سایت ساز وبزیخرید بک لینک

كسي اينجا كتاب ميخونه؟

شروع موضوع توسط SherlockHolmes ‏31 آگوست 2004 در انجمن گفتگوی آزاد

1. SherlockHolmes

SherlockHolmes کاربر قدیمی پرشین تولز

دوستاني كه كتاب خونن يا كتاب خون بودن اسم چند تا از بهترين كتابهايي كه خوندن و چند تا از بهترين نويسنده هاي ايراني وخارجي رو بگن :blush: :)
    اول خودم ;)
    كتابها
    مجموعه آثار فردريك فرسايت
    مجموعه آثار مارك تواين ( هكلبريفين رو يادمه مدرسه ميرفتم هر سال اول تابستون ميخوندمش :D )
    مجموعه نوشته هاي مهدي آذر يزدي(قصه هاي خوب براي بچه هاي خوب رو هنوزم وقت كنم ميخونم :blink: :D :p ;) )
    و مسلما تن تن و ميلو
    ببخشيد دلم نيومد 1 كتابو بگم :blush:
    در مورد نويسنده هاي ايراني كه نويسنده خوب به هيچ وجه نداريم فقط در حوزه كودكان ميتونم بگم
    1: مهدي آذر يزدي
    2:هوشنگ مرادي كرماني
    3:رضا رهگذر
    و اما خارجي
    فردريك فورسايت
    سيدني شلدون
    كن فالت
    هرژه
    و....
    انتخاب ويژه بدترين مترجم هم خدمت مرحوم استاد ضبيح الله منصوري بابت كش دادن وآب بستن به داستان بد بخت :lol:

2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
  3. mehrdad1355

mehrdad1355 Registered User

ما چون کتاب فروشم کتاب زیاد خوندم و میون اینا که گفتی من مارک تواین و تن تن و رضا رهگذر (هم کتابای خودش و هم ترجمه های عزیز نسین) شلدون-هرژه رو باهات موافقم -البته این نویسنده های روسی هم خیلی کار درستند به ویژه اگه ترجمه کاراشونو که چاپ انتشارات پروگرس مسکو هست یا چاپ انتشارات میر -ایران هست روهم ببینی چیز خوب داره تو داستانی-ومنصوری ;)

4. $aeed

$aeed کاربر تازه وارد

1.ركسانا
    2.مجموعه ي بچه هاي بدشانس
    3.يلدا

5. Gt_Max

Gt_Max Registered User

خوب من به علت اين كه كتاب زياد مي خونم...

همين جا از هلمز عزيز خواهش مي كنم كه لينك دانلود چند تا از اون كتاب هاي خوبش رو كه ديگه من موندم به چه زبوني ازش خواهش كنم روب بذاره اين جا كه من دانلود كنم...! :D

به اين نكته دقت كنيد كه...

ارايه بليط نشانه شخصيت شماست ! ( حيف ماست كه بديم شرلوك بخوره ! :D ;) )

6. faridbahal

faridbahal Registered User

من قدیمیا از اگاتا کریستی خوشم میومد
    سیدنی شلدون هم دوست دارم
    خیلی بچهگیها هم ژول ورن میخوندم!
    از نویسنده های ایرانی خوشم نمیاد
    یه سری از کتابهای الفرد هیچکاک برای بچه ها هم خوندم اون موقعها برام خیلی جالب و شاید اولین جلدش یه ذره ترسناک بود!!

7. SherlockHolmes

ببينم داستان اون جهار تا پسره بود كه 1 دونه رولز رويسم داشتن؟توي شهر هاليوود؟
    اونا رو خوندم بد نبودن!!
    ديگه كتاب خون نبود؟

8. SherlockHolmes

راستي مهرداد كتاب درست حسابي از شرلوك چيزي داري؟

9. mehrdad1355

کتاب شرلوک هلمز جدیدا چاپ شده ندیدم جز کتاب سگ خانواده باکستر ویل(اونم چند سال پیش چاپ شده بود) بیشتر فیلم و سریال دربارش دیدم+کتابهای که قدیما چاپ شده بود و الا گیر نمی یاد(داستانهای از الفرد هیچ کاک(فیلم نامه) هم تو بازار چلپ چند سال پیش هم ممکنه گیرت بیاد ولی الن دیگه کتاب جنای زیاد چاپ نمیشه- اوج چاپ کتابهای جنای حول و حوش سال 73-74 بود و بعدا با ترجمه ها و تالیف های خراب دیگه از حال افتاد

10. faridbahal

faridbahal Registered User

دقیقا همینا بودن! اما من یادمه که 3 تا پسر بودن

11. Kako

Kako کاربر تازه وارد

منم زياد كتاب خوندم. چند روز پيش براي اين تاپيك يه جواب نوشتم ولي پست نكردم.
    من رابينسن كروزوئه(با ترجمه اقبال يغمايي) رو بيش از 30 :eek: بار خوندم !
    كتابهاي آسيموف و ژول ورن زياد خوندم. و كلي كتاب ايراني و خارجي ديگه. اسم اونايي كه بعنوان كتابهاي خوب تو ذهنم مونده كوري هست و خرمگس، سه مجموعه كوههاي سفيد-شهر طلا و سرب-اسم سوميش يادم رفته؟‌، كلاس پرنده، لك لكها بر بام، ......

زيادن.
    در ضمن شرلوك جان منم مثل جي تي كتابهاي شرلوك رو چشم در انتظارم. بد ميبيني اگر نزاريشون! :eek:
    سايتي سراغ نداري ازش؟ اي بوكي چيزي....

12. M@fia

[email protected] کاربر تازه وارد

راستش من کليدر و بي نوايانو دوست دارم ! راستش ميشه گفت کتاب درست و حسابي اينا رو خوندم ! البته کتابهاي علمي نجوم و انا هم خيلي ميخونم اما اسماي نويسنده هاش خيلي سخته !

13. mehrdad1355

کوهای سفید همونی که کنون چاپ کرده بود و در باره ادم اهن (سه پایه ها) رو میگی؟؟ خیلی قشنگه! کانون قدیما کتابهای خوب زیاد چاپ می کرد ولی الن دیگه نه
    میگم ادمهای بی شناسنامه عزیز نسین رو خوندی؟؟ بقیه داستاناشو چی ؟؟ خیلی قشنگند! البته چاپهای قدیم اونها چون بعدا تو ترجمه ها دست بردن و وصله پپینه هم می کردند!

14. Kako

Kako کاربر تازه وارد

آره همونه. اگر اهلش باشي خداست! هر سه تا كتابش.
    من 5 دبستان بودن كوههاي سفيد رو بهم جايزه دادن. موقع خداحافظي از مدرسه.(ثلث سوم كلاس پنجم فكر كنم شاگرد سوم بودم) كتاب رو تابستون خوندم و تمام راهنمايي هم ميخوندمش.
    بعد تو دبيرستان فهميدم دو كتاب ديگه هم هست كه ادامه كوههاي سفيده. گفتم شهر طلا و سرب و يكي ديگه.
    اونارم گرفتم و خوندم. بسيار داستان فلسفي و زيبائيه. خط داستانيش فراموش نشدنيه. همانند پنداري:)o) فرد با شخص اول داستان صرفنظر از مرد و زن و بزرگ و كوچيك بودنش در حد بسيار بالائيه. تمام كساني كه تابحال خوندنش اينو بهم گفتن.
    هيجان انگيز و زيبا. ترجمه خيلي خوبي داره. البته متاسفانه سانسور شده(و باز هم متاسفانه بدجور سانسور شده و حتي اجزاي خود داستان بعضا با هم نميخونه بخاطر سانسورها!) و ترجمه دو جلد ديگه (غير از خود كوههاي سفيد) به خوبي خودش نبود.
    ولي كلا خوندني هستند هر سه.
    فكر كنم كانون بود آره.
    جلدش صورتي بود.
    آها اسم سوميه گودال آتش بود اگر اشتباه نكنم.

15. Kako

Kako کاربر تازه وارد

عزيز نسين يه داستان معروف داره(اسمش يادم نيست گرگ و گوسفند و اينا داشت توش.....) خوشم نيومد از نوشتنش.

در مورد سبك نوشتار بايد اسم از ساراماگو آورد و البته جي.دي.سلينجر كه سبك خاص و منحصر بفرد خودشونو اختراع كردن و هر دو بسيار دلنشين مينويسن.
    راستي من تعداد زيادي از كتابهاي كارلوس كاستاندا(جهان بيني سرخپوستي! :p) خوندم. افسانه هاي قدرت،‌ قدرت سكوت، آموزش هاي دون خوان، ....
    ميدونستيد بعضي از عقايد من سرخپوستيه؟:wacko:

16. mehrdad1355

رنگش بنفش و تو مایه های کتاب جیبی بود-البته من قبل از اینکه کانون چاپ کنه یعنی چند سال قبلش تو اطلاعات هفتگی به صورت پاورقی خونده بودم
    میشه مشخصات ناشر ... ادامه کوهایه سفید رو بدی-کیک پرنده روهم خوندی؟؟ بامزه بود-توهمون دوران و کانون چاپ کرده بود -قبل ترش هم کتاب چی تی چی تی بنگ بنگ که ناشرش یادم نیست
    کتابهای چاپ و ترجمه پروگرس مسکو -میر (گوتنبرگ سابق) رو خوندی اونام جالبه(البته اون کتابهای رو که من میگم سالها پیش چاپ میشده و الان چاپ نمیشه

17. Kako

Kako کاربر تازه وارد

ببخشيد سه تا پشت هم پست ميكنم. حال اديت قبلي ها نيست. ( خدا اين كوئيك ريپلاي رو از ما نگيره)

من از كتاب "آدم آهني" نوشته تئ هيوز(كارتونش هم ساخته شد و اونم خيلي قشنگه) خيلي خوشم اومد. اينم اضاف كنيد به اون ليست قبلي.
    از ايراني هام قصه هاي مجيد همه داستانهاشو حفظم(البته يادم نميره كه سر موضوع مادر بزرگ مجيد هنوز با رضا-ادمين سرمايه- اختلاف داريم! :p:p)

18. mehrdad1355

مجموعه خارات مردمو درمورد حیوانات جمع کرده بود رو میگی؟؟ یه کم داستانش رو بگو !! من خیلی کتاباشو خوندم ولی ادمهای بی شناسنامه یه چیز دیگه بود - خاطرات یک مرده!!!!!! مستاجر - کلا داستانهای کوتاه قشنگی می نوشت
    اگه کتاب خاطرات بچگیش رو که قدیما چاپ شده بخونی خیلی گیرا و جالبه ولی بعدا چاپ نشد

19. mori

mori Registered User

كتاب سوم بركه آتش بود
    من خودم سه دور تمومشون كردم
    يه مدت همه آدم هارو سه پايه ميديدم :lol:
    نويسنده اش هم جان كريستوفر بود
    2 تا سه گانه جالب ديگه هم داره اسماشون يادم نيست
    چند تا داستان ديگه تك جلدي هم داره كه توشون نگهبانان خيلي باحاله

20. mori

mori Registered User

كتاب هاي عباس معروفي خوبن مثل سمفوني مردگان / سال بلوا
    كتاب هاي مدرس صادقي رو حتما بخونيد مخصوصا گاوخوني/من تا صبح بيدارم
    از رضا قاسمي تو ايران همنوايي شبانه اركستر چوب ها هست كه بايد خونده بشه
    اينم ميگم چون داش ياسر نگفت => 1984 و قلعه حيوانات جرج اورول
    3 قطره خون يه داستان كوتاه از هدايت هستش كه خيلي باهاش حال كردم

21. Kako

Kako کاربر تازه وارد

اونا كه ديگه گفتن نداره ! :D
    همه ميدونن !

اره بركه آتش درسته. من مفهومي رسيدم بش آخه اسمش يادم نبود راستش. يادم اومد كه اسم كتاب سومي يه چيزي بود كه تو اون هرم گنده هه بود و توش آتيش داشت و ......
    من با اين سه تا كتاب خيلي حال كردم. خيلي!
    موري تو هم خوب كتاب خونيا ! ;)
    ايول!

حالا تو خوندي ديگه موري:
    تو كتاب دوم يا سوم پسره زماني رو بياد مياره كه يه زماني با الوئيز(همون دختره مو قرمز كه بعدن خشكش كرده بودن تو شهر سه پاها) روي درياچه با قايق ميرفتن و اون به دريا زدگي حساسيت داشته و همين موضوع رو به يادش مياره.
    درسته؟
    درحاليكه اصلا تو كتاب اول اشاره اي هم به اين موضوع نشده بود . خيلي نامردن كتاب بابا رو خراب ميكنن! ابله ها !
    آخه قايق سوار شدن چه ايرادي داره؟ :D

راستي اسم پسره چي بود؟ اونيكي كه هنري بود و بين پل هم سومي بود. ولي اسم خودش يادم نيست! معني اسمش بخت و شانس و ... بود ولي هر چي فكر ميكنم چيزي غير از لاك(مثل لوك خوش شانس) يادم نمياد!
    چي بود اسمش موري؟

عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی