن بازیكنان باید كاملا واضح و خوانا باشد .


جوراب باید روی قلم بند را كاملا بپوشاند . دروازه بان میتواند از شلوار ورزشی استفاده نماید .


5 - قانون داور فوتسال ( the referee )


هر بازی توسط یك داور ، یك داور دوم ، یك وقت نگهدار و یك داور سوم قضاوت میشود . برای اداره بازی یك داور اصلی یا سرداور تعیین می گردد . قدرت او كه قانون به او تفویض نموده است از موقع ورود به محل بازی در آن واقع شده تا خروج آنجا پایان می یابد هر مورد مرتبط با بازی نتیجه نهایی تصمیم با اوست در صورت عدم حضور وقت نگهدار این مسؤولیت به عهده اوست .


اگر بین تصمیم داور و داور دوم در مورد یك خطا اختلاف نظر وجود داشته باشد تصمیم و عقیده داور باید اجرا شود .


6 - قانون کمک داوران فوتسال


كمك داور ( داور دوم ) : بایستی برای هر مسابقه تعیین شود طرف مقابل داور اصلی انجام وظیفه


می كند همان قدرت اجرایی را دارد به جز ( همه وقایعی را كه قبل در حین یا بعد از بازی می افتد ثبت و گزارش كند) در صورت نبودن وقت نگهدار وظیفه دارد دو دقیقه اخراجی بازیكنان و تایم یك دقیقه را محاسبه نماید و تعویض سیار صحیح انجام گرفته است . در صورت دخالت بی مورد از جانب كمك داور ، داور اصلی بایستی او را از وظیفه آن معاف شخصی دیگری جانشین وی موضوع را گزارش كند.


تذكر: در صورت وجود اختلاف نظر بین داور اصلی و كمك داور سرداور (داور اصلی) حاكم خواهد بود .


7 - قانون وقت نگهدار فوتسال


( the time keeper,s duties )


وقت نگهدار : در خارج از بازی در امتداد خط میانی در منطقه تعویض بازیكنان قرار گیرد . وظایف او نگهداری وقت بازی 2 دقیقه اخراجی یادداشت تایم اوت ها و دادن علامت تایم اوت به داوران اعلام زمان بازی با صوت به داوران و یادداشت 5 خطای اول هر تیم در هر نیمه كه توسط داوران اعلام شده ثبت شماره گلزنان و بازیكنان اخراجی و اخطاری و تایم اوت ها آن ها می باشد.


یك دقیقه تایم اوت را چك كند .


دو دقیقه زمان مورد نیاز برای برگشتن یك بازیكن بجای بازیكن اخراجی را محاسبه نماید .


پایان نیمه اول ، پایان مسابقه ، پایان 2 زمان وقت اضافه و پایان تایم اوت را با صوت خود وعلائم ارائه شده به داوران نشان دهد .


تایم اوت های انجام شده توسط تیمها را در تابلو نشان دهد .


تعداد 5 خطای اولیه توسط هر تیم در هر نیمه از زمان بازی را در تابلو نشان داده و علامت دهد .


وظایف داور سوم ( the third referees duties ) :


داور سوم به وقت نگهدار كمك میكند تا تعداد خطاهای انجام شده ( 5 خطای اولیه ) در هر نیمه را ثبت مینماید .


هر توقف در بازی و دلایل توقفها را ثبت میكند .


شماره بازیكنان زننده گل را ثبت می كند .


شماره و نام بازیكنان اخطاری واخراجی را ثبت میكند .


هر گونه اطلاعات مورد نیاز در فرم مسابقه را ثبت میكند .


در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی احتمالی برای داور و داور دوم ، داور سوم جایگزین آنها


می شود .


8 - قانون مدت بازی فوتسال


( the duration of the match )


مدت بازی : مدت بازی دو وقت 20 دقیقه ای و زمان بین دو نیمه استراحت 15 دقیقه ای می باشد .


هر تیم می تواند در هر نیمه یك تایم درخواست كند ( در بازی های حذفی در وقت اضافی تایم اوت وجود ندارد ) .


برای ضربه پنالتی و ضربات آزاد بدون دیوار دفاعی ( پنالتی دوم 5 خطا ) به اندازه زدن ضربات مذكور در پایان وقت به زمان بازی اضافه میشود .


در بازیهایی كه بایستی نتیجه مشخص شود در صورتیكه بعد از پایان وقت قانونی نتیجه بازی مساوی باشد از دو وقت اضافه 5 دقیقه ای استفاده می شود .


در طی دو وقت اضافه 5 دقیقه ای هیچگونه تایم اوتی به تیمها داده نمیشود .


9 - قانون شروع بازی فوتسال


شروع بازی : برنده قرعه اختیار انتخاب زمین و بازنده قرعه ضربه شروع بازی را می زند . ضربه شروع به داخل زمین حریف با علامت داور اصلی خواهد بود كه فاصله بازیكن مقابل با توپ 3 متر خواهد بود . از ضربه شروع مستقیماً گل به دست نمی آید .


دراپ بال روش دیگری برای شروع بازی است .


زمانیكه به هر دلیلی كه در قانون پیش بینی نشده شما بازی را متوقف نموده اید بایستی بازی را با دراپ بال مجدداً شروع نمائید .


هنگامیكه توپ درون محوطه جریمه میباشد و داور بازی را متوقف مینماید دراپ بال بایستی از روی خط محوطه جریمه انجام شود نه داخل محوطه جریمه .


10 - قانون توپ داخل و خارج فوتسال


توپ در بازی و خارج از بازی : وقتی توپ خارج از بازی به طور كامل از خط طولی یا عرضی چه از هوا و زمین گذشته باشد . برخورد توپ به سقف سالن اوت اعلام شده و ادامه آن روی خط طولی نزدیكتر می باشد كه توسط حریف زده می شود .


11 - قانون گل فوتسال


روش به دست آمدن گل : تمام توپ از خط دروازه بین تیرهای عمودی و افقی عبور كرده به شرطی كه بازیكن مهاجم توپ را با دست یا بازو و پرتاب حمل یا هل نداده باشد .


12 - قانون خطاهای فوتسال


خطاها و رفتارهای ناشایست :


هرگاه بازیكنی سهواً یا از روی بی احتیاطی یا نیروی نامتعادل یا بیش از اندازه 11 خطای زیر را مرتكب شود یك ضربه آزاد مستقیم - یك ضربه پنالتی- به نفع تیم مقابل ( اگر داخل محوطه جریمه باشد ) گرفته می شود :


1 - لگد زدن . 2- پشت پا زدن .3 - پریدن روی حریف . 4 - تنه شدید و خطرناك . 5 - تنه از پشت به حریف . 6 - تف انداختن . 7 - زدن حریف . 8 - گرفتن حریف . 9 - هل دادن حریف . 10 - با شانه به حریف حمله كردن . 11 - تكل كردن .


هر گونه خطایی كه به نفع تیم مهاجم و درون محوطه جریمه تیم مدافع ( خاطی ) صورت پذیرد ضربه آزاد از روی خط محوطه جریمه كه نزدیكترین منطقه به محل وقوع خطا درون محوطه جریمه است زده میشود اما هر گاه خطا درون محوطه جریمه تیم مدافع و به نفع تیم مدافع صورت پذیرد بازیكنان تیم مدافع میتوانند از درون محوطه جریمه خودی خطا را بزنند و موقعی توپ در بازی است كه بعد از ضربه خوردن یا رها شدن توسط دروازه بان از محوطه جریمه خارج شود .


هفت خطای منجر به اخطار : 1 - مرتكب رفتار غیر ورزشی . 2- با گفتار و كردار به تصمیم داور اعتراض نماید . 3- مكرراً قوانین بازی را نقص نماید . 4- شروع مجدد بازی را به تأخیر اندازد . 5- هنگام شروع مجدد بازی ، ضربه آزاد و ضربه كرنر فاصله لازم رعایت نكند . 6- بدون اجازه داور وارد زمین شود . 7- بدون اجازه داور زمین را ترك كند .


هفت خطای منجر به اخراج : 1- مرتكب خطای شدید بازی شود . 2- مرتكب برخورد با زننده شود . 3- روی حریف یا هر فرد دیگر تف بیندازد . 4- عمداً با دست زدن به توپ ، حریف را از یك گل یا موقعیت گل محروم نماید . 5- موقعیت آشكار گل حریف به سمت دروازه در داخل پیشروی با خطای آزاد مستقیم سلب نماید . 6- كلمات توهین آمیز بر زبان بیاورد . 7- در یك مسابقه اخطار دوم بگیرد .


بازیكن اخراج شده حق ورود مجدد به بازی و یا حتی نشستن روی نیمكت بازیكنان ذخیره را ندارد .


تذكر مهم : بازیكنی كه اخراج می گردد توسط داور بازی حتماً باید به رختكن هدایت شود و بعد از 2 دقیقه تیم می تواند بازیكن دیگر جایگزین نماید . مگر اینكه قبل از اتمام 2 دقیقه گلی به ثمر برسد.


در صورت اخراج بازیكن :


اگر 5 بازیكن در مقابل 4 بازیكن بازی میكنند و تیمی كه دارای بیشترین تعداد بازیكن است گلی به ثمر برساند تیم 4 نفره میتواند یك نفر به تیم خود اضافه نماید .


اگر هر دو تیم با 4 بازیكن بازی میكنند و گلی به ثمر میرسد بازیكنی به تیمها اضافه نخواهد شد .


اگر 5 بازیكن بر علیه 4 بازیكن یا 4 بازیكن بر علیه 3 بازیكن بازی میكنند و تیمی كه تعداد بیشتری بازیكن دارد گل به ثمر میرساند تیمی كه كمترین تعداد بازیكن را دارد میتواند یك نفر به بازیكنان خود اضافه نماید .


اگر هر دو تیم با 3 بازیكن بازی می كنند و گلی به ثمر میرسد هر دو تیم نمیتوانند بازیكنی را اضافه نمایند .


اگر تیمی كه گل زده یك نفر از تیم مقابل بازیكن كمتر دارد بازی با همان تعداد ادامه می یابد و تیم زننده گل نمیتواند بازیكنی را اضافه نماید .


13 - قانون ضربه آزاد فوتسال


ضربه آزاد : تحت عنوان دو دسته ضربه آزاد مستقیم و ضربه آزاد غیر مستقیم می باشد . در ضربه آزاد مستقیم می توان مستقیماً به حریف گل زد . اگر دروازه بان در هنگام پرتاب توپ بیش از 4 ثانیه وقت تلف نماید با یك ضربه آزادغیر مستقیم جریمه میشود . ( از روی خط محوطه جریمه )


دروازه بان نمی تواند بعد از رها كردن توپ و خارج شدن آن از محوطه جریمه برای با ر دوم با توپ بازی نماید در این صورت از جایی كه برای بار دوم با توپ بازی كرده با یك ضربه آزاد غیر مستقیم جریمه می شود .


توپ پرتاب شده توسط دروازه بان (goal clearance ) كه درنیمه تیم خودی به بازیكنان همدسته اش می رسد باید وارد نیمه زمین تیم حریف شود یا با بازیكنان حریف برخورد نماید كه بازیكنان همدسته بتوانند آنرا با سر ، سینه یا پا به دروازه بان خودی پاس بدهد در غیر این صورت با یك ضربه آزاد غیر مستقیم از جایی كه دروازه بان توپ را از بازیكنان همدسته اش دریافت نموده جریمه میشوند .


14 - قانون خطاهای جمع شده فوتسال


خطاهای جمع شده : در صورتی كه خطاهای یك تیم در هر نیمه به 5 رسیده ( از خطاهای 11 گانه آزاد مستقیم ) ، ( كلیه خطاها قانون 12 ) از آن به بعد اگر یكی از خطای قانون 12 را مرتكب شود خطای ششم یك ضربه آزاد مستقیم ( از نقطه پنالتی دوم ) یا محل وقوع خطا ( اگر محل خطا بین نقطه پنالتی دوم و دروازده حریف باشد ) بدون تشكیل دیوار دفاعی به صورت مستقیم زده می شود . مهاجمین و مدافعین باید فاصله 5 متر را رعایت كنند . ( خط فرضی نقطه پنالتی فاصله رعایت گردد ) .


وقتی ضربه آزاد بدون دیوار دفاعی ( پنالتی دوم ) زده شد . هیچ بازیكنی نمیتواند توپ را لمس نماید مگر اینكه بوسیله دروازه بان لمس شودیا بعد از برخورد با تیرهای عمودی وافقی دروازه به زمین بازی برگردد یا توپ زمین بازی را ترك نماید .


در ضربات پنالتی و ضربه آزاد بدون دیوار دفاعی ( پنالتی دوم ) بازیكن زننده ضربه بایستی مشخص شود .


در ضربه آزاد بدون دیوار دفاعی ( پنالتی دوم ) دروازه بان حداقل باید 5 متر تا نقطه پنالتی فاصله داشته باشد .


تذكر : اگر خطای ششم عقبتر از نقطه پنالتی دوم بود ، مستقیم به نقطه پنالتی دوم منتقل شده ضربه زده می شود ( حق پاس دادن را ندارد ) .


15 - قانون پنالتی فوتسال


ضربه پنالتی : از نقطه پنالتی زده می شود . زننده ضربه باید مشخص باشد . ضربه حتماً باید به طرف جلو ( دروازه حریف ) زده شود .


اما در ضربه پنالتی دروازه بان بایستی روی خط دروازه باشد .


16- قانون اوت فوتسال


ضربه اوت : ضربه به داخل ( kickin )


روشی برای شروع مجدد بازی است .


هرگاه تمام توپ از خط طولی چه از روی زمین چه از هوا بگذرد توپ بایداز محلی كه خارج شد توسط تیم مقابل با پا به داخل زمین زده شود . زننده ضربه توپ ساكن روی خط طولی یا خارج از زمین خط طولی باشد .

وضعیت توپ در ضربه اوت ( kickin ) : توپ باید روی خط طولی زمین ، خط تماس


( touch line ) ثابت باشد . می توان توپ را به هر جهتی زد .


بازیكنان تیم مقابل حداقل 5 متر از محله ضربه باید فاصله داشته باشد .


به محض ضربه زدن به توپ ، توپ در بازی است . از ضربه اوت نمی توان مستقیم گل زد .


اگر زننده ضربه اوت بیش از 4 ثانیه وقت تلف نماید ضربه اوت به تیم حریف داده میشود .


17 - قانون پرتاب اوت دروازه پرتاب فوتسال


پرتاب توپ توسط دروازه بان ( goal clearance ) :


روشی دیگر برای شروع مجدد بازی است .


پرتاب اوت دروازه پرتاب : پرتاب اوت دروازه مادامی در بازی است كه توپ توسط دروازه بان با دست بیرون از محوطه جریمه قرار گیرد . پرتاب اوت دروازه خطای 4 ثانیه ندارد . برگشت اوت دروازه دوباره به دروازه بان توسط مدافع ( با دست لمس كردن یا كنترل ) یك ضربه آزاد غیر مستقیم از محل 6 متری انجام می گیرد .


در هنگام پرتاب توپ توسط دروازه بان تمامی بازیكنان حریف بایستی خارج از محوطه جریمه باشند . به محض خروج توپ از محوطه جریمه توپ در بازی است . با پرتاب اوت دروازه نمی توان مستقیم گل زد .


18- قانون کرنر فوتسال ، آموزش فوتسال


ضربه كرنر : از ضربه كرنر می توان مستقیم گل زد .خطای 4 ثانیه دارد ، اگر ضربه كرنر به طور صحیح زده نشود ضربه تكرار خواهد شد . در موقع زدن خطاها توپ باید ساكن باشد .


كلیه خطاهای اتفاق افتاده در نیمه دوم بازی در2 وقت اضافه بازی محاسبه خواهند شد .


بعد از پایان دو وقت قانونی بازی برای مشخص شدن نتیجه بازی از دو وقت اضافه 5 دقیقه ای استفاده می شود . در صورتیكه بعد از پایان دو وقت اضافه 5 دقیقه ای نیز نتیجه بازی مساوی باشد برای مشخص شدن برنده بازی اعمال زیر انجام می شود :


داور دروازه ای را كه باید ضربات پنالتی به طرف آن زده شود را مشخص می نماید .


داور بین دو كاپیتان تیم سکه می اندازد .برنده سكه مشخص می نماید كه تیم او اولین ضربه را خواهد زد یا تیم حریف .


هر تیم 5 ضربه پنالتی میزند در صورتیكه بعد از 5 ضربه نتیجه مساوی باشد یكنفر یكنفر زدن ضربات ادامه می یا بد . تا یك تیم بتواند به برتری برسد .


در هنگام ضربات پنالتی بازیكنان داخل زمین می توانند جای خود را با دروازه بان عوض نمایند .


در هنگام ضربات پنالتی فقط مقامات رسمی ( داوران ) و بازیكنان ثابت تیمها ( 5 نفر ) میتواند درون زمین بازی باشند .


همیشه برنده قرعه سكه صاحب زمین بازی یا زننده پنالتی یا انتخاب رنگ پیراهن می باشد . یمی می تواند تایم استراحت بگیرد كه صاحب توپ باشد مثل ضربه كرنر ، پرتاب اوت ، . . . .


دروازه بان می تواند در زمین حریف بیش از 4 ثانیه بازی كند . دروازه بان نمی تواند در جریان بازی مستقیم توپ را با دست وارد دروازه حریف كند (از روی هوا)، جز اینكه توپ قبل از ورود به دروازه حریف به زمین بازی برخورد كند که گل قبول است . پاس عقب مادامی محسوب می شود كه توپ از ضربه مچ پا به پایین زده شود ( فقط از ناحیه كفش ) .


تیم های برتر جهان در این رشته: ایران برزیل اسپانیا ایتالیا روسیه اوکراین آرژانتین .
 

behnam218

Registered User
تاریخ عضویت
30 جولای 2011
نوشته‌ها
125
لایک‌ها
33
محل سکونت
[email protected]
آقا تو فوتسال اگر در بین بازی پنالتی گرفته شود و دروازه بان پنالتی رو مهار کند ایا می توان مثل فوتبال از ضربه برگشتی استفاده کرد و گل زد؟
 

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
تاریخ عضویت
24 آگوست 2005
نوشته‌ها
4,527
لایک‌ها
1,887
محل سکونت
Tehran
خاک بر سرشون با اون بازیشون
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,410
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
تقریبا بعد از شمس فوتسال ما هر روز پایین تر رفت .
بازی با ژاپن باورم نمیشد این تیم ایرانه ...
2 .. 3 سال پیش بهتر از این بودیم که حالا هستیم .
 

garshasp dragon

Registered User
تاریخ عضویت
6 جولای 2014
نوشته‌ها
6,040
لایک‌ها
11,062
سن
33
139306041141464173488653.jpg

مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا
شکست تحقیرآمیز دبیری مقابل نماینده ژاپن/ فوتسال ایران با شمس هم باخت


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم فوتسال دبیری تبریز که به نمایندگی از فوتسال ایران در مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا حضور یافته بود، در دیدار نیمه نهایی این مسابقات ظهر امروز (جمعه) در سالن ورزشی شوانگ لیوی شهر چنگدوی چین به مصاف ناگویا اوشنز ژاپن رفت.

دبیری تبریز که در مرحله گروهی این مسابقات نیز مقابل چونبوری تایلند با نتیجه 3 بر یک تن به شکست داده و به عنوان تیم دوم گروهش به مرحله نیمه نهایی مسابقات رسیده بود، در مصاف با نماینده ژاپن تن به شکست سنگین و تحقیرآمیز 6 بر 2 داد. در این بازی ابتدا تیم ژاپنی در دقایق 3 و 6 به ترتیب توسط توموکی واتانابه و توموکی یوشی‌کاوا به گل رسید و تیم حسین شمس را غافلگیر کرد.

در ادامه تبریزی‌ها به خود آمدند و با گلزنی فرهاد فخیم در دقیقه 7 و بابک اکبری در دقیقه 26 کار را به تساوی کشاندند اما از دو دقیقه بعد اسیر طوفان حریف ژاپنی شدند و با دریافت چهار گل دیگر تن به سنگین‌ترین شکست تیم‌های باشگاهی فوتسال ایران در پیکارهای آسیایی دادند. در ادامه این بازی واتارو کیتاهارا (28 و 32)، ریوما شینودا (39) و کائورو (39) برای ناگویا موفق به گلزنی شده و جشنواره گل تیم‌شان را کامل کردند.

تیم فوتسال دبیری تبریز در حالی در این بازی تن به شکست داد که حسین شمس، سرمربی این تیم به دلیل محرومیت از همراهی تیمش روی نیمکت حضور نداشت. شمس در دیدار مقابل چونبوری تایلند از زمین اخراج شده بود.

تیم فوتسال دبیری فردا در دیدار رده‌بندی مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا به مصاف بازنده دیدار تیم‌های شنزن چین و چونبوری تایلند خواهد رفت.

دبیری تبریز فصل گذشته با هدایت وحید شمسایی به عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتسال ایران رسید اما این مربی به جای هدایت تیمش در مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه‌های آسیا از سمت خود کناره‌گیری کرد تا حسین شمس سرخپوشان تبریزی را در آسیا هدایت کند.
 

rezax01

Registered User
تاریخ عضویت
17 دسامبر 2011
نوشته‌ها
2,007
لایک‌ها
453
محل سکونت
یزد
با سلام
دوستان کسی میتونه در زمینه بدنسازی پییش فصل فوتسال اموزش هایی رو در اختیارم قرار بده
بصورت فیلم باشه خیلی بهتره
هوازی-بدون هوازی- قدرتی
-
-
درضمن برنامه تمرینات انفرادی جهت افزایش قدرت ذهن-تکنیک-سرعت-قدرت
هم کسی داره ممنون میشم به منم بده
-
اگر هزینه ای هم داره تو .پ.خ بهم بگید
باتشکر
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,410
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
القادسیه فینالیست شد ، پای دیگه فینال هم احتمال زیاد تاسیسات دریایی از ایران هست .
تو بازی با نماینده ژاپن شمسایی کولاک کرد ، این بشر یه بازیکن تمام نشدنیه .


n00200508-r-b-005.jpg


n00200508-r-b-014.jpg


n00200508-r-b-028.jpgبازیها از شبکه ورزش پخش میشه .

.
 

handynasty

Registered User
تاریخ عضویت
20 آپریل 2013
نوشته‌ها
900
لایک‌ها
364
محل سکونت
تهران
القادسیه فینالیست شد ، پای دیگه فینال هم احتمال زیاد تاسیسات دریایی از ایران هست .
تو بازی با نماینده ژاپن شمسایی کولاک کرد ، این بشر یه بازیکن تمام نشدنیه .


n00200508-r-b-005.jpg


n00200508-r-b-014.jpg


n00200508-r-b-028.jpgبازیها از شبکه ورزش پخش میشه .

.
شمسایی نابغه ست. یعنی معنی واژه نابغه رو توی فرهنگ لغت باید جلوش بنویسند "وحید شمسایی".
اون بازی جلوی ناگویا رو من هم دیدم، براستی با جادوگری شمسایی تیم تاسیسات از مهلکه نجات پیدا کرد.
پشتش به دروازه ست اما چشم بسته برمیگرده توپ رو کنج دروازه حریف میچپونه. واقعا اعجوبه ست این بشر.
 

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
تاریخ عضویت
17 ژانویه 2009
نوشته‌ها
6,105
لایک‌ها
13,410
محل سکونت
سرزمین دروغگو ها
تقدیر علی دایی از تیم ملی فوتسال بانوانfarhangnews_148911-430455-1443350614.jpgبه گزارش ایسنا ، پیام علی دایی به تیم فوتسال بانوان ایران که قهرمان آسیا شد را در ادامه می ‌خوانید:

"قهرمانی مقتدارنه تیم ملی فوتسال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شاهکار و اتفاق مهمی بود که توجه و تحسین همه رسانه های بین المللی را در پی داشت. این قهرمانی زمانی ارزش بیشتری پیدا می کند که بدانیم آنها با کمترین امکانات و بازی تدارکاتی توانستند جام را به ایران بیاورند و مایه فخر مردم فوتبالدوست شوند.این قهرمانی را به این عزیزان صمیمانه تبریک می گویم و امیدوارم در مسابقات جام جهانی هم به توفیقاتی دست یابند. تبریک ویژه ای هم می گویم به خانم فرشته کریمی که بهترین بازیکن آسیا شده اند.امیدوارم این قهرمانی تلنگری باشد برای توجه بیشتر به فوتسال و فوتبال بانوان و قطعا رسانه های ورزشی که در رشد و پیشرفت همه ما نقش داشته اند می توانند در توجه هر چه بیشتر مسئولان به این تیم موثر باشند."


فرشته کریمی بهترین بازیکن فوتسال آسیا شد + عکس


.
 
بالا