برگزیده های پرشین تولز

كالبد شكافي هارد ديسك

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
در اين تاپيك هارد ديسك هاي جديد معرفي و هاردديسك هاي موجود در بازار با هم مقايسه ميگردند
من يك سال پيش يك دونه Diamond Max Plus 9 خريدم 120 گيگ . بعد از 9 ماه متاسفانه كرش كرد يك روز كه سيستم رو روشن كردم ديدم كه مثل ويروس توش بدسكتور تكثير شده :) با كلي مكافات و گذشتن از اطلاعات حياتي كه براي بدست آووردنشون كلي زحمت كشيده بودم بردمش گارانتي سازگارارقام بعداز يك هفته يك دونه مشابهش رو بهم دادند منم ريسك نكردم درجا رفتم فروختمش و يك دونه Diamon Max 10 خريدم 160 گيگ .
Diamon max 10 زمان جستجوش از مدل قبلي بيشتره در ضمن NCQ ساپورت هم هست .
متاسفانه الان متوجه شدم دوباره تو سكتورهاي اوليه درايو ‍C بدسكتور به وجود امده .
مساله سر اين بد سكتوره نيست . مساله سر اينه كه من بايد دوباره از خيز اطلاعاتم بگذرم و برم در خونه دوستان گدايي هارد بك آپ تا بتونم اين هارد رو درست كنم .

من قبلا هم يك هارد 20 مكستور داشتم اون هم به همين صورت هر از چند گاهي بدسكتور ميگرفت .

البته ممكنه كه دوستان بگند از هاردت مراقبت نميكردي در حالي كه الان پشت هاردم دو تا فن 80 ميليمتري دارند ميچرخند و مقيدم كه هر از چند گاهي ديفرگ و اسكن ديسك بكنم . اين درحاليه كه خيلي از دوستانم كه هارد 200 به بالا با مارك هاي ديگه دارند سالي يك بار هم به خودشون زحمت ديفرگ و اسكن نميدند !!!

من موندم حالا چي كار بكنم ببرمش گارانتي و يك هفته الاف شم بعد به اين اميد كه يك نو بهم ميدند بفروشمش يك Western يا حد اقل Segate Baracoda بخرم يا اينكه خودم رديفش كنم ؟؟

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
ARH عزیز شما که خودت استادی و فکر نمیکنم کسی بهتر از خودت بتونه جوابتو بده !

اما من تا حالا 3 تا هارد مکستور داشتم یه 40 گیگ و یه 80 IDE و الان هم یه 80 SATA ....مشکل بدسکتور رو هیچوقت نداشتم ! البته با 80 IDE یه مشکل عجیب داشتم و اونم این بود که هر چند وقت یکبار صدای عبور قطار از ریل رو میداد و انگار چوب لای صفحاتش گیر کرده هی تقلا میکرد....
اولین هاردی که داشتم یه seagate نود مگی بود ! برو سیگیت بخر ! به امتحانش می ارزه...

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
منم اول يك سيگيت 4.3 داشتم از اون جلد چرمي ها . زمونه امونش نداد و بدسكتور انداخت به جونش ! هر كاريش هم كردم درست نشد ايراد فيزيكي پيدا كرده خلاصه كلام اينكه هارد 4.3 ما الن داره 4 كار ميكنه 0.3 گيگ بد سكتور از لاش كشيدم بيرون :)) سخت بود اما ارزشش رو داشت .
من فكر ميكنم مشكل از خودم باشه چون تا حالا هرچي هارد افتاده زير دستم ايجوري شده :)) يك كم سريع كار ميكنم باسه همين كامپيوتر چند گيگاهرتزي به گرد پام نميرسه :))

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
ARH
اينطور كه شما ميگي ... همه ي هاردهايي كه داشتي همه بدسكتور گرفتند و داغوون شدند....

اين خيلي غير عاديه ... بايد دنبال علتش توي خودت بگردي... مكستور خيليها استفاده ميكنند و تقريبا نصف بازار جهان رو تصخير كرده ...

نكنه مدام هاردتو جابجا ميكني ... يا بهش ضربه ميزني... يا مثلا خيلي كامپيوترت رو جابجا ميكني .. يا وقتي كه روشنه تكونش ميدي!!!!!

من تا حالا چند تا هارد مكستور داشتم ... تنها مشكلي كه باهاشون داشتم سر و صداشون بوود ... اين آخري صداي هواپيماي جت ميكرد .... البته بعد از 2-3 سال اينطوري شد ... منم يه وسترن 160 گرفتم و اين هارد قديميمو گذاشتم براي جابجايي يا بك آپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
عليرضا جان سلام:هاردهاي مكستور خيلي از نظر كيفيتي افت كردن به خاطر اينكه جنسهاي درجه 3 مياد ايران

به نظر من سامسونگ يا هيتاچي گزينه هاي خوبي است براي خريد من سي گيت را بهت توصيه نمي كنم يه مقدار گارانتي 5 سالش ادم را گول ميزنه.من خودم سامسونگ 120 دارم اصلا صدا يا بدسكتور نداره

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
منم الان سگيت دارم از همه نظر بهتره. سرعتش صداش همچيزش. تا حالا آخ نگفته! مكستور يه زماني خوب بود نميدونم چه طور شد كيفيتش اومده پايين؟!

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من 4 تا مكستور دارم از اين مشكلات تاحالا نداشتم
120.gif

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
پس وسترن ديجيتال چي ... يعني اشتباه كردم 160 وسترن خريدم ..!!!!!
168.gif
168.gif
168.gif
168.gif
168.gif
168.gif
168.gif
168.gif
179.gif
179.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
ميگم شما همش رو روي يه سيستم ميبندين؟ شايد مشكل از سيستم باشه؟!!؟؟ :blink:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از balabala :
سيستم چه دخلي به هارد داره ؟!
البته مشكل از پاور ميتونه باشه ها.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اتفاقا من تو 3 ماه اخير هر چي مكستور مخصوصا ساتا خريدم يه مشگلي داشته..فقط دفي هنوز مشگلي نداره...خودم يه 80 خريدم 3 بار عوضش كردم..از همون روز اول هارد پارك نميشد بد سكتور ميفتاد..

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از rax :
اتفاقا من تو 3 ماه اخير هر چي مكستور مخصوصا ساتا خريدم يه مشگلي داشته..فقط دفي هنوز مشگلي نداره...خودم يه 80 خريدم 3 بار عوضش كردم..از همون روز اول هارد پارك نميشد بد سكتور ميفتاد..
منم غاز ديگه !
14.gif

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
واسه من كه هاردهاي IDE ماكستور خريد از دو سال پيش تا حالا هيچ مشكلي نداشتن. ولي يه سري هارد مكستور بودن با گارانتي الماس كه روي بردشون محافظ سياه رنگي بود حدودا مال 4 سال پيش اونها 4 تا داشتيم هر 4 تاش به ملكوت پيوست!

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از hwt :

اتفاقا پاورم گرين 500 وات هست (تك فن) اما خيلي اوقات وقتي ميرم تو ويندوز پيام GPU Recovery مياد و ميگه توان مصرفي كارت گرافيك بيش از اون چيزي هست كه الان داري بهش ميدي !!!!

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از balabala :

آره تقريبا . اما بعيد ميدونم مشكل از سيستم باشه . اگه اشتباه نكنم فضاي ابتدايي درايو C مخصوص Swaping و Page File هاي ويندوز هست . منم چند وقت پيش رفتم حجم اين فضا رو از 512 مگ كردم 1024 مگ . تا زماني كه رم پر بود اين بخش از هارد مثل يك رم 1024 گيگي عمل كنه والا من زياد عجولانه با كامپيوتر كار نميكنم و برنامه هاي زيادي رو تواما با هم باز نميكنم اما اونچه كه مشخصه اين بخش از فضاي هارد بيشترين تراكنش رو به خودش اختصاص ميده و كيفيت پايين هارد هم متاسفانه اين موضوع رو بهانه ساخته و تعدادي از سكتورهاي اون بخش رو خراب كرده .

حالا دارم در به در دنبال هارد بك آپ ميگردم تا اطلاعاتم رو روش بريزم اين هارد بي صاحب رو ببرم سازگار ارقام . به نظر شما ببرم اونجا باسم با 1 نو مثل دفعه قبل عوض ميكنه يا اينكه درستش ميكنه ؟ اگه واقعا ميخواد درستش كنه وقت خودم رو هدر ندم اين همه راه برم اونجا !

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از hwt :
من 4 تا مكستور دارم از اين مشكلات تاحالا نداشتم
120.gif

ملومه كاربر خيلي خيلي خوب و محافظ كاري هستي :)

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
نه والا 1 هاردم رو كه زياد اينور و اونور هم ميبرم . اما در كل مواظبم كه طوريش نشه
183.gif

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
من يه هارد كوانتوم 30 گيگ داشتم 5 سال كار كرد بدون حتي 1 بد سكتور و بعد بردش سوخت(يه هفته پيش).ولي چندتا از دوستام كه هارد مكستور و وسترن داشتن بعد از 2 يا 3 سال بد سكتور اومد سراغ هاردشون.
الان خود من يه مكستور گرفتم.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از hwt :
23.GIF
خوب منظورم هميناست نويز پاور يا خراب بودن كابلش...

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
منم 5سال قبل يه همچين مشكلي داشتم كه يه سري از فايلهام به اسمهاي چرت و پرت تبديل شد و از دست رفت
دقيق يادم نيست ولي فكر كنم مال ويروس
One Half
باشه با كلي بدبختي هم ورش داشتم اين آنتي ويروسهاي معروف هيچ كدوم نتونستن البته نورتون رو يادم نيست
ولي من آخر با اين آنتي ويروس
IRISH
پاكش كردم!؛؛
توي بوت ركورد رفته بود

بالا