برگزیده های پرشین تولز

كمك - آوردن زيرنويس (subtitle) براي فيلم هاي DivX از روي فايل مربوطه

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
سلام...

من جديدا چند تا سي دي DivX به دستم رسيده كه يك فايل زير نويس هم همراه با آنها هست...

وقتي توي كامپيوتر پخشش ميكنم به راحتي زيرنويس رو نمايش ميده .... ولي توي DVD Player كه ميزارم ... اصلا انگار نه انگار.... توي قسمت زيرنويسشم كه ميرم ... بازم هيچي نداره...

مي خواستم بدونم كه آيا بايد اسم و پسوند فايل Subtitle چيز به خصوصي باشه تا dvd player بتونه اونو بشناسه؟؟!!!

فايل هايي كه من دارم با پسوند .str و .sub هستند...... و هم نام با فايل avi .
آيا لازمه كه اسم يا پسوند اونارو عوض كنم....

همچنين آيا ميشه اين فايل هاي زيرنويس رو از اينترنت براي فيلمهاي DivX بدون زيرنويس پيدا كرد و اينكه چه جوري ميشه اين فايل ها رو ساخت......؟؟؟؟

مرسي;) ;) ;)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شما از کدوم ورژن codec divx استفاده میکنی این امکان زیرنویس و منو که در dvd وجود داره مثل در divx codec 6 وجود داره

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
شما از کدوم ورژن codec divx استفاده میکنی این امکان زیرنویس و منو که در dvd وجود داره مثل در divx codec 6 وجود داره

DVD Player P-4848k SAMSUNG كه من دارم حداكثر تا ورژن DivX 5 رو ساپورت ميكنه .... آپگريد FirmWare اون هم تا حالا كه توي سايت سامسونگ چيزي نزده ... ولي توي دفترچش نوشته كه Subtitle براي Divx رو ساپورت ميكنه....
من فقط نميدونم كه اسم و پسوند فايل Subtitle رو بايد چي بزارم.

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از afshiun_dks :
سلام...

من جديدا چند تا سي دي DivX به دستم رسيده كه يك فايل زير نويس هم همراه با آنها هست...

وقتي توي كامپيوتر پخشش ميكنم به راحتي زيرنويس رو نمايش ميده .... ولي توي DVD Player كه ميزارم ... اصلا انگار نه انگار.... توي قسمت زيرنويسشم كه ميرم ... بازم هيچي نداره...

مي خواستم بدونم كه آيا بايد اسم و پسوند فايل Subtitle چيز به خصوصي باشه تا dvd player بتونه اونو بشناسه؟؟!!!

فايل هايي كه من دارم با پسوند .str و .sub هستند...... و هم نام با فايل avi .
آيا لازمه كه اسم يا پسوند اونارو عوض كنم....

همچنين آيا ميشه اين فايل هاي زيرنويس رو از اينترنت براي فيلمهاي DivX بدون زيرنويس پيدا كرد و اينكه چه جوري ميشه اين فايل ها رو ساخت......؟؟؟؟

مرسي;) ;) ;)

در مورد قسمت آخر سوالت: آره میشه برای هر فیلمی حتی غیر divx زیر نویس گذاشت. من همه فیلمها رو با زیرنویس نگاه میکنم. از اینجا میتونی زیرنویس ها رو گیر بیاری. http://www.subtitles.cz/en بعدشم باید با یه نرم افزار این زیرنویس ها رو سینک کنی.(اینجاش یه مقدار دردسر داره که اگه وقت شد یه راهنما میزارم براش). بعدشم با نرم افزار مخصوص نگاه کنی.
در ضمن این فایلها فایل متن هستند. فقط اطلاعات زمان نمایش زیر نویس رو در خودشون دارن. مثلا
290649||292047||What the hell?||
297744||299542||Hey ...||
304740||307139||You know which side of the border you're on?||
308037||309536||You got a name part?||
310837||311636||Guess ...||
312635||316632||something must have cut your tongue out.||

------------------------
یاد کاکو بخیر. پسر خوبی بود. اینها رو هم اون راهنمایی کرد اولین بار به من
------------------------

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
مرسي ..... خيلي سايت تميزيه .... همين الان عضو شدم....;) ;)

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از sefrvayek :
در مورد قسمت آخر سوالت: آره میشه برای هر فیلمی حتی غیر divx زیر نویس گذاشت. من همه فیلمها رو با زیرنویس نگاه میکنم. از اینجا میتونی زیرنویس ها رو گیر بیاری. http://www.subtitles.cz/en بعدشم باید با یه نرم افزار این زیرنویس ها رو سینک کنی.(اینجاش یه مقدار دردسر داره که اگه وقت شد یه راهنما میزارم براش). بعدشم با نرم افزار مخصوص نگاه کنی.
در ضمن این فایلها فایل متن هستند. فقط اطلاعات زمان نمایش زیر نویس رو در خودشون دارن. مثلا
290649||292047||What the hell?||
297744||299542||Hey ...||
304740||307139||You know which side of the border you're on?||
308037||309536||You got a name part?||
310837||311636||Guess ...||
312635||316632||something must have cut your tongue out.||

------------------------
یاد کاکو بخیر. پسر خوبی بود. اینها رو هم اون راهنمایی کرد اولین بار به من
------------------------

من چند تا subtitle دانلود كردم ... ولي زمانهاش با فيلم هايي كه من دارم به هم نميخونه...!!!!!

ميشه يه راهنمايي كني كه چه طوري اين زمانهاش رو درست كنم؟؟؟؟
فكر كنم خيلي ها باشن كه بتونن از اين مطلبت استفاده كنن...
79.gif
79.gif

راستي فرق فرمت هاي مختلف subtitle كه توي اين سايته بود چيه ؟؟؟ 4-5 تا فرمت مختلف داشت!!!!:blink:

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
ببین هر فیلمی که یه frame rate داره. ممکنه 24 یا 25 یا 23.976 یا 23.978 با ... فریم در ثانیه باشه. ضمنا بسته به اینکه اون شخصی که زیرنویس رو نوشته فیلمش چند دقیقه ای بوده و تیتراژ ابتدایی و انتهایی رو گنجونده باشه امکان داره زمان ها به هم بریزه. برای اینکه چجوری بتونی زمانهاش رو درست کنی من یه راهنما مینویسم و میزارم تو pt بزودی. فزمتها هم زیاد با هم فرقی ندارن اکثرا متن هستند.

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
اقا منتظر توضیحات شما هستیم مرسی میشیم
این سایته فارسی هم داره؟:D

Rupert_Pupkin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آيا اين امكان وجود داره كه فايل DIVX و زيرنويس را به هم چسباند؟ :eek: يعني فايل فيلم و زيرنويس در يك فايل باشند :)

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
ببین هر فیلمی که یه frame rate داره. ممکنه 24 یا 25 یا 23.976 یا 23.978 با ... فریم در ثانیه باشه. ضمنا بسته به اینکه اون شخصی که زیرنویس رو نوشته فیلمش چند دقیقه ای بوده و تیتراژ ابتدایی و انتهایی رو گنجونده باشه امکان داره زمان ها به هم بریزه. برای اینکه چجوری بتونی زمانهاش رو درست کنی من یه راهنما مینویسم و میزارم تو pt بزودی. فزمتها هم زیاد با هم فرقی ندارن اکثرا متن هستند.
ما هنوز بعد از گذشن یک سال از پست شما منتظزیم!!!!

بالا