برگزیده های پرشین تولز

!!!! كار در افغانستان با شرايط ويژه !!!!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام

قضيه کار کردن در افغانستان کاملا جديه. مخصوصا براي افراد تحصيل کرده فرصت خوبيه البته کسي که شرايطش رو داشته باشه. چند وقت پيش با دوستي که عضو يکي از زيرشاخه هاي سازمان ملل در بازسازي افغانستانه صحبت ميکردم. البته شرايط زندگي بسيار سخته و هر کسي از عهدش بر نمياد.
آب فقط چاه(حتي در پايتخت)، برق بصورت دوره اي هست(مثلا 5 ساعت در روز) اونم در شهرهاي بزرگ، ماشين و ديگر ادوات غيرچهارپا :happy: خيلي کم، امنيت نسبتا رو هوا; که البته خيلي با ايران خودمون که با احتمال خيلي زيادي قبل از پايان عمر طبيعي در تصادف جاده ها يا قطار و سقوط هواپيما و اشتباه جراح و ... ميميري خيلي فرق نداره شايدم بهتر باشه! کلا توانايي بدني و تحمل شرايط سخت بالايي داشته باشيد.

کساني که ميخوان چندسال کار کنن و بعد بازنشست بشن فرصت خوبيه. فرد تحصيل کرده با عرضه که بتونه کار پيش ببره مخصوصا بعنوان مديرپروژه روي حداقل 4-5 هزار تا در ماه حساب کنيد. يعني حقوق يکسال ايران!اگر ماهي 3000 تا هم ذخيره کنيد، 2 سال کار کردن معادل 24*3000=72000$ هست :eek: البته اينها در صورتيه که بتونيد واقعن کار کنيد و اگر پپه باشيد خودبخود ديپورت ميشيد(فکرشو بکن آدم از افغانستان ديپورت بشه :happy: ).

نزديک هم هست و بغل گوش مشهد هستين سه سوت مياين و ميرين. اکثرا هم فارسي بلدن و مشکلي از اين بابت نيست. با محيط هاي کار چند مليتي آشنا ميشين که براي آينده خيلي مفيده ...

در ضمن از تنهايي و ... نبايد افسرده بشيد محيط بشدت ناجوره از اين جهت.

Mr.M

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
کساني که ميخوان چندسال کار کنن و بعد بازنشست بشن فرصت خوبيه. فرد تحصيل کرده با عرضه که بتونه کار پيش ببره مخصوصا بعنوان مديرپروژه روي حداقل 4-5 هزار تا در ماه حساب کنيد. يعني حقوق يکسال ايران!اگر ماهي 3000 تا هم ذخيره کنيد، 2 سال کار کردن معادل 24*3000=72000$ هست :eek: البته اينها در صورتيه که بتونيد واقعن کار کنيد و اگر پپه باشيد خودبخود ديپورت ميشيد(فکرشو بکن آدم از افغانستان ديپورت بشه :happy: ).

نزديک هم هست و بغل گوش مشهد هستين سه سوت مياين و ميرين. اکثرا هم فارسي بلدن و مشکلي از اين بابت نيست. با محيط هاي کار چند مليتي آشنا ميشين که براي آينده خيلي مفيده ...

دوست عزیز مثل اینکه شما از خیلی چیز ها خبرندارین نمیدونین اونجا چه خبره فکر میکنین همینجور پول ریختن که فقط بریم جمع کنیم بیایم . نه از این خبرا نیست اگه یه کم بیشتر فکر میکردی اینجوری نمی گفتی
بهتره حساب کتاب اینم بکنی که اگه خدای نکرده بیفتی دسته اونایی که نباید بیفتی اگه شانس بیاری زنده بمونی باید خانوادت 100برابر پولی که جمع کردی واسه آزادیت بدن

بهتره دوستانی که میخوان برن اونجا واسه کار یه کم بیشتر تحقیق کنن یه چند موردی که خودم دیدم رو واستون میگم

1-اعصابی فولادی واسه برخورد با بدترین مشکلات
2-داشتن پول کافی واسه آزاد شدنتون اگه بیفین دست دوستان
3-یک عدد معده که قابلیت حضم سنگ رو داشته باشه
4-یک عدد پوست کلفت که از نوع مرغوب باشه زود از بین نره
5-داشتن یه ریش (از یه متر بلند تر باشه بهتره)
6-اکیدا توصیه میشه دوستانی که از ظاهری زیبا و آراسته برخوردارن قبل از رفتن حتما یه فکری واسه خودشون بکنن که پشیمانی سودی نداره :f34r:
و ...

البته واسه دوستانی که اهل حالن بهترین فرست ممکنه .
واسه وسیله نقلیه هم خیالتون راهت باشه اونا وضع شون از من و شما بهتره تمام کشورشون رو بگردی یه دونه پیکان هم پیدا نمی کنی ماشینهایی که اونا سوار میشن منو شما به خوابم نمی بینیم
(لازم به ذکره که ماشین پراید کره ای اونجا قیمتش 1 میلیون بیشتر نیست)

اگه اطلاعات دیگه ای لازم بود ما در خدمت هستیم :)

p30ct

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
سلام

قضيه کار کردن در افغانستان کاملا جديه. مخصوصا براي افراد تحصيل کرده فرصت خوبيه البته کسي که شرايطش رو داشته باشه. چند وقت پيش با دوستي که عضو يکي از زيرشاخه هاي سازمان ملل در بازسازي افغانستانه صحبت ميکردم. البته شرايط زندگي بسيار سخته و هر کسي از عهدش بر نمياد.
آب فقط چاه(حتي در پايتخت)، برق بصورت دوره اي هست(مثلا 5 ساعت در روز) اونم در شهرهاي بزرگ، ماشين و ديگر ادوات غيرچهارپا :happy: خيلي کم، امنيت نسبتا رو هوا; که البته خيلي با ايران خودمون که با احتمال خيلي زيادي قبل از پايان عمر طبيعي در تصادف جاده ها يا قطار و سقوط هواپيما و اشتباه جراح و ... ميميري خيلي فرق نداره شايدم بهتر باشه! کلا توانايي بدني و تحمل شرايط سخت بالايي داشته باشيد.

عجب...!!!!!! البته من میدونستم که کار کردن در افغانستان واقعیه ولی خوب کار تو اونجا همین جوریه دیگه :lol:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به به!!کاکو جان...:D اوغور بخیر چه عجب از این طرفا؟!:D نمی بینیمت عزیز..:happy:

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از p30ct :
برات private message کردم شماره موبایلشو

منم وخام.دستت درد نكنه. آدم فرق نداره كجا بميره.ايران يا افغانستان.همه جا خاك خداست.
ولي دوستاني كه ميرن افغانستان يه چند تا دست و پاي مصنوعي هم يادتو ن نره تو ساكتون زاپاس داشته باشيد.

راستي بشتابيد كه تا همين چند وقت ديگه تو همين افغانستان هم راتون نميدنفعلا تنها كشوري كه ممكنه راتون بدن همين افغانستانه .كما اينكه الان هم الكي نمي شه رفت اونجا.مگه همه جاي دنيا مثل اينجا درش بازه روي هر گدا گشنه اي كه سرشو مثل گاو بندازه پايين بياد تو.خدا بيامرزتتون
مواظب باشيد به قيافه آدميزاد نباشيد وبنا به نصيحت دوستمون چند من ريش بدون سبيل، تاكيد ميكنم بدون سبيل بزاريد.
ولي خداييش مديريت كار و كارگاه اونجا خيلي راحتر از اينجاست .بالاخره كارگراي افغاني جدي تر و كاريترن.تو ايران سر وكله زدن باجماعت عمله بناي ايراني خيلي سخته.از زير كار در برو و دزد و.....اوهوهوهوهوهووو:hmm: :hmm:

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يگم به جاي اين حرفها يكي بگه چطور ميشه كارت سبز سازمان ملل رو اخذ كرد.كسي در اين مورد اطاعاتي داره كه اصلا چيه و چه كارهايي ميشه كرد.
كسي پارتي تو سازمان ملل نداره.؟؟؟:wacko: :wacko:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
اگه راسته پس چرا اين افغانيها اينجا دارن كار ميكنن؟!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام اسفنديار خان :blush:

ببينيد من كه گفتم بايد توانايي بدني بالا داشته باشيد :happy: خب .ون هم جزوي از بدنه ديگه!

بله خطر در افغانستان هست، ولي اونطور كه گفتيد نيست(همانطور كه همه جاي دنيا گفته ميشه ايران خطرناكه ولي ما توشيم و فكر ميكنيم نيست :happy: ) درسته؟
شما ميدونيد كل كشته هاي جاده اي اروپا(سر جمع كل كشورهاي قاره اروپا!) روي هم 25 تا 30 هزار تاست ولي اين رقم در ايران ساليانه 36000(طبق بدبينانه ترين آمار) هست؟ :eek:

خب اگر در افغانستان جاي درستي مشغول بكار بشيد، با كنسولگري ايران ارتباط داشته باشيد، كارهاي خطرناك نكنيد و ... كسي كارتون نداره.

در مورد خودرو كاملا اشتباه ميكنيد. غير از شهرهاي بزرگ خودرو بسيار كم است. خودروها اكثرا مربوط به سازمان ملل است(با آرم UN) كه يكي از عوامل تحريك افغانهاست(يعني رفتيد سوار اينها نشيد :D ) ولي اگر تونستيد در دفاتر UN كار پيدا كنيد خوبه و سوار شيد.

من يك حساب 2*2 تا بكنم برات؟ احتمال كشته شدن در جاده ها كه ما هر روز توش ميريم بالاتر از جنگ تحميلي هست(كل شهداي جنگ 150 هزار نفر در 8 سال = 18750 نفر در سال). يعني ما الان در شرايط مرگ احتمالي بالاتر از جنگيم.

بعدشم شايد شما احتمال بدي كه حالا شايد در تصادف و سقوط هواپيما و ... كشته نشدي(خوب آرزو بر جوانان عيب نيست :lol: ) آيا ترجيح ميدي در ماهيانه 3 ميليون در بياري يا 300 تومن؟ :eek:

من خودم شرايطشو ندارم(و ميدونم شماها هم اكثرا فقط حرف ميزنيد و اهل عمل نيستيد) ولي همونطور كه گفتم اگر كسي شرايطش رو داشته باشه فرصت خوبيه.

حرف ريش و ... رو نزنيد كه افغانها از ما دمكرات ترند الان(باور نميكنيد بريد ببينيد). اينهمه نيروي آلماني، ايتاليايي، امريكايي و روس در افغانستان دارن كار ميكنن. البته هيچكس براي ساخت افغانستان صرف نيست(كسي دلش نسوخته حتي خود UN) ولي من گفتم شما هم براي منافع خودتون بريد.

ايراني هايي هستن كه با صادرات پفك به افغانستان در يك سال اخير ميليونر شده اند. برويد فرصت ها را ارزيابي كنيد و صادرات كنيد حتي پفك!

صادرات انواع و اقسام مصالح ساختماني، يراق آلات، ... كاملا معقوله و همين الانم داره انجام ميشه و ظرفيت خالي هم زياده. كسي نيست كه استفاده كنه در عوض خارجي ها با قيمتي بسيار بالاتر از آنچه ما ميتونيم ارائه بديم ريختن دارن كار ميكنن.

در كل هم زياد نترسيد، ولي مراقب باشيد، حرف قومي قبيله اي نزنيد، نماز حتما بخوانيد و فارسي زياد صحبت كنيد.
بحث مذهبي مخصوصا شيعه و سني بهيچ وجه نكنيد.(بله اينها خطرناكه هر چند من معتقدم تو ايران بدتره!)

بالا