برگزیده های پرشین تولز

كاليبره كردن مونيتور

nareng7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
يكي از مو ضوعاتي كه خيلي مهم و در عين حال حساس در زمينه طراحي و گرافيك و چاپ . كاليبره كردن مونيتور با رنگهاي چاپ هستش. همتون استاد هستيد ولي براي اينكه اين تاپيك از يه جايي شروع بشه بايد بگم كه:
رنگهايي كه مونيتور مي تونه نشون بده همشون بر پايه RGB هست ولي دستگاههاي چاپ همگي از سيستم رنگيCMYK استفاده مي كنند و همين نكته باعث ميشه تا رنگي رو كه در مونيتور مي بينيم هر گز در چاپ در نمياد و همين هم مشكلات زيادي رو ايجاد ميكنه.
چند روش براي حل اين مشكل وجود داره كه اكثرشون به تجربه طراح بر مي گرده و اينكه بدونه از چه درصد رنگهايي استفاده كنه.
اما براي تازه كارهايي مثل من كاليبره كردن مونيتور پيشنهاد ميشه كه اونم روشهاي مختلفي داره .
اين تاپيك رو باز كردم تا دوستاني كه اطلاعاتي دارند اينجا نظر بدن تا ببينيم كدوم روش بهتره.خودم هم دارم يه روش اساس رومي نويسم كه در اولين فرصت اونو يا ميزارم توي وبلاگم يا اينكه همين جا قرار ميدم

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خيلي خوبه. دستت درد نكنه.
مطلب خارجي در اين مورد وجود نداره كه بشه ترجمه كرد؟

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
بسيار عالي !

لطفا ادامه بديد ...

با تشكر . ;)

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
دوست عزيز
ما همگي آماده و بگوشيم و منتظر

موفق باشي

قربان شما
MHa

Alirtah2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا بگو زود تر بد جور محتاجيم !

nareng7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از nmroshan :
من يه مطلب نسبتا كامل در اينباره اينجا
http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000560.php
نوشتم.يه نگاهي بهش بياندازيد

آقا اين مطلب شما واقعا جالب هستش ولي من فكر نمي كنم براي چاپ افست قابل استفاده باشه يا حد اقل من اينطور برداشت كردم كه مناسب براي پرينترهاي خانگي هست
از دوستان معذرت مي خواهم كه مطلبو نتونستم ادامه بدم كه اونم به خاطر مشغله زياده . يه نگاه به ساعت پست كردن بندازيد متوجه ميشيد
در باره بحث خودمون هم يه مطلب توي وبلاگم نوشتم
www.alefnun.com

در ضمن دوستاني كه توي كار چاپ هستند تجربيات خودشون رو پست كنند تا بقيه هم استفاده كنند ..اين تاپيك براي اينه كه با هم همفكري كنيم و به يه نتيجه ايي برسيم

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
دوستان لطف كنن اين تاپيك رو ادامه بدن .

هر چي در مورد چاپ ميدونيد لطفا اينجا بگين .

با تشكر . ;)

بالا