برگزیده های پرشین تولز

كدهاي رنگ اسكرول‌بار در XHTML

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
آقا من چند وقت پيش يه نكته‌اي رو كشف كردم. اون هم اين كه اگه يادتون باشه، اكثر كسايي كه اومدن رو MT، هر كار مي‌كنن، كدهاي رنگ اسكرول‌بارشون كار نمي‌كنه و اينا ...
پس از يك عمر زحمت، رنج و مرارت! كاشف به عمل آمد كه با برداشتن DocType پيش‌فرض خود MT (كه XHTML Transition هست) اين كدها كار مي‌كنن و همه مشكل به خاطر همين DocType بوده. حالا يه سِالي پيش مياد:
مگه غير از اينه كه XHTML نسخه تر و تميز و گسترده همون HTML 4.01 هست!؟ پس چرا اين كدها كار نمي‌كنن!؟

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
موضوع جالبیه... درسته مشکل دقیقا با همون DocType است. که حتی مشکل استایل خیلی از وبلاگها و وب سایتها توی برنامه هایی مثل موزیلا همینه.
حالا اینکه چرا اسکرول بار درست و رنگی دیده نمیشه دقیق من نمیدونم ولی آیا دلیلش نوع DocType انتخاب شده نیست؟

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
ببين آقا
شما كه خودت بايد بهتر از من بدوني كه XHTML سه جور DocType داره:
Frameset و Transition و Strict كه اين وسط تكليف نوع Frameset كه معلومه. مي مونه Transition و Strict كه خب، Strict سختگيرانه ترين نوع DocType هست. اما اگه قالبهاي MT رو نگاه كني، مي بيني براي همشون DocType از نوع Transition گذاشته كه از اين راحت تر ديگه توي XHTML نداريم. اما باز هم كدها كار نمي كنه!
آخه آدم دردش رو به كي بگه!؟ اگه گذاشتن يه خرده قرتي بازي در بياريم!؟
(نكته مهم: اگه DocType رو از XHTML به HTML 4.01 تغيير بدي، ديگه موتورهاي جستجو قسمت هاي RDF و XML و RSS رو تفسير نمي كنن => Rank صفحه تو گوگل پايين مياد)

بالا