برگزیده های پرشین تولز

قرار دادن محدوديت كپي رايت روي عكس

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
سلام
از اونجايي كه عكسهايي كه من ميگيرم زيادي حرفه ايه و ميترسم يكي به اسم خودشون ببره چاپشون كنه و توي مسابقات بين المللي برنده جايزه بشه به فكر افتادم كه....
آيا راهي وجود داره كه بشه روي عكسها هنگام چاپشون محدوديت گذاشت؟ مثلا عكسي كه با دوربين ديجيتالمون گرفتيم وقتي توي كامپيوتر ديده ميشه هيچ مشكلي نداشته باشه و تصوير واضح باشه اما اگه كسي خواست همون رو چاپ كنه (مثلا) يه اسمي علامتي نشونه اي زير عكس قرار بگيره كه مشخصات گيرنده عكس معلوم بشه؟! ميدونم كه كار عجيبيه اما خب.. اگه همچنين كارهايي ميشه كرد به من هم ياد بدين و اگه تا حالا همچنين چيزي وجود نداشته به نظرم وجودش ميتونه دنياي عكاسي ديجيتال رو متحول كنه.
اين فكر رو پس از گرفتن 400 عكس در عرض يك هفته از خودم در وكردم! شما هم از خودتون نظر در وكنين! :D

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
نهايت كاري كه ميتوني بكني اينه كه عكسهارو خودت چاپ كني و روش watermark بزني
14.gif

roozbeh

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از daftarekhaterat :
سلام
از اونجايي كه عكسهايي كه من ميگيرم زيادي حرفه ايه و ميترسم يكي به اسم خودشون ببره چاپشون كنه و توي مسابقات بين المللي برنده جايزه بشه به فكر افتادم كه....
آيا راهي وجود داره كه بشه روي عكسها هنگام چاپشون محدوديت گذاشت؟ مثلا عكسي كه با دوربين ديجيتالمون گرفتيم وقتي توي كامپيوتر ديده ميشه هيچ مشكلي نداشته باشه و تصوير واضح باشه اما اگه كسي خواست همون رو چاپ كنه (مثلا) يه اسمي علامتي نشونه اي زير عكس قرار بگيره كه مشخصات گيرنده عكس معلوم بشه؟! ميدونم كه كار عجيبيه اما خب.. اگه همچنين كارهايي ميشه كرد به من هم ياد بدين و اگه تا حالا همچنين چيزي وجود نداشته به نظرم وجودش ميتونه دنياي عكاسي ديجيتال رو متحول كنه.
اين فكر رو پس از گرفتن 400 عكس در عرض يك هفته از خودم در وكردم! شما هم از خودتون نظر در وكنين! :D
یکی از دوستام یه بار اومد چک پول 50 تومنی رو پرینت کنه !!!
پرینت هم شد ! مو نمیزد با چک پول اصلی!!!!

ولی......
ولی وقتی که چک پول پرینت شده از پرینتر اومد بیرون وسطش یه آرم افتاده بود به این محتوا که:

باطل شد!!!:D

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
یه مهررو عکست بزن یا ادرس وبلاگتو بزن روش

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hwt :
نهايت كاري كه ميتوني بكني اينه كه عكسهارو خودت چاپ كني و روش watermark بزني
14.gif
بعدش بايد پرينت هاتو اسكن كني و بعد به شتراكشون بزاري !! نميدونم برا چي بعضيا برنامه نويسي ميكنن !
اگه خيلي حرفه اي هستيد ميتونيد در Digimarc Corporation ابتدا عضو بشيد و اطلاعات شخصيتون رو اونجا قرار بدهيد سپس در فتوشاپ Filter > Digimarc > Embed Watermark رو انتخاب و محدوديتهاي مورد نظرتون رو اعمم از عدم پرينت ، adult content و كنتراست مورد نظر و....درش قرار بديد و براي پرينت ، وب يا استفاده رو مونيتور انتخاب كنيد ، مطمئن هستم اگه سرچ كنيد مطمئنا نرم افزار فقط برا همين كار ها هم هست ، خيلي وقت پيش يه برنامه ديده بودم كه متن به فايلهاي تصويري اضافه ميكرد .

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از roozbeh :

ولی......
ولی وقتی که چک پول پرینت شده از پرینتر اومد بیرون وسطش یه آرم افتاده بود به این محتوا که:

شايد درست پشت نويسي نكرده بود !!:wacko:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از digital_teh :
بعدش بايد پرينت هاتو اسكن كني و بعد به شتراكشون بزاري !! نميدونم برا چي بعضيا برنامه نويسي ميكنن !
اگه خيلي حرفه اي هستيد ميتونيد در Digimarc Corporation ابتدا عضو بشيد و اطلاعات شخصيتون رو اونجا قرار بدهيد سپس در فتوشاپ Filter > Digimarc > Embed Watermark رو انتخاب و محدوديتهاي مورد نظرتون رو اعمم از عدم پرينت ، adult content و كنتراست مورد نظر و....درش قرار بديد و براي پرينت ، وب يا استفاده رو مونيتور انتخاب كنيد ، مطمئن هستم اگه سرچ كنيد مطمئنا نرم افزار فقط برا همين كار ها هم هست ، خيلي وقت پيش يه برنامه ديده بودم كه متن به فايلهاي تصويري اضافه ميكرد .
نه ايشون گفت كه موقع چاپ اينجوري باشه . وگرنه بله با فتوشاپ ميشه همون اول كاري واتر مارك گذاشت .

digital_teh

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از hwt :
نه ايشون گفت كه موقع چاپ اينجوري باشه . وگرنه بله با فتوشاپ ميشه همون اول كاري واتر مارك گذاشت .

يعني تو تصوير چيزي نباشه و بعد هنگام پرينت فعال بشه ؟

در هر صورت وقتي بحث كپي رايت فايلهاي تصويري هست واترمارك به ميان مياد و اگه كسي ميخواد از اطلاعاتش حفاظت كنه هم بايد به فكر پرينت و هم اشترااك تصوير روي مانيتور از طريق برنامه ها باشه و فكر اينكه فقط تو پرينت اين موضوع خودش رو نشان بده ، احتمالا يه كار خيلي خفنتري تو فكر طرف هست كه نميخواد بگه چيه ! :lol:

ولي اگه موضوع رو بصورت جنرال مس ما ساده انديشانه بخواهيد يه سري برنامه ديگه هم هست :

AiS Watermark Pictures Protector
Batch Photo WaterMark
Easy WaterMark
Easy Watermark Creator
PHOTO WATERMARK
UniDreamtech Photo Watermark
Ussun Batch Photo WaterMark
Watermark Factory
More Watermark
Digimarc Watermark for Adobe Photoshop

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از digital_teh :
يعني تو تصوير چيزي نباشه و بعد هنگام پرينت فعال بشه ؟

در هر صورت وقتي بحث كپي رايت فايلهاي تصويري هست واترمارك به ميان مياد و اگه كسي ميخواد از اطلاعاتش حفاظت كنه هم بايد به فكر پرينت و هم اشترااك تصوير روي مانيتور از طريق برنامه ها باشه و فكر اينكه فقط تو پرينت اين موضوع خودش رو نشان بده ، احتمالا يه كار خيلي خفنتري تو فكر طرف هست كه نميخواد بگه چيه ! :lol:

ولي اگه موضوع رو بصورت جنرال مس ما ساده انديشانه بخواهيد يه سري برنامه ديگه هم هست :

AiS Watermark Pictures Protector
Batch Photo WaterMark
Easy WaterMark
Easy Watermark Creator
PHOTO WATERMARK
UniDreamtech Photo Watermark
Ussun Batch Photo WaterMark
Watermark Factory
More Watermark
Digimarc Watermark for Adobe Photoshop
ممنون از اطلاعاتي كه دادين.
راستش من واسه اينكه عكسها از طريق كامپيوتر هم پخش بشه و كسي به نام خودش ثبتش كنه تا حدي نگران هستم اما يه فكري به ذهنم رسيد كه آيا مثلا ممكنه عكس داراي لايه هاي مختلف باشه كه مثلا لايه اي هنگام پرينت گرفتن فعال بشه؟!! اگه اين فكر شدني نيست مسخره ام نكنين! فكر ميكنم اگه بشه چنين كاري كرد احتياجي به واترمارك نباشه.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از daftarekhaterat :
ممنون از اطلاعاتي كه دادين.
راستش من واسه اينكه عكسها از طريق كامپيوتر هم پخش بشه و كسي به نام خودش ثبتش كنه تا حدي نگران هستم اما يه فكري به ذهنم رسيد كه آيا مثلا ممكنه عكس داراي لايه هاي مختلف باشه كه مثلا لايه اي هنگام پرينت گرفتن فعال بشه؟!! اگه اين فكر شدني نيست مسخره ام نكنين! فكر ميكنم اگه بشه چنين كاري كرد احتياجي به واترمارك نباشه.
يه سوال . عكس jpeg مگه بيشتر از 1 لايه هم ميتونه باشه ؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از hwt :
يه سوال . عكس jpeg مگه بيشتر از 1 لايه هم ميتونه باشه ؟
منظورم مثل لايه هاي psd توي فتوشاپ و اينا نيست. منظورم اطلاعاتي هست كه به صورت مخفي توي فايل هاي تصويري ذخيره ميشه. حالا تنها چيزي كه من ميخوام اينه كه اين اطلاعات موقع چاپ خودشون رو نمايش بدن. اوكي؟!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب به نظرم بايد بشه يه جورايي . مثل قضيه اون عكس جادويي . منتها روي پرينتر يكم چيزه .
162.gif

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
یک سری کاغذ گرون هستش که موقع کپی سیاه میشن از اونا استفاده کن

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از roozbeh :

ولی......

:blink: بگو كه شوخي مي كني!

burzum_group

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نمیدونم به نتیجه رسیدین یا نه؟
ولی یه برنامه هست با پی اچ پی که میتونه روی عکسها بنویسه فک کنم این به کارت بیاد.
http://oxygenws.com/blog/archives/33-PHP.html

بالا