برگزیده های پرشین تولز

كارت گرافيك خوب ميخوام هم براي گيم هم براي رندر ؟؟ چه مدليش خوبه ؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از faridbahal :
در ضمن motaro123 شما حالت خوبه؟؟ دوستمون میگه 80 تومن دارم تو میگه برو 190 تومنی بخر!!!!!!!!!! چی بگم والا...

:lol:
بابا بي خيال.اول مباحثو بخونين بعد بياين نظر بدين

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
بله درسته ايشون گفتن 80 تومان ولي خودت يكم فكر كن چه كارتي هست كه بتونه همه اين كازهايي كه ايشون گفتند انجام بده

رندر بكنه و جديدترين بازي ها هم اجرا كنه

خوب مگه من گفتم حتما بايـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد اين كارت رو بخره اون تست هارو فرستادم كه خودش انتخاب كنه

لطفا اول فكر كنيد بعد بيايد اينجا بنويسيد

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
لطفاً اول دعوا نکنيد بعد بياين اينجا بنويسيد.....

اما جدی آخه گرونه....من دلم نمياد بختر چند تا بازی 120-200 تومان خرج کنم...
اما دلمم ميخواد هر بازی که مياد رو اجرا کنم...
فکر کنم به هر حال بايد يک چند سالی صبر کنم تا قيمت ها متعادل بشه...
و گرنه منم يک سالی هست که ميخوام يک کارت بخرم....اما ارزون هم نميشه آخه...

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از en2fa :
لطفاً اول دعوا نکنيد بعد بياين اينجا بنويسيد.....

اما جدی آخه گرونه....من دلم نمياد بختر چند تا بازی 120-200 تومان خرج کنم...
اما دلمم ميخواد هر بازی که مياد رو اجرا کنم...
فکر کنم به هر حال بايد يک چند سالی صبر کنم تا قيمت ها متعادل بشه...
و گرنه منم يک سالی هست که ميخوام يک کارت بخرم....اما ارزون هم نميشه آخه...
بابا تو ام با اين EN 2 FA
بختر چيه ديگه:blink:
امروز داشتم يه متن تايپ ميکردم يه کم تو منوهاش گشت گذار کردم 7،8 تا غلط پيدا کردم.
بعداً اگه وقت شد برات ايميل ميکنم.
;) :D
حالا یکی بگه این چه ربطی به کارت گرافیک داشت!!!!!!!!!

Same

Registered User
لایک‌ها
0
ممنونم از همه دوستان
- به هر حال ببخشید که بودجه محدود من کمی باعث بحث میان دوستان شد.

- می خوام نتیجه گیری کنید ببینیم خلاصه چه کارتی بهتره ، به هر حال ملاک و معیار یه کارت خوب چیه؟ چون بعضی از دوستان میگن که کارتی بهتره که DX9 رو پشتیابی بکنه. بعدش همین دوستان بین Geforce FX5200 و Geforce Ti4200 دومی رو انتخاب میکنند. در صورتی که دومی DX9 رو پشتیبانی نمیکنه اما FX5200 پشتیبانی میکنه. یا بعضی از دوستان ابنچمارکهایه سایت tom's hardware رو ملاک قرار میدن که در آن هم گاهی با توجه به تست بازی آن یک کارت 64 از یه کارت 128 رتبه اش بالاتره.

در پایان به نظرتون خلاصه کدومون یکی از این سه کارتها رو بخرم؟
http://www.msi.com.tw/program/products/vga/vga/pro_vga_detail.php?UID=378
http://tw.giga-byte.com/VGA/Products/Products_GV-R92128DH.htm
http://www.msi.com.tw/program/products/vga/vga/pro_vga_detail.php?UID=444

بسیار ممنونم

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
بله درسته ايشون گفتن 80 تومان ولي خودت يكم فكر كن چه كارتي هست كه بتونه همه اين كازهايي كه ايشون گفتند انجام بده

رندر بكنه و جديدترين بازي ها هم اجرا كنه

خوب مگه من گفتم حتما بايــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــد اين كارت رو بخره اون تست هارو فرستادم كه خودش انتخاب كنه

اول گفتم جواب شما رو بدم بهتره دوست من وقتي ادم ميخواد يه جا نظر بده بهتره كه از اولين صفحه بخونه اين دوست ما كه 80 تومن داره اين تاپيك رو ايجاد نكرده شما بهتره اول بخوني بعد بياي نظر 190 تومني بدي

عزيز متاسفانه سرعت اينترنت من كمه و صفحه هاي شما رو باز نكردم كاشكي اسمشون رو نوشته بودي اما در مورد dx9 شما با این بودجه بهتره که سراغش نری به هر حال اگه 5200 رو بگیری مطمئن باش هیچ کدوم از بازی هایی که به dx9 اجتیاج دارند رو نمیتونی بازی کنی

Same

Registered User
لایک‌ها
0
فرید جان ممنونم
- این لینکها مشخصات سه کارت Radeon 9200 DH ، Geforce FX5200 و Geforce Ti4200 بوده. نمی دونم چرا برعکس نظر شما و دوستان که میگن 5200 ، DX9 رو پشتیبانی نمیکنه در سایتش نوشته شده که 5200 ، DX9 رو کاملا پشتیبانی میکنه و Ti4200 فاقد DX9 است.
کاشکی میشد اون لینکها رو ببینی.

بازم ممنون

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من که ميگم همون 5200 رو بخر....
من خودم کارت گرافيکم Intel 815 هست که يک کارت onboear روی chipset هست...
رمش رو هم تا 32mg از رم سيستم ور ميداره....
اکثر بازی ها رو هم انجام دادم...ميگی نه از ممد بپرس....والا...
با همينم داريم بازی ميکنيم....
حالا ديگه با 5200 حالا يک وضوح رو بيار پايين اگه نکشيد...نميميری که....

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
سلام دوست عزيز

آقا حالا كه اينطور شد

ببين من يه كارت GF 4 TI 4200 / 128MB دارم با ورودي

تا به حال هيچ بازي نشده كه ارجرا نكنه بازي هايي مثل

Call of duty / splinter cell / splinter cell pandora tomorrow / Far Cry /

اينها جديد ترين بازي ها هست كه اومده فكر ميكنم سنگين تر از بازي Far Cry و SP Cell Pandora Tomorrow

چيزي نباشه

اين از بازي

من بيشتر كارهاي Video Editing انجام ميدم و توي كارهام از برنامه اي استفاده ميكنم بنام Combustion ( فكر مي كنم
بعضي ها / بعضي ها / بعضي ها / اصلا اسمشو نشنيدن چه برسه بدونن چي هست و بتونن باهاش كار كنن )

اين برنامه مخصوص Painting روي فيلم و اضافه كردن ايفكت هاي مختلف رو فيلم هست
ساخت Discreet يعني هموني كه 3d Studio Max
رو ساخته و بيشتر ايفكت هاش رو با 3d Studio در ست كردن و براي ديدن ايفكت ها بايد
يه كارت گرافيك قوي داشته باشي مطمئن باش اگه 5200 بگيري حتي نمي توني ايفكت هارو ببيني
چه برسه به اين كه بخواي با هاشون كار كني و براي رندر كردن هم از Open GL كارت گرافيكي استفاده ميكنه
كه با اين كارت خيلي خوب كار مي كنه

راستي مي دونستي كار Composite فيلم گلدياتور رو با اين برنامه انجام دادن

=====================================================

فكر DX9 رو هم نكن چون الان خيلي وقت هست كه كارتهايي اومده كه DX9 رو ساپرت مي كنه و حتي بازي هايي هم اومده كه با DX9 كار مي كنند نمونه خوبش همين CALL OF DUTY بايد DX9 رو نصب كني كه بازي اجرا بشه
ولي مي بيني كه بيشتر كارت ها اون رو اجرا مي كنن من با اين كارت اين بازي رو با رزوليشن 1280 × 1024
بازي مي كنم و هيچ مشكلي ندارم در حدود 80 فريم توي بازي ميندازه

خوب ديگه خودت تصميم بگير

موفق باشي
===================

قابل توجه بعضي ها :

آقا اگه در مورد قطعات كامپيوتر به اندازه كافي اطلاعات نداري
مجبور نيستي بياي اينجا نظر بدي
اين دوستمون چه گناهي كرده كه بايد اطلاعات غلط از شما بگيره

==========================================

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از motaro123 :
موفق باشي
===================

قابل توجه بعضي ها :

==========================================
بابا ديگه تو ذوق بچه نزن ديگه.خوب اومده با هزار اميد و آرزو تو فروم عضو شده که نظر بديم بحث کنيم از همديگه چيز ياد بگيريم.خوب بقيه هم ميان نظر ميدن حرفای همو اصلاح ميکنن.چه اشکالی داره؟
;) :D

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اجازه!
آقا ما اسم Cumbustion رو شنيديم.

آقا اجازه!
آقا اون DX9 اي رو كه شما ميگيد روي Trident9685 هم نصب ميشه، ولی منظور از ساپورت یه چی دیگه است.

آقا فعلا با اجازه!

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
آقا حالا كه اينطور شد
حالا كه چه جوري شد؟
من بيشتر كارهاي Video Editing انجام ميدم و توي كارهام از برنامه اي استفاده ميكنم بنام Combustion ( فكر مي كنم
بعضي ها / بعضي ها / بعضي ها / اصلا اسمشو نشنيدن چه برسه بدونن چي هست و بتونن باهاش كار كنن )
اولا كه اصلا افتخار نيست ثانيا ميخواي چند هزار برنامه برات اسم ببرم كه به جاي اينكه باهاشون كار كرده باشي حتي نتوني اسمشون رو هم درست بخوني؟ در ضمن چرا ميترسي به جاي بعضي ها اسم مينوشتي ديگه
فكر DX9 رو هم نكن چون الان خيلي وقت هست كه كارتهايي اومده كه DX9 رو ساپرت مي كنه و حتي بازي هايي هم اومده كه با DX9 كار مي كنند نمونه خوبش همين CALL OF DUTY بايد DX9 رو نصب كني كه بازي اجرا بشه
ولي مي بيني كه بيشتر كارت ها اون رو اجرا مي كنن من با اين كارت اين بازي رو با رزوليشن 1280 × 1024
بازي مي كنم و هيچ مشكلي ندارم در حدود 80 فريم توي بازي ميندازه
شما در حد 5 ابتدايي هم سواد نداري به قول yPlod
اون DX9 اي رو كه شما ميگيد روي Trident9685 هم نصب ميشه،
منظور از اينكه 5200 dx9 رو ساپورت میکنه ساپورت سخت افزاری هست call of duty و خیلی از بازی های جدید با اینکه به dx9 احتیاج دارن برای اجرا شدن اما برعکس doom3 لازم نیست ساپورتشون سخت افزاری باشه
همه ی کارتها DX9 روشون نصب میشه اما از امکاناتش نمیتونن استفاده کنن
قابل توجه بعضي ها :

شما بلدی بسه شما اینکاره ای بسه شما دانایی بسه اما خواهشا اندازه ی کوپنت حرف بزن کوچولو

این لینکها مشخصات سه کارت Radeon 9200 DH ، Geforce FX5200 و Geforce Ti4200 بوده. نمی دونم چرا برعکس نظر شما و دوستان که میگن 5200 ، DX9 رو پشتیبانی نمیکنه در سایتش نوشته شده که 5200 ، DX9 رو کاملا پشتیبانی میکنه و Ti4200 فاقد DX9 است.
کاشکی میشد اون لینکها رو ببینی
عزیز من هیچ وقت نگفتم که 5200 از DX9 پشتیبانی نمیکنه من گفتم نمیتونه بازی های DX9 رو خوب اجرا کنه
در مورد اون سه تا به نظر من Geforce Ti4200 از همه قویتره اما اگه میخوای ATI بخری من RADEON 9000PRO رو پیشنهاد میکنم تقریبا با Geforce Ti4200 توی یک سطحه

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
مگه من مثل تو منگل هستم كه ندونم DX9 توي اين كارت ها سخت افزاري هست

ها؟

لال شدي faridbahal اينم اون بعضي ها

فكر كنم زلزله رو مخت اثر كذاشته
منظورم همون نخودي هست كه او وسط آويزونه

اينجا ديگه فايده نداره يه سري آدمهاي كه فكر مي كنن يه چيزي بارشونه ولي جز كاه و يونجه چيزي بارشون نيست
مزخرف بهم مي بافن و مردم رو به اشتباه مي ندازن
حالا جون اين بنده خدا فقط 80 تومان داره نبايد واقعيت رو بهش بگي

مسلما ايشون با 80 تومان كارت مورد نظرش با اون كارايي رو نمي تونه بخره

ديگه ام لطفا اين بحث بچه گونه رو ادامه نده

Same

Registered User
لایک‌ها
0
چون تو با بد ، بد کنی پس فرق چیست!؟

ممنونم از همه دوستان
- این اولین باری است که بودجه محدود من باعث همچین بحثی میان دوستان شده است به هر حال ببخشید و خواهش میکنم که این جور حرفها رو در این سایت باب نکنید.

- دوست عزیز من میدونم که با این بودجه نمی تونم بهترین کارت رو بخرم اما آیا نمی تونم بهترین انتخاب رو در میان این همه کارتهایه با همین قیمت داشته باشم. کاشکی به چند صفحه قبل ، از جایی که سوالاتم شروع شده بود یه نگاهی می انداختی چرا که حرفهایه شما رو دوستان دیگه هم گفته بودن.

ممنون میشم تمومش کنیم

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از motaro123 :

ها؟

اينجا ديگه فايده نداره يه سري آدمهاي كه فكر مي كنن يه چيزي بارشونه ولي جز كاه و يونجه چيزي بارشون نيست
حالا جون اين بنده خدا فقط 80 تومان داره نبايد واقعيت رو بهش بگي

مسلما ايشون با 80 تومان كارت مورد نظرش با اون كارايي رو نمي تونه بخره

ديگه ام لطفا اين بحث بچه گونه رو ادامه نده

واقعا متاسفم براي آدمايي مثل شما كه مباحثو به گند ميكشيد.من نميخوام كاسه داغتر از آش بشم ولي واقعاارزش اين چرندياتو نداره.در ضمن motaro123 من حقو به faridbahal ميدم،نه به خاطر اينكه طرفداريشو كنم يا رفيقم باشه به خاطر اينكه اول دعوا رو شما شروع كردي دوما اطلاعات ناصحيح ميدي وقتي شما مياي ميگي:

--فكر DX9 رو هم نكن چون الان خيلي وقت هست كه كارتهايي اومده كه DX9 رو ساپرت مي كنه و حتي بازي هايي هم اومده كه با DX9 كار مي كنند نمونه خوبش همين CALL OF DUTY بايد DX9 رو نصب كني كه بازي اجرا بشه
بازي مي كنم و هيچ مشكلي ندارم در حدود 80 فريم توي بازي ميندازه--

يعني شناخت كاملي از dx9 نداري منم شناخت دقيقي از dx9 ندارم ولي حداقل اطلاعات غلط نميدم.در ضمن بازي CALL OF DUTY يك بازي با موتور گرافيكي directX8 هست چرا چون از موتور بازي quake3 arena براي ساختنش استفاده كردن و به اين دليل directX9 نصب ميكنه چون با كارتاي جديد هماهنگي بيشتر داشته باشه و احتمال داره از ويژگيهاي صداي directx9 هم درش استفاده شده باشه.البته فضوليه ولي بهتره مدير اين مبحث نظارت بيشتري بر مباحث داشته باشه تا جو تاپيكها خراب نشه

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
anathema جان اولين پستي كه ايشون توي اين تاپيك زدن با اين جمله شروع شد
سلام دوست عزيز آقا حرف هيچ كس رو گوش نده چون هركي هرچي داره ميگه برو همون رو بخر
اين جمله اولين معنيش اينه كه من خرم! دوما اگه اين اقا تاپيك رو ميخوند متوجه ميشد كه من هيچ وقت كارت خودمو پيشنهاد نكردم بلكه گفتم پشيمون هم هستم كه چرا اينو خريدم بدر ضمن من براي شوخي نوشتم شما خوبي.حرف بعدي هم كه زدن اين بود
يعني اينكه من فكر نميكنم. 4-5 صفحه تاپيك رو ادامه دادم و داريم با دوستان بحث ميكنيم
فكر كنم تنها حرف ناجوري كه من زدم همون شما خوبي بود كه بعدش ايشون رو جو گرفت و نوشت
آقا حالا كه اينطور شد
و از اون زشت تر
قابل توجه بعضي ها :

با اون جمله اي كه در بالاي همين گفتند معلوم ميشه كه كي در مورد قطعات بيشتر ميدونه:
از اين به بعد من يه ذره تند حرف زدم كه از بقيه دوستان معذرت ميخوام
اما anathema جان به نظرم دازي اشتباه ميكني درباره ي چرت و پرت هايي كه گفت باز هم من مقصرم؟
-----------------
این اولین باری است که بودجه محدود من باعث همچین بحثی میان دوستان شده است به هر حال ببخشید و خواهش میکنم که این جور حرفها رو در این سایت باب نکنید.
:lol:
===========
واقعا متاسفم براي آدمايي مثل شما كه مباحثو به گند ميكشيد.من نميخوام كاسه داغتر از آش بشم ولي واقعاارزش اين چرندياتو نداره.در ضمن motaro123 من حقو به faridbahal ميدم،نه به خاطر اينكه طرفداريشو كنم يا رفيقم باشه به خاطر اينكه اول دعوا رو شما شروع كردي دوما اطلاعات ناصحيح ميدي وقتي شما مياي ميگي:

--فكر DX9 رو هم نكن چون الان خيلي وقت هست كه كارتهايي اومده كه DX9 رو ساپرت مي كنه و حتي بازي هايي هم اومده كه با DX9 كار مي كنند نمونه خوبش همين CALL OF DUTY بايد DX9 رو نصب كني كه بازي اجرا بشه
بازي مي كنم و هيچ مشكلي ندارم در حدود 80 فريم توي بازي ميندازه--

يعني شناخت كاملي از dx9 نداري منم شناخت دقيقي از dx9 ندارم ولي حداقل اطلاعات غلط نميدم.در ضمن بازي CALL OF DUTY يك بازي با موتور گرافيكي directX8 هست چرا چون از موتور بازي quake3 arena براي ساختنش استفاده كردن و به اين دليل directX9 نصب ميكنه چون با كارتاي جديد هماهنگي بيشتر داشته باشه و احتمال داره از ويژگيهاي صداي directx9 هم درش استفاده شده باشه.البته فضوليه ولي بهتره مدير اين مبحث نظارت بيشتري بر مباحث داشته باشه تا جو تاپيكها خراب نشه
خیلی ممنون Xradical جان
================
اقا به شما چه كه اومده ميگه كارت 190 تومني بخر
مثل اینکه اومدیم اینجا بحث کنیم
شما پسته خودتو بزن
اگه قرار باشه که هر کی پست خودشو بزنه دیگه احتیاجی به فروم نیست
اين آقا فريد بود كه اومد گفت : شما حالت خوبه
من که گفتم به شوخی گفتم
اقا فريد شما بزرگي بسه!!!!
چي كار داري كه طرف كوچولوه
اگه قرار باشه مثل شما جواب بدم باید بگم به شما چه که من بهش گفتم کوچولو
شما اول حرف دهنتو مزه مزه كن بعد بتايپ
من مقصر نبودم حرف خارج از عرفی هم نزدم
شما چه ميدوني ايشون چي كارس شايد استاد دانشگاه باشه آخه؟؟!
حالا جدا از این بحث بر فرض که یکی استاد دانشگاه باشه به من چه استاد دانشگاه هم سواد داره هم ادب البته بعضی هاشون

در اخر از همه ی دوستان معذرت میخوام اگه بد حرف زدم

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
فريد جان همه حرفهات درست و منطقي بود
زياد هم خودت رو اذيت نكن بي خيال ;)

Same

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از faridbahal :