برگزیده های پرشین تولز

فوتوشاپ : طريقه وارد كردن متون نستعليق با بهترين كيفيت در فتوشاپ

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
بخش آموزش IRITN.com

ابتدا يک فايل جديد با ابعاد 400×400 و با زمينه Transparent بسازيد و نام لايه خود را Back بگذاريد.

به Edit > Fill رفته و صحنه را با رنگ سياه پر کنيد.

متن مورد نظر خود را با اندازه ي بزرگ و رنگ سفيد در وسط صحنه بنويسيد.

به Layer > Rasterize > Type رفته و لايه متن خود را Rasterize کنيد. حالا نام لايه خود را Text1 بگذاريد.

از لايه خود يک کپي تهيه کنيد (duplicate) و نام لايه به وجود آمده را Text2 بگذاريد و اين لايه را Hide کنيد.

لايه Text1 را انتخاب کرده وبه Layer > Merge Visible برويد. حالا به Go Edit > Transform > 90 CW برويد.

به Filter >Stylize > Wind رفته و Wind را انتخاب کنيد و Direction آن را From the Right قرار دهيد. حالا Ctrl+F را فشار دهيد. دوباره به Filter >Stylize > Wind رفته و اين بار جهت راFrom the Left انتخاب کنيد. باز هم Ctrl+F را فشار دهيد.

به Edit Transform > 90 CCW رفته و مرحله قبل را به جز فشار کليد هاي Ctrl+F تکرار کنيد.

حالا به Filter > Distort > Ripple برويد.

به Image > Adjustments > Hue/Saturation رفته و تنظيمات آن را مانند زير انجام دهيد:
Colorize : Checked
Hue : 218
Saturation : 50
Lightness : 0

کليد Ctrl را پايي نگه داشته و روي Text2 کليک کنيد تا انتخاب شود سپس به Select > Contract برويد و مقدار contract را برابر 2px تنظيم کنيد. سپس قسمت انتخاب شده را با رنگ مشكي پر کنيد. حالا طرح شما کامل است.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان عزيز
دوست عزيز پسر آتشين
من فكر مي كنم كارجابي شده بد نيست حد اقل اين قدر كه شما ازش بد گفتي بد نيست
سعيد جان ممنون و موفق باشي

قربان شما
MHa

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Mehdi Hamedali :
سلام به همه دوستان عزيز
دوست عزيز پسر آتشين
من فكر مي كنم كارجابي شده بد نيست حد اقل اين قدر كه شما ازش بد گفتي بد نيست
سعيد جان ممنون و موفق باشي
[QUOTE/]

نه عزيز من اونجورا هم نگفتم بده, فقط گفتم باحاش حال نكردم يه جورايي بهم فاز نداد, مثلا! شايد به اين دليل باشه كه من اون چيزي رو كه توي ذهنم از قديمي كردن عكس دارم خيلي با اين كار فرق ميكنه.

بالا