• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

كلاهبرداري يك ناشر با فرهنگ !!! شما قضاوت كنيد !

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام به همه شما عزيزان

خيلي ها بنده رو تو انجمن ميشناسن ، با اخلاقم آشنا هستن و ميدونن انسان صبوري بودم و به هيچ وجه حاضر نيستم با آبروي يك انسان بازي كنم !
حاضر نيستم تهمت بزنم و براي هر انسان ارزش و احترام قائل هستم ...

اما ... انسانم آرزوست ! :eek:

مدير محترم بخش ادبيات ، بانوي محترم manuela در جريان خون دل خوردن هاي من براي چاپ كتابم بوديد ، پس لطف كنيد براي آرامش خاطر بنده حقير هم كه شده تاپيك رو حذف نكنيد تا حقوق از دست رفته انشاالله با كمك دوستان جبران بشه و التيامي باشه بر زخم هاي بي شمار ، اين نوشتن ها! ;) سپاسگزارم

سال گذشته نمايشگاه كتابي در شهر با موضوع عترت و قرآن برپا شد و بنده كتابي در زمينه روانشناسي داشتم و از اونجا كه تصادف بدي كرده بودم و نميتونستم از منزل خارج بشم عزيزانم ( همسر و مادرم ) يك جلد از كتاب رو براي نمونه به نمايشگاه بردن تا اگر ناشري قبول كرد براي فروش بصورت درصدي كتاب رو در اختيارش قرار بديم .

از قضا اولين غرفه آقاي X يكي از ناشران Y بودن ، سرپرست Z ( نشر xy)
كتاب رو به ايشون نشون دادن و آقاي X هم بسيار استقبال كردن و گفتن اصلا نيازي نيست به ناشران ديگه كتاب رو نشون بدين
بنده حاضر هستم بصورت پنجاه پنجاه كتاب رو بفروشم ( يعني نصف قيمت پشت جلد براي ايشون ) ...
با اينكه عادلانه هم نبود ولي قبول كرديم !
در ضمن ايشون خيلي هم اصرار ميكرد كه با ناشر فعلي قطع همكاري كنيم و براي چاپ هاي بعدي كتاب رو به شركت Z بديم!
و حتي گفتن اگر كتاب ديگه اي آماده داريد بيارين تا با هم همكاري كنيم و واستون چاپ كنيم !

به هر حال ...

بيش از 100 جلد كتاب تحويل ايشون داده شد و يك كاغذ هم كه دست خط خودشون + امضا و تاريخ بود دريافت شد ...
باز هم اعلام كردن اگر كتاب هاي بيشتري هم داريد بيارين تا بفروشم !
كه به اين نتيجه رسيديم كه بعد از فروش همين تعداد كتاب دوباره مزاحم ايشون بشيم !

نمايشگاه كتاب تمام شد و ايشون بدون اطلاع تشريف بردن شهرشون !!!
تماس گرفتيم و گفتن آره يه تعدادي فروش رفته
اونهايي هم كه مونده چند روز آينده نمايشگاه شهرمون برگزار ميشه و وقتي فروختم تسويه حساب ميكنم !

يكي دو هفته گذشت و دوباره تماس گرفتيم و ايشون قسم خورد كه تسويه حساب ميكنه !

سال 92 شد و خودمون اون قدر درك و فهم داشتيم و گزاشتيم فروردين تمام بشه بعد تماس گرفتيم و جناب
X گفتن نمايشگاه بين المللي كتاب تهران هست چند روز آينده و صد در صد بعد از نمايشگاه تماس ميگيرم
تا تسويه حساب كنيم !!!

گفتيم چشم !

نمايشگاه كتاب تهران تمام شد و يك هفته هم گزاشتيم بگذره بعد تماس گرفتيم ديديم جواب موبايل نميدن !
رد تماس ميدن ! گوشي رو خاموش ميكنن ! نميدونم جواب اس ام اس نميدن !

خرداد ماه شد جواب دادن كه شما چقدر مزاحم من ميشين و من يه آدم فرهنگي هستم و مثل شما بيكار نيستم و
شماره موبايلتون رو يه بار ديگه رو گوشي ببينم دادگاهيتون ميكنم !!!!!!! :hmm:

بله ! اين هم ناشر مملكت ! اين هم جناب فرهنگي مملكت ! گريه داره به والله !

اين همه صبوري كرديم ... اين همه فرصت داديم گفتيم حتما بنده خدا مشكل داره ، گرفتاره .... آخرش مزد ما اين شد
كه جناب فرهنگي و متشخص ما رو تهديد كرد كه شما رو دادگاهي ميكنم دوباره شماره تماستون رو گوشي من بيفته !!!

والله دوست ندارم بگم ... ولي اين كار اگه دزدي نيست پس چيه ؟!!!

دوستان بنظرتون با يك كاغذ كه ايشون به ما داده و تعداد كتاب ها و تاريخ و امضاي خودشون هم هست ميشه كاري كرد ؟!
..... ....... ........
بنظرتون بازرسي كل كشور ميتونه كاري كنه ؟!

در پايان از تك تك شما عزيزان عذر ميخوام كه وقتتون رو گرفتم ... باور كنيد براي آرامش روي آوردم به نوشتن !
و اينكه ببينيد دور و برمون چه كساني پيدا ميشن !
مالت رو ميخورن و انگار نه انگار !
به جاي يه عذرخواهي ساده ميخوان ما رو دادگاهي كنن !
به جاي يه تشكر بابت اين همه صبوري و تحمل ، وقت ما رو ندارن چون خيلي گرفتار فرهنگ مملكت هستن !

باز هم مجبورم تكرار كنم ... انسانم آرزوست !

به قول مريس ميرويچ : نویسنده شدن یک بلاست !

Last edited:

arash-uzarsif

Registered User
لایک‌ها
2
دلم از زمانه بس تنگ است...
جیگرم آتیش گرفت یاسین جان
شما یکی از شخصیت های کاملا محترمی هستین که در فضای پی.تی با ایشان آشنا شدم، نمیدونم چی بگم... دنیای ما پر شده از انسان های انسان نما! که هیچ وجدانی در باطن ندارن! خیلی وقتا میشه که حق آدم رو میخورن و چون تو این دنیا پارتی و پول نداری، دیگه نمیتونی کاری از پیش ببری و حقت رو بگیری... دنیای نویسندگی که دیگه جای خودش رو داره!
راه حلی به ذهنم نمی رسه، ولی از دیگر دوستانی که این تاپیک رو یه بار خوندن، خواهش میکنم که اگه راه حلی به ذهنشون میرسه، حتما ارائه بدن! اگه کسی در فضای پی.تی با یاسین جان مراوده ای داشته، حتما خودش پی برده که ایشون چقدر آدم شریفی هستن، یاسین جان انسان بسیار فهیم و مهم تر، "صبور" به معنای واقعی هستن! این رو بنده به شخصه بعد از مراوده ای که با ایشان داشتم، درک کردم...
از دوستان خواهش میکنم که هر کمکی که از دستشون بر میاد، دریغ نکنید

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
تف به شرف نداشته ش

عجب آشغالیه این دیگه
شماره شو پخ کن تا صبح یه حالی بهش بدم با الفاظ خیلی لطیف

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
عجب آدم کثیفی بود ای ناشر کفتار صفت
واقعا حیف کفتار که به چنین آدم!هایی تشبیه بشه
من اگه جای شما بودم یه توک پا میرفتم کرمان و ...

Enoch

Registered User
لایک‌ها
318
متاسفانه الان فضای انتشار کتاب بد جوری آلوده شده و همه فقط به دنبال بخور بخور هستن و آدم سالم و خوب کم شده. شما نمیدونی چقدر ناشر مثل همین آقا سید هست.

در هر صورت سعی کن ازشون به شکل قانونی شکایت کنی و از این به بعد هم کتاب ها رو فقط به ناشر های معتبر بدی.

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
من اگه جات بودم الان كرمان بودم.گور پدر قانون.ميگرفتم سير ميزدمش تا هر چي كشيده بالا خرح دوا درمون كنه.البته به نظرم بشه با اون برگ كه ازش دارين شكايت كنين ازش.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
ایشالا مشکلتون حل بشه !!!

Last edited:

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
بهمن دری معاون فرهنگی وزیر ارشاد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ و ادب هنرآنلاین گفت: مولفانی که نمی‌توانند حقوقشان را از ناشر بگیرند به شورای حل اختلاف ارشاد مراجعه کنند .

دری در این‌باره ادامه داد: در معاونت فرهنگی پیش از آنکه ناشر محور باشیم، مولف محور هستیم. مولف و تالیف کننده به عنوان یکی از ارکان مهم نشر باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد که ما هم این اقدام را انجام داده‌ایم.

وی افزود: اگر الان مولفی بیاید و از ناشری شکایت کند که ناشری از او به صورت غیر متعارف مطالباتی داشته ما نیز پیگیری خواهیم کرد.

معاون وزیر گفت: وقتی حق‌التالیفی پرداخت نمی‌شود یعنی ناشر مطالبات غیر متعارفی از نویسنده دارد. وقتی نویسنده‌ای از کار خود اطمینان دارد و در دریافت حقوق خود از ناشر دچار مشکل شده است، می‌تواند به ارشاد مراجعه کرده و در بخش حل اختلاف نامه‌ای را به این منظور ارائه دهد.

دری خاطرنشان کرد: کمیته‌ای در این زمینه وجود دارد که به تخلفات ناشران و شکایات مولفان رسیدگی می‌کند . در این بخش ناشر و مولف به ارشاد دعوت می‌شوند تا با حضور هر دو به مساله رسیدگی شود.

وی در پایان تاکید کرد: اگر مساله در حل اختلاف نیز حل نشد، پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی سپرده می‌شود.
........................................................................................................................................................................

شما یک تماس با روابط عمومی وزارت ارشاد بگیرید. یک سری هم به وزارت ارشاد بزنید ( میدون بهارستان ) بد نیست. اصل و کپی نامه و امضا رو هم با خودتون ببرید.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,435
تا آتیشت داغه پیگیر شو..
ممکنه بعدا مثل خیلی از شاکی های بازارچه با خودت بگی "ولش کن ارزش نداره"...

Last edited:

linkoln

Registered User
لایک‌ها
2,632
سلام یاسین جان ، خوبی؟
- تف تو ذاتش ...
هیچ چیز زیادش خوب نیس ، صبر و دلرحمی شمام که بی انتهاست.
- همین فردا اقدام کنی تو شورای حل اختلاف ارشاد بیتر از پس فرداس.

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,350
داداش گل تف ها و فحش های ما فقط برای التیام دل شماست ولی شما برو زود تر شکایت کن پیگیرباش , ماشالا داری میبینی که نزدیک پنجاه نفر هم شاهد اینجا داری که پشتت وایسادن و اشاره کنی برات امضا جمع می کنیم . برو جلو خرش رو بگیر یارو اطلاعاتی نیست که یه جوجه فوکولیه اداره ایه خودش مثل سگ می ترسه از بازرسی . اصلا هم دیگه بهش زنگ نزن برو یه راست کار خودت رو بکن خودش شروع میکنه به زنگ زدن و دنبالت افتادن ... فقط زود برو تا سرد نشی مثل من !

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
حرفای دوستان تایید می‌شه فورا ازش شکایت کن همون برگ میتونه کلی‌ کارتو را بندازه همسر و مادرتون هم که ۲تا شاهد هستن

اینجوری که تو تاپیکای شکایت بچه ها میخوندم اگه شما شکایت کنی‌ احضاریه میره واسشو اون باید بیاد شهری که شما هستی‌ وگرنه تا ۳بار احضار شه و نیاد حکم جلبشو بت میدن که بری کرمان سراغش

خدایی کوتاه نیا حال این جوجه ای که با پارتی رفته یجا لم دادرو فکر کرده آدم شده‌رو بگیر :hmm:

hamid_khapid

Registered User
لایک‌ها
89
شما با شکایت در وزارت ارشاد هم مبلغ خودتون و هم دیرکرد پول رو میتونید دریافت کنید
فقط کمی دوندگی داره که توی ایران اصلا عجیب نیس

Sent from my GT-I9100

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
دوستان عزيز ، برادران بزرگوار من
از همه سپاسگزارم
باور كنيد دوست نداريم به اين شخص توهيني بكنيد
لايك زدم چون وقت گزاشتيد و اين متن بلند بالا رو خونديد و من حقير رو شرمنده خودتون كرديد ...

يه خبر خوب بدم
امروز اين جوابيه از بازرسي كل كشور اومد

موضوع شكايت شما با وظايف و اختيارات قانوني سازمان بازرسي كل كشور منطبق دانسته شد.

صد در صد پيگير هستم ... چون اين فضاي آلوده اي كه درست شده در كشور
با پيگيري هاي من و شما انشاالله درست ميشه ...

اين شكايت رو تنظيم كردم و ارسال ميكنم واسه ارشاد و بازرسي كشور بخاطر اينكه اين افراد فردا روز به خودشون جرات ندن ... ... ... ....

حتما اقداماتي كه انجام ميدم رو در اين تاپيك اعلام ميكنم ... فقط خواهش من به عنوان برادر كوچك تر شما اينه كه چيزي نگيد به ايشون
چون يه فرقي بايد بين ما و اين افراد باشه درسته؟

زنده باشيد ... بازم ممنونم از اينكه وقت گزاشتيد و بسيار شرمنده تك تك شما خوبان هستم

Last edited:

G.A

Registered User
لایک‌ها
31
این ادم رو کاملا محترمانه باید از وسط جرش بدی :)

ericsson

Registered User
لایک‌ها
52
حاج ياسين سلام
واقعا متاسف شدم بابت اين كار زشت اين اقاى فرهنگى بى فرهنگ.... اونوقت ميگن چرا سرانه صرف كتاب تو كشورمون پايين....
حتما شكايت كن صد در صد جواب ميگيرى. اون كاغذ حكم رسيد داره چون دست خط و امضا خودشه...
چون دارن الان به كتاب و نويسنده خيلى توجه ميكنن....

economist

Registered User
لایک‌ها
165
من که اعصابم خورد شد! اگه خواستين بياين کرمان کمکت ميکنم پيداش کنيم، .يه ذره هم از حقت کوتاه نيا.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دوست عزيز از طريق يه وكيل كار بلد به نتيجه ميرسي . اميدوارم يه روزي برسه كسي اجازه چنين كارهايي به خودش نده . وجدانهاي خفته يك جماعتي از خوابزدگي در بياد .

بالا