برگزیده های پرشین تولز

قانون جدید بیمه شخص ثالث خودرو

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
دوستان همینطور که اطلاع دارین طبق قانون جدید بیمه تخفیفات شخص ثالث خودرو متعلق به صاحب پلاک هست و نه خودرو
و این تغییر تو بازار خرید و فروش ماشین های کارکرده کمی اختلال ایجاد میکنه
سوالم از دوستان اینه که کسی تونسته تخفیف ماشینی که فروخته رو انتقال بده رو ماشین جدیدش؟
تو نت یکم جستجو کردم قوانین عجیب غریبی نوشتن واسش هر جا هم یه چیز متفاوت نوشته
ممنون میشم اگه تجربه ای در این مورد دارین با بنده و دیگر دوستان پی تی در اشتراک بزارین
تشکر.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,705
دوستان همینطور که اطلاع دارین طبق قانون جدید بیمه تخفیفات شخص ثالث خودرو متعلق به صاحب پلاک هست و نه خودرو
این قانون جدید نیست و از 10 سال قبل بوده فقط نوع اجراییش رو تغییر دادن

در روش قبلی شما میتونستی تخفیفات بیمه ثالث رو به خودرو جدید انتقال بدی مشروط بر اینکه هر دو خودرو در مالکیت خودت میبود
یعنی اول باید میرفتی خودرو مورد نظرت رو خریداری میکردی و سند میزدی , بعد تخفیفات بیمه رو از خودرو قدیمی به خودرو جدید انتقال میدادی
در عمل برای افراد عادی زیاد عملی نبود چون معمولا افراد عادی با پول خودرو قدیمی اقدام به خرید خودرو جدید میکنن

سوالم از دوستان اینه که کسی تونسته تخفیف ماشینی که فروخته رو انتقال بده رو ماشین جدیدش؟

من سال 91 تخفیفات رو انتقال دادم , البته نه از طریق فروش خودرو , پدرم یه پیکان داشت که سال 89 از طریق طرح اسقاط تبدیلش کردم به 206

بعد از دو سال , سال 91 فهمیدم همچین قانونی هست و رفتم برای اقدام , مدارک اسقاط رو بردم بیمه ایران شعبه مرکزی تو شهرمون , رییس بیمه مدارک چک کرد

بهم گفت یه درخواست بنویس و تحویل بده , منم درخواست نوشتم و با مدارک اسقاط تحویل دادم ,
رییس هم زیر نامه پاراف کرد 7 سال تخفیف ماشین پیکان رو روی بیمه نامه 206 اعمال کنن , بعد هم گفت برو هرجا که بیمه میکنی نامه رو بده

نامه رو بردم دفتر بیمه و بیمه نامه جدید با 10 سال تخفیف گرفتم

البته قابل ذکر هست که یکبار سال 90 برای گرفتن تخفیف اقدام کردم ولی چون ماشین 206 رو تازه بیمه کرده بودم رییس گفت الان نمیشه
برو سال دیگه وقتی بیمه تموم شد خواستی تمدید کنی قبلش بیا , اون زمان فکر کردم رییس منو پیچونده و تخفیفات مالیده شد
ولی سال 91 وقتی موعد تمدید بیمه ثالث شد رفتم , دیدم رییس خیلی راحت اوکی کرد

Last edited:

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
ی تاریخچه پلاک از تعویض پلاک بگیرید ببرید نمایندگی بیمه تا چک کنه ببینه شامل شما میشه یا نه ولی در حالت کلی
هر تخفیف که در تاریخ ٩٧/١٠/١٧ داشتی به شرطی که حداقل یکسال خودرو رو داشته باشید و دو سال بیمه کرده باشی
میشه مال شما و میتونید جابه‌جا کنید

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
ی تاریخچه پلاک از تعویض پلاک بگیرید ببرید نمایندگی بیمه تا چک کنه ببینه شامل شما میشه یا نه ولی در حالت کلی
هر تخفیف که در تاریخ ٩٧/١٠/١٧ داشتی به شرطی که حداقل یکسال خودرو رو داشته باشید و دو سال بیمه کرده باشی
میشه مال شما و میتونید جابه‌جا کنید
ماشین قبلیم تمام تخفیف بود و پلاک و سند هم بنام خودم بود ولی ماشین فقط ۵-۶ ماه بنام من بود و فروختم الان اگه اینطوری باشه فکر کنم نمیشه انتقال داد درسته؟

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
ماشین قبلیم تمام تخفیف بود و پلاک و سند هم بنام خودم بود ولی ماشین فقط ۵-۶ ماه بنام من بود و فروختم الان اگه اینطوری باشه فکر کنم نمیشه انتقال داد درسته؟
بله به شما نمیخوره
ولی بازم ی تاریخچه بگیرید تا ببینیم

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
اگر تا قبل فروردین بنام خودتون زده اید به احتمال زیاد تخفیفا برا خودتون لحاظ شده و اگر بعد از اجرای قانون یعنی 1 فروردین به بعد بنام زدید قطعا تخفیف بیمه تون پریده
انتقال فقط موروثیه مثلا از پدر به پسر از غریبه به غریبه نمیشه

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
اگر تا قبل فروردین بنام خودتون زده اید به احتمال زیاد تخفیفا برا خودتون لحاظ شده و اگر بعد از اجرای قانون یعنی 1 فروردین به بعد بنام زدید قطعا تخفیف بیمه تون پریده
انتقال فقط موروثیه مثلا از پدر به پسر از غریبه به غریبه نمیشه
نه قبل اجرای قانون به اسم خودم زده بودم مهر ماه پارسال
به شخص دیگه ای نمیخوام انتقال بدم میخوام همون پلاک ماشین قبلی رو بندازم رو ماشین جدید و اگه بشه تخفیفات بیمه بیاد رو ماشین جدید.

بالا