برگزیده های پرشین تولز

كاتالوگ آي سي

hamed_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
خواهشا يه نفر لطف كنه :lol:
من دنباله كاتالوگ آي سي 7448 ميگردم. :blink:
اگه يه سايت معرفي كنين يا ... ممنون ميشم.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
خاطره جان . با ميكرو پروسسور ها كار نكردي؟ z80 من يه مدت دنبال خودش و نقشه هاش و برنامه ريزش بودم . اطلاعاتي نداري؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
كار كه نه.. اين ترم تازه آزمايشگاه ميكرو داريم! در ضمن پروژه كارشناسي هم با ميكرو برداشتم! :)
z80 واسه دانشگاه و كارهاي خيلي كوچيك خوبه.. چرا با ميكرو كنترلر ها كار نميكنين؟

hamed_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از كمك شما.خيلي خوب بود.
شما چه رشته اي ميخونين؟
من كامپيوتر مي خونم.
كاتالوگ 7448 براي درس آزمايشگاه زيز پردازنده مي خواستم.
راستي يه خواهش : اگه كتاب خوبي براي آموزش 8051 سراغ دارين لطفا معرفي كنيد.البته براي تازه كارها.
مثل من :blink:
باز هم ممنون.
فعلا babay.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
من هم خوشبختم. من الكترونيك ميخونم. سال 4+1 هستم!
بهترين كتاب توي هر زمينه اي اينترنته. هرچي بخواين توش پيدا ميشه. :)
اما از اون لحاظ... كتاب ميكروكنترلر 8051 نوشته فيض الله خاكپور انتشارات مصباح هم نثر خوبي داره و هم كتابش كامل هست.
موفق باشين

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
سري 8x51 ميكروهاي خوب و ساده اي هستن. البته به تازگي AVR هم داره جاي خودش رو بين ميكرو ها باز ميكنه. منبع هم كه ريخته و پاشيده... كافيه تو گوگل 8051 يا avr رو سرچ كنين...

hamed_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
khaterat jan mammnon lotf kardi.
to ham mofagh bashi.
ya zahmate dege barat dashtam :blush:
age lotf koni address ya site ke cataloge bishtare ic ha to sh has moaarefi koni
mammnon misham.
akhe on sity ke gofte bodi faghat cataloge 7448 ro dasht.
vaghean mammnoon
enshaalah jobran konam.
to ham age kari dashty bego ma dar khedmatim.
felan khoda hafez.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
خدا سايه گوگل رو از سر اينترنت كم نكنه.
اگه كاتالوگ يه آي سي يا هر قطعه ديگه اي رو خواستين كافيه توي گوگل اسم اون قطعه + datasheet رو جستجو كنين! جواب حاضره. اگه هم خواستين مستقيما فايلهاي pdf بياد هم بعد از ديتاشيت نوع فايل رو مشخص ميكنين. مثلا: 7448+ datasheet filetype: pdf
اما اگه سايت خواستين اين سايت يه نمونه خوبه:
http://www.datasheetcatalog.com

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خدا را شکر بالاخره توی این فروم هم چند تا الکترونیکی پیدا شدند.البته من خودم کامپیوتر خوندم ولی شدیدا به الکترونیک علاقه دارم

دوستان گرامی
من چندین ساله با میکرو کنترولرها کار می کنم و باحال تر از این قطعه چیزی ندیدم
باهاشون هم تا حالا چندین دستگاه و وسیله تولید کرده و می کنم از قبیل تابلوی نویسنده - ساعت - زنگ اتوماتیک مدارس- قفل باز کن دیجیتالی- کنترل کننده علائم حیاتی بدن از راه دور -دزدگیر محافظ کامپیوتر- چندین نوع پروگرامر و ... که با نام گویاپرداز می تونید در بازار پیدا کنید
اینها را نوشتم تا هم به موضوع علاقه مند شوید و هم ببینید این آی سی 900 تومانی چه کارهایی که نمی کنه

اون روزی که من شروع کردم می تونم بگم یک منبع فارسی هم برای میکرو ها وجود نداشت حالا هم حاضرم هر کس سوالی در این مورد داره را تا جایی که بلدم جواب بدم

به نظر بنده برای کسانی که به تازگی می خواهند شروع کنند یا یک کلاس 8051 مقدماتی بروند و یا پیش یکی از دوستانشان که با میکروهای 8051 کارکرده بروند و با اصول کارکردن با این آی سی ها آشنا بشوند بعد هم خرید یک دستگاه پروگرامر و شروع به برنامه نویسی
کتاب هم یک کتاب هست روش بزرگ نوشته 8051 سایزش 2 برابر کتاب های معمولیه نویسنده اش را حالا یادم نیست بعدا می نویسم جلدش زرد رنگه بهترین منبع است
البته اینترنت هم سر جای خودش

موفق باشید و هر روز بهتر از دیروز

Rafigh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
به نظرم ميکروکنترلر فقط ميکروهاي AVR ، خيلي از 8051 راحتتر و قوي‌تر هستند . مثلا ميکروي AT90S8515 داراي 32 رجيستر همه منظوره يا تقريبا 32 آکومولاتور است و همينطور ماشين سيکل آن با کلاک ميکرو برابر است مصرف جريان آن هم کاملا قابل قبول است . البته ATMEGA ها نيز قابليتهاي بيشتري دارند . لطفا اگر کسي از دوستان با اين ميکرو (AT90S8515 ) کار کرده اعلام کنه .

cheshme

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من دانشجوی ترم 2 برق دانشگاه گیلان هستم و چیزی در مورد میکرو نمیدونم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم اما نمی دونم از کجا و کدام مرجع و کتاب شروع کنم اگه کمک کنید خیلی خیلی ممنونتون می شم قربانه شما ساهره رحیمی

بالا