برگزیده های پرشین تولز

فونت نستعليق براي محيط Word و آفيس

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
کد:
http://rapidshare.de/files/22073446/Nataliqh_for_Word.rar.html

اول برنامه رو نصب کنید و بعد فونت نستعلیق رو - نيازي به ريستارت نيست. بنظر هم نمياد كه كرك شده و غيرمجاز باشه!
حالا میتونین در محیط آفیس و بخصوص word از فونت nastaliq مثل بقیه فونتهای فارسی استفاده کنین!
احتمالا در محیطهای دیگه هم قابل استفاده هست.

از نظر درست کار كردن تست شده ولی از نظر ویروس و اسپای ویر مسئولیتش با خودتون هست!

اگر هم مشكلي داشتين ميتونين اينجا رو ببينين كه قبلا هم در موردش بحث شده
http://my.blackmice.com/showthread.php?t=5033

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یعنی در حالت عادی فونت نستعلیق در ورد کار نمی کنه ؟ چرا ؟
فکر کنم اشکال از فونتهای نستعلیق باشه ، اگر این فونتها بهینه سازی بشه نباید در ورد مشکلی داشته باشه .

گذشته از کار کردن یا نکردن این برنامه فونتهای نستعلیق را از کجا میشه برای دانلود گیر آورد ؟

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
از کجا میشه مطمئن شد که کرک نشده ؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از rezadignity :
یعنی در حالت عادی فونت نستعلیق در ورد کار نمی کنه ؟ چرا ؟
فکر کنم اشکال از فونتهای نستعلیق باشه ، اگر این فونتها بهینه سازی بشه نباید در ورد مشکلی داشته باشه .

گذشته از کار کردن یا نکردن این برنامه فونتهای نستعلیق را از کجا میشه برای دانلود گیر آورد ؟

اگر كار ميكرد كه ديگه به اين برنامه نياز نبود!
تابحال فونت نستعليق كه ديدم مال چليپا بوده كه فقط در محيط خودش كار ميكنه.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از ashena55 :
از کجا میشه مطمئن شد که کرک نشده ؟

برنامه نصب هيچ پيغام كپي رايت يا اينكه متعلق به يك شخص حقيقي يا حقوقي هست نداره. پس احتمالا دزدي نيست!

حالا اگر هم بود فرقي بحال شما ميكرد؟ مثلا شما همه برنامه هايي كه استفاده ميكني اعم از ويندوز و آفيس و فوتوشاپ و چليپا و ... هزينه اش رو پرداخت كردي ديگه!:D

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اگر كار ميكرد كه ديگه به اين برنامه نياز نبود!
تابحال فونت نستعليق كه ديدم مال چليپا بوده كه فقط در محيط خودش كار ميكنه.
پروژه جالبی خواهد بود بهینه کردن فونتهای نستعلیق برای ورد !
شما در مورد شدن یا نشدنی بودنش نظری ندارید ؟

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
مشکل احتمالی ایی که میشه حدس زد براش حالتهای مختلف حروف بسته به جایی که میان و حرف قبل و بعدشون هست توی نستعلیق ! بیشتر از حالتهای استاندارد فونت های دیگه هست (احتمالا) !

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
کسی اینجا خوره فونت نیست ؟

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از mazoolagh :
کد:
http://rapidshare.de/files/22073446/Nataliqh_for_Word.rar.html

اول برنامه رو نصب کنید و بعد فونت نستعلیق رو - نيازي به ريستارت نيست. بنظر هم نمياد كه كرك شده و غيرمجاز باشه!
حالا میتونین در محیط آفیس و بخصوص word از فونت nastaliq مثل بقیه فونتهای فارسی استفاده کنین!
احتمالا در محیطهای دیگه هم قابل استفاده هست.

از نظر درست کار كردن تست شده ولی از نظر ویروس و اسپای ویر مسئولیتش با خودتون هست!

اگر هم مشكلي داشتين ميتونين اينجا رو ببينين كه قبلا هم در موردش بحث شده
http://my.blackmice.com/showthread.php?t=5033

من ورد 2000دارم.براي من درست كار نميكنه.فقط حروف رو مجزا و قر و قاطي ميزنه.خودت تونستي باش كار كني

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خوب با ورد 2003 کار کن ، ساده است .

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
با حرف ک مشکل داره ! :D

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از pinokio2 :
من ورد 2000دارم.براي من درست كار نميكنه.فقط حروف رو مجزا و قر و قاطي ميزنه.خودت تونستي باش كار كني

با ورد 2003 تست کردم این مشکل رو نداره. فعلا تا این خز نشده دارم تمام طرحها و پروپوزال هام رو با همین فونت میدم!

البته مشکلات جزئی داره که یک کمی وقت آدم رو میگیره ولی در کل خیلی بدرد بخور هست!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از kasra_kh :
مشکل احتمالی ایی که میشه حدس زد براش حالتهای مختلف حروف بسته به جایی که میان و حرف قبل و بعدشون هست توی نستعلیق ! بیشتر از حالتهای استاندارد فونت های دیگه هست (احتمالا) !

بله -مثل چلیپا تنوع نداره. یا شاید هم داره و ما بلد نیستیم روشش رو!

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
آقا خیلی ممنون
من یکی که خیلی دنبالش بودم
:happy: :D

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقای مازولاق اینطور که پیدا است شما در زمینه فونت تجربه و شناخت دارید ، می شود فونتهای نستعلیق را برای ورد بهینه سازی کرد یا نه ؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
تا منظور شما از بهینه سازی چی باشه. همین الآن ایرادهای جزئی در این فونت هست که اگر کسی باهاش مطلب چند صفحه ای تایپ کرده باشه با اونها ممکنه مواجه بشه. نظیر این که در حالت justified ممکنه در بعضی ترکیبها بین حروف یک کلمه هم فاصله بندازه. البته با یکی دو بار تغییر فونت برطرف میشه ولی بهر حال اشکال هست.
این فونت بتنهایی کار نمیکنه و یک برنامه هم پشتش خوابیده - البته تست نکردم که آیا واقعا این برنامه اگر نصب نشه کار میکنه یا نه. فعلا هم سیستمی دم دست ندارم که این برنامه روش نصب نباشه!
هر اشکال اینچنینی باید با اصلاح برنامه پشتش برطرف بشه. بعید میدونم فقط با اعمال تغییر در فایل فونت بشه به این خواسته ها رسید! البته مطمئن نیستم.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mazoolagh :
تا منظور شما از بهینه سازی چی باشه. همین الآن ایرادهای جزئی در این فونت هست که اگر کسی باهاش مطلب چند صفحه ای تایپ کرده باشه با اونها ممکنه مواجه بشه. نظیر این که در حالت justified ممکنه در بعضی ترکیبها بین حروف یک کلمه هم فاصله بندازه. البته با یکی دو بار تغییر فونت برطرف میشه ولی بهر حال اشکال هست.
این فونت بتنهایی کار نمیکنه و یک برنامه هم پشتش خوابیده - البته تست نکردم که آیا واقعا این برنامه اگر نصب نشه کار میکنه یا نه. فعلا هم سیستمی دم دست ندارم که این برنامه روش نصب نباشه!
هر اشکال اینچنینی باید با اصلاح برنامه پشتش برطرف بشه. بعید میدونم فقط با اعمال تغییر در فایل فونت بشه به این خواسته ها رسید! البته مطمئن نیستم.
ها ... اینه ...
حالا هنرت رو باید اینجا نشون بدی و کاری بکنی که اون برنامه کمکی حذف بشه و فونت نستعلیق مستقیم در ورد قابل استفاده بشه . :rolleyes: :f34r:

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
ها ... اینه ...
حالا هنرت رو باید اینجا نشون بدی و کاری بکنی که اون برنامه کمکی حذف بشه و فونت نستعلیق مستقیم در ورد قابل استفاده بشه .

نوبي جون مثل اينكه شما راه حلي در ذهنت داري!؟

بالا