برگزیده های پرشین تولز

قدیمیترین فروم فارسی

F B I

Registered User
لایک‌ها
885
6n.jpg

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
زیرزمینی اگه منظورت اینوایتیه، «پی‌سی‌ سون» حد فاصل 2006-2009 این مدلی کار می‌کرد (شاید تاریخ رو کمی پس و پیش گفته باشم).
یادش بخیر ای سایت پی سی سون واسه ثبت نام رزومه میخواست :) من فرستادم همون موقع ها قبولم نکردم
همیشه سوال بود واسم چه خبره اون تو؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
یادش بخیر ای سایت پی سی سون واسه ثبت نام رزومه میخواست :) من فرستادم همون موقع ها قبولم نکردم
همیشه سوال بود واسم چه خبره اون تو؟

در دوره‌ای به خاطر نرم‌افزارهای کرک شدۀ خاص‌تر، کانتنت‌های صوتی/تصویری/متنی کمیاب‌تر و این چیزها معروف شده بود. هدف این بود یک Warez-BB ایرانی باشه.

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
یکی از بدبخت ترین اقشاری که دیدم اونایی بودن که با به کارگیری معادل های انگلیسی در موقعیت های کاملا بیجا سعی در باسوادتر نشون دادن خودشون دارن. بنده خدا نمیتونه بگه محتوا باید بگه کانتنت

یاد تیدوس افتادم که معاون ریاست جمهوری آمریکا رو وایس خطاب میکرد نمیگفت معاون. یه مدتی چنان در جو فرو رفته بود میخواستی پستاش رو بخونی باید یه فرهنگ لغت هم کنار دستت باز میکردی.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
یادش بخیر یه فارومی هم بود بنام ایران هکرز سکیوریتی، پیرامون هک و امنیت شبکه میچرخید. منم توش عضو بودم :)
یدونه دیگم بود بنام دلتا هکینگ، این دو تا با هم مشاجره لفظی داشتن.

Chuck N00b

Registered User
لایک‌ها
245
یکی از بدبخت ترین اقشاری که دیدم اونایی بودن که با به کارگیری معادل های انگلیسی در موقعیت های کاملا بیجا سعی در باسوادتر نشون دادن خودشون دارن. بنده خدا نمیتونه بگه محتوا باید بگه کانتنت

یاد تیدوس افتادم که معاون ریاست جمهوری آمریکا رو وایس خطاب میکرد نمیگفت معاون. یه مدتی چنان در جو فرو رفته بود میخواستی پستاش رو بخونی باید یه فرهنگ لغت هم کنار دستت باز میکردی.
استفاده از کلمات انگلیسی وقتی معادل فارسی هست کار اشتباهیه.

اما مثلا در وضعیتهای تکنیکی مثلا برنامه نویسی معادل فارسی اصلا نیست.

یادمه با مدیر احمق سایت بازیسنتر سر همین قضیه دعوام شد. پستهای برنامه نویسی میذاشتم میگفت چرا کلمات انگیسی استفاده میکنی ضدقوانینه و اینها.

کلا از وقتی ردیت اومده احتیاجی به فرومهای فارسی و مدیرهای عقده ایش نمیبینم. مخصوصا بازی «دیجنریت آبورشن» سنتر.

الان هم اینجام چون این ردت لعنتی هی یوزرهام رو بن میکنه اتوماتیک هرچی بهشون میگم من از وی پی ان هزار نفره استفاده میکنم یکی دیگه انون رو شکونده نمیفهمن.

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
استفاده از کلمات انگلیسی وقتی معادل فارسی هست کار اشتباهیه.

یادمه با مدیر احمق سایت بازیسنتر سر همین قضیه دعوام شد. پستهای برنامه نویسی میذاشتم میگفت چرا کلمات انگیسی استفاده میکنی ضدقوانینه و اینها.

کلا از وقتی ردیت اومده احتیاجی به فرومهای فارسی و مدیرهای عقده ایش نمیبینم. مخصوصا بازی «دیجنریت آبورشن» سنتر.

الان هم اینجام چون این ردت لعنتی هی یوزرهام رو بن میکنه اتوماتیک هرچی بهشون میگم من از وی پی ان هزار نفره استفاده میکنم یکی دیگه انون رو شکونده نمیفهمن.

بعضیا وقتا طرف به طرز بسیار مضحکی اصرار بر به کارگیری معادل های انگلیسی برای لاکچری نشون دادن خودش داره این آدم متاسفانه مشکل فرهنگی داره. یا مثلا کسی که میاد توی تاپیک ریاست جمهوری آمریکا مدام معادل های انگلیسی به کار میبره مثلا نمیگه معاون رئیس جمهوری هی میگه "وایس" این شخص از لحاظ مغزی معیوب و از لحاظ فرهنگی دچار فقره ولی استفاده از کلماتی که معادل ندارن مشکلی نداره.

سایت ردیت اگر منظورته اون که رفع فیلترش کردن نیاز به فیلرشکن نیست

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
اتفاقا به نظر منم این حرف شما درسته. یک راه حل به ذهنم میرسه و اونم اینه که عبارتهای فارسی رو با حروف و جملات فارسی و عبارت های انگلیسی رو با حروف انگلیسی تایپ کنن و از فینگیلیش خیلی خیلی کم استفاده بشه.
بعنوان مثال:
- اشتباه: اَپِ آوت‌لوک رو باز میکنیم، میریم توی اینباکس و ایمیل هامون رو میبینیم
- صحیح تر: اپلیکیشن OutLook رو اجرا می‌کنیم، می‌ریم توی Inbox و ایمیل‌هامون رو می‌بینیم.

توی کتابای فنی مخصوصا رشته کامپیوتر این نوع رو زیاد دیدم.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
کسی centralclubs می رفت؟

خاص ترین قالب را در میان انجمن های ایرانی داشت. با انجمن ساز phpbb. از صمیم قلب دوست دارم این انجمن از دوباره فعال شود.

aerospacetalk هم انجمن خوبی بود. یک کاربر داشت به نام آر اف 4 که پدرش جزو خلبانان گردان یازدهم شناسایی تاکتیکی بود. انگار پدره قبل از بازنشستگی تمامی اسناد را با خودش آورده بوده خانه yeah.gif یک اسنادی را از زمان جنگ آپلود می گرد که واقعا عتیقه بود. یادش بخیر، ما هم کلی ذوق می کردیم yeah.gif

شوربختانه applyabroad هم فعالیتش کم شده.

stormfront هم همینطور :(

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
تیونینگ تالک بدبخت که کلا ترکید و دیتا بیس اش هم ظاهرا به فنا رفت/

بالا