برگزیده های پرشین تولز

كسي اينجا كتاب ميخونه؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از mori :
كتاب سوم بركه آتش بود
من خودم سه دور تمومشون كردم
يه مدت همه آدم هارو سه پايه ميديدم :lol:
نويسنده اش هم جان كريستوفر بود
2 تا سه گانه جالب ديگه هم داره اسماشون يادم نيست
چند تا داستان ديگه تك جلدي هم داره كه توشون نگهبانان خيلي باحاله
بابا ادرس و مشخصات ناشر و اسم دقیق و نویسنده قسمتهای دوم و سوم کوهایه سفید رو بدید خیلی مشتاقم بخونم اصلا فکر نمی کردم 2 و 3 داره!!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شب نگاه ميكنم ميگم.

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
رمان تاریخی رمان های الکساندر دوما البته اصلش رو بخونید که 10 جلد 3 تفنگدار ه و 7 جلد قبل از طوفان و 7 جلد هم غرش طوفان و 3 جلد ژوزف بالسامو و نمیدونم چند جلد کنت مونت کریستو
من از اینها فقط کنت مونت کریستو رو نخوندم که اونم جدیدا توی یه کتاب فروشی انقلاب پیدا کردم می خوام بخرمش
آزادی یا مرگ - مسیح باز مصلوب - آخرین وسوسه ی مسیح - زوربای یونانی - سرگشته ی راه حق همه از کازانتزاکیس
کوری ساراماگو
قلعه ی حیوانات اورول

برادران کارامازوف داستایفسکی
آنا کارنینا تولستوی
اینا کتابایی بود که اگه هر کدومشو نخوندید توصیه میکنم حتما بخونید
فقط اگه از این رمان های روسی خوشتون نیومد بخاطر اینه که داستا ن رو خیلی کند پیش میبرن
جان کریستوفر هم به نظرم سه گانه شهریار آینده و..... خیلی قشنگه
و دیگه هم اینو حتما توصیه میکنم بخونید (نگید برا نوجوانانه) مرد مصور از ری براد بری

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
راستی ایرانی هم فعلا کتابای صمد بهرنگی رو بگم تا بعدا فکر کنم کامل اینجا بنویسم
هوشنگ مرادی کرمانی هم ---->>>خمره

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kasra_kh :
رمان تاریخی رمان های الکساندر دوما البته اصلش رو بخونید که 10 جلد 3 تفنگدار ه و 7 جلد قبل از طوفان و 7 جلد هم غرش طوفان و 3 جلد ژوزف بالسامو و نمیدونم چند جلد کنت مونت کریستو
من از اینها فقط کنت مونت کریستو رو نخوندم که اونم جدیدا توی یه کتاب فروشی انقلاب پیدا کردم می خوام بخرمش
آزادی یا مرگ - مسیح باز مصلوب - آخرین وسوسه ی مسیح - زوربای یونانی - سرگشته ی راه حق همه از کازانتزاکیس
کوری ساراماگو (دخمه هم بد نیست)
قلعه ی حیوانات اورول
لبه ی تیغ سامرست موام
برادران کارامازوف داستایفسکی
آنا کارنینا تولستوی
اینا کتابایی بود که اگه هر کدومشو نخوندید توصیه میکنم حتما بخونید
فقط اگه از این رمان های روسی خوشتون نیومد بخاطر اینه که داستا ن رو خیلی کند پیش میبرن
جان کریستوفر هم به نظرم سه گانه شهریار آینده و..... خیلی قشنگه
و دیگه هم اینو حتما توصیه میکنم بخونید (نگید برا نوجوانانه) مرد مصور از ری براد بری
خیلی ممنون کاکو منتظرم
کسرا اینا چیه میخونی به سنت نمی خوره :p :p :p :p من کوچولو تر از تو بودم ایننا رو میخوندم :lol: :lol: :lol: این دوره زمونه کسی کتاب نمی خونه هم یا تو اینترنت ولو هستند یا سی دی میبینن :lol: :lol: :lol:
ولی داستانهای روسی قشنگه - مترجم های خوبی هم داشته به ویژه اگه اون چاپا و مترجم های قدیمی رو ببینی

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
جان کریستوفر

کوههای سفید -ترجمه ثریا کاظمی چاپ هفتم68
شهر طلا و سرب-ترجمهع-نوریان چاپ ششم 74
برکه آتش-ترجمه محمد زمانی چاپ ششم 74

هر سه انتشارات کانون
مغازه های پایین خیابون 16 آذر سمت راست نرسیده به خیابون انقلاب داشتندنش چندین سال پیش. الانو نمیدونم

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
الان دارن اون کتابفروشی هارو جمع می کنه دانشگاه!! قدیم ها من وقتی سینما بلوا میرفتم یه نمایندگی اونتو داشت من از اونجا می گرفتم
خیلی ممنون برم ببینم اون دوتا کتابو از کجا میشه گیر اورد!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته من کتاب همه نامهای ساراماگو رو هم نام میبرم چون خیلی از نگاه انتقادی ساراماگو و سبک خاص نوشتارش خوشم میاد. این کتاب علی رغم اینکه ترجمه خیلی خوبی نداره ولی بشدت ارزش یکبار خوندن و تحمل ترجمه بد رو داره.
همه نامها و کوری از نظر من در یک سطحند فقط دومی خیلی عامه پسندتر و توی چشم تر شده.
دخمه رم خوندم. به حد اون دو تا نیست.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
عزيز نسين يه داستان معروف داره(اسمش يادم نيست گرگ و گوسفند و اينا داشت توش.....) خوشم نيومد از نوشتنش.
منم ازش خوشم نمیاد با اینکه چندتا کتاب ازش دارم اما هیچ کدومو کامل نخوندم

اولین کتاب عشقی هم که خوندم "ماروا" بود که توش لب و بوسه داشت!! اون موقع برام خیلی جالب بود این کتابو 4 بار خوندم حالا نه به خاطر صحنه هاش!!!!! داستانش هم قشنگ بود

لازم شد برم سراغ کتابهام اسم چند تا از خوباشو بگم!

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
راستی کسی مرد تکثیر شده رو خونده از ساراماگو آخرین کارشه (فکر کنم اسمش همینه)
اگه قشنگه بگید از کتابخونه ی مدرسه بگیرم بخونم
مهرداد منم باهات موافقم رمان های روسی خیلی قشنگن مخصوصا برادران کارامازوف
در زمینه رمان های تاریخی هم (به جز کارای دوما که گفتم) کلا هر چی دیدید ترجمه ی ذبیح الله منصوری هستش بخونید

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
من فقط صادق هدايت و صمد بهرنگي ميخونم

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از Kako :
اونا كه ديگه گفتن نداره ! :D
همه ميدونن !

اره بركه آتش درسته. من مفهومي رسيدم بش آخه اسمش يادم نبود راستش. يادم اومد كه اسم كتاب سومي يه چيزي بود كه تو اون هرم گنده هه بود و توش آتيش داشت و ......
من با اين سه تا كتاب خيلي حال كردم. خيلي!
موري تو هم خوب كتاب خونيا ! ;)
ايول!

حالا تو خوندي ديگه موري:
تو كتاب دوم يا سوم پسره زماني رو بياد مياره كه يه زماني با الوئيز(همون دختره مو قرمز كه بعدن خشكش كرده بودن تو شهر سه پاها) روي درياچه با قايق ميرفتن و اون به دريا زدگي حساسيت داشته و همين موضوع رو به يادش مياره.
درسته؟
درحاليكه اصلا تو كتاب اول اشاره اي هم به اين موضوع نشده بود . خيلي نامردن كتاب بابا رو خراب ميكنن! ابله ها !
آخه قايق سوار شدن چه ايرادي داره؟ :D

راستي اسم پسره چي بود؟ اونيكي كه هنري بود و بين پل هم سومي بود. ولي اسم خودش يادم نيست! معني اسمش بخت و شانس و ... بود ولي هر چي فكر ميكنم چيزي غير از لاك(مثل لوك خوش شانس) يادم نمياد!
چي بود اسمش موري؟

اسمش يادم نبود
اما رفتم گشتم
ويل بود اسمش :D
راستي قايق سوار شدن كه اشكال نداره اما سوار شدن شايد داشته باشه :D
راستي اسم اون دو تا سه گانه هم ايناست:
آنسوي سرزمين هاي شعله ور - شمشير ارواح(جلد ديگه يادم نيست!)
اون يكي هم گوي آتشين - رقص اژدها (جلد ديگه يادم نيست :D :blush: )

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
آي كه دلم چه قدر واسه بچه گيام تنگ شد! :(
مي دونيد همش تقصير اين نت صاب مرده است!
من شايد 100 بار شهر طلا وسرب و خوندم وهيچ وقتم جلدهاي بعديش رو گيرم نيومد :( چه قدر حرص خوردم سر اين كتاب
چون فوق الده قشنگ بود
آدم وفتي ميخوند احساس ميكرد نفس نميتونه بكشه هوا خيلي سنگينه همه جا عين حموم بخار مرموزه
چه قدر حال كردم سر اون صحنه كه اربابشو كشت (اگه اشتباه نكنم نقطه ضعفش گردنش بود نه؟)
راستي كسي از فردريك فرسايت كتاب خونده!؟
از كتابهاي روسي هم من فقط داستان پداگوژيكي رو خوندم نكته جالبش اين بود كه 1 روس اونو به فارسي ترجمه كرده بود كه مهرداد اسمشو گفت صفحه قبل!!
راستي كتاب قديمي خاستيد بخريد بريد اول خيابان كارگر شمالي چند تا پاساژ هست
در مورده 1984 هم باهاتون موافقم واقعا عاليه حتما ميدونيد كه در سال 1948 اين پيش بينيها رو كرده بود كه كاملا درست ازآب در اومد

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
اين داستانها هم تقديم به كاكو عزيز :)
داستانهايي از عشق من شرلوك هلمز
البته شرلوك هلمزي كه جرمي برت بازي كنه نقشش رو :)
JeremyBrett_sh.gif

http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/adventures/scandal_in_bohemia.txt
http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/adventures/red_headed_league.txt
http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/novels/study_in_scarlet.txt
http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/novels/sign_of_four.txt
http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/adventures/boscombe.txt
http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/adventures/five_orange_pips.txt
http://stealthboy.dyndns.org/~msherman/holmes/adventures/twisted_lip.txt
كاكو ببين اگه خوشت مياد لينك بقيه رو هم بزارم :) ;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مرسی شرلوک جان
مرسی
آقا دمت گرم تو هم اهل کوههای سفید بودی ! انصافا متن باحالی داره و مخصوصا برای بچگی های آدم جو گیری بهمراه داره. گفتم همزاد پنداری و .....
جلدهای دیگشو اگر گیر نیاوردی بیا من بهت قرض بدم بخون چون ارزششو داره. مهردادم میخواد بگیره و احتمالا دسترسی داره ببین اگر گیر آورد تو هم بگیر.

داش موری اونایی که گفتی رو داری آدرساشو بدی ببینیم چجوریاس؟ کجاست؟ هست الان؟ .....
کتاب"حفره ها" رو کسی خونده راستی؟

مرسی شرلوک. اگر بزاری که لطف کردی. واقعا خوندنیه داستاناش. البته متنش یکم سخته.
ولی خوبه داداش ! ممنون !

مهرداد ببین نوشته های دیگه این بابا رو که موری گفت ترجمه شده پیدا میکنیش؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یادم رفت آره موری دیشب نیگا کردم ویل بود اسمش. بمعنی بخت و اقبال !
مرسی.
راستی هولمز گفتی برت عجب حالی کردم. راستی میدونستید توی "My fair Lady" هم بازی کرده برت؟ اینقد جوونه نمیشناسینش!

بازیش در نقش هولمز عالی بود. من ازش خیلی خوشم میومد.

راستی کسری مگه تو چند سالته؟ دبیرستانی هستی؟ کلاس چندی شوما راستی؟

من از صمد فقط ماهی سیاه کوچولو رو خوندم. جالب بود. ولی دیگه اینقدری که صمد بزرگ شده نه .....خیلی عالی نبود.
فکرش شاید عالی بود ولی داستان نویسیش عالی نبود.

فعلا

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Kako :
مرسی شرلوک جان
مرسی
آقا دمت گرم تو هم اهل کوههای سفید بودی ! انصافا متن باحالی داره و مخصوصا برای بچگی های آدم جو گیری بهمراه داره. گفتم همزاد پنداری و .....
جلدهای دیگشو اگر گیر نیاوردی بیا من بهت قرض بدم بخون چون ارزششو داره. مهردادم میخواد بگیره و احتمالا دسترسی داره ببین اگر گیر آورد تو هم بگیر.

داش موری اونایی که گفتی رو داری آدرساشو بدی ببینیم چجوریاس؟ کجاست؟ هست الان؟ .....
کتاب"حفره ها" رو کسی خونده راستی؟

مرسی شرلوک. اگر بزاری که لطف کردی. واقعا خوندنیه داستاناش. البته متنش یکم سخته.
ولی خوبه داداش ! ممنون !

مهرداد ببین نوشته های دیگه این بابا رو که موری گفت ترجمه شده پیدا میکنیش؟
البته الان سرم به خاطر سر سال تحصیلی شلوغه و بند ولی همین چند روزه - یه روزه میرم بگردم اون دوتا کتابو پیدا کنم-بدجوری هوس خوندنشونو کردم-اونیکی کتابها در درجه دو اهمیت هستند! (فکر کنم باید برم خود مرکز کانون-خداکنه فقط داشته باشن و اگرنه بدجوری تو خماری می مونم! :( )

البته باید گفت که گروه ترجمه ای که رو کتاب کوهایه سفید اون جلد اول کار کردن خیلی باحال و کاردرست بودن :happy: دمشون گرم !

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از faridbahal :
منم ازش خوشم نمیاد با اینکه چندتا کتاب ازش دارم اما هیچ کدومو کامل نخوندم

اولین کتاب عشقی هم که خوندم "ماروا" بود که توش لب و بوسه داشت!! اون موقع برام خیلی جالب بود این کتابو 4 بار خوندم حالا نه به خاطر صحنه هاش!!!!! داستانش هم قشنگ بود

لازم شد برم سراغ کتابهام اسم چند تا از خوباشو بگم!
گفتی کتاب عشقی و .....
باید از آگاتا کریستی حتما در این زمینه نام برد! :D
من یک کتابی بود اصلا نه اینو میشناختم و نه میدونستم همچین کتابهایی هم هستن:lol: خوندم(نمیدونم اسمش قرار بود ؟ ..) عینهو داستانهای سریالهای ایرانی یا گلاب به روتون هندی !
یه خانومی که تصادف میکنه و قیافش عوض میشه و آقاهه یه زن دیگه میگیره و بعد اون بر میگرده و قبلا با هم زیر یه درخت یه چیزی چال کرده بودن و همین مزخرفات !
اصلا فکر نمیکردم تو جایی غیر از هند و ایران از این جور چیزها پیدا بشه که دیدم هست !
یه سریال ایرانی هم دیدم از همین موضوع تقلید کرده بود !

از این کتابها هست. ولی بقول یکی که گفت الان با سی دی دیدن جایگزین شده ! (اینم اصطلاح جالبیه ها! )
جدا این نت بدجوریه و آدمو از کتاب خوندن میندازه. البته یه دلیلش هم اینه که کتاب خوب کم شده :D
جدا ها ! اصلا غیر از این کتاب"دلتنگیهای نقاش خیابان چهل و هشتم" که جدیدا خریدم مدتهاست کتاب دیگه ای رو نخوندم.
اونم تازه میگن ترجمه بهتر از این هست و منم دلسرد شدم وگرنه تا تهش میخوندم.

راستی شرلوک این فردریک فرسایت که میگی کیه؟ کجائیه ؟ چی نوشته؟

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
امسال میرم 3 دبیرستان
راستی mori
منم که گفتم اسم جلد اولش (ماله جان کریستوفر) شهریار آینده هستش

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از Kako :
گفتی کتاب عشقی و .....
باید از آگاتا کریستی حتما در این زمینه نام برد! :D
من یک کتابی بود اصلا نه اینو میشناختم و نه میدونستم همچین کتابهایی هم هستن:lol: خوندم(نمیدونم اسمش قرار بود ؟ ..) عینهو داستانهای سریالهای ایرانی یا گلاب به روتون هندی !
یه خانومی که تصادف میکنه و قیافش عوض میشه و آقاهه یه زن دیگه میگیره و بعد اون بر میگرده و قبلا با هم زیر یه درخت یه چیزی چال کرده بودن و همین مزخرفات !
اصلا فکر نمیکردم تو جایی غیر از هند و ایران از این جور چیزها پیدا بشه که دیدم هست !
یه سریال ایرانی هم دیدم از همین موضوع تقلید کرده بود !

از این کتابها هست. ولی بقول یکی که گفت الان با سی دی دیدن جایگزین شده ! (اینم اصطلاح جالبیه ها! )
جدا این نت بدجوریه و آدمو از کتاب خوندن میندازه. البته یه دلیلش هم اینه که کتاب خوب کم شده :D
جدا ها ! اصلا غیر از این کتاب"دلتنگیهای نقاش خیابان چهل و هشتم" که جدیدا خریدم مدتهاست کتاب دیگه ای رو نخوندم.
اونم تازه میگن ترجمه بهتر از این هست و منم دلسرد شدم وگرنه تا تهش میخوندم.

راستی شرلوک این فردریک فرسایت که میگی کیه؟ کجائیه ؟ چی نوشته؟
كاكو فيلم شب شغال رو ديدي؟ فورسايت نوشته داستانشو!
سبك فور سايت پليسي سياسي جاسوسيه توي داستانهاش اصلا آب نميبنده !!
شخصيت داستانها مكانها ادارات كاملا واقعيه و واقعا وسط كتاب ميموني كه داستان واقعيه يا تخيليه
مثلا توي داستان مشت خدا تو در بين داستان با اخلاقيات شخصي صدام آشنا ميكنه تو وضع مردم عراق رو ميفهمي اطلاعات كاملي در باره بمب اتم وطريقه ساختش در بين داستان بهت ميده و در اين حال تو كاملا در جزئيات جنگ خليج قرار ميگيري
به نظر من فورسايت كاملترين نويسنده دنياست!
باید از آگاتا کریستی حتما در این زمینه نام برد!
من یک کتابی بود اصلا نه اینو میشناختم و نه میدونستم همچین کتابهایی هم هستن خوندم(نمیدونم اسمش قرار بود ؟ ..) عینهو داستانهای سریالهای ایرانی یا گلاب به روتون هندی !
احتمالا ماله دانيل استيل بوده داستان(داستانهاش همونايين كه دخترا تو دبيرستان ميخونن(در كنار كتابهاي فهيمه رحيمي نصرين ثامني و...) و كلي احساس روشن فكري ميكنند!!! :D :D :D)
مرسي كاكو
مهرداد اگه گير آوردي جاشو بگو منم از همون جا بگيرم ;)
راستی هولمز گفتی برت عجب حالی کردم. راستی میدونستید توی "My fair Lady" هم بازی کرده برت؟ اینقد جوونه نمیشناسینش!
واقعا نميتونم شرلوكو با قيافه ديگه اي تصور كنم
توي يكي از همي كتابها مشخصات شرلو كو نوشته دقيقا با برت يكيه!
چشماني روشن و بيني عقابي وصورتي كشيده وقد بلند وچشماني نافض البته از دوبله خوبش در سري اول نبايد گذشت ابهت خاصي داده بود به شخصيت!

راستي كسي قصه هاي منو بابام رو خونده واسه دبستان عالي بود هنوزم كه هنوزه خاطره خوبي ازش دارم نويسندش اريش ازر بود فكركنم

بالا