برگزیده های پرشین تولز

كد هاي امنيتي در هنگام پر كردن فرم ها

kohyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به همه دوستان
من چند تا سوال در مورد كد هاي امنيتي كه در هنگام پر كردن فرم ها در وب سايت ها بصورت تصوير كه چند تا حرف انگليسي با فرمت هاي خاص نشون ميده دارم
1- دليل استفاده از اين كد ها چيست؟
2- اين كد ها رو با چه زبانهايي ميشه نوشت با زبانهاي سمت client يا با زبانهاي سمت سرور
3- اگر كسي كدي در اين زمينه داره واسه ما هم بذاره تا ما هم استفاده كنيم
مرسي

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یکی از اصطلاحاتی که برای این کدها استفاده میشه اصطلاح Capcha هست . از Capcha به این دلیل استفاده میشه که صاحب سایت مطمئن بشه یک انسان عملیات ثبت نام در سیستم رو انجام میده ، نه یک برنامه ! اما علت اینکه معمولا این کدها رو به شکل نا متعارف و یا همراه با یک سری خطوط درهم در پشت این کدها استفاده می کنیم اینه که به برنامه هایی که قابلیت recognize کردن یا تشخیص حروف رو دارن اجازه ندیم کدها رو بخونن چون با وجود این خطوط در هم دیگه کدها با الگوهای تشخیص از پیش تعریف شده این برنامه ها سازگاری نداره .
و اما برای Capcha هم کد کلاینت وجود داره و هم سرور . در اینترنت هم تا دلتون بخواد نمونه کد آماده براشون وجود داره . کافیه همین اصطلاح رو جستجو کنی . قطعا به جواب می رسی

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
امین عزیز من برا نمایش این عکس در سایتم خودم الگوریتمی نوشتم، اینطور بگم کل کدش رو خود برا سیستم تعریف کردم، ولی نمیدونم چطور باید حروف رو یه جورائی در هم ریخته کنم؟

ممنون میشم راهنمائی کنید..(به تاپیک معرفی سایتم هم سر بزنین همین بخش)

kohyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان سلام
من سرچ زدم ولي چيزي پيدا نكردم
لطفا اگه كسي كد ساختن اين كد هاي امنيتي رو با جاوااسكريپت يا asp يا asp.net داره بذاره ما هم استفاده كنيم

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
اسم اصلیش CAPTCHA نیست؟ چون من CAPCHA جستجو کردم هیچ چیزی پیدا نکردم .......

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بالا