برگزیده های پرشین تولز

كدوم زمينه از شاخه هاي علم كامپيوتر بهتره؟

kilimanjaro

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:blink:
به نظرتون كدوم زمينه از شاخه هاي علم كامپيوتر واسه ياد گيري بهتره :blink:
من فكر كنم كه مشكل اصلي اكثركسانيكه در زمينه كامپيوتر كار مي كنند خصوصا اونهايي كه ليسانس كامپيوتر دارند اينكه كه همه چي بلدن و هيچي بلد نيسن يعني اقيانوسي از علم هستند با عمق چند ميليمتر
به هر حال تجربه خيلي ها ثابت كرده كه بايد يك يا دو زمينه از شاخه هاي كامپيوتر رو انتخاب كنن و در اون شاخه فعاليت كنن تا بهترجواببگيرن نه اينكه بخوان همه چيزو ياد بگيرن :blink:
حالا شما ها چه شاخه اي رو بيشتر پيشنهاد ميكنين :f34r:
لطفا فقط نگين مهم علاقه اس بلكه مواردي مثل بازار كار و پيشرفت و حتي آينده و غيره را نيز در نظر بگيرين :)

kilimanjaro

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kilimanjaro :
من فكر كنم كه مشكل اصلي اكثركسانيكه در زمينه كامپيوتر كار مي كنند خصوصا اونهايي كه ليسانس كامپيوتر دارند اينكه كه همه چي بلدن و هيچي بلد نيسن يعني اقيانوسي از علم هستند با عمق چند ميليمتر
به هر حال تجربه خيلي ها ثابت كرده كه بايد يك يا دو زمينه از شاخه هاي كامپيوتر رو انتخاب كنن و در اون شاخه فعاليت كنن تا بهترجواببگيرن نه اينكه بخوان همه چيزو ياد بگيرن :blink:
لطفا فقط نگين مهم علاقه اس بلكه مواردي مثل بازار كار و پيشرفت و حتي آينده و غيره را نيز در نظر بگيرين :)

كسي نيست ؟ :f34r:

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
1- برنامه نويسي مخصوصا در حال حاضر در زمينه بانكهاي اطلاعاتي.
2- مديريت شبكه هاي كامپيوتري

در مورد سخت افزار چون تجربه اي ندارم نظري نميدم فقط شنيدم كه كسي كه متخصص سخت افزار باشه نونش تو روغنه!

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از kilimanjaro :
به نظرم تحليلگر سيستم بهترين شغل ممكن ميتونه باشه .

RoOozbeh

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام
ببينم فرق نرم افزار با سخت افزار با علوم كامپيوتر چيه امكان تغيير رشته وجود داره
كدومشون بهتراز بقيه هست؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
نرم افزار راه پيشرفت زيادتر داره .

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از hwt :
نرم افزار راه پيشرفت زيادتر داره .
من علوم كامپيوتر دانشگاه پيام نور قم قبول شدم :)
اصلا نميدونم اين رشته به چي ربط پيدا ميكنه تا جايي كه من ميدونم زياد به نرم افزار ربط نداره فقط الگوريتم با سيستم هاي منطقي از اين چيزاست :wacko:
ببينم ميتونم تغيير رشته بدم؟ مثلا برم اي تي يا نرم افزار يا سخت افزار

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اول اينكه مباركت باشه . تغيير رشته فكر كنم فقط با امتحان خود دانشگاه ممكن باشه .
راجب علوم كامپيوتر چيزي نشنيدم راستش .

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
من 4 سال علوم كامپيوتر خوندم ها! تقريبا رشته اش شبيه مهندسي نرم افزار هست منهاي درسهاي مهندسي بعلاوه چند تا واحد درسهاي مسخره رياضي!

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از mahdi206 :
من 4 سال علوم كامپيوتر خوندم ها! تقريبا رشته اش شبيه مهندسي نرم افزار هست منهاي درسهاي مهندسي بعلاوه چند تا واحد درسهاي مسخره رياضي!
سلام
ميشه درباره اين زشته يه مقدار بيشتر توضيح بدين ؟ بيشتر مربوط به چه كاري هست؟ اينده شغلي داره؟
ميشه از اين رشته به رشته هايي مثل آي تي يا مهندسي كامپيوتر سخت افزار يا نرم افزار تغيير رشته داد؟
دانشگاه پيام نور چه فرقي با روزانه داره؟ ارزش رفتنو داره؟
چقدر سوال كردم خودم خسته شدم :D
دمت گرم يه زره ما رو راهنمايي كن بدجوري قاطي كردم :wacko:

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
به نقل از hwt :
اول اينكه مباركت باشه . تغيير رشته فكر كنم فقط با امتحان خود دانشگاه ممكن باشه .
راجب علوم كامپيوتر چيزي نشنيدم راستش .
ممنون :)

kilimanjaro

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kilimanjaro :

حالا اگه كسي ليسانس كامپيوتر گرايش نرم افزار داشته باشه به نظرشما بره فوق ليسانس بخونه بهتره يا اينكه خودش يه شاخه از كامپيوترو به صورت جدا از دانشگاه كار كنه :blink:

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از kilimanjaro :
حالا اگه كسي ليسانس كامپيوتر گرايش نرم افزار داشته باشه به نظرشما بره فوق ليسانس بخونه بهتره يا اينكه خودش يه شاخه از كامپيوترو به صورت جدا از دانشگاه كار كنه :blink:
به نظر من كار كردن اصلا ربطي به درس نداره! اگه كار دولتي ميخواي انجام بدي هر چي مدرك بالاتر باشه حقوق هم بيشتره! اگه كار آزاد انجام بدي مدرك ديگه مهم نيست!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اگه منظورتون در داخله کشوره خب زمینهای کاری در کشور برای رشته it و نرمافزار خیلی بهتره چون تو ایران کلا پیشرفت و کار بخصوصی در رابطه با سختافزار وجود نداره مگر یکمی در سطح دانشگاهای مطرح کشور و در اخرهم سخت افزاریها اگه خفن باشن که ایران نمیمونن یا اگر هم بمونن یا کار نرم افزاری میکنن یا مثل خیلی دیگه میزنن تو کار فروش سیستم ولی در کل من بشخصه سخت افزار رو بیشتر دوست دارم چون خیلی گسترده تر از نرم افزار شما برای فوق میتونید معماری کامپیوتر یا هوشمصنوعی که بیشتر بچهای سخت افزار میرن رو ادامه بدین که من خودم خیلی به هوشمصنوعی علاقه دارم مخصوصا رباتیک ولی سلیقه هم خیلی مهمه.
علوم کامپیوتر هم نزدیکه به نرم افزار ولی رشته مهندسی نیست یعنی مثلا مثل علوم پایست البته مثلا ولی در کل در طول دوره لیسانس نرم افزار و سخت افزار و .... خیلی با هم تفاوت ندارن .

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
راستش فوق هم شده اگر قبول بشم !
یعنی اینکه آخرش بیشتر کسانی که قبول می شن فقط هدف قبولی هست !
حالا شاید در دانشگاه های سطح بالا این کمتر باشه ولی آخرش هم باید بشینی خر و تست بزنی !
مثلا خوده من تا آلان تمامی درس های کاملا تخصصی کامپیوتر رو ( اون چیزی که خودم دوست دارم) نمره بالا گرفتم ولی 5 ترمه که در هر ترم بیشتر از 12 واحد پاس نکردم !
آخه یک کسی که می خواد کدنویسی یا تحلیل گر بشه ریاضی 2 ( این رو بار 4 ام هست که دارم می گیرم !) می خواد چی کار ! ؟ یا مدار ! یا ....

متاسفانه یک راهی رو می ذراند جلوی آدم می گن حالا برو جلو ! نمیان با توجه به استعدادی که داری راه تو را پیش پات بزارند !

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از saeid_2001 :
علوم کامپیوتر هم نزدیکه به نرم افزار ولی رشته مهندسی نیست یعنی مثلا مثل علوم پایست البته مثلا ولی در کل در طول دوره لیسانس نرم افزار و سخت افزار و .... خیلی با هم تفاوت ندارن .
علوم كامپيوتر مهندسي نيست خب نباشه! مگه موقعي كه ميري سر كار بهت ميگن مدرك مهندسي بيار؟ يه معدل ميخوان كه اتفاقا تو علوم كامپيوتر راحتتر ميشه معدل بالاتر جور كرد يه مدرك ليسانس فوقش هم نمره هاي يه سري درسها رو كه تو هر دو تا رشته هست. پس از نظر كاري هيچ فرقي ندارن با هم.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خب مگه من چی گفتم گفتم فقط مهندسی نیست مگه گفتم برای این رشته کار نیست .
الان شرایط کاری نسبت به سالهای پیش تغییر کرده و مهمتر از مدرک اینه که واقعا کار بلد باشی و در رشته مورد نظرت تخصص داشته باشی البته این به این معنی نیست که مدرک مهم نیست ولی کار بلد بودن بدون شک خیلی مهمتره ادمی که کار بلد باشه هیچ وقت بیکار نمیمونه
به نقل از mahdi206 :
علوم كامپيوتر مهندسي نيست خب نباشه! مگه موقعي كه ميري سر كار بهت ميگن مدرك مهندسي بيار؟ يه معدل ميخوان كه اتفاقا تو علوم كامپيوتر راحتتر ميشه معدل بالاتر جور كرد يه مدرك ليسانس فوقش هم نمره هاي يه سري درسها رو كه تو هر دو تا رشته هست. پس از نظر كاري هيچ فرقي ندارن با هم.

RoOozbeh

کاربر فعال
لایک‌ها
25
سلام
ببينم حالا علوم كامپيوتر به چي ربط پيدا ميكنه
بزاريد بهتر بگم مثلا مهندسي نرم افزار كارش در اينده با نرم افزاره يا مهندسي سخت افزار تو قسمت سخت افزار فعاليت ميكنه حالا علوم كامپيوتر اين وسط چيكار ميكنه؟ :blink:

بالا