برگزیده های پرشین تولز

كامپيوتر جيبي و mp3 player

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
سلام.
من دنبال يه سري اطلاعاتي از كامپيوترهاي جيبي هستم.ميخوام يكي بگيرم.اول از همه ميخوام بدونم كه:
1-چه تفاوتهايي با لپتاب دارن از نظر پردازش اطلاعات
2-ايا هارد دارن و اگر دارن چقدر ظرفيت دارن(حد متوسطشون)
3-ايا ميشه با موبايل به اينترنت وصل شن
بعد هم اگه ميشه فاكتورهايي رو كه براي انتخابشون مهمه رو بگيد و اگر مارك و مدل خاصي مد نظر داريد هم بگيد :blush:
من ميخوام بين150 تا 250 تومن صرف اين كار كنم..

در مورد mp3 player:
اگر نميشه از اين كامپيوترهاي جيبي به عنوان يك mp3 player خوب هم استفاده كرد چند mp3 player خوب هم بگيد
و اگه حال و حوصلش رو هم داريد فاكتوراي مهم براي يك انتخاب خوب رو لطف كنيد و بگيد.
قيمت100-200
مرسي :blush:

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
در مورد كامپيوترهاي جيبي :
توضيح :
- ابتدا بايد مشخص كني كه از اين كامپيوترها چه انتظاري داري و چه كارهايي ميخواي باهاش انجام بدي، چون براي هر كاري مدلي رو ارائه دادند.
- اين كامپيوترهاي مدل هاي فراواني دارند با سيستم عاملهاي مختلف : Windows Ce, Windows Mobile, Symbian, Palm Os , HPm كه تفاوتهايي با هم دارند.
- بسته به نيازهاي مختلف سرعت پردازنده اين كامپيوترها متغيره از 64 مگاهرتز تا 400 مگاهرتز
- برخي مدلها امكان ارتقاء هم دارند . يعني شما ميتونيد حافظه داخلي دستگاه رو زياد كنيد يا سرعت پردازنده رو بالا ببريد.
- مدلهاي پيشرفته امكان استفاده از هارد ديسك و كارتهاي PCMCIA رو هم پشتيباني مي كنند.

بعد از اين توضيحات مي رسيم به سوالات شما :
1- خيلي تفاوت وجود داره ! و ميشه گفت قابل مقايسه نيست چون كلا همه چيز در اندازه مينياتوري ساخته شده
2- هيچ كدام از اين كامپيوتر ها هارد ندارند. ولي از كارتهاي حافظه فلش پشتيباني مي كنند كه تا 6 گيگابايت موجوده. ولي امكان اتصال هارد ديسك به برخي مدلها و جود داره. البته به دليل حجم بسيار پايين برنامه هاي قابل اجرا بر روي اين كامپيوترها فقط نمي كنم بيشتر از 256 مگابايت حافظه مورد نياز باشه . مگر اينكه بخواي از قابليت فيلم و موزيك استفاده كنيد.
3- براي اتصال به اينترنت از طريق اين كامپيوترها چندين روش وجود داره :
A- اتصال از طريق كارتهاي شبكه بي سيم (كه در برخي از اين دستگاهها وجود داره و در برخي ديگر امكان اضافه شدن هست .) با سرعت 11 مگابيت در ثانيه در محل هايي كه امكان اينترنت بي سيم فراهم باشه.
B - اتصال از طريق جكت هاي GSM/GPRS كه بر روي اين دستگاهها نصب ميشه و كليه امكانات موبايل رو به دستگاه اضافه ميكنه. سرعت اتصال از طريق امكان وپ 9600 و از طريق امكان جي پي آر اس 50 كيلوبيت مي باشد.
C- اتصال از طريق مودم هاي بلوتوث با سرعت 56كيلوبيت
D - اتصال از طريق موبايل با استفاده از سرويس وپ يا جي پي آر اس كه سرعت در بالا ذكر شد.
4- اولويت هاي انتخاب :
- پردازنده
- حافظه اصلي و جانبي
- اندازه صفحه نمايش و تعداد رنگ
- پشتيباني كارتهاي حافظه
- بلوتوث و شبكه بي سيم
- اسپيكر
5- ماركهاي زيادي رو ميشه در بازار پيدا كرد . من از اين مدلها استفاده كردم و تقريبا همه امكانتشون رو تست كردم . به ترتيب از بهترين و قويترين برات ليست ميكنم.
- HP Ipaq 5455 , 5555
- Compaq Ipaq 3800
- Sony Nz90
- Palm One
6- در مورد قابليت پخش فايلهاي صوتي مثل MP3 تقريبا همه دستگاهها اين امكان رو دارند. در مدلهايي كه برپايه Windows Mobile 2002 , 2003 هستند برنامه Media Player , Winamp با تمامي امكانات موجود بر روي PC وجود داره. خروجي هدفون اين دستگاههاي كه در بالا نوشتم خيلي عالي بود و سه گروه اول يك اسپيكر هم دارند.

من مدلهاي 5555 , 5455 اچ پي رو پيشنهاد ميكنم چون هر امكاني كه بخواي دارند و قابليت ارتقاء و افزايش امكانات هم براشون فراهمه.

سعي كردم توضيحات كامل باشه ولي اگر چيزي از قلم افتاده بگو ...

amirsung

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از neecheh :
در مورد mp3 player:
اگر نميشه از اين كامپيوترهاي جيبي به عنوان يك mp3 player خوب هم استفاده كرد چند mp3 player خوب هم بگيد
و اگه حال و حوصلش رو هم داريد فاكتوراي مهم براي يك انتخاب خوب رو لطف كنيد و بگيد.
قيمت100-200
مرسي :blush:

من خودم GENX دارم. درسته كه چيني هست اما الان 6 ماهه مثل خر داره كار ميكنه كيفيت صداش خيلي عاليه.
128 مگ حافظه با يك سال گارانتي الان توي پايتخت 80 تومن هست. با 256 مگ حافظه 100 تومن تقريبن.
http://pcmag.dit.net/reviews/review.php?id=EpuZZApypkFvczdsLV

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
به نقل از ataasgari :
در مورد كامپيوترهاي جيبي :
توضيح :
- ابتدا بايد مشخص كني كه از اين كامپيوترها چه انتظاري داري و چه كارهايي ميخواي باهاش انجام بدي، چون براي هر كاري مدلي رو ارائه دادند.
- اين كامپيوترهاي مدل هاي فراواني دارند با سيستم عاملهاي مختلف : Windows Ce, Windows Mobile, Symbian, Palm Os , HPm كه تفاوتهايي با هم دارند.
- بسته به نيازهاي مختلف سرعت پردازنده اين كامپيوترها متغيره از 64 مگاهرتز تا 400 مگاهرتز
- برخي مدلها امكان ارتقاء هم دارند . يعني شما ميتونيد حافظه داخلي دستگاه رو زياد كنيد يا سرعت پردازنده رو بالا ببريد.
- مدلهاي پيشرفته امكان استفاده از هارد ديسك و كارتهاي PCMCIA رو هم پشتيباني مي كنند.

بعد از اين توضيحات مي رسيم به سوالات شما :
1- خيلي تفاوت وجود داره ! و ميشه گفت قابل مقايسه نيست چون كلا همه چيز در اندازه مينياتوري ساخته شده
2- هيچ كدام از اين كامپيوتر ها هارد ندارند. ولي از كارتهاي حافظه فلش پشتيباني مي كنند كه تا 6 گيگابايت موجوده. ولي امكان اتصال هارد ديسك به برخي مدلها و جود داره. البته به دليل حجم بسيار پايين برنامه هاي قابل اجرا بر روي اين كامپيوترها فقط نمي كنم بيشتر از 256 مگابايت حافظه مورد نياز باشه . مگر اينكه بخواي از قابليت فيلم و موزيك استفاده كنيد.
3- براي اتصال به اينترنت از طريق اين كامپيوترها چندين روش وجود داره :
A- اتصال از طريق كارتهاي شبكه بي سيم (كه در برخي از اين دستگاهها وجود داره و در برخي ديگر امكان اضافه شدن هست .) با سرعت 11 مگابيت در ثانيه در محل هايي كه امكان اينترنت بي سيم فراهم باشه.
B - اتصال از طريق جكت هاي GSM/GPRS كه بر روي اين دستگاهها نصب ميشه و كليه امكانات موبايل رو به دستگاه اضافه ميكنه. سرعت اتصال از طريق امكان وپ 9600 و از طريق امكان جي پي آر اس 50 كيلوبيت مي باشد.
C- اتصال از طريق مودم هاي بلوتوث با سرعت 56كيلوبيت
D - اتصال از طريق موبايل با استفاده از سرويس وپ يا جي پي آر اس كه سرعت در بالا ذكر شد.
4- اولويت هاي انتخاب :
- پردازنده
- حافظه اصلي و جانبي
- اندازه صفحه نمايش و تعداد رنگ
- پشتيباني كارتهاي حافظه
- بلوتوث و شبكه بي سيم
- اسپيكر
5- ماركهاي زيادي رو ميشه در بازار پيدا كرد . من از اين مدلها استفاده كردم و تقريبا همه امكانتشون رو تست كردم . به ترتيب از بهترين و قويترين برات ليست ميكنم.
- HP Ipaq 5455 , 5555
- Compaq Ipaq 3800
- Sony Nz90
- Palm One
6- در مورد قابليت پخش فايلهاي صوتي مثل MP3 تقريبا همه دستگاهها اين امكان رو دارند. در مدلهايي كه برپايه Windows Mobile 2002 , 2003 هستند برنامه Media Player , Winamp با تمامي امكانات موجود بر روي PC وجود داره. خروجي هدفون اين دستگاههاي كه در بالا نوشتم خيلي عالي بود و سه گروه اول يك اسپيكر هم دارند.

من مدلهاي 5555 , 5455 اچ پي رو پيشنهاد ميكنم چون هر امكاني كه بخواي دارند و قابليت ارتقاء و افزايش امكانات هم براشون فراهمه.

سعي كردم توضيحات كامل باشه ولي اگر چيزي از قلم افتاده بگو ...

سلام عطا خان(اگه درست نوشته باشم) :blush:

شما به سوالاي من عالي جواب داديد اما من نميتونم جواب بدم ;) چون تا حالا نداشتم كه بخوام فرضآ تعيين كنم براي چي ميخوام.البته ميتونم بگم مثلآ واسه گوش كردن موزيك و احيانآ يه چند تا بازي و ...
من مسايل مبهم و سوالام رو به ترتيب ميگم.(شرمنده.نميخوام قضيه سنگ مفت گنجشك مفت رو پياده كنم باور كن.فقط چون برام تازگي داره و وارد نيستم ممكنه سوالام انرژي بر باشه :blush: )
1-كدوم از اين سيستم عاملها كه فرمودين 1- كار باش راحت تره2-ساپورت نرم افزاري و .. مثه بازي و... قويتري داره
2-حساسيتشون در چه حدي هست(ميدونم مبهمه.الان بيشتر توضيح ميدم :blush: )
خوب من يه سري خواسته و شرايط اوليه دارم كه ميخوام براورده شه
1-چون من بعضي مواقع دوس دارم اداي صخره نوردا رو در بيارم ميخوام يك مقدار معقولي مقاوم باشه.مثلآ من يه ام پي تري پلير داشتم كه به محض نوسان يا اهنگ ميپروند يا به كلي ساكت ميشد!!
2-به خاطر همون دليل بالايي به شدت نياز به باطري دارم.ااين كامپيوترا باطري قابل شارژ جدا هم دارند با شارژر؟
3-من ميخوام فيلم هم رو حافظه داشته باشم.پس يه مدل باشه كه امكان ارتقا حافظه داشته باشه مثلآ 5 گيگ(نه 5 مگ :blush: )
4-در مورد حافظه ها ميخواستم بپرسم قيمت حافظه هاي بالا مثه 5 گيگ اينا چقدر هست
5-به خاطر اينكه من دوست دارم فيلم رو با كيفيت ببينم حتي تو سايز كوچيكي به قول شما سايز مينياتوري كيفيت معقول هم ميخوام
6-امكان برقراي ارتباط متقابل با pc
7-در مورد مدلها ميخواستم نظرت رو در مورد ماركهاي شركت dell بپرسم.چون در مقايسه با ماركهاي ديگه و امكانات مشابه ارزونترن :blink:
8-قيمت HP Ipaq 5455 , 5555 تو ايران چنده و كدوماشون بهترن5555 يا 5455

فكر نميكردي با اين همه توضيحاتي كه دادي ادم مچولي مثه من پيدا شه كه اين همه اراجيف از خودش در كنه نه؟ :blush:
به هر حال از حوصلت يه دنيا ممنون :blush:

راستي amirsung جان از جوابت ممنونم.اما چون اين اعجوبه ها ميتونن واسم لالايي بخونن با همينا حال ميكنم.مرسي :)

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
برادرم HP5455 داره. جداً شاهكاره. خيلي عاليه.
در مورد سؤالات:
بحث باتري يدك و اينا تا جايي كه من ديدم، همچين چيزي نداش. خود دستگاه رو مي‌زني به شارژر.
تا جايي كه يادمه 64 مگابايت حافظه داشت و خودش هم قابليت اتصال به اينترنت رو داشت، البته مي‌تونستي با بلوتوث به موبايلت وصلش كني و از طريق موبايل به اينترنت وصل شي. (مطمئناً منظورت استفاده از اين امكان توي ايران كه نبوده يه وقت؟!)
من تكونش دادم، اما ديگه زمين نكوبيدمش ببينم بعدش هنوزم كار مي‌كنه يا نه!!!
حافظه هم قابل ارتقا نيست، فقط مي‌شه كارت حافظه گرفت و گذاشت توي سيستم. يعني حافظة اصلي رو نمي‌شه عوض كرد و زيادش كرد و اينا، بايد حافظة بياد كنار حافظة اصلي.
در مورد باتري هم، بهتره مشخصات سيستم دلخواهت رو نگاه كني، معمولاً مي‌گن عمر باتري چند ساعته، اما برادرم، معمولاً هر دو روز يه بار شارژش مي‌كرد.
امكان ارتباط با Device هاي ديگه،‌حداقل بصورت بي‌سيم كه وجود داره. Wired نمي‌دونم، مي‌توني باز به اطلاعات اون مارك و مدل خاص مراجعه كني.
قيمت هم هيچي نمي‌دونم!
ولي اگه بخوايم يه توصيه بهت بكنم، برو توي سايت خود سازنده‌ها، مثلاً DELL يا HP و امثالهم. اون‌جا اطلاعات كامل و همين‌طور معمولاً مقايسة مدل‌هاي مختلف رو مي‌توني پيدا كني.
موفق باشي.

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
بحث باتري يدك و اينا تا جايي كه من ديدم، همچين چيزي نداش. خود دستگاه رو مي‌زني به شارژر.
باطري Double و Power Jacket براش موجوده و عمر باطري رو 4 تا 5 برابر ميكنه.

حافظه هم قابل ارتقا نيست، فقط مي‌شه كارت حافظه گرفت و گذاشت توي سيستم. يعني حافظة اصلي رو نمي‌شه عوض كرد و زيادش كرد و اينا، بايد حافظة بياد كنار حافظة اصلي.

برعكس ! حافظه قابل ارتقاء هستش . من حافظه اصلي 5455 خودم رو به 256 مگابايت افزايش دادم . اگر برادرت هم مايل بود ميتونه اين كار رو بكنه . اين سايت اين كار رو انجام ميده.

امكان ارتباط با Device هاي ديگه،‌حداقل بصورت بي‌سيم كه وجود داره. Wired نمي‌دونم، مي‌توني باز به اطلاعات اون مارك و مدل خاص مراجعه كني.

براي ارتباط با كامپيوتر از يك USB Dock استفاده ميشه و براي دستگاههاي ديگه دو روش بي سيم و كابل هاي متنوعي وجود داره .

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
شما به سوالاي من عالي جواب داديد اما من نميتونم جواب بدم ;) چون تا حالا نداشتم كه بخوام فرضآ تعيين كنم براي چي ميخوام.البته ميتونم بگم مثلآ واسه گوش كردن موزيك و احيانآ يه چند تا بازي و ...
خب . براي اينكه با انواع اين كامپيوتر ها آشنا بشيد گروه بندي شون رو در زير ميارم :
- Multimedia : اين گروه تمامي قابليت هاي چند رسانه اي رو ارائه ميدن مانند : پخش فيلم و موسيقي با بهترين كيفيت . امكان عكسبرداري و فيلم برداري با كيفيت عالي. اجراي بازيهاي سه بعدي و ...
- Entertainment: اين گروه بيشتر براي بازي و پخش موسيقي استفاده ميشه ولي از امكانات معمول يك كامپيوتر جيبي مثل تقويم، ساعت، دفتر يادداشت نيز برخورداره.
- Business: اين گروه از امكانات ارتباطي خوبي برخوردارند مانند : امكان اتصال به شبكه هاي بي سيم ، امكان ارتباط با دستگاههاي سازگار با تكنولوژي بلوتوث . قابليت ارتقاء و امكان اتصال سخت افزارهاي مختلف و نيز قابليت تبديل شدن به تلفن همراه از مهمترين امكانات كامپيوتر هاي اين گروه هستش. نرم افزارهاي مورد نياز براي كارهاي اداري مانند Word, Excell, Powerpoint, Project, Money در اين گروه از پيش نصب شده است.
Communicator: اين گروه بيشتر براي افرادي كه زياد مسافرت ميكنند مناسبه . امكانات ارسال و دريافت ايميل از طريق موبايل ، مرورگر مناسب براي اينترنت و صفحه كليد براي تايپ راحت، از امكانات اصلي اين گروهه .
تمامي گروههاي قابليت سينك با نرم افزارهاي روي كامپيوتر شخصي رو دارند. به طور مثال شما ميتونيد مجموعه ايميل هايي رو كه به وسيله نرم افزار اوت لوك دريافت كرده ايد يا شماره تلفن ها و آدرس هاي ايميل موجود رو با اتصال به كامپيوتر به اين دستگاهها انتقال بديد.

1-كدوم از اين سيستم عاملها كه فرمودين 1- كار باش راحت تره2-ساپورت نرم افزاري و .. مثه بازي و... قويتري داره
استفاده از همه سيستم عاملهاي موجود به دليل محيط ويژوال ساده است. تفاوت اين سيستم ها اينه كه برخي برنامه ها براي يك سيستم عامل موجود نيست. من تقريبا با همه اين سيستم ها كار كردم و Windows Mobile يا همون Pocketpc رو بيشتر مي پسندم.
1-چون من بعضي مواقع دوس دارم اداي صخره نوردا رو در بيارم ميخوام يك مقدار معقولي مقاوم باشه.مثلآ من يه ام پي تري پلير داشتم كه به محض نوسان يا اهنگ ميپروند يا به كلي ساكت ميشد!!
معمولا همراه همه اين كامپيوتر ها كيف ارائه ميشه ولي اگر نياز به مقاومت در مقابل ضربه باشه ميتوني از گاردهاي مناسب فلزي استفاده كني . با استفاده از اين گاردها، حتي اگر دستگاه از ارتقاء يك متري سقوط كنه ، مشكلي پيش نمي آد. به دليل استفاده از حافظه فلش، حركت سريع تغييري در اجراي برنامه ها و پخش موسيقي ايجاد نمي كنه .
2-به خاطر همون دليل بالايي به شدت نياز به باطري دارم.ااين كامپيوترا باطري قابل شارژ جدا هم دارند با شارژر؟
باطري در ظرفيت هاي مختلف براي برخي از دستگاهها وجود داره . ولي اگر فقط از امكان پخش موسيقي اين دستگاهها استفاده كني . ميتوني يك روز كامل دستگاه رو روشن نگه داري، بدون نياز به شارژ.
3-من ميخوام فيلم هم رو حافظه داشته باشم.پس يه مدل باشه كه امكان ارتقا حافظه داشته باشه مثلآ 5 گيگ(نه 5 مگ :blush: )
دو راه براي استفاده از حافظه بيشتر به صورت اكسترنال وجود داره : روش اول : استفاده از فلش رم هاي 5 گيگابايتي موجود كه حدودا 500 تا 700 هزارتومان قيمت دارند . روش دوم : استفاده از هارد ديسك مينياتوري اكسترنال كي حدودا 150 تا 400 هزار تومان هستند.
5-به خاطر اينكه من دوست دارم فيلم رو با كيفيت ببينم حتي تو سايز كوچيكي به قول شما سايز مينياتوري كيفيت معقول هم ميخوام

يك فيلم كامل ( يك ساعت و نيم ) با كيفيت خيلي خوب با فرمت Divx حدود 100 مگابايت حجم داره.
6-امكان برقراي ارتباط متقابل با pc

وجود داره !

7-در مورد مدلها ميخواستم نظرت رو در مورد ماركهاي شركت dell بپرسم.چون در مقايسه با ماركهاي ديگه و امكانات مشابه ارزونترن :blink:

مدار اصلي مدلهاي Axim شركت Dell توسط شركت HP طراحي شده و كاملا شبيه هم هستند ولي امكاناتي و وسايل جانبي موجود براي HP خيلي بهتره و ارزش پرداخت بيشتر رو داره.

8-قيمت HP Ipaq 5455 , 5555 تو ايران چنده و كدوماشون بهترن5555 يا 5455

فكر ميكنم در حدود 500 - 600 هزارتومان - مدل 5555 حافظه اصليش دوبرابر 5455 هستش.

براي مقايسه مدلهاي اچ پي ميتوني اينجا رو ببيني . براي اينكه بيشتر با قدرت مدلهاي 5455 و 5555 آشنا بشي حتما اينجا رو ببين .

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
آقا عطا مخلصم.
شرمنده! خودم كه نداشتم كه، فقط ديدم دست مردم!!! ;)
نمي‌دونستم حافظه‌ش قابل ارتقا هست. ولي تا جايي كه برادرم صحبت مي‌كردم از هميني كه هست هم كاملاً راضي بود.
ممنون از اين همه اطلاعات خوبت.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
سلام.
از لطف و اين همه زحمت شما واقعآ و از صميم قلب سپاسگذارم.
تصميم گرفتم همون5455 رو بگيرم.چون input device بيشتر تنوع داره.البته اونجور كه من فهميدم.
باز هم ممنون :blush: :heart: :wub:

بالا