برگزیده های پرشین تولز

كسي اينجا كتاب ميخونه؟

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از trotiba :
متشكرم دوست عزيز.خوبه كه شما هم اهل داستانهاي او هستيد. من صد سال تنهايي را به خيلي ها پيشنهاد كردم ولي بيشترشون كتاب را نخوانده برايم پس آوردند و اگر رويشان مي شد مي كوبيدن توي سرم كه آخه اين دري وريها مگه قابل خواندنه!
امسال كه رفتم نمايشگاه هر چي كتاب داشت خريدم ولي حيف هنوز وقت نكردم بخوانمشان

عجب آدمهای بی ذوقی صد سال تنهایی شاهکاره ولی خب ما ایرانیها زیاد کتاب خون نیستیم
یاد می اید چند سال قبل بیل کلینتون رفته بود تو یه شهری تو انگلیس سخنرانی کنه این شهر چند صد نفر جمعیت داشت وبیشتر از دویستا کتاب فروشی:blink: امار کتابخونی تو کشور ما به اندازه یه جزیره کوچیک تو ژاپنه:(

Mojgan110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
چه تاپیک هایی میزدیما!!
241.gif
241.gif

jasoosk

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از BRADER SHIAN :
عجب آدمهای بی ذوقی صد سال تنهایی شاهکاره ولی خب ما ایرانیها زیاد کتاب خون نیستیم
یاد می اید چند سال قبل بیل کلینتون رفته بود تو یه شهری تو انگلیس سخنرانی کنه این شهر چند صد نفر جمعیت داشت وبیشتر از دویستا کتاب فروشی:blink: امار کتابخونی تو کشور ما به اندازه یه جزیره کوچیک تو ژاپنه:(

تایید میشه ... مخصوصا قسمت صد سال تنهایی

pingu pin

Registered User
لایک‌ها
3
سری کتابهای " روبر مرل " ( مرگ کسب و کار من است - قعه مالویل - جزیره - مادراپور و ....... )
سری کتابهای سیدنی شلدون

pingu pin

Registered User
لایک‌ها
3
سری کتابهای " روبر مرل " ( مرگ کسب و کار من است - قعه مالویل - جزیره - مادراپور و ....... )
سری کتابهای سیدنی شلدون

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
من بهترين كتابي كه خوندم از تر جمه هاي آقاي ذبيح الله منصوري ژوزف بالسامو اثر الكساندر دوما شاهكاره
از كتابهاي روسي دكتر ژيواگو اثر بوريس باسترناك يه شاهكار ادبي جهانه
از امريكاييها بربادرفته مارگارت ميچل اونم شاهكاره
خيلي چيزاي ديگه هستش ولي اين چند تا را خيلي دوست دارم چون با هاشون زندگي كردم

Shredder

Registered User
لایک‌ها
3
بهترين كتابي كه خوندم از فردريك فورسايت بود.
اصلا باور نمي شد كه يه كتاب بتون اينقدر روم اثر بزاره.
يعني يه بهترين فيلمهايه سياسي و جاسوسي كه ديده بودم نتونست مثل كتابهاي فورسايت منو جذب كنه.
به نظر من توانائيش تو سه چيزه:
1-همه مطلب و رك و پوست كنده نميذاره جلوي چشم خواننده.به قسميشم ميذاره به شناختي كه خواننده از شخصيت و خصوصيات اخلاقي شخصيتهاي داستان پيدا كرده. يا همون احترام به شعور خواننده و اينجور چيزا.
2- قدرت تصور و تخيلش .داستانو از چند جا شروع ميكنه كه اصلا بنظر نميان بهم مربوط باشن.
3-موقعيت شخصيهارو تا شماره پلاك خونش يا كيلومتري كه تو جاده پيش رفته معين ميكنه.محيط رو براي كسي كه نديده كاملا روشن ميكنه.
تو داستاناش خيلي چيزهرو واضح ميشه لمس كرد و بعضيارو با فكر كردن ميشه بيرون كشيد.
من از رمانهاي عاشقانه اصلا خوشم نمياد چه ايراني و چه خارجي ولي علاقه اي كه شخصيتهاي داستان نسبت بهم پيدا ميكنند واقعا زيباس.
جسارت كاراكترها واقعا بينظيره.قدرت و توانائي خاص رو در شخصيتها ميبينين ولي هيچ كدوم غير عقلاني و خارج از واقعت نيست.
موضوعهاي فلسفي و آزادي و آزاد زندكي كردن رو من اولين بار تو كتابهاي ريچارد باخ ديدم ولي اينجا يه نوع واقعيتر شو حس كردم.
خيلي ها سعي كردن مثل فردريك فورسايت كتاب بنويسن (گرين و ...) ولي اصلا قابل قياس نستند.
به هر حال به نظر من كتابهاي فورسايت از همه لحاظ كاملا بهترينهائي بودن كه من خوندم .

Pedram_IR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کاش کتابهایی رو که در حال خوندنش هستید کمی هم درباره اش توضیح میدادین،مثلا درباره چیه؟ خلاصه اش چیه؟ ترجمه اش چطوره؟ نفس گیره یا روی احساسات آدم اثر می ذاره؟ و...
آخه فقط با یه اسم که آدم متوجه نمیشه که آیا این کتاب رو دوست خواهد داشت یا نه و موضوعش جزء موضوعهای مورد علاقه اش هست یه نه؟

pkr_legend

Registered User
لایک‌ها
7
می شه گفت بهترین کتابی که خوندم کیمیاگر پائولو کولیو هست
سرزمین گوجه های سبز از هرتا مولر هم عالیه.

از بین کتابای ایرانی هم با اینکه زیاد نخوندم ولی کافه پیانو از فرهاد جعفری رو خوشم اومد!

fonix light

Registered User
لایک‌ها
4
یا خدا :blink:

تاپیک مال چند سال پیشه ؟

بالا