برگزیده های پرشین تولز

فونت فارسی و مشکل اعداد

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با درود،

کمی در forum گشتم ولی راستش حوصله ام سر رفت، پس از 7-8 صفحه و تصميم گرفتم اينجا سيوالم را بپرسم شايد زودتر جواب بگيرم.

در Word وقتی فارسی type ميکنم، حقيقتش اينه که از En2Fa استفاده ميکنم، همه چی کم و بيش خوب پيش ميره الّا وقتی که به اعداد فارسی ميرسه که همه به لاتين هستند. گه بگاه يه جورايی درست ميشه ولی اغلب همه به لاتين ميباشند.

آيا بايد فايل کليد های فارسی که با windows ميايد را با نسخه تغيير يافته آن عوض کنم، يا راه ديگری هم دارد؟

با تشکر.

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
با درود،

کمی در forum گشتم ولی راستش حوصله ام سر رفت، پس از 7-8 صفحه و تصميم گرفتم اينجا سيوالم را بپرسم شايد زودتر جواب بگيرم.

در Word وقتی فارسی type ميکنم، حقيقتش اينه که از En2Fa استفاده ميکنم، همه چی کم و بيش خوب پيش ميره الّا وقتی که به اعداد فارسی ميرسه که همه به لاتين هستند. گه بگاه يه جورايی درست ميشه ولی اغلب همه به لاتين ميباشند.

آيا بايد فايل کليد های فارسی که با windows ميايد را با نسخه تغيير يافته آن عوض کنم، يا راه ديگری هم دارد؟

با تشکر.

برو قسمت Option بخش Content یه جا هست نوشته Numeral اون احتمالا روی عربیه اونو بزار روی Cnotext بعد هم ok کن ... حالا امتحان کن ...
موفق باشید

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برو قسمت Option بخش Content یه جا هست نوشته Numeral اون احتمالا روی عربیه اونو بزار روی Cnotext بعد هم ok کن ... حالا امتحان کن ...
موفق باشید

با سپاس بی حد، علاج کار همين بود. حالا که لطف کرديد آيا رخصت هست که با سيوالی ديگر
مزاحمتان شوم؟

سيوال:
پس از نصب انواع برنامه های نگارش فارسی، بيش از صد فونت فارسی روی windows دارم ولی کمتر از نيمی از آنها وقتی در word انتخاب ميشوند کار می کنند مابقی به default يعنی tahoma برميگردند. البته آن فونت ها در برنامه های خودشان درست نمايش ميدهند.

آيا قضيه به unicode و اينجور مسايل مربوط است يا علت ديگری دارد؟

با تشکر مجدّد.

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
با سپاس بی حد، علاج کار همين بود. حالا که لطف کرديد آيا رخصت هست که با سيوالی ديگر
مزاحمتان شوم؟

سيوال:
پس از نصب انواع برنامه های نگارش فارسی، بيش از صد فونت فارسی روی windows دارم ولی کمتر از نيمی از آنها وقتی در word انتخاب ميشوند کار می کنند مابقی به default يعنی tahoma برميگردند. البته آن فونت ها در برنامه های خودشان درست نمايش ميدهند.

آيا قضيه به unicode و اينجور مسايل مربوط است يا علت ديگری دارد؟

با تشکر مجدّد.

دقیقا نمی دونم مربوط به unicode می شه یا نه
ولی من خودم یه زمانی از یه فارسی ساز استفاده می کردم تو win98 که فونت های مخصوص خودش رو داشت و فقط هم با همون برنامه کار می کرد و با برنامه هایی امثال Word سازگار نبود ...

S.O.N

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بعضي از فونت ها از كد پيچ استاندارد مايكروسافت تبعيت نميكنند . لذا ورد و ديگر برنامه ها كه فقط از كدپسج استاندارد تبعيت ميكنند اين فونت ها را نميشناسد

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مطمين نيستم ولی فکر ميکنم حداقل چند تايی از آنها با "مريم" آمده اند و تصور من اين بود که در اين روز و زمانه ديگه همه unicode کار ميکنند!

باری، اگر کلکی ميان بری هست که بشود راحت آن فونت ها را در word بکار برد که چه بهتر، اگر نه بی خيالشان.

با سپاس از دوستان که جواب دادند.

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
EN2Fa خیلی قدیمی شده ؛ شما از کدام ورژن ورد استفاده می کنید ؟

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
EN2Fa خیلی قدیمی شده ؛ شما از کدام ورژن ورد استفاده می کنید ؟

0.3.5.a

والّا من فقط 2-3 ماهی است که از اون استفاده ميکنم و چيزی بهتر پيدا نکرده ام.

آيا شما پيشنهاد ديگری داريد؟ ممنون ميشوم که بيشتر توضيح دهيد.

bluewater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من همین مشکل را در ویندوز ویستا دارم. اون قسمت رو هم به context تغییر دادم و لی افقه نکرد و کماکان اعداد بصورت انگلیسی ظاهر می شوند!

ARUOMA

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود،

با تشکر.

سلام
من هم همین مشکل را دارم اما راه حلی را که گفتید دقیقا نمی دانم کدام مسیر را پیش گیرم تا به راه حل شما برسم منظورم OPTION گجاست؟

بالا