برگزیده های پرشین تولز

قیمت گوشی توی ترکیه نسبت به ایران چطوره؟

kiazad

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
843
قیمت گوشی توی ترکیه نسبت به ایران چطوره؟
بیاریم اینجا بفروشیم
یا از اینجا ببریم اونجا ؟
کسی تجربه ای داره ؟

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460
خیلی خوبه!

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
ایران خیلی ارزون تره. حداقل 30 درصد و حتی نصف قیمت. ولی مشکل انجاست که هرکس یک گوشی بیشتر نمیتونه وارد ترکیه بکنه و گوشی های دیگه به عنوان قاچاق ضبط میشن. البته فکر کنم فقط شهروندان ترکیه میتونن همون یه دونه رو هم ببرن!

kiazad

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
843
ایران خیلی ارزون تره. حداقل 30 درصد و حتی نصف قیمت. ولی مشکل انجاست که هرکس یک گوشی بیشتر نمیتونه وارد ترکیه بکنه و گوشی های دیگه به عنوان قاچاق ضبط میشن. البته فکر کنم فقط شهروندان ترکیه میتونن همون یه دونه رو هم ببرن!
من که لب مرزم میتونم هفته ای 2 بار برم
2 نفریم نفری یک گوشی هم ببریم اما راه و روش رو بلد نیستیم

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
خوب عزیزم مشخصه که با توجه ما به تفاوت ارزش پشگل(ریال ) با لیر ! گرانتر ـــــــــــــه

از اینجا ببری اونجا:| Cunt ت خوله؟

از اونجا هم که بیاری (اگه بتونی بیاری البته!) گرون هم بره خودت تموم میشه هم مصرف کننده ایرانی! همین سامسونگ و الجی و...که تو اینجا ب اصطلاح نمایندگی دارن فک میکنی با دلار میاد! نه عزیزم با درهم امارات .

برو ترکیه با شورت هفتی بچرخ فریاد بزن و بخون : یَخچال اوستَ آغ پَنیر باخ مَمَلَر تَرپَنیر. (حدمن برو اونجا وعلا اینجا مغایرت داره)

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
من که لب مرزم میتونم هفته ای 2 بار برم
2 نفریم نفری یک گوشی هم ببریم اما راه و روش رو بلد نیستیم
درباره این موضوع اطلاع دقیقی ندارم. ولی تو شرکتی که کار میکردم ترکیه ای زیاد بود. و اونا وقتی میومدن ایران همشون بدون استثنا کوشی های مدل بالا میخریدن. و میگفتن که تو ایران قیمت گوشی به عنوان مثل زد وان دقیقا نصف ترکیه هستش. ولی خوب این که به این کار به عنوان یک بیزینس نگاه بشه فکر نکنم ممکن باشه. چون ترکیه درباره مسال قاچاق خیلی حساس هست طوری که یکی از کامیون داران شهر ما که چند وقت پیش به ترکیه بار برده بود رو به خاطر این که باکش رو تا خرخره پر گازوییل کرده بود رو تو ترکیه جریمه کرده بودن و باکش رو خالی کرده بودن. :eek:

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
ترکیه مثل ایران نیست که طرف پول نقد بده گوشی بخره!
اونجا با اقساط بلند مدت میتونی گوشی و تیلت هر مارکی که دوست داشتی تهیه کنی!:general208:
http://www.avea.com.tr/web/Cihazlar/AkilliTelefonlar

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
ترکیه مثل ایران نیست که طرف پول نقد بده گوشی بخره!
اونجا با اقساط بلند مدت میتونی گوشی و تیلت هر مارکی که دوست داشتی تهیه کنی!:general208:
http://www.avea.com.tr/web/Cihazlar/AkilliTelefonlar

حاجیکس این avea رو trt نشون میده . یه Ford Fusion هم میدن. یه سری کالاهاش که مختص خانم هاست خودرو سال زنان اروپا یعنی Ford Focus میدن بهشون:( کاش من نیز یک زن بودم .

شوی ترکیه هم Chevrolet cruz و chevrolet Sonic میده از دم اقساط یا همون Taksit این ترکا عین عربا 24یی سوار این چیزان:(

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
حاجیکس این avea رو trt نشون میده . یه Ford Fusion هم میدن. یه سری کالاهاش که مختص خانم هاست خودرو سال زنان اروپا یعنی Ford Focus میدن بهشون:( کاش من نیز یک زن بودم .
شوی ترکیه هم Chevrolet cruz و chevrolet Sonic میده از دم اقساط یا همون Taksit این ترکا عین عربا 24یی سوار این چیزان:(
آره ماشین هم از دم قسط هست اونجا بدون پیش پرداخت!!! و هم چنین خرید ملک.
ما اینجا دهنمون:general502: میشه. مسایلی که واسه ماها آرزوست واسه اونا پیش پا افتادست تازه این ترکیه قابل قیاس با آلمان و فرانسه نیست...

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
من نوت قیمت کرده بودم اختلافش زیاد بود تو ترکیه.دقیق اختلافش یادم نیست چقدر بود ولی خیلی گرونتره.

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
خوب عزیزم مشخصه که با توجه ما به تفاوت ارزش پشگل(ریال ) با لیر ! گرانتر ـــــــــــــه

از اینجا ببری اونجا:| Cunt ت خوله؟

از اونجا هم که بیاری (اگه بتونی بیاری البته!) گرون هم بره خودت تموم میشه هم مصرف کننده ایرانی! همین سامسونگ و الجی و...که تو اینجا ب اصطلاح نمایندگی دارن فک میکنی با دلار میاد! نه عزیزم با درهم امارات .

برو ترکیه با شورت هفتی بچرخ فریاد بزن و بخون : یَخچال اوستَ آغ پَنیر باخ مَمَلَر تَرپَنیر. (حدمن برو اونجا وعلا اینجا مغایرت داره)
میشه توضیح بدی با لیر میاد و با درهم میاد یعنی چی؟
مگه قیمت گوشی به دلار تبدیل نمیشه به لیر و شما هم اینجا ریال رو لیر میکنی میری خرید؟ یعنی دلار به ریال
چند وقت پیش هم یکی از بچه ها در مورد بازی ps4 همینو میگفت.

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
میشه توضیح بدی با لیر میاد و با درهم میاد یعنی چی؟
مگه قیمت گوشی به دلار تبدیل نمیشه به لیر و شما هم اینجا ریال رو لیر میکنی میری خرید؟ یعنی دلار به ریال
چند وقت پیش هم یکی از بچه ها در مورد بازی ps4 همینو میگفت.

مبدا عزیز من مبدا! ماشینش داره از امارات با ارز مبدا مییاد دیگه چ برسه گوشی و ..................

مبدا خیلی چیزای دیگه هم هند هست و با روپیه مییاد که از درهم هم ارزونتر ـه ولی اینجا با دلار روز فروخته میشه به مشتری ایرانی . مشتری ای که درآمدش ریال ـه

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
مبدا عزیز من مبدا! ماشینش داره از امارات با ارز مبدا مییاد دیگه چ برسه گوشی و ..................

مبدا خیلی چیزای دیگه هم هند هست و با روپیه مییاد که از درهم هم ارزونتر ـه ولی اینجا با دلار روز فروخته میشه به مشتری ایرانی . مشتری ای که درآمدش ریال ـه
شما میگی ماشین با پول درهم از امارات خریداری میشه درسته؟
خوب این چطوری میتونه باعث ارزونتر شدن بشه نسبت به اینکه همین ریال رو به درهم تبدیل کنی و اون جنس رو بخری؟

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
شما میگی ماشین با پول درهم از امارات خریداری میشه درسته؟
خوب این چطوری میتونه باعث ارزونتر شدن بشه نسبت به اینکه همین ریال رو به درهم تبدیل کنی و اون جنس رو بخری؟

ریالو تبدیل میکنه درهم درست . ولی جنسی رو که با درهم مییاره با دلار میده! اگه در تبدیل ریال ب درهم 2% ضرر کنه عوضش هنگام فروش با دلار 9% سود داره براش این وسط میشه 7% سود خالص (_این عدد هارو مثال گفتم)

آقا این فامیل دوست آشنا و...هرکی ماشین خارجی اعم از هیوندا تویوتا بی ام دبلیو بنز و.....داره یا دیاگ بزن یا نویگیشن هاشون رو ببین که همش عربی نوشته و سفارش عربن

حتی اگه با دلارم بری از امارات ماشین بخری بازم توش کلی سوده! زیرا در دبی تفاوتی با قیمت جهانی خودرو بر حسب دلار نمیبینی

http://khabareghtesadi.com/fa/news/10881/قیمت-رسمی-و-دلاری-خودروهای-وارداتی-در-دبی-اعلام-شد

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
قیمت iPhone 6 Plus 16 GB در ایران(دیجی کالا) 2.860.000 تومان و قیمت اون در ترکیه 2759TL معادل 3.724.000 تومان میشه
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...Telefon,103452,504172,1505501.html?langId=-14
تفاوت قیمت چشمگیر است ولی چندتا نکته هست اینجا:
1- مسئله گارانتی این گوشی ها که به چه شکل خواهد بود 2- تعرفه گمرکی که اگر با راه قانونی ببرید خب قطعا صرفه اقتصادی نخواهد داشت
ولی اگر به قول استارتر نفری یک عدد ببری اون موقع هم بحث آک بودن و گارانتی گوشی , قیمت رو کاهش میده و بازهم نمیصرفه!
و مسئله دیگه امکان خرید اقساطی گوشیهای گرون قیمت که بالا هم اشاره کردم درحالی که با ماهی 50 لیر میتونه این گوشی رو تهیه کنه نمیاد 2700 نقد بده!

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
ترکیه به کابران خودش با کلی شرایط گوشی میده . با ماهی دو لیره و فلان بهترین و جدیدترین گوشی ها رو میخرن . خلاصه شرایط خیلی زیاد داره . اما گرونتر هست فکر نکنم . مث ایران . فرقی نداره .اینجا ه میک سایت مث دیجی کالا قیمت ها رو ببینید و محاسبه کنید
http://www.vatanbilgisayar.com/cep-telefonu-modelleri/

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
قیمت iPhone 6 Plus 16 GB در ایران(دیجی کالا) 2.860.000 تومان و قیمت اون در ترکیه 2759TL معادل 3.724.000 تومان میشه
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/APPLE-iPhone-6-Plus-16-GB-Uzay-Grisi-Akıllı-Telefon,103452,504172,1505501.html?langId=-14
تفاوت قیمت چشمگیر است ولی چندتا نکته هست اینجا:
1- مسئله گارانتی این گوشی ها که به چه شکل خواهد بود 2- تعرفه گمرکی که اگر با راه قانونی ببرید خب قطعا صرفه اقتصادی نخواهد داشت
ولی اگر به قول استارتر نفری یک عدد ببری اون موقع هم بحث آک بودن و گارانتی گوشی , قیمت رو کاهش میده و بازهم نمیصرفه!
و مسئله دیگه امکان خرید اقساطی گوشیهای گرون قیمت که بالا هم اشاره کردم درحالی که با ماهی 50 لیر میتونه این گوشی رو تهیه کنه نمیاد 2700 نقد بده!
نمی دونم سایتی که شما اوردی این قیمت رو زده ولی تو سایت منم بررسی کن . ایفون 64 گیگ پلاس رو با ارزش افزوده که مبلغ رو حدود 500 و بیشتر لیر افزایش میده مقایسه کنید . این مالیات و ارزش افزوده ترکیه بالاست

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
نمی دونم سایتی که شما اوردی این قیمت رو زده ولی تو سایت منم بررسی کن . ایفون 64 گیگ پلاس رو با ارزش افزوده که مبلغ رو حدود 500 و بیشتر لیر افزایش میده مقایسه کنید . این مالیات و ارزش افزوده ترکیه بالاست
اولا اون قیمت 6 رو زده نه 6+ دوما این سایت معتبری نیست
سایت www.mediamarkt.com یکی از معتبرترین سایت های فروشگاهی نه تنها ترکیه بلکه بیشتر کشورهای اروپایی هست رو سایتش برید چندین کشور مهم رو پوشش میده
و دقیق ترین قیمت رو ارائه میده.

123456hhh

Registered User
لایک‌ها
193
ترکیه به کابران خودش با کلی شرایط گوشی میده . با ماهی دو لیره و فلان بهترین و جدیدترین گوشی ها رو میخرن . خلاصه شرایط خیلی زیاد داره . اما گرونتر هست فکر نکنم . مث ایران . فرقی نداره .اینجا ه میک سایت مث دیجی کالا قیمت ها رو ببینید و محاسبه کنید
http://www.vatanbilgisayar.com/cep-telefonu-modelleri/
اونجا جچوری به مشتریاشون اعتماد می کنن که با ماهانه 2 لیر بهشون بهترین گوشی ها رو میدن ؟!
احیانا سند خونه ای ، ماشینی ، چیزی نمیخوان از ملت ! o_O

بالا