• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

:: كتابفروشي Online (کمک به يکي از اعضاي قديمي) ::

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
حتما ديدين که بعضي ازين كتابفروشي هاي مجازي يه آرشيو وحشتناك بزرگ دارن (در ايران). يه چيزي تو مايه هاي 20 تا كتابفروشي بزرگ !!!

از طرفي با عقل جور در نمياد كه اينا انبار داري كنن. چون پول چنداني در نميارن كه به اينجاها برسه.( چه پول آرشيو كتاب و چه انبار و انبارداري) هميشه هم اين كتابهارو حاضر دارن.

از طرفي هم قرارداد با كل انتشاراتي ها كار وحشتناك سختيه. كه مثلا با انتشاراتي قرارداد ببندن كه اگه به ما سفارش دادن همون لحظه ميايم ازتون مي گيريم و . . .

پس اينا چي كار ميكنن ؟ :shock:

اينم دو نمونه فعال:
www.iranbin.com
www.sokhan.com

البته منظور من بيشتر دومي هست که مي دونم سايت 100% خصوصي هست. ولي دومي به دلبل ارز 220 تومني که ميده شک دارم 100 خصوصي باشه. فکر کنم به جايي وابسته هست و . . .

جون من جواب بدين :oops: :oops:

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين دو تا سايتي كه گفتي فكر نمي كنم اين قدر بزرگ باشن كه بتونن اين همه كتاب رو ساپورت كنن . با اين حال حق با توئه .. پشت اين جريان ها حتما دست دولت هست ) مثل داستان فيلم هاي با زير نويس فارسي ) ارشاد لابد !!!!!!!!!

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اين سخن رو ميدونم که 100% خصوصي هست !!

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
خدا مي دونه . منم ديدم . سخن خيلي سايت به قول خودمون خفنيه . احتمالا يه سري انتشارات پشت سرش باشن .

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
ديدم سايت سخن رو و خيلي خوشم آمد از گرافيك و ساختار سايت . . . البته من ميدونم آرش شيطون به چي فكر ميكني!!! و احتمالا خيلي زحمت كشيدن به اينجا رسيدن ولي از طرز تفكرت خوشم اومد!!!!!!!!!

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
شار عزيز. براي كامل كردن حلقه هاي يه زنجيره كه روش خيلي زحمت كشيدم به يك چنين چيزي احتياج دارم. (كتابفروشي مجازي) هر چند ممكن پول توش نباشه.
ولي هر چي كه روش فكر مي كنم و ازين و اون مي پرسم به چيزي نمي رسم. آخه اين همه كتاب !!! :( :( :(

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
و اما روش كار:
بسته به نوع كتاب از هركدوم بين 2 تا 10 جلد امانت گرفته ميشه و اگر زود فروخته شد، بلافاصله (در مقاطع خاص دوره اي البته!!!) جايگزين ميشه و اگر فروش نره، كتابها تو انبار ميمونن!!! معمولا در كار كتاب خيلي وجه نقدي (منظور كتاب هاي فرهنگي هست و كتابهاي كمك آموزشي را كتاب! محسوب نمي كنم) ديده نميشه و چك ها از سه ماه تا يك سال هست!!! اگر بخواي كتاب دارم با چك يك ساله بفروشم!!!
در هر صورت در زمان خيلي كوتاه بدست نمياد ولي با صبر و حوصله و پشتكار، از غوره ميشه زولبيا و باميه ساخت!!!!!!

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
مساله همينه. مثلا سخن كلي از جمالزاده كتاب داره (كه اينجا فكر نكنم به خاطر صحراي محشر اجازه چاپ بدن) ولي اين سخن كلي ازش كتاب داره. و به هر تعداد. حالا يا چاخان زده كه به هر تعداد داره يا اينكه يه انبار به اندازه زمين بسكتبال داره !!

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
اگه هم وطنه، كه هست، يه تلورانسي برا چاخان بذار!!!!!!!!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
داشتن چنين انباري هم خيلي دور از ذهن نيس. من توي انبار قديمي اميركبير رفتم. از اون زمين بسكتبالي هم كه مي‌گي بزرگ‌تر بود، ولي جاش، جاي پرتيه، طرفاي حكيميه بود. بنابراين حتي اون هم چيز بعيدي نيس.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
توش همه جور كتاب هم مي‌شد پيدا كرد. كلي از كتابايي كه فكرشم نمي‌كردم كه باشه.

بالا