برگزیده های پرشین تولز

قدیمی بازا بیان تو

m-o-h-s-e-n

Registered User
لایک‌ها
1,723
PS1 به خاطر بازی های فوق العادش مثله رزیدنت اویل 3 ، وضعیت سفید ، مدال 1 ، مدال 2 ، الون 3 ، دوک ، مزرعه دار ، کراش و.... حدود 40 عنوان دیگر که همه رو حداقل دو بار حداکثر 6 بار تمومشون کردم.

benjohn

Registered User
لایک‌ها
90
آره منم خودم قبول دارم که پلی استیشن خیلی عالی بوده و هست اما واقعا اونای دیگه خیلی تو ایران ناشناختن از همین تاپیک پیداست بجز دو سه نفر بقیه دو زاریشون نیافتاده در مورد چه کنسولی حرف میزنیم

walter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
124
آره منم خودم قبول دارم که پلی استیشن خیلی عالی بوده و هست اما واقعا اونای دیگه خیلی تو ایران ناشناختن از همین تاپیک پیداست بجز دو سه نفر بقیه دو زاریشون نیافتاده در مورد چه کنسولی حرف میزنیم

نسل پنج را من اصلا به عنوان قدیمی قبول ندارم ، قدیمی یعنی نسل چهار و قبل از آن ، در سایتهای retrogaming هم معمولا همین نظر را دارند .

benjohn

Registered User
لایک‌ها
90
نسل پنج را من اصلا به عنوان قدیمی قبول ندارم ، قدیمی یعنی نسل چهار و قبل از آن ، در سایتهای retrogaming هم معمولا همین نظر را دارند .
بابا شما دیگه خیلی کارت درسته ولی خوب من با نظر شما خیلی موافق نیستم چون نسل 5 سال 93 با اومدن 3do استارت خورده که میشه دقیقا 20 سال یعنی موقعی لااقل من یکی خیلی بچه بودم به نظر من که قدیمیه نظر شما به هر حال محترم

cr7gr8

Registered User
لایک‌ها
175
خوب PS1 کپی خور شدو CD هاشم قیمتش مناسب بود طبیعی بود مام PS1 خریدیم چون بازیاشم زیاد بود هم خوب

highlight

Registered User
لایک‌ها
58
مقایسه بین سگا ساتورن و پلی استیشن یک در بازی Resident Evil

9656__590x480_retro_h2h_resident_evil_our_stuff01.jpg

یک مقایسه زیبا و سر به سر بین این دو کنسول در بازی Resident Evil که در این مقایسه تصاویر برای هر دو کنسول از طریق کابل S-Video ضبط شده تا شرایط مساوی بر قرار باشد. البته این بازی در سال 1996 ابتدا برای پلی استیشن و سپس سال بعد برای ساتورن ساخته شد.

گرافیک و صدا:
خوب خیلی ها گمان می کنند پلی استیشن فاتح این بخش بوده. در کمال ناباوری خلاف این مورد ثابت شد!!! گرافیک بازی شامل کارکترهای سه بعدی و اشیای قرار گرفته روی پس زمینه های از پیش رندر شده است، بنابراین تا اینجا پس زمینه هر دو ورژن یکی به نظر میرسه. اما در کارکتر سه بعدی، ساتورن تقریبا در بهبود چند گوشه ای ها (polygon) دو برابر عمل کرده!!! حتی بافت مدلهای کارکترها و دشمنان رو هم تقویت کرده، حتی رنگ، به نظر قدری بهتر و شفاف تر هستش. علت ممکن است همان یک سال بیشتر فرصت کپکام برای تصحیح برنامه نویسی سه بعدی بوده باشد.
اما متاسفانه ساتورن در بخش گرافیک باز هم می بازد!!!! چرا؟ قبل از معرفی بخش های سینماتیک درون بازیها که اکثر بازیهای امروز از آن بهره می برند، بازیها در آن زمان داستان را با ویدویوهای از قبل رندر شده یا همون FMV روایت می کردند. تمامی FMV های ساتورن صفحه کوچکتر و تفیک تصویری (رزلوشن) پایین تری داشتند و در مقایسه با FMV های روان تر پلی استیشن، پیکسل های بدی رو نشون می دادند! به علاوه، صحنه های شامل آب یا آتش به خوبی همان صحنه ها روی پلی استیشن نبودند. شفافیت سه بعدی تقریبا در سگا ساتورن غیر ممکن بود و صحنه هایی شامل این ویژگی اصلا با همان صحنه ها در پلی استیشن قابل مقایسه نبودند. در مورد صدا تفاوت خیلی فاحش نبود.

عملکرد/کنترل:
برد کامل با پلی استیشن بود! باز شدن درها در کل 7 ثانیه زمان می برد ولی در ساتورن 12 ثانیه یعنی تقریبا دو برابر!
حتی ورق زدن صفحات یه دفترچه در ساتورن زمان بیشتری می گرفت!

برخی دیگر از تفاوتها:

کارکترها در ساتورن چاق تر (گوشت آلو تر) ترسیم می شوند!

retro_h2h_re_rollover_ps1_07.jpg
retro_h2h_re_rollover_sega_07.jpg

ساعت در اتاق اول در نسخه پلی استیشن بهتر به نظر می رسه.
retro_h2h_re_rollover_ps1_01.jpg
retro_h2h_re_rollover_sega_01.jpg

FMV در ساتورن در کادر کوچکتری نشون داده میشه.
retro_h2h_re_rollover_ps1_04.jpg
retro_h2h_re_rollover_sega_04.jpg

و تفاوتی دیگه:
retro_h2h_re_rollover_ps1_02.jpg
retro_h2h_re_rollover_sega_02.jpg

نتیجه گیری:
پیروز میدان در این مقایسه پلی استیشن یک هستش:
داشتن FMV های با تفکیک تصویری (رزلوشن) بالاتر
زمان لود سریع تر
گرافیک بهتر در سرتاسر بازی
این حقیقت که بازی یکسال زودتر برای آن ساخته شده بود (فرصت بیشتر برای ساتورن جهت بهبود و اصلاح)

Last edited:

ebiblog

Registered User
لایک‌ها
6

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوستان میخوام‌یه کنسول بخرم هم بازیا خودش خوب باشه هم بشه رو بازیا کنسولا قبلیو قدیمی با کیفیت اجرا کرد
هم کپی خور باشه
شما چی پیشنهاد میکنید؟
بین wii u و xbox 360 مدوم بهتره؟ کدوم برام مناسبتره؟

behnam_pr

Registered User
لایک‌ها
60
دوستان میخوام‌یه کنسول بخرم هم بازیا خودش خوب باشه هم بشه رو بازیا کنسولا قبلیو قدیمی با کیفیت اجرا کرد
هم کپی خور باشه
شما چی پیشنهاد میکنید؟
بین wii u و xbox 360 مدوم بهتره؟ کدوم برام مناسبتره؟
بین این دوتا اکس باکس بهتره ولی بازیهای قدیمی رو اجرا نمیکنه البته اگه جیتگ شده باشه یه سری از بازیها رو اجرا میکنه
اگه بتونی یه ps3 کپی خور تمیز گیر بیاری از همش بهتره

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
1-nintendo nes
2-nintendo gamecube
3-sega genesis
4-sega saturn
5-sega dreamcast
6-ps1
7-ps2
8-ps3
9-ps4
10-xbox
11-xbox 360
12-psp 1000
13-ps vita
اینا رو داشتم و بعضی رو دارم بعضی رو دادم به کلسیونر های شخصی تا ازشون مراقبت کنن
ولی به نظر من از نظر خاطره دار بودن بین ما ps1 رو انتخاب میکنم

biautiful_2012

Registered User
لایک‌ها
230
بالا