برگزیده های پرشین تولز

قابل توجه کلکسیونرهای تمبر و علاقه مندان به تن تن ، تمبرهای یادمان سفر به ماه و سفر به کنگو!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
سلام

دو یادمان کاراکتر برجسته و خاطره انگیز تن تن موجود است ، اولی تمبر یادبود پنج قطعه ای سفر به ماه است ، که البته فقط هم خود تمبرها نیست بلکه به صورت

برگه sheet است که کلکسیونر می داند که همین ارزشش را چند برابر می کند این تمبر چاپ کشور معظم بلژیک در سال 2004 است و کاملا رسمی و دولتی است و

تقریبا نایاب است ، تمبر هیچگونه ایراد و اشکالی ندارد و بسیار نو است و در ضمن مهر هم نخورده و باطله نیست !

دومین یادمان که آن هم به صورت sheet است ، تمبر یادمان تن تن در کنگو است که تاریخ چاپ آن متعلق به سال 2001 است ، این تمبر هم کاملا رسمی است و چاپ

خود کشور بلژیک ، این یکی هم بی ایراد است و کلا تمام تمبرهای من کاملا حرفه ای نگاه داری شده اند و در ضمن مهر هم نخورده و باطله نیست ! که این هم تمبری

کمیاب است.

این هم عکس آن( که می بییند که تمبرها به خاطر sheet بودن آن چقدر بزرگ هستند ) :

9iv9kr621y51zsdm1i.jpg

البته رنگها و کیفیت آن بسیار زیبا است اما متاسفانه موبایل قدیمی من نتوانسته حق مطلب را ادا کند.

قط دقت داشته باشید که بعضی از کلکسیونرها ، این تمبر پنج گانه یادبود سفر ماه را دارند ولیکن فقط پنج تمبر است و به صورت sheet برگه نیست در واقع آن قسمت

زیر و بالای آن نیست ( مثلا در عکس زیر قسمتی را که با قزمز خط کشیده ام ببین) ولی این تمبر من به صورت sheet یا برگه کامل است و اگر sheet نباشد که بعضی

فروشندگان دارند ، قیمتش عملا یک پنجم یا حتی یک ششم می شود ، عکس زیر را ببینید تا متوجه شوید که منظورم چیست :

aurscee8dlj9jbsr6un6.jpg

پ.ن: برای فروش آن هیچ عجله و اصراری ندارم تا مزایده ، به حد قیمت واقعی و درخور آن برسد. البته خیلی خوشحال می شوم که این تمبرها به دست کسی برسد

که قدرآن را بداند و به تن تن علاقه شدید داشته باشد.

پیروز باشید.

فایل های ضمیمه

• 9iv9kr621y51zsdm1i.jpg
    9iv9kr621y51zsdm1i.jpg
    105.9 KB · نمایش ها: 327
  • aurscee8dlj9jbsr6un6.jpg
    aurscee8dlj9jbsr6un6.jpg
    108.4 KB · نمایش ها: 326

Jack_81

Registered User
لایک‌ها
11
قیمت هر دو با هم در eBay حدود ده (10) دلار است.

خوب بفروشید.

Last edited:

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
قیمت هر دو با هم در eBay حدود ده (10) دلار است.

خوب بفروشید.

البته این تمبر یادمان سفر به کنگویی که من دارم چاپ خود خود بلژیک است ولیکن کشور درپیت جمهوری دموکراتیک کنگو هم عین همین تمبر را زده استفقط به جای بلِژیک نوشته است کنگو ،

که تمبری که شما اشاره فرمودید کنگویی است ولیکن تمبر بنده ، چاپ رسمی بلژیک است و طبیعتا پربهاتر !

به دو عکس زیر دقت کنید تا تفاوت را ببینید.:

46jmkayae2e2y634scxk.jpg

vh7fxh2irjzsg6maeii.jpg

38137419888695485484.jpg

تمبری که من برای فروش گذاشته ام بلژیکی اصل است و کلکسیونر قدر آن را خواهد دانست.

فایل های ضمیمه

• 46jmkayae2e2y634scxk.jpg
    46jmkayae2e2y634scxk.jpg
    101.6 KB · نمایش ها: 305
Last edited:

am_ete

Registered User
لایک‌ها
82
حدودقیمت چنده؟ یه قیمت پایه بذارین که قیمت دستمون بیاد

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
حدودقیمت چنده؟ یه قیمت پایه بذارین که قیمت دستمون بیاد

پایه را 50 می گذارم ، و قیمت فروش فوری را 95 هزار ! که در مقایسه با پولهایی که ملت برای گوشی و

چیزهای لوکس بی فایده صرف می کنند ، مبلغی ناچیز است .

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
یک توضیح ( نکته آموزشی) درباره تمبر بدهم , یکی از روشهای که که کشورهای درپیت ( و کوچک ) برای درآمدزایی دارند , اینست که

می آیند یک سری تمبرهای فوق العاده زیبا را چاپ می کنند که هیچ ربط تاریخی و فرهنگی به آن کشور ندارد , مثلا گینه بیسائو

می آید و یک سری تمبر درباره مجموعه تابلوهای رنسانس چاپ می کند و ... که البته افراد آماتور جهان هم گول می خورند و این تمبرها را

می خرند ,( یا مثلا یادم است که چهل سال پیش , یکی از شیخ نشینها در اوائل استقلالش که هنوز امارات تشکیل نشده بود , تمبرهای

حسن روشن و دیگر فوتبالیستهای ایرانی را چاپ کرده بود و ...) , و کاتالوگهای معتبر هم هرگز چنین تمبرهایی را در لیست خود نمی آورند .

ربط این نکته به تمبرهای تن تن که من برای فروش گذاشته ام این است که تمبرهای من چاپ خود کشور بلژیک است که این کشور زادگاه

تن تن است و تن تن رسما یکی از شمایلهای فرهنگی بلژیک است.

.

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
هنوز موجود است.

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
که اینطور ، گویا این گونه اقلام فرهنگی چندان مشتری ندارد !

Last edited:

spsps

Registered User
لایک‌ها
29
حدود قيمت هم بزنيد در پست اول
اگه 25 موافق هستيد پ.خ كنيد وگرنه آپ حساب كنبد

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
حدود قيمت هم بزنيد در پست اول
اگه 25 موافق هستيد پ.خ كنيد وگرنه آپ حساب كنبد

قیمت پایه در پست 5 قرار داده شده است ، که پنجاه هزار تومان است .

زیر پایه فروخته نمی شود ، من برخلاف بسیاری ار فروشندگان درون پی تی که ابتدا یک قیمت فضایی را به عنوان پایه ، قرار می دهند و سپس

مشتری که چانه می زند یک تخفیف گزاف می دهند ( و مشتری با خود فکر می کند که پبروز شده ) ، عادت به این حیله گری ها و چانه زدن های

بی معنا ندارم و از همان ابتدا قیمت پایه را عادلانه و منصفانه تعیین میکنم !

هر فروشنده ای که زیر قیمت پایه بفروشد و تخفیف گزاف بدهد ، خودش را رسوا کرده که شخصی حیله گر ، نامنصف و دروغگو است ، قیمت پایه اسمش

رویش است یعنی فروشنده کمتر از آن قیمت، نمی فروشد و اگر بفروشد معلوم است که از ابتدا دروغ گفته و حیله گری کرده است که متاسفانه چنین عادتهایی

در فروشندگان ایران زیاد دیده می شود. به قول معروف فروختن زیر قیمت پایه ، تضاد درونی دارد و نقض غرض است که اثباتگر حیله گری و دروغگویی چنین

فروشنده هایی ست.

موید باشید.

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
سلام دوست گرامی .
ممکنه یه توضیح در مورد تن تن بدین که چه موردی خاصی داشته که این همه طرفدار داره و همه دنبال مجموعه تن تن هستند ؟
راستش من تا به حال دلیل قانع کننده ای پیدا نکردم .
همین طور در مورد چگوآرا ....
این قدر بچه ها اسم چگوآرا رو گفتن که مجبور شدم برم یه سکه ازش با قیمت نسبتا بالایی بخرم !!! خودم هم نمی دونم چرا این کار رو کردم !!
ممنون .

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
سلام دوست گرامی .
ممکنه یه توضیح در مورد تن تن بدین که چه موردی خاصی داشته که این همه طرفدار داره و همه دنبال مجموعه تن تن هستند ؟
راستش من تا به حال دلیل قانع کننده ای پیدا نکردم .
.

به نوعی می توان گفت تن تن روح و جوهره و شمایل قرن بیستم است و حتی به جرات با تعمیم می توان گفت , تن تن عصاره و نمودی

از بشر و جستجوهای همیشگی است , همچنین جنبه هنری- تصویری آن نیز خود شاهکاری بی بدیل است.

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
فروخته نشده ولی زیر پایه هم فروخته نخواهد شد.

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
یکی دو نفر از دوستان در پیام خصوصی , زیر قیمت پایه درخواست کرده اند , در حالیکه فرد صادق, هرگز زیر قیمت پایه نمی فروشد چون شخص

صادق؛ قیمت منصفانه و عادلانه ای را از همان ابتدا تعیین می کند ؛ برخلاف فروشندگان مزور دیگر که در ابتدا یک قیمت پایه بسیار بالا تعیین

می کنندو سپس در پیام خصوصی تخفیفی جزیی به خریدار ساده لوح می دهند و خریدار با خود فکر می کند که سود خوبی برده است .

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
موجود است.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
شما دیگه خیلی دارید سخت میگیرید، قیمتش که میفرمایید 50 تومن هست، امیدوارم خریدار پیدا بشه و بالاتر از این هم بفروشید، ولی درست نیست بیاید اینجا هرکسی که زیر پایه فروخت را متهم کنید به دروغ گویی و حیله گری و ...، یکی شاید قیمت دستش نباشه اشتباهی قیمت پایه را بالا بگه، شاید نیاز به پولش داشته باشه و مجبور باشه زیر قیمت پایه بفروشه یا هزار و یک دلیل دیگه.

قیمت پایه در پست 5 قرار داده شده است ، که پنجاه هزار تومان است .

زیر پایه فروخته نمی شود ، من برخلاف بسیاری ار فروشندگان درون پی تی که ابتدا یک قیمت فضایی را به عنوان پایه ، قرار می دهند و سپس

مشتری که چانه می زند یک تخفیف گزاف می دهند ( و مشتری با خود فکر می کند که پبروز شده ) ، عادت به این حیله گری ها و چانه زدن های

بی معنا ندارم و از همان ابتدا قیمت پایه را عادلانه و منصفانه تعیین میکنم !

هر فروشنده ای که زیر قیمت پایه بفروشد و تخفیف گزاف بدهد ، خودش را رسوا کرده که شخصی حیله گر ، نامنصف و دروغگو است ، قیمت پایه اسمش

رویش است یعنی فروشنده کمتر از آن قیمت، نمی فروشد و اگر بفروشد معلوم است که از ابتدا دروغ گفته و حیله گری کرده است که متاسفانه چنین عادتهایی

در فروشندگان ایران زیاد دیده می شود. به قول معروف فروختن زیر قیمت پایه ، تضاد درونی دارد و نقض غرض است که اثباتگر حیله گری و دروغگویی چنین

فروشنده هایی ست.

موید باشید.

fireshahab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام من تا الان قیمت پایه برای هر تمبر رو متوجه نشدم اگر بگید ممنون میشم

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627